Tulokset Øst Kortbane Mesterskaber - GP1
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 23 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 27 september 2008 | |||
Stævne by | Tåstrup | Udskriftstidspunkt | 12:18 | |||
Arrangør | VAT & Dansk Svømmeunion |
Løb 23, 100m Medley Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:01.44 2002-01-27 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 1:02.72 2003-11-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Linda Lund | 1984 | Køge Svømmeklub | 31.58 | 1:07.77 | |||||
2 | Mariel Cronström | 1988 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.87 | 1:07.95 | |||||
3 | Maj Lindberg Hansen | 1992 | Allerød Svømmeklub | 31.99 | 1:08.29 | |||||
4 | Kristina Thomsen | 1991 | JGI Svømning | 30.39 | 1:08.58 | |||||
5 | Julie Leth-Espensen | 1992 | GI-40 Hermes | 32.62 | 1:08.79 | |||||
6 | Sofie Seheim | 1991 | Svømmeklubben Laksen | 31.94 | 1:08.83 | |||||
7 | Pernille Juel | 1994 | Ringsted Svømme Klub | 31.57 | 1:09.17 | |||||
8 | Anna Munk Andersen | 1991 | Nakskov Svømme Klub | 31.99 | 1:09.30 | |||||
9 | Selina Sidenius Jensen | 1992 | Allerød Svømmeklub | 32.91 | 1:09.42 | |||||
10 | Caroline Eskildsen | 1995 | Køge Svømmeklub | 32.59 | 1:09.53 | |||||
11 | Emilie Hilsted | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 32.76 | 1:09.79 | |||||
12 | Pernille Blume | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 33.40 | 1:09.94 | |||||
13 | Mette Hasemann | 1993 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.04 | 1:10.47 | |||||
14 | Tenna Larsson | 1989 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.88 | 1:10.87 | |||||
15 | Pernille Hansen | 1991 | Svømmeklubben Syd | 32.79 | 1:11.06 | |||||
16 | Emilie Ormstrup | 1993 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.56 | 1:11.17 | |||||
17 | Charlotte Jensen | 1992 | Slangerup Svømmeklub | 34.78 | 1:11.24 | |||||
18 | Karoline Olander Hansen | 1994 | Ringsted Svømme Klub | 33.19 | 1:11.25 | |||||
19 | Stine Dahl Vest | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 35.12 | 1:11.59 | |||||
20 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 33.25 | 1:11.64 | |||||
21 | Clara Blohm Clemmensen | 1996 | Albertslund IF | 34.03 | 1:11.82 | |||||
22 | Michelle B. Strandskov | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 31.87 | 1:11.87 | |||||
23 | Josefine Børthy Petersen | 1993 | Helsingør Svømmeklub | 32.74 | 1:12.23 | |||||
24 | Marie Lensbjerg | 1991 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 33.96 | 1:12.28 | |||||
25 | Simone Norman Pedersen | 1993 | Køge Svømmeklub | 34.42 | 1:12.33 | |||||
26 | Line Andersen | 1991 | Frederikssund Svømmeklub | 32.86 | 1:12.53 | |||||
27 | Trine Gudnitz | 1987 | Helsingør Svømmeklub | 33.67 | 1:12.59 | |||||
28 | Christine Pedersen | 1993 | Glostrup Svømme Klub | 32.89 | 1:12.67 | |||||
29 | Rósa Vikingsdottír | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.48 | 1:12.71 | |||||
30 | Mai Hjelmgaard | 1994 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.94 | 1:12.83 | |||||
31 | Pernille Mouritzen | 1993 | Vest-Brøndby | 32.82 | 1:12.84 | |||||
32 | Ida Marie Vedel | 1994 | Farum Svømmeklub | 34.78 | 1:12.86 | |||||
33 | Miriam Stupak Møller | 1994 | GI-40 Hermes | 33.61 | 1:13.19 | |||||
34 | Klara Grønne Leth | 1990 | Gentofte Svømme Klub | 34.13 | 1:13.21 | |||||
35 | Marianne Duijm | 1993 | JGI Svømning | 33.78 | 1:13.25 | |||||
36 | Emily Ellekær | 1994 | Holbæk Svømme Klub | 34.29 | 1:13.53 | |||||
37 | Annelouise Dolleris | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 34.78 | 1:13.54 | |||||
37 | Sabrina Krumbæk Jørgensen | 1992 | Køge Svømmeklub | 34.27 | 1:13.54 | |||||
39 | Mie Thorup | 1986 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.57 | 1:13.57 | |||||
40 | Bettina Johanneson | 1990 | Hvidovre Svømme Klub | 34.84 | 1:13.68 | |||||
41 | Vibe Lyng Frandsen | 1993 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 34.38 | 1:13.69 | |||||
42 | Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | Køge Svømmeklub | 35.33 | 1:13.81 | |||||
43 | Cecilie Lagerbon Olsson | 1991 | Farum Svømmeklub | 34.55 | 1:13.83 | |||||
44 | Laura Brink Pedersen | 1992 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.72 | 1:13.85 | |||||
45 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 34.01 | 1:13.88 | |||||
46 | Julie Damberg | 1992 | Greve Svømmeklub | 35.19 | 1:14.12 | |||||
47 | Klara Strand Olesen | 1995 | Vest-Brøndby | 33.09 | 1:14.13 | |||||
48 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 34.90 | 1:14.52 | |||||
48 | Laura Kragholm | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 35.16 | 1:14.52 | |||||
50 | Louise Koch Rasmussen | 1987 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 35.82 | 1:14.69 | |||||
51 | Frederikke Hall | 1992 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 35.60 | 1:14.73 | |||||
52 | Celina Dreisig | 1991 | Svømmeklubben Laksen | 35.37 | 1:14.82 | |||||
52 | Sigrid Jensen | 1990 | Hvidovre Svømme Klub | 35.52 | 1:14.82 | |||||
54 | Louise Hedelund | 1992 | Frederikssund Svømmeklub | 34.69 | 1:14.84 | |||||
55 | Charlotte Kissmeyer | 1989 | Gentofte Svømme Klub | 34.77 | 1:14.89 | |||||
56 | Yalda Ghaznavi | 1992 | Køge Svømmeklub | 35.60 | 1:14.94 | |||||
57 | Camilla Rønbøg | 1992 | Albertslund IF | 34.73 | 1:15.30 | |||||
58 | Louise Fleron | 1990 | GI-40 Hermes | 36.56 | 1:15.31 | |||||
59 | Sara Zandihn | 1988 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.11 | 1:15.58 | |||||
60 | Katrine Baht-Hagen | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 37.43 | 1:16.15 | |||||
61 | Julie Zachariasen | 1991 | Helsingør Svømmeklub | 36.51 | 1:16.66 | |||||
62 | Sabrina Wielsøe | 1990 | Køge Svømmeklub | 34.51 | 1:16.89 | |||||
63 | Marianne Vinsand | 1995 | Kalundborg SK | 35.56 | 1:18.64 | |||||
- | Line Fyrstenborg | 1992 | Frederikssund Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Albertslund IF |