Results for Vest Kortbane Mesterskaber - GP1
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Søndag aften kl 16.00
Resultat Løb 39 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 28 september 2008 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 12:02 | |||
Arrangør | AGF && Dansk Svømmeunion |
Løb 39, 200m Medley Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:10.44 2003-01-21 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Holm Sørensen (1992) 2:16.91 2008-03-29 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 30.22 | 1:06.75 | 1:46.51 | 2:18.53 | |||
2 | Anja Olsen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 32.60 | 1:11.74 | 1:55.22 | 2:28.74 | |||
3 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 33.53 | 1:11.72 | 1:56.38 | 2:29.05 | |||
4 | Annie L. Pedersen | 1992 | West Swim Esbjerg | 32.96 | 1:12.21 | 1:56.02 | 2:29.09 | |||
5 | Katrine Crone | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 33.24 | 1:11.83 | 1:55.13 | 2:29.28 | Deltager ikke i finalen | ||
6 | Julie Hougård | 1991 | O.s.l.f | 32.03 | 1:12.12 | 1:55.54 | 2:29.33 | |||
7 | Christine M. Pedersen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 33.85 | 1:11.58 | 1:57.07 | 2:30.65 | Deltager ikke i finalen | ||
8 | Frederikke Hedegaard | 1993 | Herning Svømmeklub | 35.77 | 1:16.09 | 1:57.99 | 2:33.36 | Deltager ikke i finalen | ||
8 | Signe Tolstrup | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 35.35 | 1:15.33 | 1:58.11 | 2:33.36 | Deltager ikke i finalen | ||
10 | Amalie Stage | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 35.43 | 1:16.71 | 2:00.57 | 2:35.40 | |||
11 | Julie Jepsen | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 36.54 | 1:17.39 | 2:00.95 | 2:35.67 | |||
12 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 34.34 | 1:13.30 | 2:00.05 | 2:36.32 | Deltager ikke i finalen | ||
13 | Pernille Bak Larsen | 1991 | Svømmeklubben S 68 | 35.82 | 1:16.52 | 2:01.73 | 2:36.41 | |||
14 | Karen Bundgaard | 1992 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.60 | 1:15.33 | 2:04.00 | 2:36.45 | |||
15 | Isabella Kjeldsen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 34.88 | 1:16.63 | 2:01.18 | 2:36.50 | Deltager ikke i finalen | ||
16 | Katja Holm | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 36.02 | 1:15.30 | 2:02.62 | 2:36.51 | |||
17 | Cecilie Hansen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 34.32 | 1:13.45 | 2:01.29 | 2:37.84 | |||
18 | Mathilde Egelund | 1991 | O.s.l.f | 36.87 | 1:18.99 | 2:03.58 | 2:38.36 | |||
19 | Louise B. Dalgaard | 1990 | Holstebro Svømme Club | 36.47 | 1:19.31 | 2:02.46 | 2:39.00 | Deltager ikke i finalen | ||
20 | Tukummeq Berthelsen | 1992 | Swim Team Esbjerg | 35.68 | 1:17.42 | 2:04.27 | 2:39.29 | |||
21 | Marie Philipsen | 1992 | West Swim Esbjerg | 35.39 | 1:16.48 | 2:04.11 | 2:39.47 | |||
22 | Nanna Huus Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 34.45 | 1:14.50 | 2:04.13 | 2:39.57 | |||
23 | Johanne Kjær Tolstrup | 1995 | O.s.l.f | 36.21 | 1:19.11 | 2:04.36 | 2:39.64 | |||
24 | Mette Grauballe | 1995 | Swim Team Esbjerg | 34.74 | 1:15.34 | 2:03.12 | 2:40.55 | |||
25 | Simone Friis Hansen | 1995 | Herning Svømmeklub | 36.62 | 1:19.81 | 2:04.20 | 2:41.18 | |||
26 | Helene Nielsen | 1993 | Odense Svømme Klub | 35.85 | 1:15.30 | 2:07.42 | 2:43.13 | |||
27 | Cecilie Villadsen | 1995 | O.s.l.f | 35.60 | 1:20.30 | 2:08.49 | 2:44.51 | |||
28 | Camilla Stange | 1989 | Svømmeklubben S 68 | 36.69 | 1:22.38 | 2:07.20 | 2:45.63 | |||
29 | Mai Nyholm | 1993 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.75 | 1:18.80 | 2:07.85 | 2:45.97 | |||
- | Julie Pedersen | 1992 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |