Resultat för Neptuniaden 2014
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 81 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 81 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Neptuniaden |
|
Utskriftsdatum |
26 maj 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
13:03 |
|
|
Arrangör |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
24 maj 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 81, 200m Medley Damer, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sohvi Nenonen |
1999 |
Cetus Espoo |
|
29.94 |
1:07.75 |
1:51.06 |
|
2:24.94 |
|
2 |
Caroline Wallenborg |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
33.11 |
1:13.07 |
1:57.26 |
|
2:33.42 |
|
3 |
Cornelia Eklund |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
33.01 |
1:13.90 |
1:59.66 |
|
2:35.72 |
|
4 |
Anna Eriksson |
1999 |
Strängnäs Simklubb |
|
32.11 |
1:14.48 |
2:01.35 |
|
2:36.22 |
|
5 |
Alice Sundberg |
1999 |
Täby Sim |
|
33.52 |
1:15.32 |
2:00.89 |
|
2:36.43 |
|
6 |
Clara Wadsten |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
33.92 |
1:14.01 |
2:00.41 |
|
2:38.10 |
|
7 |
Josefin Ossmyr |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
|
33.64 |
1:14.97 |
2:02.80 |
|
2:40.07 |
|
8 |
Isabelle Wrejde |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
33.02 |
1:15.32 |
2:04.93 |
|
2:40.63 |
|
9 |
Rebecka Ehn |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
35.32 |
1:16.85 |
2:05.26 |
|
2:40.95 |
|
10 |
Michaela Mattsson |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
34.26 |
1:17.18 |
2:06.16 |
|
2:41.77 |
|
11 |
Sara Andersson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
33.98 |
1:16.77 |
2:06.43 |
|
2:43.68 |
|
12 |
Nora Jomaa |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
36.77 |
1:20.46 |
2:06.52 |
|
2:43.73 |
|
13 |
Hilma Ramdén |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
32.06 |
1:14.99 |
2:05.84 |
|
2:45.55 |
|
14 |
Astrid Hammar |
2000 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
39.22 |
1:22.32 |
2:11.00 |
|
2:46.28 |
|
15 |
Wilma Hagmansson |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
36.12 |
1:19.82 |
2:07.23 |
|
2:47.02 |
|
16 |
Matilda Flood |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
34.87 |
1:20.58 |
2:10.84 |
|
2:47.03 |
|
17 |
Josephine Andreasson |
1999 |
Turebergs Simklubb |
|
35.59 |
1:22.61 |
2:08.87 |
|
2:47.25 |
|
18 |
Saga Kjellin |
1999 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
35.51 |
1:21.78 |
2:09.33 |
|
2:47.38 |
|
19 |
Emma Bergkvist |
2000 |
Strängnäs Simklubb |
|
34.80 |
1:17.53 |
2:08.97 |
|
2:47.56 |
|
20 |
Julia Franks |
2000 |
Täby Sim |
|
38.24 |
1:23.11 |
2:09.10 |
|
2:49.11 |
|
21 |
Amanda Granlund |
1999 |
Strängnäs Simklubb |
|
35.08 |
1:19.78 |
2:10.65 |
|
2:49.99 |
|
22 |
Olivia Stille |
2000 |
Turebergs Simklubb |
|
34.84 |
1:18.49 |
2:10.57 |
|
2:50.04 |
|
23 |
Saga Skarin |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
35.46 |
1:18.96 |
2:11.22 |
|
2:50.43 |
|
24 |
Tilda Eklund |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
36.58 |
1:21.66 |
2:11.31 |
|
2:50.73 |
|
25 |
Tuva Glimmerud-Gullbjörk |
2000 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
37.97 |
1:23.14 |
2:10.37 |
|
2:51.08 |
|
26 |
Sofia Lennerthson |
1999 |
Täby Sim |
|
37.07 |
1:22.02 |
2:12.53 |
|
2:51.36 |
|
27 |
Klara Sjödell |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
39.16 |
1:25.50 |
2:16.09 |
|
2:54.14 |
|
28 |
Helena Westerlund |
1999 |
Strängnäs Simklubb |
|
37.37 |
1:24.47 |
2:14.83 |
|
2:54.30 |
|
29 |
Alva Klang |
2000 |
Bollnäs Simsällskap |
|
36.51 |
1:22.06 |
2:14.25 |
|
2:54.59 |
|
30 |
Julia Nilsson |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
32.84 |
1:25.18 |
2:14.39 |
|
2:55.35 |
|
31 |
Nelly Åkerblom |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
44.12 |
1:26.33 |
2:19.36 |
|
2:56.28 |
|
32 |
Evelina Johansson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
41.67 |
1:28.89 |
2:18.92 |
|
2:59.94 |
|
33 |
Rebecka Dagberg |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
36.53 |
1:23.13 |
2:17.67 |
|
2:59.97 |
|
34 |
Lovisa Sterner |
1999 |
Turebergs Simklubb |
|
35.66 |
1:23.16 |
2:18.46 |
|
3:01.60 |
|
35 |
Andrea Grill |
2000 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
41.31 |
1:27.59 |
2:22.08 |
|
3:02.32 |
|
36 |
Tuva Lennér |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
41.38 |
1:30.00 |
2:23.33 |
|
3:02.71 |
|
37 |
Julia Augustsson |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
41.02 |
1:30.66 |
2:23.04 |
|
3:03.42 |
|
38 |
Frida Berndtson |
2000 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
40.62 |
1:29.23 |
2:20.60 |
|
3:04.77 |
|
39 |
Lisa Holmqvist |
1999 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
39.05 |
1:27.60 |
2:20.79 |
|
3:05.20 |
|
40 |
Elin Öberg |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
42.13 |
1:27.87 |
2:24.90 |
|
3:07.35 |
|
41 |
Alice Albinzon |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
41.08 |
1:31.26 |
2:26.47 |
|
3:08.67 |
|
42 |
Clara Nykvist |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
42.95 |
1:34.33 |
2:29.37 |
|
3:11.26 |
|
43 |
Amanda Gunnarsson-Jonsson |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
40.77 |
1:32.33 |
2:28.86 |
|
3:11.68 |
|
44 |
Julia Kenning |
2000 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
40.92 |
1:34.40 |
2:30.44 |
|
3:12.01 |
|
45 |
Matilda Högberg-Klang |
2000 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
41.30 |
1:30.95 |
2:28.94 |
|
3:12.53 |
|
46 |
Fanny Lundgren |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
43.36 |
1:34.50 |
2:30.00 |
|
3:13.23 |
|
47 |
Kristin Larsson |
1999 |
KFUK-KFUM Kometerna |
|
43.31 |
1:36.03 |
2:33.40 |
|
3:15.55 |
|
48 |
Johanna Sandahl |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
46.60 |
1:39.03 |
2:36.40 |
|
3:18.69 |
|
- |
Fanny Kruthammar |
1999 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Adina Nyström |
1999 |
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
13:03 |
|