Results for Øst Kortbane Mesterskaber - GP1
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 16 (Indledende) - Officiel |
Stvne navn | Grand Prix 1/ st Kortbane | Udskriftsdato | 27 september 2008 | |||
Stvne by | Tstrup | Udskriftstidspunkt | 10:32 | |||
Arrangr | VAT & Dansk Svmmeunion |
Lb 16, 200m Frisvmning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jacob Carstensen (1978) 1:45.56 1998-12-12 |
Dansk Rekord Junior: Jon Rud (1986) 1:48.69 2004-05-22 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | ||
1 | Emil Dall-Nielsen | 1984 | Allerd Svmmeklub | 1:53.53 | ||||||
2 | Frederik Siem Pedersen | 1991 | Farum Svmmeklub | 27.87 | 57.23 | 1:26.03 | 1:54.40 | |||
3 | Lasse Offersen | 1989 | Greve Svmmeklub | 1:54.67 | ||||||
4 | Johan Peen | 1988 | Birkerd Svmmeklub | 27.18 | 55.84 | 1:25.36 | 1:55.49 | |||
5 | Daniel Skaaning | 1993 | Swim Team Tstrup | 27.38 | 56.98 | 1:26.29 | 1:55.66 | |||
6 | Jon Thonesen | 1986 | Svmmeklubben Syd | 27.95 | 57.45 | 1:27.12 | 1:55.78 | |||
7 | Jacob Lercke Skytte | 1984 | Birkerd Svmmeklub | 27.97 | 57.88 | 1:27.21 | 1:55.87 | |||
8 | Pontus Ericsson | 1988 | Malm Kappsimningsklubb | 26.72 | 55.74 | 1:25.87 | 1:56.08 | |||
9 | Johan Bengtsson | 1991 | Malm Kappsimningsklubb | 1:56.12 | ||||||
10 | Anders Blume | 1990 | Gladsaxe Idrts Forening | 1:57.29 | ||||||
11 | Marcus Bak | 1991 | Allerd Svmmeklub | 1:58.09 | ||||||
12 | Andreas Schiellerup | 1993 | Birkerd Svmmeklub | 27.52 | 58.16 | 1:28.83 | 1:58.55 | |||
13 | Thomas Lianee | 1985 | Birkerd Svmmeklub | 27.68 | 57.99 | 1:28.08 | 1:58.62 | |||
14 | Jonas Srensen | 1990 | Glostrup Svmme Klub | 27.64 | 58.35 | 1:29.33 | 1:58.70 | |||
15 | Sune Thonesen | 1983 | Lyngby Svmmeklub | 28.24 | 58.77 | 1:29.02 | 1:59.11 | |||
16 | Andreas Holkjr | 1990 | Allerd Svmmeklub | 27.85 | 58.24 | 1:28.79 | 1:59.35 | |||
17 | Martin Pedersen | 1991 | Svmmeklubben Syd | 28.78 | 59.18 | 1:29.36 | 1:59.51 | |||
18 | Patrick Hesselberg | 1991 | Svmmeklubben Laksen | 28.50 | 58.86 | 1:29.52 | 1:59.66 | |||
19 | Thomas Olsen | 1992 | Vest-Brndby | 1:59.88 | 1:59.88 | |||||
20 | Otto Linnet | 1988 | Gentofte Svmme Klub | 28.29 | 58.01 | 1:28.80 | 1:59.89 | |||
21 | Frederik Frederiksen | 1992 | Hvidovre Svmme Klub | 27.44 | 57.37 | 1:28.64 | 2:00.07 | |||
22 | Christian Erichsen | 1990 | Albertslund IF | 28.65 | 58.88 | 1:29.81 | 2:00.37 | |||
23 | Karsten Vedel | 1992 | Farum Svmmeklub | 28.37 | 58.62 | 1:29.83 | 2:00.42 | |||
24 | Martin Bertelsen | 1989 | Sllerd Svmmeklub SNIK | 28.42 | 58.35 | 1:29.72 | 2:01.56 | |||
25 | Magnus Westermann | 1995 | Herlev Svmning | 27.92 | 58.68 | 1:30.60 | 2:01.81 | |||
26 | Jens Peter Trff | 1988 | Lyngby Svmmeklub | 28.11 | 58.39 | 1:29.41 | 2:01.85 | |||
27 | Emil Eller | 1991 | Glostrup Svmme Klub | 29.28 | 1:00.21 | 1:30.88 | 2:02.09 | |||
