2019-10-14   13:08:09
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för DM/JDM SKÅNESIM

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 9 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  DM/JDM    Utskriftsdatum  07 juni 2014   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  12:49   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  08 juni 2014         
 
 
Gren 9, 800m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Alba Forés  1998  Simklubben Triton    1:05.69  2:15.26  3:25.81  4:35.79  9:11.80   
          5:45.28  6:55.41  8:04.00       
Ellen Olsson  1995  Simklubben Triton    1:07.69  2:18.82  3:29.60  4:40.80  9:22.54   
          5:52.16  7:04.03  8:14.84       
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap    1:07.60  2:18.71  3:29.90  4:41.65  9:27.52   
          5:53.71  7:05.49  8:16.74       
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap    1:07.23  1:43.88  2:57.12  4:11.14  9:44.36   
          5:25.28  6:39.19  7:53.76       
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap    1:09.90  2:23.09  3:36.54  4:50.46  9:44.46   
          6:04.88  7:19.11  8:33.39       
Josefine Hansson  1992  Malmö Kappsimningsklubb    1:09.72  2:23.27  3:36.87  4:50.54  9:44.69   
          6:04.28  7:18.28  8:32.80       
Madeleine Grönberg  1999  Simklubben Triton    1:11.55  2:26.07  3:41.04  4:55.86  9:48.24   
          6:10.40  7:24.20  8:37.19       
Johanna Palmkvist  1999  Helsingborgs Simsällskap    1:09.48  2:24.18  3:38.27  4:52.65  9:51.01   
          6:07.14  7:22.63  8:37.39       
Ebba Hallbäck  2000  Helsingborgs Simsällskap    1:09.68  2:23.71  3:39.51  4:53.86  9:53.48   
          6:09.04  7:24.50  8:39.44       
10  Sara Stenberg  2001  Simklubben Triton    1:09.78  2:24.87  3:40.04  4:55.38  9:54.12   
          6:10.49  7:25.45  8:40.73       
11  Amanda Granborg  1999  Malmö Kappsimningsklubb    1:09.83  2:24.82  3:40.32  4:56.38  10:04.70   
          6:12.20  7:29.84  8:47.33       
12  Johanna Holmberg  1993  Simklubben Lödde    1:52.52  3:47.24  5:05.57  6:23.72  10:15.24   
          7:42.63  9:00.38  10:15.24       
13  Amanda Modig  1999  Kristianstads SLS    1:14.28  2:32.34  3:51.43  5:09.90  10:16.98   
          6:27.90  7:46.10  9:03.17       
14  Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim    1:14.55  2:33.40  3:50.46  4:30.71  10:17.10   
          5:49.03  7:06.96  8:25.62       
15  Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap    1:11.40  2:28.03  3:46.52  5:06.09  10:25.85   
          6:26.48  7:46.39  9:06.45       
16  Elin Johannesson  1999  Simklubben Lödde    1:14.47  2:33.14  3:52.79  5:12.49  10:32.83   
          6:32.29  7:52.79  9:13.91       
17  Josefin Nilsson  1999  Eslövs Simsällskap    1:54.64  4:34.46  7:15.66  9:57.05  10:36.34   
                     
18  Rebecca Nordberg  1996  Simklubben Poseidon    1:13.98  2:33.78  3:54.27  5:15.08  10:38.51   
          6:37.50  7:59.13  9:20.56       
19  Amanda Bergkvist  1996  Landskrona Simsällskap    1:16.20  2:39.47  4:03.81  5:28.58  11:12.22   
          6:54.72  8:21.49  9:47.97       
                     
 
Gren 9, 800m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Alba Forés  1998  Simklubben Triton    1:05.69  2:15.26  3:25.81  4:35.79  9:11.80   
          5:45.28  6:55.41  8:04.00       
Ellen Olsson  1995  Simklubben Triton    1:07.69  2:18.82  3:29.60  4:40.80  9:22.54   
          5:52.16  7:04.03  8:14.84       
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap    1:07.60  2:18.71  3:29.90  4:41.65  9:27.52   
          5:53.71  7:05.49  8:16.74       
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap    1:07.23  1:43.88  2:57.12  4:11.14  9:44.36   
          5:25.28  6:39.19  7:53.76       
Augusta Andersson  1997  Sjöbo Simsällskap    1:09.90  2:23.09  3:36.54  4:50.46  9:44.46   
          6:04.88  7:19.11  8:33.39       
Madeleine Grönberg  1999  Simklubben Triton    1:11.55  2:26.07  3:41.04  4:55.86  9:48.24   
          6:10.40  7:24.20  8:37.19       
Johanna Palmkvist  1999  Helsingborgs Simsällskap    1:09.48  2:24.18  3:38.27  4:52.65  9:51.01   
          6:07.14  7:22.63  8:37.39       
Ebba Hallbäck  2000  Helsingborgs Simsällskap    1:09.68  2:23.71  3:39.51  4:53.86  9:53.48   
          6:09.04  7:24.50  8:39.44       
Sara Stenberg  2001  Simklubben Triton    1:09.78  2:24.87  3:40.04  4:55.38  9:54.12   
          6:10.49  7:25.45  8:40.73       
10  Amanda Granborg  1999  Malmö Kappsimningsklubb    1:09.83  2:24.82  3:40.32  4:56.38  10:04.70   
          6:12.20  7:29.84  8:47.33       
11  Amanda Modig  1999  Kristianstads SLS    1:14.28  2:32.34  3:51.43  5:09.90  10:16.98   
          6:27.90  7:46.10  9:03.17       
12  Frida Nordefell  2000  Simklubben Sydsim    1:14.55  2:33.40  3:50.46  4:30.71  10:17.10   
          5:49.03  7:06.96  8:25.62       
13  Matilda Åkesson  1999  Ystads Simsällskap    1:11.40  2:28.03  3:46.52  5:06.09  10:25.85   
          6:26.48  7:46.39  9:06.45       
14  Elin Johannesson  1999  Simklubben Lödde    1:14.47  2:33.14  3:52.79  5:12.49  10:32.83   
          6:32.29  7:52.79  9:13.91       
15  Josefin Nilsson  1999  Eslövs Simsällskap    1:54.64  4:34.46  7:15.66  9:57.05  10:36.34   
                     
16  Rebecca Nordberg  1996  Simklubben Poseidon    1:13.98  2:33.78  3:54.27  5:15.08  10:38.51   
          6:37.50  7:59.13  9:20.56       
17  Amanda Bergkvist  1996  Landskrona Simsällskap    1:16.20  2:39.47  4:03.81  5:28.58  11:12.22   
          6:54.72  8:21.49  9:47.97       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  07 juni 2014 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  12:49 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner