2018-12-18   23:14:32
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Hela-uinnit 2014

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Aamujakso

Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Hela-uinnit    Tulostuspäivämäärä  29 toukokuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  12:28   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku+Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  29 toukokuu 2014         
 
 
Laji 9, N, T-11 50 m pu, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laura Lahtinen  2003    380          34.60   
  Oulun Uinti 1906                   
Sylvia Kuusisto  2003    316          36.80   
  Aurajoen Uinti                   
Liinu Louhikoski  2004    295          37.64   
  Poseidon                   
Rebekka Luoto  2003    256          39.45   
  Raision Urheilijat                   
Venla Järvinen  2003    255          39.50   
  Raision Urheilijat                   
Iiris Yli-Jama  2003    247          39.93   
  Salon Uimarit                   
Matilda Saario  2003    230          40.87   
  Uimaseura Kaarina                   
Snezhana Ilcheva  2003    222          41.38   
  Someron Esa                   
Anni Korhonen  2003    220          41.49   
  Raision Urheilijat                   
10  Emilia Sihvo  2004    216          41.76   
  Raision Urheilijat                   
11  Roosa Aho  2003    208          42.29   
  Raision Urheilijat                   
12  Aino Paju  2003    202          42.69   
  Poseidon                   
13  Matilda Laitinen  2004    196          43.13   
  Aurajoen Uinti                   
14  Ronja Myllykallio  2003    177          44.63   
  Nokian Pyry                   
15  Minea Wiren  2003    173          44.99   
  Nokian Pyry                   
16  Linnea Ström  2003    169          45.26   
  Uimaseura Kaarina                   
17  Venla Koskinen  2003    160          46.13   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
18  Helka Suomäki  2003    158          46.35   
  Aurajoen Uinti                   
19  Ella Alanko  2003    156          46.49   
  Aurajoen Uinti                   
20  Sini Korin  2003    150          47.17   
  Nokian Pyry                   
21  Siiri Konkka  2004    146          47.54   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
22  Kerttu Nurmi  2003    135          48.81   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
23  Lotta Isola  2003    129          49.52   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
24  Riikka Silander  2003    126          49.97   
  Someron Esa                   
25  Marjut Jussila  2003    125          50.11   
  Rauman Uimaseura                   
26  Manja Lindell  2004    123          50.28   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
27  Maija Björkholm  2003    123          50.41   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
28  Mirelle Hirsiniemi  2007    122          50.44   
  Aurajoen Uinti                   
29  Maija Nurmi  2003    121          50.66   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
30  Ninni Eriksson  2003    119          50.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
31  Irene Mäkilä  2004    118          51.02   
  Raision Urheilijat                   
32  Milla Järvenpää  2004    118          51.06   
  Aurajoen Uinti                   
33  Adeliina Kaarlenkaski  2004    114          51.70   
  Uinti Tampere                   
34  Lilli Rinne  2004    102          53.65   
  Raision Urheilijat                   
35  Greta Kandolin  2003    101          53.69   
  Aurajoen Uinti                   
36  Pinja Kallio  2004    98          54.25   
  Kankaanpään Uimarit                   
37  Ella Nihtilä  2004    83          57.25   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
38  Ilona Arvilommi  2003    83          57.43   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
39  Selina Kavka  2003    65          1:02.23   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Anniina Haarala  2004              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
 
Laji 9, N, T-11 50 m pu, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nina Haltia  1999    590          29.88   
  Poseidon                   
Suvi Huhtanen  1999    587          29.94   
  Uinti Tampere                   
Fanni Riiho  1995    574          30.15   
  Uinti Tampere                   
Ida Tahvanainen  1997    546          30.66   
  Uinti Tampere                   
Salla Puhtimäki  1998    513          31.30   
  Vesihelmen Uimaseura                   
Vilma Roman  2000    512          31.32   
  Aurajoen Uinti                   
Heini Hammar  1999    512          31.33   
  Uinti Tampere                   
Vilma Venäläinen  1996    509          31.39   
  Vantaan Vesikot                   
Hanna Hammar  1998    502          31.53   
  Uinti Tampere                   
10  Linda-Marie Slotte  1994    489          31.81   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
11  Oona Pelttari  1998    470          32.23   
  Cetus Espoo                   
12  Lumikki Lehtilä  1998    460          32.47   
  Uinti Tampere                   
13  Ylva Sjölund  1998    438          33.01   
  Cetus Espoo                   
14  Tiiariikka Vihko  1996    433          33.13   
  Cetus Espoo                   
15  Ina Pollari  2002    432          33.15   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
16  Veera Siltanen  1999    426          33.30   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
17  Roosa Mäkinen  1999    419          33.50   
  Uinti Tampere                   
18  Ida Mustonen  1998    401          33.98   
  Cetus Espoo                   
19  Aleksandra Ockenström  1998    398          34.06   
  Salon Uimarit                   
20  Marianne Killström  1998    397          34.11   
  Salon Uimarit                   
21  Sanni Malinen  1998    391          34.27   
  Cetus Espoo                   
22  Alexandra Arenius  2002    386          34.41   
  Aurajoen Uinti                   
23  Roosa Rantala  2002    383          34.50   
  Porin Uimaseura                   
24  Krista Mettinen  1997    377          34.69   
  Cetus Espoo                   
25  Karine Gagnon  1985    373          34.80   
  Aurajoen Uinti                   
26  Milja Korte  1998    335          36.08   
  Cetus Espoo                   
26  Unna Harjamäki  1998    335          36.08   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
28  Laura Vierikko  2000    325          36.43   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
29  Maiju Mäenpää  1997    325          36.45   
  Nokian Pyry                   
30  Linda Simula  2001    310          37.04   
  ORCA Helsinki                   
31  Julia Huhtala  1998    309          37.07   
  Uimaseura Kaarina                   
32  Sanni Salminen  1999    294          37.70   
  Uimaseura Kaarina                   
33  Anni Raussi  1998    292          37.76   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
34  Emilia Kinnunen  2000    292          37.77   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
35  Joanna Kekkonen  2000    284          38.11   
  Lahden Uimaseura                   
36  Fiia Pyykkö  2001    283          38.17   
  Salon Uimarit                   
36  Maria Mäkelä  1986    283          38.17   
  Aurajoen Uinti                   
38  Wilhelmina Leppähaara  2000    269          38.83   
  Aurajoen Uinti                   
39  Laura Väisänen  2001    252          39.69   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
40  Anni Matikainen  2001    227          41.05   
  Nokian Pyry                   
41  Vilhelmiina Pusa  2001    226          41.14   
  Rauman Uimaseura                   
42  Iina Aro  1998    210          42.16   
  Nokian Pyry                   
43  Ada Saarikko  2002    169          45.27   
  Salon Uimarit                   
44  Alina Heinonen  2001    154          46.68   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
45  Oona Saarikko  2001    154          46.72   
  Salon Uimarit                   
46  Sirpa Visakoski  1952    153          46.80   
  Aurajoen Uinti                   
47  Ellen Koskinen  2002    147          47.42   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
48  Henrika Rantanen  2002    144          47.72   
  Salon Uimarit                   
49  Sylvi Björk  1999    133          49.09   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
50  Ida Heino  2000    129          49.55   
  Porin Uimaseura                   
Merja Lundberg  1970              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.12  Tulostuspäivämäärä  29 toukokuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  12:28 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner