Resultater for Øst Kortbane Mesterskaber - GP1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag formiddag
Resultat Løb 35 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 28 september 2008 | |||
Stævne by | Tåstrup | Udskriftstidspunkt | 10:56 | |||
Arrangør | VAT & Dansk Svømmeunion |
Løb 35, 200m Brystsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Britta Vestergaard (1975) 2:25.80 1994-03-26 |
Dansk Rekord Junior: Britta Vestergaard (1975) 2:30.36 1990-12-01 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Leth-Espensen | 1992 | GI-40 Hermes | 37.75 | 1:18.82 | 1:59.83 | 2:40.21 | |||
2 | Emilie Ormstrup | 1993 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 37.53 | 1:18.31 | 2:00.35 | 2:42.91 | |||
3 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | Allerød Svømmeklub | 37.98 | 1:20.59 | 2:02.24 | 2:44.73 | |||
4 | Katrine Baht-Hagen | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 38.22 | 2:04.37 | 2:48.00 | ||||
5 | Maj Lindberg Hansen | 1992 | Allerød Svømmeklub | 36.98 | 1:19.01 | 2:03.43 | 2:48.26 | |||
6 | Louise Fleron | 1990 | GI-40 Hermes | 40.85 | 1:23.61 | 2:06.05 | 2:49.67 | |||
7 | Olivia Ane Frey | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 38.55 | 1:21.95 | 2:05.75 | 2:50.53 | |||
8 | Frederikke Hall | 1992 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 39.02 | 1:22.63 | 2:07.10 | 2:50.55 | |||
9 | Caroline Eskildsen | 1995 | Køge Svømmeklub | 41.36 | 1:25.45 | 2:09.40 | 2:52.40 | |||
10 | Bettina Johanneson | 1990 | Hvidovre Svømme Klub | 39.92 | 1:24.01 | 2:08.64 | 2:53.27 | |||
11 | Ida Marie Vedel | 1994 | Farum Svømmeklub | 40.76 | 1:25.17 | 2:09.83 | 2:54.04 | |||
12 | Laura Kragholm | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 39.83 | 1:23.67 | 2:09.79 | 2:55.31 | |||
13 | Sigrid Jensen | 1990 | Hvidovre Svømme Klub | 39.42 | 1:23.81 | 2:09.57 | 2:55.73 | |||
14 | Julie Zachariasen | 1991 | Helsingør Svømmeklub | 40.78 | 1:25.90 | 2:10.99 | 2:56.19 | |||
15 | Thea Sejr Hansen | 1984 | U.S.G | 39.57 | 1:24.03 | 2:10.27 | 2:56.35 | |||
16 | Karoline Olander Hansen | 1994 | Ringsted Svømme Klub | 41.68 | 1:27.01 | 2:11.60 | 2:56.40 | |||
17 | Johanna Holmen | 1995 | Svømmeklubben MK 31 | 40.46 | 1:25.47 | 2:11.22 | 2:57.38 | |||
18 | Kimmie Thorsen | 1992 | Frederikssund Svømmeklub | 40.26 | 1:25.90 | 2:12.29 | 2:57.56 | |||
19 | Donika Nikqi | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 40.09 | 1:25.35 | 2:12.20 | 2:58.06 | |||
20 | Christina H. Nielsen | 1993 | Vest-Brøndby | 40.62 | 1:26.59 | 2:12.74 | 2:58.64 | |||
21 | Amalie Andersen | 1991 | Hvidovre Svømme Klub | 41.36 | 1:57.80 | 2:12.320 | 2:59.13 | |||
22 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 40.57 | 1:26.38 | 2:12.69 | 2:59.31 | |||
23 | Sif Szetu | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.69 | 1:27.63 | 2:14.63 | 3:00.47 | |||
24 | Ronja Kirstrand | 1993 | Hørsholm Svømmeforening | 41.51 | 1:29.09 | 2:17.37 | 3:01.68 | |||
25 | Christina Witten | 1995 | Køge Svømmeklub | 41.43 | 1:27.01 | 2:14.06 | 3:01.92 | |||
26 | Mathilde Leth-Espensen | 1995 | GI-40 Hermes | 41.37 | 1:28.14 | 2:15.68 | 3:04.34 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Albertslund IF |