Resultat för Laviaarit
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 17 toukokuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:46 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 17 toukokuu 2014 |
Laji 21, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Matis Hiie | 1998 | 595 | 29.84 | 1:01.73 | |||||
Keila SC | ||||||||||
2 | Jan Strömberg | 1999 | 470 | 32.56 | 1:06.77 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Kert Taneli Kesküll | 1999 | 470 | 33.03 | 1:06.77 | |||||
Ujumise Spordiklubi | ||||||||||
4 | Kevin Vabaorg | 1998 | 462 | 32.54 | 1:07.16 | |||||
WIRU SWIM | ||||||||||
5 | Artur Meier | 1998 | 461 | 33.13 | 1:07.21 | |||||
Briis | ||||||||||
6 | Jon Lundgren | 1998 | 428 | 33.53 | 1:08.90 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
7 | Antti Myllynen | 1999 | 424 | 33.70 | 1:09.11 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
8 | Antti Leiponen | 1998 | 423 | 34.15 | 1:09.15 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
9 | Venni Rastas | 1999 | 420 | 33.55 | 1:09.34 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
10 | Eetu Alitalo | 1999 | 419 | 34.14 | 1:09.36 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Jaakko Siipola | 1999 | 416 | 33.96 | 1:09.57 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
12 | Jonni Aho | 1999 | 414 | 33.39 | 1:09.68 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
13 | Aaro Tähtivuori | 1998 | 412 | 33.48 | 1:09.80 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
14 | Roope Eiserbeck | 1999 | 411 | 33.77 | 1:09.85 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
15 | Verneri Mattila | 1999 | 405 | 34.24 | 1:10.16 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
16 | Aleksi Pykäläinen | 1999 | 403 | 33.28 | 1:10.29 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
17 | Juho Seppälä | 1999 | 403 | 34.28 | 1:10.30 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
18 | Atte Somero | 1999 | 398 | 34.18 | 1:10.59 | |||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
19 | Anton Helin | 1999 | 390 | 35.33 | 1:11.08 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Lassi Ruohonen | 1998 | 368 | 35.13 | 1:12.45 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
20 | Reko Patinen | 1998 | 368 | 35.29 | 1:12.45 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
22 | Joni Aaltonen | 1999 | 366 | 34.14 | 1:12.55 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
23 | Niko Somila | 1999 | 357 | 35.73 | 1:13.15 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
24 | Miika Mäentaus | 1998 | 356 | 36.03 | 1:13.28 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Robert Jalonen | 1998 | 354 | 33.47 | 1:13.38 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
26 | Casper Laurikainen | 1998 | 352 | 35.55 | 1:13.56 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
27 | Emil Hanski | 1999 | 351 | 35.09 | 1:13.63 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
28 | Alari Pakarinen | 1998 | 348 | 35.63 | 1:13.84 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
29 | Eetu Närhi | 1998 | 344 | 36.31 | 1:14.07 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
30 | Elias Tiihonen | 1999 | 321 | 35.32 | 1:15.84 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
31 | Samuel Heinonen | 1998 | 313 | 37.00 | 1:16.48 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
32 | Andreas Toivanen | 1999 | 302 | 38.42 | 1:17.37 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
33 | Patrik Suslov | 1999 | 286 | 38.72 | 1:18.77 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
34 | Joonas Hilaja | 1999 | 267 | 39.98 | 1:20.63 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
35 | Valtteri Somero | 1998 | 258 | 39.60 | 1:21.55 | |||||
Poseidon | ||||||||||
36 | Elmeri Sunikka | 1999 | 239 | 39.52 | 1:23.62 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
37 | Lauri Kuitunen | 1998 | 236 | 40.00 | 1:23.98 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
38 | Aaro Nygård | 1999 | 236 | 41.36 | 1:24.00 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
39 | Teemu Konttinen | 1999 | 195 | 44.42 | 1:29.48 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
- | Heikki Lyytinen | 1998 | DNF | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
Laji 21, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Anders Olvik | 1986 | 712 | 28.26 | 58.14 | |||||
Kalev UK | ||||||||||
2 | Olli Kokko | 1994 | 611 | 30.17 | 1:01.20 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
3 | Andreas Niemi | 1996 | 601 | 30.04 | 1:01.52 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
4 | Kasper Jämsä | 1997 | 595 | 29.77 | 1:01.73 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
5 | Christoffer Fredrikson | 1997 | 592 | 30.15 | 1:01.84 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Jari Schwarte | 1990 | 587 | 30.15 | 1:02.00 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Sami Pakarinen | 1992 | 559 | 30.10 | 1:03.03 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
8 | Tomas Johansson | 1994 | 555 | 30.92 | 1:03.17 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Tatu Waltari | 1987 | 544 | 30.90 | 1:03.61 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Lauri Pilpola | 1993 | 540 | 30.65 | 1:03.76 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
11 | Ari-Pekka Liukkonen | 1989 | 530 | 30.40 | 1:04.17 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Antti Latikka | 1990 | 498 | 31.91 | 1:05.51 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Niklas Valkonen | 1997 | 497 | 30.75 | 1:05.53 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
14 | Roope Penttinen | 1995 | 497 | 31.63 | 1:05.57 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
15 | Konsta Naumanen | 1996 | 494 | 31.27 | 1:05.67 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
16 | Jasper Järvelä | 1996 | 494 | 30.91 | 1:05.70 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Thomas Böckerman | 1997 | 478 | 32.52 | 1:06.39 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Daniel Viitikko | 1996 | 467 | 32.88 | 1:06.92 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
19 | Jussi Kause | 1997 | 458 | 31.92 | 1:07.35 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
20 | Jaro Salo | 1997 | 458 | 32.88 | 1:07.37 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Vladislav Vorobiev | 1996 | 452 | 33.15 | 1:07.67 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Mikko Pesso | 1997 | 447 | 32.62 | 1:07.93 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
23 | Daniel Zimmermann | 1997 | 446 | 33.50 | 1:07.94 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
24 | Pontus Kaisti | 1997 | 433 | 32.66 | 1:08.64 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Jere Turunen | 1997 | 423 | 33.76 | 1:09.17 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
26 | Roope Pakkanen | 1997 | 417 | 33.86 | 1:09.51 | |||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
27 | Aleksi Pyrhönen | 1997 | 348 | 35.31 | 1:13.80 | |||||
Poseidon | ||||||||||
28 | Robin Bucher | 1997 | 298 | 36.77 | 1:17.75 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 | Tulostuspäivämäärä | 17 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: CETUS | Tulostusaika | 19:46 |