Results for Medley Cup
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Medley Cup 2014 | Utskriftsdatum | 25 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 11:43 | |||
Arrangör | Åkersberga simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 maj 2014 |
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor A-E, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tindra Ahlberg | 2004 | Väsby Simsällskap | 46.80 | ||||||
2 | Ioanna Tsirona | 2004 | Väsby Simsällskap | 46.82 | ||||||
3 | Johanna Torell | 2005 | IFK Lidingö Simklubb | 47.71 | ||||||
4 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 48.05 | ||||||
5 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägens Simförening | 48.09 | ||||||
6 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 48.90 | ||||||
7 | Alice Leander | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 50.35 | ||||||
8 | Alexandra Alkas Alias | 2006 | Spårvägens Simförening | 50.59 | ||||||
9 | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | 51.52 | ||||||
10 | Wilma Qvist | 2004 | Spårvägens Simförening | 53.25 | ||||||
11 | Malin Kullman | 2004 | Spårvägens Simförening | 53.35 | ||||||
12 | Hilma Westerberg | 2004 | Mälarhöjdens Simsällskap | 53.51 | ||||||
13 | Clara Serse | 2004 | Kanaans Simsällskap | 53.99 | ||||||
14 | Andrea Berglund | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 54.08 | ||||||
15 | Tilde Pettersson | 2004 | Norrtälje Simklubb | 55.23 | ||||||
16 | Nathalie Galway | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 55.88 | ||||||
17 | Katja Kutsenko | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 55.96 | ||||||
18 | Cajsa Öhrling | 2004 | Hellas Simklubb | 56.32 | ||||||
19 | Ella Olsson | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 58.51 | ||||||
20 | Alva Hellenius | 2006 | Spårvägens Simförening | 59.42 | ||||||
21 | Embla Stendrake | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 1:10.14 | ||||||
- | Veronica Olsson | 2005 | Spårvägens Simförening | DNS | ||||||
- | Emilia Englund | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | TLB | ||||||
- | Anna Sjöberg | 2005 | Kanaans Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Elvira Ölund | 2004 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Leah Schöneberg | 2004 | Norrtälje Simklubb | DSQ | ||||||
- | Tolue Taheri | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor A-E, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 34.23 | ||||||
2 | Tindra Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 34.67 | ||||||
3 | Dimitra Tsirona | 2002 | Väsby Simsällskap | 36.89 | ||||||
4 | Daniella Berglund | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 38.61 | ||||||
5 | Mikaela Jogell | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 39.25 | ||||||
6 | Josefine Torell | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 39.77 | ||||||
7 | Rebecca Sandström | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 40.05 | ||||||
8 | Tilde Rudert | 2002 | Norrtälje Simklubb | 40.29 | ||||||
9 | Lucrezia Vespertini | 2002 | Väsby Simsällskap | 40.85 | ||||||
10 | Julia Ignell | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 40.90 | ||||||
11 | Emma Lu | 2002 | Väsby Simsällskap | 40.97 | ||||||
12 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 42.95 | ||||||
13 | Emma Öberg | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 43.13 | ||||||
14 | Madicken Eriksson | 2003 | Kanaans Simsällskap | 43.75 | ||||||
15 | Nora Segerström | 2002 | Kanaans Simsällskap | 44.11 | ||||||
16 | Selma Åström | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 44.31 | ||||||
17 | Thindra Åkerblom | 2003 | Norrtälje Simklubb | 44.52 | ||||||
18 | Linnea Jonsson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 44.84 | ||||||
19 | Milena Östby | 2002 | Hellas Simklubb | 45.07 | ||||||
20 | Amanda Andersson | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 45.51 | ||||||
21 | Tuva Kjellström | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 45.67 | ||||||
22 | Elsa Fogelsjöö | 2003 | Hellas Simklubb | 45.77 | ||||||
23 | Camilla Renström | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | 46.00 | ||||||
24 | Kolbrún Óskarsdóttir | 2003 | Spårvägens Simförening | 46.60 | ||||||
25 | Alice Lagerholm | 2003 | Väsby Simsällskap | 46.65 | ||||||
26 | Cecilia Viberg | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 46.89 | ||||||
27 | Wilma Stendrake | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 47.48 | ||||||
28 | Isabella Galway | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 47.79 | ||||||
29 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägens Simförening | 48.16 | ||||||
