Tulokset Øst Kortbane Mesterskaber - GP1
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 39 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 28 september 2008 | |||
Stævne by | Tåstrup | Udskriftstidspunkt | 12:12 | |||
Arrangør | VAT & Dansk Svømmeunion |
Løb 39, 200m Medley Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:10.44 2003-01-21 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Holm Sørensen (1992) 2:16.91 2008-03-29 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mie Damgaard | 1991 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.25 | 1:21.24 | 2:07.44 | 2:07.44 | |||
2 | Louise Jansen | 1984 | Allerød Svømmeklub | 30.86 | 1:07.87 | 1:48.80 | 2:22.76 | |||
3 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | Allerød Svømmeklub | 32.22 | 1:09.70 | 1:50.55 | 2:23.45 | |||
4 | Julie Leth-Espensen | 1992 | GI-40 Hermes | 32.11 | 1:11.09 | 1:52.65 | 2:24.92 | |||
5 | Maj Lindberg Hansen | 1992 | Allerød Svømmeklub | 31.84 | 1:09.79 | 1:53.23 | 2:26.29 | |||
6 | Pernille Blume | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 34.04 | 1:12.09 | 1:56.84 | 2:28.93 | |||
7 | Mette Hasemann | 1993 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.80 | 1:10.90 | 1:54.24 | 2:29.10 | |||
8 | Selina Sidenius Jensen | 1992 | Allerød Svømmeklub | 32.79 | 1:10.76 | 1:53.55 | 2:29.13 | |||
9 | Emilie Hilsted | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 33.44 | 1:12.83 | 1:56.27 | 2:29.14 | |||
10 | Emilie Ormstrup | 1993 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.18 | 1:12.75 | 1:55.02 | 2:29.15 | |||
11 | Eliana Jørgensen | 1993 | Glostrup Svømme Klub | 32.25 | 1:10.10 | 1:55.16 | 2:29.38 | |||
12 | Kristina Thomsen | 1991 | JGI Svømning | 32.06 | 1:09.24 | 1:54.75 | 2:29.69 | |||
13 | Tenna Larsson | 1989 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.21 | 1:13.97 | 1:57.42 | 2:30.83 | |||
14 | Karoline Olander Hansen | 1994 | Ringsted Svømme Klub | 33.06 | 1:12.20 | 1:56.64 | 2:31.40 | |||
15 | Stine Dahl Vest | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 33.95 | 1:14.37 | 1:58.06 | 2:32.15 | |||
16 | Anna Munk Andersen | 1991 | Nakskov Svømme Klub | 32.67 | 1:12.59 | 1:56.58 | 2:32.55 | |||
17 | Linda Lund | 1984 | Køge Svømmeklub | 31.39 | 1:11.03 | 1:55.45 | 2:32.91 | |||
18 | Rósa Vikingsdottír | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.81 | 1:12.13 | 1:57.63 | 2:32.98 | |||
19 | Caroline Eskildsen | 1995 | Køge Svømmeklub | 33.70 | 1:13.60 | 1:59.08 | 2:33.05 | |||
20 | Kristine Olander Hansen | 1989 | Ringsted Svømme Klub | 33.69 | 1:11.90 | 1:59.08 | 2:34.55 | |||
21 | Anna Maria Svanbergsson | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.18 | 1:14.43 | 2:02.02 | 2:34.56 | |||
22 | Katrine Baht-Hagen | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 35.50 | 1:16.59 | 2:01.01 | 2:34.82 | |||
23 | Emily Ellekær | 1994 | Holbæk Svømme Klub | 34.14 | 1:14.37 | 1:59.59 | 2:35.16 | |||
24 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 34.52 | 1:15.50 | 2:00.41 | 2:35.36 | |||
25 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 34.49 | 1:13.18 | 1:59.43 | 2:35.38 | |||
26 | Simone Norman Pedersen | 1993 | Køge Svømmeklub | 34.15 | 1:14.08 | 2:00.22 | 2:35.40 | |||
27 | Line Hedmann Jacobsen | 1993 | Hillerød Svømmeklub | 33.43 | 1:12.71 | 1:58.78 | 2:35.64 | |||
28 | Dominyka Skarbaliute | 1994 | Greve Svømmeklub | 33.56 | 1:14.23 | 2:00.34 | 2:35.91 | |||
29 | Bettina Johanneson | 1990 | Hvidovre Svømme Klub | 34.36 | 1:14.78 | 1:59.47 | 2:36.42 | |||
30 | Vibe Lyng Frandsen | 1993 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 34.99 | 1:14.93 | 2:01.94 | 2:36.71 | |||
31 | Line Andersen | 1991 | Frederikssund Svømmeklub | 34.13 | 1:14.37 | 2:00.13 | 2:37.29 | |||
32 | Katrine Brahtz | 1995 | Albertslund IF | 35.29 | 1:16.50 | 2:01.59 | 2:37.98 | |||
33 | Yasmin Saud | 1994 | Herlev Svømning | 33.92 | 1:12.62 | 2:01.09 | 2:38.45 | |||
34 | Julie Schmidt | 1995 | Allerød Svømmeklub | 33.44 | 1:16.44 | 2:02.30 | 2:38.57 | |||
35 | Frederikke Hall | 1992 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 36.53 | 1:17.89 | 2:02.14 | 2:38.91 | |||
36 | Annelouise Dolleris | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 35.75 | 1:15.74 | 2:02.74 | 2:39.22 | |||
37 | Clara Blohm Clemmensen | 1996 | Albertslund IF | 34.94 | 1:16.18 | 2:03.71 | 2:39.50 | |||
38 | Cæcilie Kisby Jensen | 1993 | JGI Svømning | 34.80 | 1:16.00 | 2:03.34 | 2:39.74 | |||
39 | Klara Grønne Leth | 1990 | Gentofte Svømme Klub | 34.13 | 1:16.37 | 2:02.63 | 2:39.76 | |||
40 | Laura Smidt Hansen | 1992 | Vest-Brøndby | 35.54 | 1:15.12 | 2:02.93 | 2:40.00 | |||
41 | Olivia Ane Frey | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 36.71 | 1:20.27 | 2:03.31 | 2:40.06 | |||
42 | Camilla Rønbøg | 1992 | Albertslund IF | 35.21 | 1:20.18 | 2:06.39 | 2:40.13 | |||
43 | Melizza Petersen | 1994 | Svømmeklubben Laksen | 36.66 | 1:17.93 | 2:04.62 | 2:40.19 | |||
44 | Anne Bach | 1991 | Lyngby Svømmeklub | 34.53 | 1:16.39 | 2:03.35 | 2:40.23 | |||
45 | Sabrina Wielsøe | 1990 | Køge Svømmeklub | 34.23 | 1:14.42 | 2:02.95 | 2:40.36 | |||
45 | Louise Fleron | 1990 | GI-40 Hermes | 38.16 | 1:19.10 | 2:03.94 | 2:40.36 | |||
47 | Cathrine Kallestrup | 1993 | Frederikssund Svømmeklub | 35.05 | 1:14.96 | 2:02.04 | 2:40.38 | |||
48 | Celina Dreisig | 1991 | Svømmeklubben Laksen | 36.40 | 1:17.51 | 2:03.53 | 2:40.70 | |||
49 | Yalda Ghaznavi | 1992 | Køge Svømmeklub | 36.13 | 1:20.81 | 2:05.82 | 2:41.96 | |||
50 | Charlotte Kissmeyer | 1989 | Gentofte Svømme Klub | 35.21 | 1:18.16 | 2:05.72 | 2:42.08 | |||
51 | Madeline Lou | 1995 | Albertslund IF | 35.05 | 1:17.80 | 2:05.21 | 2:42.51 | |||
52 | Amalie Hansen | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.65 | 1:18.16 | 2:06.46 | 2:43.11 | |||
53 | Emilie Zachariasen | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 36.61 | 1:17.38 | 2:06.04 | 2:43.14 | |||
54 | Laura Kragholm | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 35.44 | 1:18.18 | 2:04.73 | 2:43.54 | |||
55 | Celine Bang | 1994 | Køge Svømmeklub | 34.68 | 1:16.50 | 2:08.02 | 2:45.16 | |||
- | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | 1 hånd v/vending 125 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Albertslund IF |