2017-12-13   00:53:25
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Hela-uinnit 2014

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Aamujakso

Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Hela-uinnit    Tulostuspäivämäärä  29 toukokuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  15:17   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku+Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  29 toukokuu 2014         
 
 
Laji 18, M, P-12 100 m vu, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Matias Hjelm  2002    357  31.79        1:06.11   
  Poseidon                   
                     
Ibrahim Ezzat  2002    341  33.11        1:07.09   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Kalle Mäkinen  2002    318  32.55        1:08.68   
  Poseidon                   
                     
Aku Kaila  2003    314  33.14        1:09.01   
  Raision Urheilijat                   
                     
Jesper Lietzen  2002    297  33.75        1:10.25   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Santeri Herpola  2003    289  33.32        1:10.93   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Alex Lydman  2003    275  35.47        1:12.08   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Viljami Salonen  2002    273  35.31        1:12.29   
  Raision Urheilijat                   
                     
Jere Oikarainen  2002    265  33.99        1:12.97   
  Raision Urheilijat                   
                     
10  Axel Olander  2002    261  35.32        1:13.35   
  Nokian Pyry                   
                     
11  Elias Laine  2002    252  34.82        1:14.26   
  Raision Urheilijat                   
                     
12  Roope Paatos  2002    236  36.67        1:15.86   
  Raision Urheilijat                   
                     
13  Marcus Forsel  2003    234  35.95        1:16.12   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
14  Sami Uusikumpu  2003    227  36.76        1:16.83   
  Simmis Wanda                   
                     
15  Pieti Raunio  2002    222  37.43        1:17.44   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
16  Nooa Lehtoniemi  2003    220  37.87        1:17.61   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
17  Jami Ihalainen  2003    216  38.06        1:18.16   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
18  Juuso Vastamäki  2002    214  38.34        1:18.33   
  Vesihelmen Uimaseura                   
                     
19  Kasper Tolonen  2002    212  37.22        1:18.62   
  Raision Urheilijat                   
                     
20  Ilari Silventoinen  2002    187  38.15        1:22.03   
  Simmis Wanda                   
                     
21  Iiro Uusitalo  2002    182  38.71        1:22.71   
  Vesihelmen Uimaseura                   
                     
21  Viljami Kuosmanen  2002    182  38.63        1:22.71   
  Rauman Uimaseura                   
                     
23  Frans Hihnala  2003    179  40.35        1:23.15   
  Raision Urheilijat                   
                     
24  Roope Niittymäki  2002    177  39.56        1:23.49   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
25  Lauri-Luukas Jäntti  2002    174  40.31        1:23.94   
  Porin Uimaseura                   
                     
26  Eemil Kankare  2003    159  41.49        1:26.50   
  Aurajoen Uinti                   
                     
27  Henry Mahkonen  2002    152  42.93        1:27.76   
  Raision Urheilijat                   
                     
28  Santeri Kinnunen  2002    151  40.45        1:28.01   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
29  Casper Loo  2002    150  42.34        1:28.22   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
30  Emil Saha  2003    150  40.92        1:28.24   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
31  Niko Viitala  2003    145  41.73        1:29.14   
  Aurajoen Uinti                   
                     
32  Kalle Haavisto  2003    143  41.84        1:29.53   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
33  Kasper Holopainen  2003    131  43.89        1:32.29   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
34  Tatu Kunttila  2003    122  44.01        1:34.53   
  Aurajoen Uinti                   
                     
35  Lauri Törnström  2002    121  43.75        1:34.76   
  Raision Urheilijat                   
                     
36  Elias Laine  2003    89  48.75        1:44.72   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
37  Miko Muuri  2004    88  49.42        1:45.24   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
38  Rasmus Rauhala  2004    55  58.07        2:02.75   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
Jussi Häyrinen  2002              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Oskar Voiko  2002              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 18, M, P-12 100 m vu, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tapio Junninen  1995    700  25.89        52.82   
  Poseidon                   
                     
Wilhelm Suominen  1999    564  27.33        56.77   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Akseli Heino  1999    550  27.34        57.23   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Aleksi Liehu  1995    549  27.02        57.26   
  Swimming Team Riksu                   
                     
Joni Aaltonen  1999    541  27.98        57.54   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Topi Suomalainen  1998    536  27.83        57.72   
  Cetus Espoo                   
                     
Arto Auri  1997    515  27.65        58.51   
  Uinti Tampere                   
                     
Oskari Mäkinen  1997    507  28.02        58.81   
  Uinti Tampere                   
                     
Joonas Kotiranta  1998    506  28.50        58.83   
  Cetus Espoo                   
                     
10  Saku Laakkonen  1999    489  28.49        59.52   
  Vantaan Vesikot                   
                     
11  Jami Heinilä  2000    489  29.25        59.54   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
12  Jaakko Siipola  1999    484  28.74        59.72   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
13  Santeri Huhtala  1998    477  29.21        1:00.01   
  Cetus Espoo                   
                     
14  Aake Nyrhinen  1997    467  29.35        1:00.46   
  Uinti Tampere                   
                     
15  Patrik Jantunen  1999    461  29.16        1:00.71   
  Uinti Tampere                   
                     
16  Juho Urhemaa  1999    459  28.62        1:00.81   
  Uinti Tampere                   
                     
17  Rasmus Virta  1998    452  29.24        1:01.10   
  Cetus Espoo                   
                     
18  Mikko Suova  1997    452  29.13        1:01.11   
  Uinti Tampere                   
                     
19  Jaakko Kuusisto  2000    449  29.21        1:01.24   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
20  Valtteri Väisänen  1999    439  29.40        1:01.72   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
21  Leevi Luhtanen  2000    438  29.46        1:01.75   
  Porin Uimaseura                   
                     
