Tulokset Hela-uinnit 2014
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Aamujakso
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Hela-uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 toukokuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
10:00 |
|
|
Järjestäjä |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku+Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
29 toukokuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 2, M, P-16 200 m pu, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joni Aaltonen |
1999 |
|
448 |
31.42 |
1:07.91 |
1:47.04 |
|
2:25.65 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Werneri Koskinen |
1998 |
|
409 |
31.69 |
1:10.04 |
1:49.00 |
|
2:30.16 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Otto Rannikko |
1999 |
|
387 |
31.10 |
1:08.67 |
1:49.98 |
|
2:32.89 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Markus Äijälä |
1998 |
|
358 |
34.03 |
1:14.15 |
1:56.24 |
|
2:37.04 |
|
|
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jean-Mikael Avellán |
1998 |
|
356 |
32.29 |
1:11.89 |
1:53.38 |
|
2:37.22 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Oskar Mäkelä |
1998 |
|
344 |
35.60 |
1:15.65 |
1:57.74 |
|
2:39.03 |
|
|
Octopus Lohja |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Niki Karlsson |
2000 |
|
338 |
31.45 |
1:08.50 |
1:52.45 |
|
2:40.01 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Rasmus Virta |
1998 |
|
328 |
35.49 |
1:17.26 |
1:59.80 |
|
2:41.65 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Miska Kurvinen |
1999 |
|
267 |
36.37 |
1:21.79 |
2:09.28 |
|
2:53.13 |
|
|
Uimaseura KoVe-Ve |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Elias Herlevi |
2000 |
|
263 |
34.96 |
1:17.66 |
2:06.55 |
|
2:53.91 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ali Tahmasabi |
1998 |
|
255 |
36.45 |
1:21.00 |
2:08.44 |
|
2:55.68 |
|
|
Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Pessi Länsirinne |
2000 |
|
245 |
34.24 |
1:15.97 |
2:04.13 |
|
2:58.00 |
|
|
Uimaseura KoVe-Ve |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jani-Markus Sula |
1999 |
|
244 |
35.36 |
1:21.57 |
2:10.56 |
|
2:58.44 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Lauri Elomaa |
2000 |
|
211 |
1:26.78 |
2:18.38 |
3:07.27 |
|
3:07.27 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Verneri Kaarlenkaski |
1999 |
|
208 |
37.02 |
1:22.81 |
2:14.21 |
|
3:07.99 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Roope Liuska |
2000 |
|
149 |
40.56 |
1:34.38 |
2:33.06 |
|
3:30.06 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sampo Kärkkäinen |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
125 |
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus veden alla |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, M, P-16 200 m pu, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Santeri Horst |
1997 |
|
444 |
32.06 |
1:09.60 |
1:48.93 |
|
2:26.08 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nikita Saunonen |
1997 |
|
415 |
30.49 |
1:08.07 |
1:49.41 |
|
2:29.49 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Valtteri Yli-Kleemola |
1997 |
|
190 |
34.36 |
1:22.44 |
2:17.10 |
|
3:13.74 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 |
Tulostuspäivämäärä |
29 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
10:00 |
|