2017-12-14   18:10:13
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Hela-uinnit 2014

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Aamujakso

Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Hela-uinnit    Tulostuspäivämäärä  29 toukokuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  11:58   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku+Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  29 toukokuu 2014         
 
 
Laji 7, N, T-15 200 m sku, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Wilma Jacobson  2000    581  31.32  1:10.03  1:55.63    2:31.15   
  Cetus Espoo                   
                     
Merina Suoranta  1999    572  31.07  1:11.23  1:56.45    2:31.93   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Ida Konkka  2000    548  33.04  1:11.73  1:58.44    2:34.15   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Henna Syrjälä  1999    490  33.32  1:13.68  2:03.26    2:39.96   
  Porin Uimaseura                   
                     
Ronja Mehtonen  1999    488  34.05  1:14.18  2:03.76    2:40.15   
  Salon Uimarit                   
                     
Emilia Flyckt  2001    484  35.66  1:19.54  2:02.07    2:40.62   
  Cetus Espoo                   
                     
Janina Ollikainen  2000    480  34.57  1:18.15  2:06.40    2:41.10   
  Porin Uimaseura                   
                     
Henni Kangas-Kärki  2000    465  35.99  1:18.69  2:05.45    2:42.77   
  Cetus Espoo                   
                     
Roosa Nieminen  1999    463  34.76  1:18.26  2:05.06    2:42.97   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
10  Inka Aaltonen  1999    461  32.31  1:14.94  2:06.77    2:43.30   
  Uinti Tampere                   
                     
11  Mila Manner  2001    459  34.91  1:16.52  2:07.43    2:43.49   
  Nokian Pyry                   
                     
12  Roosa Oja  2000    453  35.00  1:17.89  2:06.53    2:44.15   
  Uinti Tampere                   
                     
13  Susanna Ellonen  1999    442  36.39  1:21.11  2:07.35    2:45.51   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
14  Alika Tsvrtkova  2000    439  34.08  1:20.63  2:07.81    2:45.91   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
15  Camilla Tyven  2001    433  35.53  1:18.02  2:09.90    2:46.63   
  Nokian Pyry                   
                     
16  Olivia Hellsten  2000    415  35.02  1:18.06  2:07.23    2:49.01   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
17  Minea Bogdanoff  2001    407  37.71  1:20.75  2:14.29    2:50.17   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
18  Sini Silvennoinen  2002    402  39.56  1:24.78  2:14.82    2:50.80   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
19  Linda Wallenius  1999    392  35.54  1:21.67  2:12.16    2:52.26   
  Salon Uimarit                   
                     
20  Laura Lahtinen  2003    388  34.74  1:23.22  2:11.38    2:52.87   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
21  Nelli Toivonen  2000    386  35.49  1:21.04  2:13.42    2:53.19   
  Uinti Tampere                   
                     
22  Laura Lempinen  2001    385  36.19  1:19.11  2:13.81    2:53.28   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
23  Suvi Kurth  2001    384  36.74  1:22.53  2:17.45    2:53.52   
  Uinti Tampere                   
                     
24  Vilma Iisalo  2001    380  40.81  1:23.28  2:15.41    2:54.08   
  Raision Urheilijat                   
                     
25  Millie Kuusniemi Fishwick  2000    379  38.02  1:23.66  2:16.78    2:54.29   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
26  Emilie Pärnänen  2002    376  39.01  1:22.22  2:16.22    2:54.67   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
27  Anna Vira  2002    373  38.44  1:23.13  2:15.79    2:55.22   
  Aurajoen Uinti                   
                     
28  Annika Lepistö  2001    366  38.96  1:23.70  2:13.14    2:56.30   
  Porin Uimaseura                   
                     
29  Anniina Murto  2001    362  40.98  1:27.20  2:15.76    2:56.97   
  Porin Uimaseura                   
                     
30  Olga Koskinen  2002    355  40.31  1:24.22  2:18.28    2:58.02   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
31  Enna Simola  1999    353  39.29  1:26.41  2:18.04    2:58.48   
  Aurajoen Uinti                   
                     
32  Emma Haglund  2003    344  39.65  1:27.28  2:18.52    3:00.01   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
33  Minka Halava  2001    320  43.23  1:28.63  2:23.32    3:04.33   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
34  Verna Laaksonen  2000    318  41.06  1:27.97  2:24.10    3:04.74   
  Aurajoen Uinti                   
                     
35  Lotta Aho  2000    298  42.43  1:29.41  2:25.18    3:08.73   
  Aurajoen Uinti                   
                     
36  Vilma Kotola  2001    293  40.45  1:31.07  2:26.02    3:09.74   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
37  Maja Meurman  2001    291  41.80  1:28.73  2:26.19    3:10.17   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
38  Olivia Koski  2002    290  40.48  1:28.14  2:26.63    3:10.39   
  Aurajoen Uinti                   
                     
39  Pinja Österman  2002    276  43.24  1:33.67  2:28.62    3:13.57   
  Raision Urheilijat                   
                     
40  Ilona Juuri  2002    275  44.77  1:30.65  2:29.90    3:13.84   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
41  Taru Jokipii  2002    273  39.89  1:32.26  2:29.94    3:14.23   
  Poseidon                   
                     
42  Oona Kuusivaara  2002    273  48.54  1:35.31  2:29.40    3:14.26   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
43  Tinja Turunen  2002    273  44.43  1:31.43  2:32.79    3:14.35   
  Simmis Wanda                   
                     
44  Helmi Viitasalo  2002    266  42.72  1:33.97  2:32.30    3:16.11   
  Rauman Uimaseura                   
                     
45  Elina Karoliina Lampinen  2003    257  43.51  1:35.74  2:36.06    3:18.29   
  Nokian Pyry                   
                     
46  Jenny Grangärd  2003    257  44.84  1:36.19  2:31.44    3:18.33   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
47  Mette Hämeenaho  2002    257  43.17  1:32.75  2:32.72    3:18.41   
  Aurajoen Uinti                   
                     
48  Alida Öhberg  2002    253  44.32  1:34.04  2:35.11    3:19.34   
  Aurajoen Uinti                   
                     
49  Ada Saarikko  2002    250  45.44  1:40.53  2:36.74    3:20.14   
  Salon Uimarit                   
                     
50  Anni Korhonen  2003    241  47.11  1:36.34  2:36.93    3:22.49   
  Raision Urheilijat                   
                     
51  Minna Ingi  2002    233  50.04  1:39.27  2:38.97    3:24.89   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
52  Veera Järvinen  2000    230  46.75  1:40.87  2:37.67    3:25.71   
  Porin Uimaseura                   
                     
53  Ada Salokannel  2002    230  46.37  1:39.38  2:37.99    3:25.87   
  Salon Uimarit                   
                     
54  Siiri Konkka  2004    229  47.94  1:39.97  2:42.06    3:26.19   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
55  Maija Nurmi  2003    228  48.89  1:39.63  2:42.49    3:26.47   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
56  Mimosa Rintala  2003    227  49.53  1:39.81  2:40.44    3:26.71   
  Rauman Uimaseura                   
                     
57  Paula Kivi  2002    226  45.21  1:34.48  2:40.10    3:27.00   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
58  Lotta Isola  2003    224  49.04  1:42.92  2:42.44    3:27.64   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
59  Viivi Koivisto  2002    216  45.66  1:39.96  2:43.45    3:30.07   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
60  Anni Hyttinen  2004    211  51.19  1:47.52  2:48.46    3:31.60   
  Aurajoen Uinti                   
                     
61  Iris Halmelinna  2000    201  47.22  1:43.39  2:50.00    3:35.04   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
62  Julie Nikkilä  2003    197  46.61  1:42.64  2:50.02    3:36.68   
  Poseidon                   
                     
63  Milla Rintanen  2004    187  48.58  1:43.48  2:52.20    3:40.35   
  Aurajoen Uinti                   
                     
64  Adeliina Kaarlenkaski  2004    147  53.39  1:55.92  3:03.43    3:58.74   
  Uinti Tampere                   
                     
Ella Aalto  2000              DNF   
  Cetus Espoo                   
                     
Aino Rantala  2004              DSQ  pu 
  Uimaseura Kaarina                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
                     
Emmiina Rautiainen  2000              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Irene Mäkilä  2004              DSQ  pu 
  Raision Urheilijat                   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
Laura Helena Müürsepp  2004              DSQ  pu 25 m 
  Aurajoen Uinti                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
                     
Oona Saarikko  2001              DSQ   
  Salon Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Xiaohan Zhou  2004              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
                     
 
Laji 7, N, T-15 200 m sku, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tiia Puolakka  1998    626  30.60  1:09.50  1:53.70    2:27.44   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Nea Virta  1996    535  31.72  1:13.35  2:00.84    2:35.34   
  Uinti Tampere                   
                     
Nea Kolu  1997    528  32.78  1:13.03  2:00.46    2:35.99   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Veera Rinne  1998    512  32.40  1:12.34  1:59.97    2:37.66   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Mari Ääri  1980    505  34.28  1:14.45  2:01.31    2:38.38   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Erika Lahtinen  1998    493  33.88  1:16.75  2:04.05    2:39.63   
  Uinti Tampere                   
                     
Kiia Kagan  1997    490  34.67  1:17.57  2:02.99    2:39.93   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Ninni Luoma  1998    474  33.67  1:16.54  2:03.87    2:41.74   
  Uinti Tampere                   
                     
Emilia Potkonen  1998    471  34.03  1:19.88  2:05.08    2:42.13   
  Uinti Tampere                   
                     
10  Iida-Maria Rantanen  1998    417  35.99  1:21.85  2:12.09    2:48.81   
  Uinti Tampere                   
                     
11  Anni Raussi  1998    344  39.30  1:27.54  2:20.50    2:59.99   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.12  Tulostuspäivämäärä  29 toukokuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  11:58 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare