2020-01-19   16:50:34
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Medley Cup

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Medley Cup 2014    Utskriftsdatum  25 maj 2014   
  Tävlingsort  Åkersberga    Utskriftstid  11:43   
  Arrangör  Åkersberga simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 maj 2014         
 
 
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor A-E, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tindra Ahlberg  2004  Väsby Simsällskap            46.80   
Ioanna Tsirona  2004  Väsby Simsällskap            46.82   
Johanna Torell  2005  IFK Lidingö Simklubb            47.71   
Amanda Takala  2004  Väsby Simsällskap            48.05   
Sara Torstensson  2004  Spårvägens Simförening            48.09   
Hanna Åkerman  2004  Väsby Simsällskap            48.90   
Alice Leander  2004  IFK Lidingö Simklubb            50.35   
Alexandra Alkas Alias  2006  Spårvägens Simförening            50.59   
Moa Nyblom  2005  Väsby Simsällskap            51.52   
10  Wilma Qvist  2004  Spårvägens Simförening            53.25   
11  Malin Kullman  2004  Spårvägens Simförening            53.35   
12  Hilma Westerberg  2004  Mälarhöjdens Simsällskap            53.51   
13  Clara Serse  2004  Kanaans Simsällskap            53.99   
14  Andrea Berglund  2004  IFK Lidingö Simklubb            54.08   
15  Tilde Pettersson  2004  Norrtälje Simklubb            55.23   
16  Nathalie Galway  2005  Åkersberga Simsällskap            55.88   
17  Katja Kutsenko  2004  IFK Lidingö Simklubb            55.96   
18  Cajsa Öhrling  2004  Hellas Simklubb            56.32   
19  Ella Olsson  2004  Åkersberga Simsällskap            58.51   
20  Alva Hellenius  2006  Spårvägens Simförening            59.42   
21  Embla Stendrake  2005  Åkersberga Simsällskap            1:10.14   
Veronica Olsson  2005  Spårvägens Simförening            DNS   
Emilia Englund  2004  IFK Lidingö Simklubb              TLB 
Anna Sjöberg  2005  Kanaans Simsällskap            DSQ   
Elvira Ölund  2004  Spårvägens Simförening            DSQ   
Leah Schöneberg  2004  Norrtälje Simklubb            DSQ   
Tolue Taheri  2004  IFK Lidingö Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor A-E, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jennifer Bergström  2002  Åkersberga Simsällskap            34.23   
Tindra Imhäuser  2002  Åkersberga Simsällskap            34.67   
Dimitra Tsirona  2002  Väsby Simsällskap            36.89   
Daniella Berglund  2002  IFK Lidingö Simklubb            38.61   
Mikaela Jogell  2003  Upplands-Bro Simsällskap            39.25   
Josefine Torell  2002  IFK Lidingö Simklubb            39.77   
Rebecca Sandström  2003  IFK Lidingö Simklubb            40.05   
Tilde Rudert  2002  Norrtälje Simklubb            40.29   
Lucrezia Vespertini  2002  Väsby Simsällskap            40.85   
10  Julia Ignell  2002  Åkersberga Simsällskap            40.90   
11  Emma Lu  2002  Väsby Simsällskap            40.97   
12  Elin Bergman  2003  Väsby Simsällskap            42.95   
13  Emma Öberg  2002  Åkersberga Simsällskap            43.13   
14  Madicken Eriksson  2003  Kanaans Simsällskap            43.75   
15  Nora Segerström  2002  Kanaans Simsällskap            44.11   
16  Selma Åström  2003  Upplands-Bro Simsällskap            44.31   
17  Thindra Åkerblom  2003  Norrtälje Simklubb            44.52   
18  Linnea Jonsson  2002  Norrtälje Simklubb            44.84   
19  Milena Östby  2002  Hellas Simklubb            45.07   
20  Amanda Andersson  2003  IFK Lidingö Simklubb            45.51   
21  Tuva Kjellström  2003  Upplands-Bro Simsällskap            45.67   
22  Elsa Fogelsjöö  2003  Hellas Simklubb            45.77   
23  Camilla Renström  2002  Upplands-Bro Simsällskap            46.00   
24  Kolbrún Óskarsdóttir  2003  Spårvägens Simförening            46.60   
25  Alice Lagerholm  2003  Väsby Simsällskap            46.65   
26  Cecilia Viberg  2003  IFK Lidingö Simklubb            46.89   
27  Wilma Stendrake  2003  Åkersberga Simsällskap            47.48   
28  Isabella Galway  2003  Åkersberga Simsällskap            47.79   
29  Emilia Wullrich  2003  Spårvägens Simförening            48.16   
30  Julia Lundgren  2002  IFK Lidingö Simklubb            48.37   