28 | Frederik Jarfelt | 1992 | Lyngby Svmmeklub | 28.45 | 59.19 | 1:31.11 | 2:02.67 | |||
29 | Patrick Christensen | 1985 | Sllerd Svmmeklub SNIK | 28.79 | 59.46 | 1:31.51 | 2:03.16 | |||
30 | Teiz Mlgaard | 1992 | Greve Svmmeklub | 28.96 | 59.78 | 1:31.99 | 2:03.39 | |||
31 | Martin Madsen | 1990 | Greve Svmmeklub | 29.44 | 59.79 | 1:31.40 | 2:03.44 | |||
32 | Andreas Mouritsen | 1992 | Greve Svmmeklub | 29.08 | 1:00.14 | 1:32.08 | 2:03.95 | |||
33 | Rasmus Dufour | 1993 | Holbk Svmme Klub | 28.45 | 59.79 | 1:32.12 | 2:04.16 | |||
34 | Martin Wagner | 1991 | Gladsaxe Idrts Forening | 28.41 | 59.51 | 1:32.08 | 2:04.19 | |||
35 | Magnus Mouritsen | 1992 | Greve Svmmeklub | 29.14 | 1:00.03 | 1:32.28 | 2:04.22 | |||
36 | Adam Schn-Svensson | 1991 | Malm Kappsimningsklubb | 29.33 | 1:00.70 | 1:32.67 | 2:04.24 | |||
37 | Christian Paaske | 1992 | Kge Svmmeklub | 30.24 | 1:01.61 | 1:33.56 | 2:04.29 | |||
38 | Frederik Christensen | 1992 | Kge Svmmeklub | 29.59 | 1:01.59 | 1:33.64 | 2:04.46 | |||
39 | Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | GI-40 Hermes | 29.18 | 1:01.45 | 1:33.81 | 2:04.56 | |||
40 | Thor Andersen | 1992 | Gladsaxe Idrts Forening | 29.02 | 1:00.93 | 1:33.47 | 2:04.91 | |||
41 | Thomas Steenberg | 1994 | Lyngby Svmmeklub | 29.11 | 1:00.95 | 1:33.04 | 2:04.96 | |||
42 | Oliver Grodt | 1994 | Greve Svmmeklub | 29.21 | 1:00.90 | 1:32.99 | 2:05.49 | |||
43 | Alexander Skov Andersen | 1993 | Swim Team Tstrup | 29.14 | 1:01.18 | 1:34.09 | 2:05.75 | |||
44 | Lauge Bruun | 1992 | Roskilde Svmning | 29.38 | 1:01.39 | 1:33.55 | 2:05.78 | |||
45 | Niklas Ruprecht | 1993 | Holbk Svmme Klub | 28.31 | 1:00.06 | 1:33.08 | 2:05.86 | |||
45 | Emil K. Mortensen | 1993 | Tune I.F. Svmmeafdeling | 29.56 | 1:01.51 | 1:33.66 | 2:05.86 | |||
47 | Magnus Iversen | 1991 | Lyngby Svmmeklub | 28.83 | 59.92 | 1:32.51 | 2:06.28 | |||
48 | Morten Bak Hansen | 1995 | Svmmeklubben Laksen | 29.94 | 1:01.88 | 1:34.70 | 2:06.53 | |||
49 | Victor G. Ludvigsen | 1992 | GI-40 Hermes | 29.12 | 1:01.19 | 1:34.64 | 2:07.64 | |||
50 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | Hrsholm Svmmeforening | 29.50 | 1:01.55 | 1:34.57 | 2:07.68 | |||
51 | Rudi Dollmayer | 1991 | Malm Kappsimningsklubb | 28.97 | 1:00.62 | 1:34.21 | 2:08.17 | |||
52 | Patrik Wajnsztajn | 1991 | Malm Kappsimningsklubb | 27.90 | 1:00.45 | 1:34.50 | 2:08.51 | |||
53 | Morten Mller Jensen | 1992 | Glostrup Svmme Klub | 29.56 | 1:02.48 | 1:36.81 | 2:08.91 | |||
53 | Kasper Ege Street | 1989 | Svmmeklubben MK 31 | 28.66 | 1:01.42 | 1:35.37 | 2:08.91 | |||
55 | Aksel Bjerregaard | 1994 | Helsingr Svmmeklub | 29.52 | 1:02.18 | 1:36.80 | 2:10.49 | |||
56 | Henrik Smith | 1993 | Vallensbk IF Af 1939 | 30.18 | 1:02.74 | 1:36.74 | 2:10.50 | |||
- | Bjarke Rasmussen | 1992 | JGI Svmning | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Albertslund IF |