2018-12-15   00:55:18
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Hela-uinnit 2014

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Aamujakso

Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Hela-uinnit    Tulostuspäivämäärä  29 toukokuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  12:12   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku+Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  29 toukokuu 2014         
 
 
Laji 8, M, P-16 200 m sku, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Elias Kuusisto  1999    520  31.95  1:08.34  1:49.38    2:21.71   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Jami Heinilä  2000    487  31.18  1:09.32  1:51.36    2:24.82   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Wilhelm Suominen  1999    475  30.04  1:07.29  1:51.45    2:26.06   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Topi Suomalainen  1998    465  30.81  1:07.82  1:53.72    2:27.05   
  Cetus Espoo                   
                     
Vilho Mäenpää  1998    459  32.06  1:11.51  1:53.05    2:27.74   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Joni Aaltonen  1999    434  29.62  1:08.47  1:56.37    2:30.54   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Samu Kallio  1998    431  32.50  1:10.47  1:56.56    2:30.90   
  Raision Urheilijat                   
                     
Patrik Jantunen  1999    420  32.47  1:14.00  1:56.72    2:32.14   
  Uinti Tampere                   
                     
Reko Patinen  1998    406  32.20  1:11.29  1:57.65    2:33.89   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
10  Santeri Huhtala  1998    398  31.76  1:12.38  1:58.69    2:34.96   
  Cetus Espoo                   
                     
11  Jakob Sievers  2000    385  32.43  1:13.30  2:00.73    2:36.70   
  Uinti Tampere                   
                     
12  Valtteri Väisänen  1999    371  31.12  1:13.61  2:01.83    2:38.52   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
13  Atte Kulmala  1998    369  33.88  1:15.22  1:57.86    2:38.84   
  Uinti Tampere                   
                     
14  Elias Herlevi  2000    365  33.50  1:16.81  2:03.67    2:39.38   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
15  Kasper Envalds  2001    338  34.91  1:16.81  2:07.94    2:43.56   
  Poseidon                   
                     
16  Tatu Hörkkö  2001    337  32.66  1:17.06  2:05.31    2:43.71   
  Uinti Tampere                   
                     
17  Mohamed Ezzat  2001    333  34.72  1:17.31  2:09.30    2:44.46   
  Aurajoen Uinti                   
                     
18  Juha Jernvall  2000    328  36.67  1:22.90  2:07.41    2:45.29   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
19  Santeri Siurola  1999    327  33.03  1:19.22  2:07.32    2:45.31   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
20  Lauri Koskela  1999    318  34.09  1:18.51  2:08.91    2:46.87   
  Uinti Tampere                   
                     
21  Akseli Sipola  1999    299  37.52  1:22.15  2:10.74    2:50.31   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
22  Kalle Mäkinen  2002    297  37.06  1:19.64  2:12.30    2:50.70   
  Poseidon                   
                     
23  Juho Porkkala  2001    283  36.60  1:22.53  2:16.07    2:53.46   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
24  Miika Pänttönen  1999    272  37.03  1:20.46  2:19.83    2:55.76   
  Uinti Tampere                   
                     
25  Oskari Hynynen  2001    263  39.35  1:27.17  2:20.78    2:57.88   
  Salon Uimarit                   
                     
26  William Stender  1999    262  37.26  1:26.50  2:18.15    2:58.11   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
27  Riku Leino  2001    233  41.72  1:32.67  2:22.01    3:05.05   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
28  Marcus Forsel  2003    231  37.78  1:29.43  2:26.99    3:05.68   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
29  Aleksei Belov  1998    224  41.27  1:33.08  2:24.24    3:07.45   
  Porin Uimaseura                   
                     
30  Santeri Herpola  2003    224  40.15  1:25.64  2:28.49    3:07.46   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
31  Nooa Lehtoniemi  2003    219  43.03  1:29.62  2:25.30    3:09.11   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
32  Sami Uusikumpu  2003    212  47.09  1:34.88  2:29.42    3:10.89   
  Simmis Wanda                   
                     
33  Vilho Honkamaa  2002    204  41.57  1:31.50  2:30.75    3:13.38   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
34  Niclas Viitasalo  2002    203  43.31  1:31.56  2:30.31    3:13.66   
  Nokian Pyry                   
                     
35  Jami Ihalainen  2003    194  46.55  1:39.98  2:31.29    3:16.60   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
36  Samu Petteri Kallio  2002    170  47.90  1:37.35  2:43.62    3:25.46   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
37  Nuutti Isoniemi  2001    167  51.14  1:41.42  2:41.60    3:26.96   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
38  Jere Broman  2002    164  52.12  1:45.38  2:43.74    3:27.95   
  Nokian Pyry                   
                     
39  Heikki Jaspi  2003    145  50.63  1:45.61  2:50.09    3:36.98   
  Aurajoen Uinti                   
                     
40  Leevi Rouhiainen  2002    130  55.53  1:48.75  2:59.70    3:44.82   
  Aurajoen Uinti                   
                     
41  Tatu Kunttila  2003    128  55.03  1:51.40  2:56.08    3:46.13   
  Aurajoen Uinti                   
                     
42  Veeti Satamo  2003    127  51.55  1:48.18  2:52.96    3:46.59   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Arttu Heikkinen  2000              DSQ  ru:ssa 
  Uinti Tampere                   
  SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku               
                     
Jussi Häyrinen  2002              DSQ  pu 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
Markus Hagström  2000              DSQ  pu 
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
                     
Oskar Voiko  2002              DSQ  pu 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
                     
Robin Söderholm  2002              DSQ  su 
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU / SU / RU / VU               
                     
Teemu Tapola  2003              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  SW 9.1 Väärä lajijärjestys               
                     
 
Laji 8, M, P-16 200 m sku, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tapio Junninen  1995    638  28.64  1:04.87  1:41.85    2:12.40   
  Poseidon                   
                     
Matti Mattsson  1993    548  28.96  1:08.68  1:46.02    2:19.29   
  Porin Uimaseura                   
                     
Lauri Pilpola  1993    525  28.17  1:03.12  1:48.53    2:21.25   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.12  Tulostuspäivämäärä  29 toukokuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  12:12 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner