2020-08-07   02:42:05
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Medley Cup

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Medley Cup 2014    Utskriftsdatum  25 maj 2014   
  Tävlingsort  Åkersberga    Utskriftstid  10:23   
  Arrangör  Åkersberga simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 maj 2014         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Flickor A-E, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ioanna Tsirona  2004  Väsby Simsällskap            45.13   
Johanna Torell  2005  IFK Lidingö Simklubb            50.39   
Tolue Taheri  2004  IFK Lidingö Simklubb            51.13   
Sara Torstensson  2004  Spårvägens Simförening            55.05   
Elvira Ölund  2004  Spårvägens Simförening            55.09   
Katja Kutsenko  2004  IFK Lidingö Simklubb            58.89   
Alice Leander  2004  IFK Lidingö Simklubb            1:01.85   
Malin Kullman  2004  Spårvägens Simförening            DNS   
Alva Hellenius  2006  Spårvägens Simförening            DSQ   
Andrea Berglund  2004  IFK Lidingö Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Flickor A-E, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tindra Imhäuser  2002  Åkersberga Simsällskap            33.19   
Dimitra Tsirona  2002  Väsby Simsällskap            34.03   
Jennifer Bergström  2002  Åkersberga Simsällskap            34.54   
Lucrezia Vespertini  2002  Väsby Simsällskap            35.92   
Julia Ignell  2002  Åkersberga Simsällskap            38.37   
Daniella Berglund  2002  IFK Lidingö Simklubb            38.49   
Tilde Rudert  2002  Norrtälje Simklubb            38.80   
Josefine Torell  2002  IFK Lidingö Simklubb            40.73   
Emma Lu  2002  Väsby Simsällskap            40.98   
10  Elin Bergman  2003  Väsby Simsällskap            41.47   
11  Selma Åström  2003  Upplands-Bro Simsällskap            42.11   
12  Madicken Eriksson  2003  Kanaans Simsällskap            42.26   
13  Rebecca Sandström  2003  IFK Lidingö Simklubb            43.07   
14  Milena Östby  2002  Hellas Simklubb            43.48   
15  Cecilia Viberg  2003  IFK Lidingö Simklubb            43.64   
16  Elsa Fogelsjöö  2003  Hellas Simklubb            43.73   
17  Mikaela Jogell  2003  Upplands-Bro Simsällskap            44.11   
18  Tina Westmoreland  2002  Åkersberga Simsällskap            45.55   
19  Ellen Melin  2002  IF Åland            46.04   
20  Linnea Jonsson  2002  Norrtälje Simklubb            46.62   
21  Emelie Lindström  2003  Väsby Simsällskap            47.29   
22  Amanda Andersson  2003  IFK Lidingö Simklubb            47.57   
23  Emma Öberg  2002  Åkersberga Simsällskap            47.67   
24  Wilma Stendrake  2003  Åkersberga Simsällskap            49.41   
25  Camilla Renström  2002  Upplands-Bro Simsällskap            50.50   
26  Emilia Wullrich  2003  Spårvägens Simförening            50.98   
27  Linda Lövqvist  2003  Spårvägens Simförening            51.23   
28  Kolbrún Óskarsdóttir  2003  Spårvägens Simförening            51.65   
29  Julia Lundgren  2002  IFK Lidingö Simklubb            52.73   
30  Sofia Onno  2003  Spårvägens Simförening            52.99   
31  Isabella Galway  2003  Åkersberga Simsällskap            54.40   
32  Helena Renström  2002  Upplands-Bro Simsällskap            54.46   
33  Selma Bystedt  2002  Hellas Simklubb            58.42   
Shaya Ayati  2003  Kanaans Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Flickor A-E, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tilda Rekola-Weckström  2000  Åkersberga Simsällskap            33.45   
Liv Falk  2000  Åkersberga Simsällskap            34.35   
Celina Åström  2000  Upplands-Bro Simsällskap            34.59   
Tova Sjöberg  2001  Norrtälje Simklubb            35.87   
Linda Svensson  2000  Spårvägens Simförening            37.10   
Ylwali Häggblad  2000  Åkersberga Simsällskap            37.45   
Stefanie Wrembicki  2001  IFK Lidingö Simklubb            39.78   
Mikaela Samuelsson  2000  Norrtälje Simklubb            40.35   
Ella Westholm  2001  Åkersberga Simsällskap            41.14   
10  Emilia Österberg  2000  Åkersberga Simsällskap            41.49   
11  Louise Törnblom  2000  Spårvägens Simförening            42.41   
12  Malin Sandberg  2001  Hellas Simklubb            43.20   
13  Olivia Bråberg  2000  Åkersberga Simsällskap            43.22   
14  Elsa Knöös  2001  Hellas Simklubb            43.55   
15  Klara Sjöberg  2000  Kanaans Simsällskap            44.11   
16  Stephanie Ahlberg  2001  Åkersberga Simsällskap            45.13   
17  Emma Modig  2000  Upplands-Bro Simsällskap            45.44   
18  Ebba Filipsson  2001  Norrtälje Simklubb            46.13   
19  Emma Pettersson  2001  Norrtälje Simklubb            47.30   
20  Yardagul Kop  2000  Kanaans Simsällskap            48.08   
21  Hanna Lénárt  2000  Hellas Simklubb            48.94   
22  Matilda Wrenkler  2001  Åkersberga Simsällskap            49.49   
23  Rebecka Rosengart  2001  Hellas Simklubb            50.88   
                     
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Flickor A-E, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emelie Rudert  1999  Norrtälje Simklubb            34.35   
Caroline Malmberg  1999  IFK Lidingö Simklubb            34.40   
Fanny Alstermark  1998  Norrtälje Simklubb            34.41   
Wilma Tukonen  1998  Spårvägens Simförening            34.51   
Fanny Ek  1999  IF Åland            35.16   
Cajsa-Lisa Jansson  1999  Spårvägens Simförening            36.09   
Emma Wallin  1999  Åkersberga Simsällskap            36.43   
Jennifer Hjälm-Gerle  1999  Spårvägens Simförening            36.62   
Ines Sahuric  1998  Spårvägens Simförening            36.83   
10  Isabelle Ehrngren  1999  Täby Sim            37.59   
11  Alva Westling  1999  Norrtälje Simklubb            37.86   
12  Wilma Ekwall  1999  Spårvägens Simförening            39.32   
13  Mona Domehri  1999  Täby Sim            39.78   
14  Jenny Rönnblad  1999  Kanaans Simsällskap            40.59   
15  Matilda Eriksson  1999  Täby Sim            41.64   
16  Lovisa Spångberg  1999  Hellas Simklubb            43.59   
                     
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Flickor A-E, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erica Granesäter  1984  IF Åland            30.48   
Louise Åberg  1995  Åkersberga Simsällskap            32.07   
Malin Österman  1993  Norrtälje Simklubb            37.94   
Chris Marins  1992  IF Åland            38.25   
Aline Agnvall  1997  Spårvägens Simförening            39.63   
Astrid Olsson  1997  Täby Sim            40.23   
Herta Vincent  1997  Upplands-Bro Simsällskap            45.04   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  25 maj 2014 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  10:23 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner