Resultat för Neptuniaden 2014
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:01 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 29, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sohvi Nenonen | 1999 | Cetus Espoo | 35.15 | 1:15.53 | |||||
2 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.16 | 1:16.25 | |||||
3 | Sini Koivu | 1999 | Cetus Espoo | 36.05 | 1:16.57 | |||||
4 | Caroline Wallenborg | 2000 | Simklubben Neptun | 37.17 | 1:17.94 | |||||
5 | Helene Baxter | 2000 | Stavanger Svømme Club | 37.84 | 1:20.20 | |||||
6 | Marie Sveingard | 1999 | Stavanger Svømme Club | 38.11 | 1:21.22 | |||||
7 | Nora Jomaa | 1999 | Simklubben Neptun | 38.79 | 1:21.70 | |||||
8 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 38.00 | 1:21.78 | |||||
9 | Josefin Ossmyr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 38.44 | 1:22.36 | |||||
10 | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | 39.15 | 1:22.64 | |||||
11 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägens Simförening | 38.81 | 1:23.21 | |||||
12 | Adina Nyström | 1999 | Strängnäs Simklubb | 39.47 | 1:23.91 | |||||
13 | Cornelia Eklund | 2000 | Järfälla Simsällskap | 39.26 | 1:24.26 | |||||
14 | Elin Grenholm | 1999 | Spårvägens Simförening | 40.13 | 1:24.50 | |||||
15 | Amanda Carlbom | 2000 | Södertörns Simsällskap | 39.88 | 1:25.34 | |||||
16 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägens Simförening | 41.01 | 1:25.76 | |||||
17 | Josephine Andreasson | 1999 | Turebergs Simklubb | 41.05 | 1:26.04 | |||||
18 | Fanny Kruthammar | 1999 | Täby Sim | 41.13 | 1:26.67 | |||||
19 | Henny Reuterskiöld | 1999 | Danderyds Sim | 41.66 | 1:28.12 | |||||
20 | Saga Kjellin | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.44 | 1:28.25 | |||||
21 | Ida-Linn Silfors | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 39.96 | 1:28.63 | |||||
22 | Moa Gustafsson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 40.70 | 1:28.71 | |||||
23 | Terése Nyström | 1999 | Tyresö Simsällskap | 41.95 | 1:28.82 | |||||
24 | Tuva Lennér | 2000 | Simklubben Neptun | 41.46 | 1:28.96 | |||||
25 | Evelina Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 42.48 | 1:29.14 | |||||
26 | Astrid Hammar | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 43.45 | 1:30.30 | |||||
27 | Linneá Larsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 41.96 | 1:30.46 | |||||
28 | Paulina Back | 2000 | Tyresö Simsällskap | 43.15 | 1:30.55 | |||||
29 | Tilda Eklund | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 42.97 | 1:31.04 | |||||
30 | Helena Westerlund | 1999 | Strängnäs Simklubb | 42.95 | 1:31.08 | |||||
31 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägens Simförening | 43.29 | 1:31.55 | |||||
32 | Klara Sjödell | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.27 | 1:32.20 | |||||
33 | Eva Pakhomova | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 42.78 | 1:32.29 | |||||
34 | Elin Södersten | 2000 | Järfälla Simsällskap | 44.11 | 1:32.31 | |||||
35 | Kristin Oie | 1999 | Stavanger Svømme Club | 44.43 | 1:32.59 | |||||
36 | Gunnel Sköld | 2000 | Täby Sim | 44.32 | 1:32.84 | |||||
37 | Agnes Thomée | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.37 | 1:33.10 | |||||
38 | Sofie Back | 1999 | Tyresö Simsällskap | 44.20 | 1:33.97 | |||||
39 | Olivia Högstedt Petersén | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 44.50 | 1:34.34 | |||||
40 | Henrietta Mossop | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 43.96 | 1:34.73 | |||||
41 | Frida Berndtson | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.84 | 1:34.92 | |||||
42 | Alva Klang | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 44.30 | 1:35.23 | |||||
43 | Anastasya Chainago | 2000 | Södertälje Simsällskap | 45.21 | 1:36.01 | |||||
44 | Ella Ericson | 2000 | Simklubben Neptun | 45.26 | 1:37.33 | |||||
45 | Andrea Grill | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 46.65 | 1:37.66 | |||||
46 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägens Simförening | 47.23 | 1:37.89 | |||||
47 | Astrid Blomberg | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.16 | 1:38.24 | |||||
48 | Moa Fougner | 1999 | Tyresö Simsällskap | 45.92 | 1:39.55 | |||||
49 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägens Simförening | 48.27 | 1:40.00 | |||||
50 | Linnea Åkerman | 1999 | Strängnäs Simklubb | 46.50 | 1:40.45 | |||||
51 | Alice Albinzon | 2000 | Simklubben Neptun | 46.28 | 1:41.11 | |||||
52 | Maja Jakobsson | 2000 | KFUK-KFUM Kometerna | 47.05 | 1:41.41 | |||||
53 | Clara Nykvist | 2000 | Simklubben Neptun | 47.28 | 1:41.83 | |||||
54 | Anna Bäckdahl | 1999 | Södertälje Simsällskap | 49.53 | 1:42.76 | |||||
55 | Josefin Sehmi | 1999 | Södertörns Simsällskap | 47.48 | 1:43.42 | |||||
56 | Lovisa Sterner | 1999 | Turebergs Simklubb | 49.93 | 1:45.13 | |||||
57 | Nelli Åkerman | 2000 | Bollnäs Simsällskap | 49.34 | 1:45.43 | |||||
58 | Matilda Högberg-Klang | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 49.45 | 1:46.55 | |||||
59 | Amanda Gunnarsson-Jonsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 49.73 | 1:46.62 | |||||
60 | Johanna Sandahl | 2000 | Simklubben Neptun | 52.73 | 1:49.45 | |||||
61 | Liza Eriksson | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 53.84 | 1:53.27 | |||||
- | Ljuba Berg | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
- | Samantha Esfandiari | 2000 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tilde Levander | 2000 | Järfälla Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:01 |