Tulokset Gurrasimmet
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Gurrasimmet | Utskriftsdatum | 25 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Gustavsberg | Utskriftstid | 10:15 | |||
Arrangör | Gustavsbergs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 maj 2014 |
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gustavs Cerps | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 40.07 | ||||||
2 | Morten Brattgård | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 46.73 | ||||||
3 | Ted Wiker | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 48.79 | ||||||
4 | Martin Araskog | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 49.77 | ||||||
- | Barnabas Buda | 2005 | Gustavsbergs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lukas Malmström | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 38.47 | ||||||
2 | Philip Reigo | 2003 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 42.41 | ||||||
3 | Leo Windisch | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 42.61 | ||||||
4 | Calle Samuelsson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 45.93 | ||||||
5 | Max Eriksson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 47.17 | ||||||
6 | Victor Ahmad | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 50.96 | ||||||
7 | Hugo Bal | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 51.01 | ||||||
8 | Gustav Sartor | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 52.96 | ||||||
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hugo Lindskog | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 32.40 | ||||||
2 | Axel Flykt-Rosén | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 34.19 | ||||||
3 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 34.29 | ||||||
4 | Morgan Malmfors | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 34.53 | ||||||
5 | Lukas Åkerblom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 39.12 | ||||||
6 | Oskar Käll | 2002 | Spårvägens Simförening | 41.31 | ||||||
7 | Johan Sundström Curstedt | 2002 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 41.64 | ||||||
8 | Hannes Fahlin | 2002 | Spårvägens Simförening | 41.73 | ||||||
9 | Totte Petré | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.76 | ||||||
10 | Oliver Rasmussen | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.51 | ||||||
11 | Calle Reis Nilsson | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 43.01 | ||||||
12 | Rasmus Neuman | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 45.34 | ||||||
13 | Gustav Dahlberg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 47.25 | ||||||
14 | Isac Hagelberg | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 53.09 | ||||||
15 | Julian Robin | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 54.46 | ||||||
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gabriel Henkel | 2001 | Gustavsbergs Simsällskap | 35.53 | ||||||
2 | Oscar Clevö | 2001 | Spårvägens Simförening | 35.62 | ||||||
2 | Sahel Moshref | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 35.62 | ||||||
4 | John Sjölund | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 37.97 | ||||||
5 | Paul Hansson | 2001 | Gustavsbergs Simsällskap | 40.51 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 25 maj 2014 |
Licensierad till: Gustavsbergs Simsällskap | Utskriftstid | 10:15 |