22  Tuomas Ylipelkonen  2000    423  30.41        1:02.49   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
23  Oskari Alanen  1990    422  29.84        1:02.50   
  Aurajoen Uinti                   
                     
24  Jakob Sievers  2000    388  30.20        1:04.31   
  Uinti Tampere                   
                     
25  Tatu Hörkkö  2001    387  31.07        1:04.34   
  Uinti Tampere                   
                     
26  Mohamed Ezzat  2001    386  31.40        1:04.41   
  Aurajoen Uinti                   
                     
27  Oskar Nordquist  1999    384  31.26        1:04.50   
  Aurajoen Uinti                   
                     
28  Pessi Länsirinne  2000    382  30.96        1:04.62   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
29  Oskar Mäkelä  1998    376  31.29        1:04.99   
  Octopus Lohja                   
                     
30  Oskari Herpola  2001    372  30.88        1:05.19   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
31  Eemil Laine  1998    371  31.66        1:05.26   
  Nokian Pyry                   
                     
32  Akseli Sipola  1999    364  31.17        1:05.69   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
33  Eetu Nyman  1999    363  30.29        1:05.75   
  Vesihelmen Uimaseura                   
                     
34  Matias Pennanen  2001    362  30.79        1:05.80   
  Porin Uimaseura                   
                     
35  Waltteri Valkeapää  2001    359  31.65        1:05.95   
  Raision Urheilijat                   
                     
36  Juho Porkkala  2001    353  32.36        1:06.34   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
37  Aleksi Pyrhönen  1997    348  31.37        1:06.66   
  Poseidon                   
                     
38  Jere Nevalainen  2001    346  31.96        1:06.77   
  Aurajoen Uinti                   
                     
39  Aleksi Vähä-Lassila  2001    346  31.78        1:06.79   
  Raision Urheilijat                   
                     
40  Valtteri Wikstedt  1999    344  31.79        1:06.91   
  Aurajoen Uinti                   
                     
41  Juha Jernvall  2000    341  31.58        1:07.11   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
42  Kasper Envalds  2001    339  32.18        1:07.22   
  Poseidon                   
                     
43  Elmeri Ekström  2000    321  33.75        1:08.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
44  Jon Byskov  2000    320  32.85        1:08.57   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
45  Ensio Rislakki  2000    313  32.25        1:09.09   
  Aurajoen Uinti                   
                     
46  Valtteri Yli-Kleemola  1997    309  33.07        1:09.36   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
47  Felix Ollus  1999    301  32.41        1:09.93   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
47  Tuure Sandberg  2001    301  34.61        1:09.93   
  Raision Urheilijat                   
                     
49  Otso Hammarberg  1999    299  32.19        1:10.10   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
50  Oskari Hynynen  2001    295  33.78        1:10.44   
  Salon Uimarit                   
                     
51  William Stender  1999    290  33.95        1:10.86   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
52  Niklas Konttinen  2001    289  33.86        1:10.95   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
53  Jesse Haimi  2001    286  34.41        1:11.17   
  Poseidon                   
                     
54  Arttu Niemi  2001    284  33.22        1:11.36   
  Raision Urheilijat                   
                     
55  Santeri Lamminpää  1998    281  35.28        1:11.54   
  Octopus Lohja                   
                     
56  Eetu Nyrhinen  2000    275  34.98        1:12.09   
  Porin Uimaseura                   
                     
57  Jussi Arvas  1999    273  34.84        1:12.29   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
58  Viktor Leinonen  2001    259  35.06        1:13.50   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
59  Otto Laitinen  1998    257  34.34        1:13.73   
  Salon Uimarit                   
                     
60  Verneri Kaarlenkaski  1999    257  33.45        1:13.75   
  Uinti Tampere                   
                     
61  Teemu Ihanamäki  2001    255  35.42        1:13.93   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
62  Jesper Werdi  2001    252  34.35        1:14.17   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
63  Ville Aaltonen  2001    248  35.73        1:14.60   
  Porin Uimaseura                   
                     
64  Aleksei Belov  1998    230  35.82        1:16.50   
  Porin Uimaseura                   
                     
65  Janne Juven  2001    213  37.62        1:18.54   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
66  Joel Europaeus  2001    212  37.26        1:18.60   
  Raision Urheilijat                   
                     
67  Leevi Korpinen  2001    212  37.72        1:18.67   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
68  Hugo Enroth  2001    210  37.23        1:18.92   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
69  Lukas Vahtera  2001    208  37.09        1:19.08   
  Simmis Wanda                   
                     
70  Riku Leino  2001    207  37.33        1:19.20   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
71  Markus Hagström  2000    204  37.43        1:19.57   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
72  Paavo Rannikko  2001    199  37.05        1:20.22   
  Raision Urheilijat                   
                     
73  Joe Rastas  2001    180  39.37        1:22.93   
  Salon Uimarit                   
                     
74  Juho Jämsä  2001    171  39.20        1:24.43   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
75  Kasper Pohjankukka  2001    152  38.84        1:27.74   
  Raision Urheilijat                   
                     
76  Haakon Helsko  2000    95  49.24        1:42.50   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Jaakko Kokko  1999              DNF   
  Uinti Tampere                   
                     
Jere Kekola  2000              DNF   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Eetu Turkka  2000              DSQ   
  Poseidon                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Veeti Vainionpää  2001              DSQ   
  Simmis Wanda                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.12  Tulostuspäivämäärä  29 toukokuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  15:17 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare