2017-12-14   17:54:29
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Hela-uinnit 2014

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Aamujakso

Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Hela-uinnit    Tulostuspäivämäärä  29 toukokuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  14:50   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku+Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  29 toukokuu 2014         
 
 
Laji 3, N, T-11 50 m vu, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Venla Koskinen  2003    276          36.41   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Matilda Saario  2003    272          36.61   
  Uimaseura Kaarina                   
Kerttu Nurmi  2003    264          36.96   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Emilia Jalonen  2004    258          37.27   
  Raision Urheilijat                   
Aino-Kaisa Paatos  2004    256          37.33   
  Raision Urheilijat                   
Lilli Kulpakko  2005    246          37.87   
  Aurajoen Uinti                   
Sofia Salospohja  2004    241          38.08   
  Raision Urheilijat                   
Snezhana Ilcheva  2003    235          38.45   
  Someron Esa                   
Pinja Kallio  2004    216          39.50   
  Kankaanpään Uimarit                   
10  Maija Björkholm  2003    215          39.59   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
11  Laura Helena Müürsepp  2004    214          39.64   
  Aurajoen Uinti                   
12  Riikka Niskala  2004    204          40.30   
  Raision Urheilijat                   
13  Milla Strandberg  2005    201          40.48   
  Poseidon                   
14  Ida Maliranta  2004    200          40.52   
  Raision Urheilijat                   
15  Meeri Yli-Äyhö  2004    197          40.75   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
16  Tiia Kilpeläinen  2003    183          41.76   
  Poseidon                   
17  Venla Salminen  2004    182          41.86   
  Uimaseura Kaarina                   
18  Santra Nieminen  2004    178          42.18   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
19  Sini Salmi  2004    164          43.29   
  Uimaseura Kaarina                   
20  Elisa Liven  2004    164          43.31   
  Raision Urheilijat                   
21  Elsa Vira  2006    157          43.95   
  Aurajoen Uinti                   
22  Hilla Valtonen  2003    151          44.49   
  Uimaseura Kaarina                   
23  Xiaohan Zhou  2004    147          44.92   
  Aurajoen Uinti                   
24  Sanni Porkkala  2004    147          44.94   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
25  Ulla Haarala  2004    105          50.19   
  Uimaseura Kaarina                   
26  Henni Havén  2004    100          51.12   
  Simmis Wanda                   
27  Oona-Julianna Kurkela  2005    86          53.73   
  Uimaseura Kaarina                   
 
Laji 3, N, T-11 50 m vu, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Roosa Mört  1999    687          26.89   
  Aurajoen Uinti                   
Ida Konkka  2000    603          28.08   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Suvi Huhtanen  1999    595          28.20   
  Uinti Tampere                   
Nina Haltia  1999    589          28.30   
  Poseidon                   
Miia Hurskainen  1992    549          28.98   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Emilia Lahtinen  1996    538          29.17   
  Uinti Tampere                   
Fanny Grönvall  2000    521          29.48   
  Uinti Tampere                   
Emma Nieminen  1996    516          29.58   
  Uinti Tampere                   
Saara Männistö  2000    513          29.63   
  Aurajoen Uinti                   
10  Vuokko Suomäki  2001    508          29.73   
  Aurajoen Uinti                   
11  Vilma Ryöti  1999    506          29.76   
  Uinti Tampere                   
12  Ida Mustonen  1998    505          29.78   
  Cetus Espoo                   
13  Linda-Marie Slotte  1994    501          29.87   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
14  Lumikki Lehtilä  1998    495          29.99   
  Uinti Tampere                   
15  Salla Puhtimäki  1998    493          30.03   
  Vesihelmen Uimaseura                   
16  Tiiariikka Vihko  1996    492          30.05   
  Cetus Espoo                   
17  Emma Kotiranta  2001    488          30.13   
  Cetus Espoo                   
18  Emma Uusküla  2002    485          30.19   
  Aurajoen Uinti                   
19  Roosa Mykkänen  2000    479          30.31   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
20  Jenna Ranki  1997    469          30.53   
  Someron Esa                   
21  Heidi-Susanna Ylönen  1997    461          30.70   
  Someron Esa                   
22  Heta Känkänen  2001    448          31.01   
  Porin Uimaseura                   
23  Henni Känkänen  1999    439          31.20   
  Porin Uimaseura                   
24  Oona Forsblom  1999    435          31.30   
  Aurajoen Uinti                   
25  Hanni Pratsch  1999    434          31.33   
  Cetus Espoo                   
26  Jenna Miettinen  1999    429          31.44   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
26  Marie Tuominen  2000    429          31.44   
  Poseidon                   
28  Sanna Putkonen  2001    429          31.45   
  Cetus Espoo                   
29  Milja Korte  1998    429          31.46   
  Cetus Espoo                   
30  Karine Gagnon  1985    427          31.49   
  Aurajoen Uinti                   
31  Jasmin Vacker  1999    419          31.71   
  Poseidon                   
32  Hilla Nieminen  2001    418          31.73   
  Uinti Tampere                   
33  Iiris Loukkola  1999    414          31.83   
  Cetus Espoo                   
34  Sini Tuominen  2000    412          31.89   
  Uinti Tampere                   
35  Marika Kajander  1997    400          32.20   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
36  Meri Lauronen  2002    389          32.50   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
37  Laura Vierikko  2000    386          32.59   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
38  Milla-Marita Anttila  2000    381          32.71   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
39  Julia Huhtala  1998    370          33.05   
  Uimaseura Kaarina                   
40  Emilia Kinnunen  2000    366          33.17   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
41  Tinja Turunen  2002    362          33.29   
  Simmis Wanda                   
42  Maiju Mäenpää  1997    357          33.44   
  Nokian Pyry                   
43  Fiia Pyykkö  2001    356          33.46   
  Salon Uimarit                   
44  Jaana Kaljunen  2002    356          33.47   
  Aurajoen Uinti                   
45  Annika Mäenpää  1999    354          33.52   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
46  Riia Pyykkö  1999    344          33.84   
  Salon Uimarit                   
47  Katariina Niemi  2002    344          33.85   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
48  Nora Kosonen  2001    342          33.92   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
48  Pinja Penttilä  2001    342          33.92   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
50  Eevi Kotiranta  2001    342          33.93   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
51  Sylvi Björk  1999    339          34.00   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
52  Patricia Vainio  1998    338          34.05   
  ORCA Helsinki                   
53  Kaisla Kangas  2002    325          34.48   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
54  Tytti Kuusela  2000    321          34.64   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
55  Minka Halava  2001    320          34.69   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
56  Iina Aro  1998    318          34.74   
  Nokian Pyry                   
57  Ronja Vallenius  2001    315          34.85   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
58  Reetta Kuusisto  2002    312          34.96   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
59  Lotta Anttila  2000    304          35.27   
  Porin Uimaseura                   
60  Noora Kuhna  2000    303          35.32   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
61  Oona Ahinko  2001    302          35.35   
  Vesihelmen Uimaseura                   
62  Anna-Maria Lebedeva  2001    293          35.70   
  Poseidon                   
63  Riikka Yli-Jama  2000    284          36.09   
  Salon Uimarit                   
64  Vilhelmiina Pusa  2001    270          36.68   
  Rauman Uimaseura                   
65  Maja Meurman  2001    270          36.71   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
66  Ellen Strandberg  2002    258          37.25   
  Poseidon                   
67  Inka Leino  2001    258          37.27   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
68  Pauliina Haarala  2000    252          37.52   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
69  Ida Heino  2000    251          37.58   
  Porin Uimaseura                   
70  Ada Salokannel  2002    245          37.91   
  Salon Uimarit                   
71  Sirpa Visakoski  1952    224          39.06   
  Aurajoen Uinti                   
72  Johanna Törmä  1997    217          39.46   
  Loimaan Uimaseura                   
73  Emma Nieminen  2002    196          40.85   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
74  Martta Haarala  2001    191          41.16   
  Uimaseura Kaarina                   
74  Merja Lundberg  1970    191          41.16   
  Aurajoen Uinti                   
76  Nea Suominen  2001    181          41.94   
  Uimaseura Kaarina                   
77  Pauliina Harjanne  1989    106          50.01   
  Raision Urheilijat                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.12  Tulostuspäivämäärä  29 toukokuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  14:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare