2017-12-13   00:55:43
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Hela-uinnit 2014

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Aamujakso

Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Hela-uinnit    Tulostuspäivämäärä  29 toukokuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  10:00   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku+Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  29 toukokuu 2014         
 
 
Laji 2, M, P-16 200 m pu, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Joni Aaltonen  1999    448  31.42  1:07.91  1:47.04    2:25.65   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Werneri Koskinen  1998    409  31.69  1:10.04  1:49.00    2:30.16   
  Uinti Tampere                   
                     
Otto Rannikko  1999    387  31.10  1:08.67  1:49.98    2:32.89   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Markus Äijälä  1998    358  34.03  1:14.15  1:56.24    2:37.04   
  Salon Uimarit                   
                     
Jean-Mikael Avellán  1998    356  32.29  1:11.89  1:53.38    2:37.22   
  Cetus Espoo                   
                     
Oskar Mäkelä  1998    344  35.60  1:15.65  1:57.74    2:39.03   
  Octopus Lohja                   
                     
Niki Karlsson  2000    338  31.45  1:08.50  1:52.45    2:40.01   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Rasmus Virta  1998    328  35.49  1:17.26  1:59.80    2:41.65   
  Cetus Espoo                   
                     
Miska Kurvinen  1999    267  36.37  1:21.79  2:09.28    2:53.13   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
10  Elias Herlevi  2000    263  34.96  1:17.66  2:06.55    2:53.91   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
11  Ali Tahmasabi  1998    255  36.45  1:21.00  2:08.44    2:55.68   
  Salon Uimarit                   
                     
12  Pessi Länsirinne  2000    245  34.24  1:15.97  2:04.13    2:58.00   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
13  Jani-Markus Sula  1999    244  35.36  1:21.57  2:10.56    2:58.44   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
14  Lauri Elomaa  2000    211  1:26.78  2:18.38  3:07.27    3:07.27   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
15  Verneri Kaarlenkaski  1999    208  37.02  1:22.81  2:14.21    3:07.99   
  Uinti Tampere                   
                     
16  Roope Liuska  2000    149  40.56  1:34.38  2:33.06    3:30.06   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Sampo Kärkkäinen  2000              DSQ  125 
  Nokian Pyry                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
                     
 
Laji 2, M, P-16 200 m pu, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Santeri Horst  1997    444  32.06  1:09.60  1:48.93    2:26.08   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Nikita Saunonen  1997    415  30.49  1:08.07  1:49.41    2:29.49   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Valtteri Yli-Kleemola  1997    190  34.36  1:22.44  2:17.10    3:13.74   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.12  Tulostuspäivämäärä  29 toukokuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  10:00 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start