Resultat för Neptuniaden 2014
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Neptuniaden | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 13:01 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2014 |
Gren 34, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nikita Saunonen | 1997 | Aurajoen Uinti | 26.00 | 53.59 | |||||
2 | Oskar Ericsson | 1997 | Täby Sim | 26.48 | 54.46 | |||||
3 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägens Simförening | 26.15 | 54.60 | |||||
4 | Shervin Ghahestani | 1997 | Täby Sim | 26.78 | 55.12 | |||||
5 | Filip Weidlitz | 1997 | Simklubben Neptun | 26.34 | 55.18 | |||||
6 | Edmon Torosyan | 1997 | Upsala Simsällskap | 26.56 | 55.33 | |||||
7 | William Lulek | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 26.46 | 55.66 | |||||
8 | Elias Altman | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 26.75 | 55.70 | |||||
9 | Filip Hedman | 1998 | Täby Sim | 26.58 | 56.04 | |||||
10 | Rasmus Rantanen | 1997 | Södertälje Simsällskap | 27.31 | 56.10 | |||||
11 | David Kruthammar | 1997 | Täby Sim | 27.38 | 56.76 | |||||
12 | Axel Bååthe | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 27.34 | 57.44 | |||||
13 | Hannes Hjärne | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 27.33 | 57.78 | |||||
14 | William Svalander | 1998 | Simklubben Neptun | 27.47 | 57.93 | |||||
15 | Alexander Lind | 1997 | Simklubben Neptun | 27.69 | 58.09 | |||||
16 | Christopher Johnsson | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 27.90 | 58.38 | |||||
17 | Axel Ydenius | 1997 | Södertälje Simsällskap | 27.32 | 58.50 | |||||
18 | Hugo Swanepoel | 1998 | Järfälla Simsällskap | 27.91 | 58.70 | |||||
19 | Nathaniel Jousefi | 1997 | Upsala Simsällskap | 27.51 | 58.75 | |||||
20 | Ludwig Hareskog | 1998 | Södertälje Simsällskap | 27.83 | 58.88 | |||||
21 | Adrian Panahi | 1998 | Södertälje Simsällskap | 28.96 | 59.81 | |||||
22 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägens Simförening | 28.92 | 1:00.64 | |||||
23 | Simon Gipperth | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 29.84 | 1:01.73 | |||||
24 | Emil Östrand | 1998 | Järfälla Simsällskap | 29.71 | 1:01.88 | |||||
25 | Axel Gudehn | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.01 | 1:02.60 | |||||
26 | Fredrik Voigt | 1998 | Spårvägens Simförening | 30.79 | 1:02.67 | |||||
27 | Mattin Zarrabi | 1998 | Täby Sim | 30.09 | 1:03.18 | |||||
28 | Sebastian Tellgren | 1998 | Södertälje Simsällskap | 29.89 | 1:03.70 | |||||
29 | Karl Wallenberg | 1998 | Södertörns Simsällskap | 30.60 | 1:04.20 | |||||
30 | Filip Forsman | 1997 | Gustavsbergs Simsällskap | 30.53 | 1:05.04 | |||||
31 | Filip Schill-Örne | 1998 | Kungsbacka Simsällskap | 30.00 | 1:05.52 | |||||
- | Carl-Åke Willberg | 1998 | Täby Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 maj 2014 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 13:01 |