31  Emelie Lindström  2003  Väsby Simsällskap            48.99   
32  Helena Renström  2002  Upplands-Bro Simsällskap            49.76   
33  Selma Bystedt  2002  Hellas Simklubb            50.17   
34  Ellen Melin  2002  IF Åland            50.59   
35  Sofia Onno  2003  Spårvägens Simförening            54.82   
36  Linda Lövqvist  2003  Spårvägens Simförening            58.36   
37  Shaya Ayati  2003  Kanaans Simsällskap            59.03   
38  Nora Lundberg  2003  Åkersberga Simsällskap            1:00.51   
39  Saga Thyrberg  2003  Åkersberga Simsällskap            1:04.96   
Denise Frejd  2003  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
Ella Sundling  2003  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
Maja Rekola-Weckström  2002  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
Tina Westmoreland  2002  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor A-E, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tilda Rekola-Weckström  2000  Åkersberga Simsällskap            34.13   
Tova Sjöberg  2001  Norrtälje Simklubb            38.10   
Ebba Filipsson  2001  Norrtälje Simklubb            39.46   
Celina Åström  2000  Upplands-Bro Simsällskap            39.80   
Liv Falk  2000  Åkersberga Simsällskap            40.01   
Ylwali Häggblad  2000  Åkersberga Simsällskap            40.03   
Emilia Österberg  2000  Åkersberga Simsällskap            41.24   
Klara Sjöberg  2000  Kanaans Simsällskap            41.56   
Ella Westholm  2001  Åkersberga Simsällskap            41.66   
10  Malin Sandberg  2001  Hellas Simklubb            42.10   
11  Linda Svensson  2000  Spårvägens Simförening            42.68   
12  Emma Modig  2000  Upplands-Bro Simsällskap            43.05   
13  Louise Törnblom  2000  Spårvägens Simförening            43.85   
13  Michaela Lindström  2000  Spårvägens Simförening            43.85   
15  Emma Pettersson  2001  Norrtälje Simklubb            43.96   
16  Yardagul Kop  2000  Kanaans Simsällskap            45.88   
17  Maya Magnusson  2001  IFK Lidingö Simklubb            47.58   
18  Stephanie Ahlberg  2001  Åkersberga Simsällskap            47.88   
19  Matilda Wrenkler  2001  Åkersberga Simsällskap            48.97   
20  Olivia Bråberg  2000  Åkersberga Simsällskap            49.53   
21  Rebecka Rosengart  2001  Hellas Simklubb            50.48   
22  Hanna Lénárt  2000  Hellas Simklubb            51.40   
23  Eleonor Rosengart  2000  Hellas Simklubb            53.11   
Mikaela Samuelsson  2000  Norrtälje Simklubb            DNS   
Ella Shay  2001  IFK Lidingö Simklubb            DSQ   
Elsa Knöös  2001  Hellas Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor A-E, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fanny Ek  1999  IF Åland            34.99   
Alva Westling  1999  Norrtälje Simklubb            35.23   
Fanny Alstermark  1998  Norrtälje Simklubb            36.28   
Emelie Rudert  1999  Norrtälje Simklubb            36.30   
Isabelle Ehrngren  1999  Täby Sim            36.75   
Cajsa-Lisa Jansson  1999  Spårvägens Simförening            37.83   
Caroline Malmberg  1999  IFK Lidingö Simklubb            38.00   
Ines Sahuric  1998  Spårvägens Simförening            38.84   
Emma Udd  1999  Täby Sim            38.99   
10  Emma Wallin  1999  Åkersberga Simsällskap            39.02   
11  Mona Domehri  1999  Täby Sim            39.76   
12  Jennifer Hjälm-Gerle  1999  Spårvägens Simförening            39.91   
13  Matilda Eriksson  1999  Täby Sim            41.52   
14  Lovisa Spångberg  1999  Hellas Simklubb            43.20   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor A-E, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erica Granesäter  1984  IF Åland            33.23   
Louise Åberg  1995  Åkersberga Simsällskap            33.27   
Aline Agnvall  1997  Spårvägens Simförening            38.02   
Malin Österman  1993  Norrtälje Simklubb            38.96   
Astrid Olsson  1997  Täby Sim            39.83   
Herta Vincent  1997  Upplands-Bro Simsällskap            40.71   
Chris Marins  1992  IF Åland            43.29   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  25 maj 2014 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  11:43 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner