Results for Øst Kortbane Mesterskaber - GP1
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 6 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 26 september 2008 | |||
Stævne by | Tåstrup | Udskriftstidspunkt | 18:31 | |||
Arrangør | VAT & Dansk Svømmeunion |
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jacob Carstensen (1978) 3:42.08 1998-03-14 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 3:47.06 2006-10-29 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Lasse Offersen | 1989 | Greve Svømmeklub | 57.48 | 1:57.15 | 2:57.29 | 3:57.69 | |||
2 | Jon Thonesen | 1986 | Svømmeklubben Syd | 59.26 | 2:00.07 | 3:00.61 | 4:00.72 | |||
3 | Frederik Siem Pedersen | 1991 | Farum Svømmeklub | 59.73 | 2:01.09 | 3:02.65 | 4:01.04 | |||
4 | Anders Lie | 1991 | Farum Svømmeklub | 59.46 | 2:01.46 | 3:02.71 | 4:01.20 | |||
5 | Martin Pedersen | 1991 | Svømmeklubben Syd | 1:00.34 | 2:02.66 | 3:04.86 | 4:07.09 | |||
6 | Jonas Westergaard | 1990 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 59.23 | 2:01.46 | 3:05.66 | 4:10.19 | |||
7 | Andreas Schiellerup | 1993 | Birkerød Svømmeklub | 59.29 | 2:02.81 | 3:07.16 | 4:10.42 | |||
8 | Jonas Hansen | 1991 | Farum Svømmeklub | 1:00.18 | 2:02.51 | 3:05.66 | 4:10.59 | |||
9 | Thomas Olsen | 1992 | Vest-Brøndby | 59.73 | 2:02.68 | 3:06.69 | 4:12.57 | |||
10 | Jacob Petersen Bach | 1987 | Farum Svømmeklub | 1:01.43 | 2:06.46 | 3:11.70 | 4:16.36 | |||
11 | Magnus Westermann | 1995 | Herlev Svømning | 59.97 | 2:05.72 | 3:11.35 | 4:16.59 | |||
12 | Karsten Vedel | 1992 | Farum Svømmeklub | 1:01.85 | 2:07.22 | 3:12.42 | 4:16.92 | |||
13 | Martin Bertelsen | 1989 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 1:00.74 | 2:06.38 | 3:11.65 | 4:17.32 | |||
14 | Martin Madsen | 1990 | Greve Svømmeklub | 1:02.53 | 2:07.20 | 3:12.25 | 4:17.95 | |||
15 | Patrick Hesselberg | 1991 | Svømmeklubben Laksen | 1:04.09 | 2:09.11 | 3:13.96 | 4:18.37 | |||
16 | Frederik Frederiksen | 1992 | Hvidovre Svømme Klub | 1:02.33 | 2:08.36 | 3:14.38 | 4:19.56 | |||
17 | Alexander Skov Andersen | 1993 | Swim Team Tåstrup | 1:01.19 | 2:07.73 | 3:14.90 | 4:21.36 | |||
18 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | Hørsholm Svømmeforening | 1:02.35 | 2:09.27 | 3:15.63 | 4:21.87 | |||
19 | Nicolai Frejvald Petersen | 1993 | Herlev Svømning | 1:03.06 | 2:09.95 | 3:16.90 | 4:23.43 | |||
20 | Kasper Madsen | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:02.60 | 2:10.33 | 3:18.43 | 4:25.39 | |||
21 | Oliver Grodt | 1994 | Greve Svømmeklub | 1:04.39 | 2:11.84 | 3:18.22 | 4:25.57 | |||
22 | Frederik Jarfelt | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 1:02.26 | 2:10.09 | 3:20.64 | 4:31.24 | |||
23 | Victor G. Ludvigsen | 1992 | GI-40 Hermes | 1:02.07 | 2:11.99 | 3:23.01 | 4:34.03 | |||
24 | Jeppe Jensen | 1992 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 1:05.54 | 2:16.14 | 3:26.65 | 4:37.24 | |||
25 | Henrik Smith | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:07.71 | 2:20.74 | 3:33.82 | 4:46.06 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Albertslund IF |