30 | Julia Lundgren | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 48.37 | ||||||
31 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 48.99 | ||||||
32 | Helena Renström | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | 49.76 | ||||||
33 | Selma Bystedt | 2002 | Hellas Simklubb | 50.17 | ||||||
34 | Ellen Melin | 2002 | IF Åland | 50.59 | ||||||
35 | Sofia Onno | 2003 | Spårvägens Simförening | 54.82 | ||||||
36 | Linda Lövqvist | 2003 | Spårvägens Simförening | 58.36 | ||||||
37 | Shaya Ayati | 2003 | Kanaans Simsällskap | 59.03 | ||||||
38 | Nora Lundberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 1:00.51 | ||||||
39 | Saga Thyrberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 1:04.96 | ||||||
- | Denise Frejd | 2003 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ella Sundling | 2003 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Maja Rekola-Weckström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tina Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor A-E, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tilda Rekola-Weckström | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 34.13 | ||||||
2 | Tova Sjöberg | 2001 | Norrtälje Simklubb | 38.10 | ||||||
3 | Ebba Filipsson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 39.46 | ||||||
4 | Celina Åström | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 39.80 | ||||||
5 | Liv Falk | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 40.01 | ||||||
6 | Ylwali Häggblad | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 40.03 | ||||||
7 | Emilia Österberg | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 41.24 | ||||||
8 | Klara Sjöberg | 2000 | Kanaans Simsällskap | 41.56 | ||||||
9 | Ella Westholm | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 41.66 | ||||||
10 | Malin Sandberg | 2001 | Hellas Simklubb | 42.10 | ||||||
11 | Linda Svensson | 2000 | Spårvägens Simförening | 42.68 | ||||||
12 | Emma Modig | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 43.05 | ||||||
13 | Louise Törnblom | 2000 | Spårvägens Simförening | 43.85 | ||||||
13 | Michaela Lindström | 2000 | Spårvägens Simförening | 43.85 | ||||||
15 | Emma Pettersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 43.96 | ||||||
16 | Yardagul Kop | 2000 | Kanaans Simsällskap | 45.88 | ||||||
17 | Maya Magnusson | 2001 | IFK Lidingö Simklubb | 47.58 | ||||||
18 | Stephanie Ahlberg | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 47.88 | ||||||
19 | Matilda Wrenkler | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 48.97 | ||||||
20 | Olivia Bråberg | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 49.53 | ||||||
21 | Rebecka Rosengart | 2001 | Hellas Simklubb | 50.48 | ||||||
22 | Hanna Lénárt | 2000 | Hellas Simklubb | 51.40 | ||||||
23 | Eleonor Rosengart | 2000 | Hellas Simklubb | 53.11 | ||||||
- | Mikaela Samuelsson | 2000 | Norrtälje Simklubb | DNS | ||||||
- | Ella Shay | 2001 | IFK Lidingö Simklubb | DSQ | ||||||
- | Elsa Knöös | 2001 | Hellas Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor A-E, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Fanny Ek | 1999 | IF Åland | 34.99 | ||||||
2 | Alva Westling | 1999 | Norrtälje Simklubb | 35.23 | ||||||
3 | Fanny Alstermark | 1998 | Norrtälje Simklubb | 36.28 | ||||||
4 | Emelie Rudert | 1999 | Norrtälje Simklubb | 36.30 | ||||||
5 | Isabelle Ehrngren | 1999 | Täby Sim | 36.75 | ||||||
6 | Cajsa-Lisa Jansson | 1999 | Spårvägens Simförening | 37.83 | ||||||
7 | Caroline Malmberg | 1999 | IFK Lidingö Simklubb | 38.00 | ||||||
8 | Ines Sahuric | 1998 | Spårvägens Simförening | 38.84 | ||||||
9 | Emma Udd | 1999 | Täby Sim | 38.99 | ||||||
10 | Emma Wallin | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 39.02 | ||||||
11 | Mona Domehri | 1999 | Täby Sim | 39.76 | ||||||
12 | Jennifer Hjälm-Gerle | 1999 | Spårvägens Simförening | 39.91 | ||||||
13 | Matilda Eriksson | 1999 | Täby Sim | 41.52 | ||||||
14 | Lovisa Spångberg | 1999 | Hellas Simklubb | 43.20 | ||||||
Gren 3, 50m Ryggsim Flickor A-E, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erica Granesäter | 1984 | IF Åland | 33.23 | ||||||
2 | Louise Åberg | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 33.27 | ||||||
3 | Aline Agnvall | 1997 | Spårvägens Simförening | 38.02 | ||||||
4 | Malin Österman | 1993 | Norrtälje Simklubb | 38.96 | ||||||
5 | Astrid Olsson | 1997 | Täby Sim | 39.83 | ||||||
6 | Herta Vincent | 1997 | Upplands-Bro Simsällskap | 40.71 | ||||||
7 | Chris Marins | 1992 | IF Åland | 43.29 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 25 maj 2014 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 11:43 |