2017-12-13   04:43:58
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Hela-uinnit 2014

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Aamujakso

Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Hela-uinnit    Tulostuspäivämäärä  29 toukokuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  14:05   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku+Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  29 toukokuu 2014         
 
 
Laji 16, M, P-16 200 m su, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jan Strömberg  1999    454  33.93  1:10.99  1:49.05    2:25.55   
  Cetus Espoo                   
                     
Reko Patinen  1998    403  34.82  1:13.51  1:52.99    2:31.42   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Jyri Mattila  1999    376  35.89  1:15.61  1:56.85    2:34.94   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Aleksi Pykäläinen  1999    365  35.52  1:15.23  1:56.00    2:36.59   
  Nokian Pyry                   
                     
Emil Hanski  1999    347  36.06  1:16.26  1:58.06    2:39.14   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Onni Punkka  2000    338  36.85  1:17.79  1:59.60    2:40.57   
  Cetus Espoo                   
                     
Jaakko Kokko  1999    338  35.68  1:16.33  1:58.78    2:40.67   
  Uinti Tampere                   
                     
Jere Kekola  2000    332  36.86  1:18.35  2:01.69    2:41.61   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
Niklas Uitto  2000    329  37.86  1:19.31  2:00.96    2:42.12   
  Uinti Tampere                   
                     
10  Onni Kartimo  2000    319  37.48  1:21.39  2:04.04    2:43.79   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
11  Konsta Suominen  1999    317  2:44.01        2:44.01   
  Raision Urheilijat                   
                     
12  Ilja Riikonen  2000    291  2:48.82        2:48.82   
  Raision Urheilijat                   
                     
13  Arttu Heikkinen  2000    240  41.24  1:27.92  2:14.18    2:59.85   
  Uinti Tampere                   
                     
14  Kalle Kinnala  2001    202  3:10.51        3:10.51   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
15  Samu Petteri Kallio  2002    200  43.96  1:33.43  2:23.14    3:11.23   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
16  Leevi Rouhiainen  2002    169  1:41.10  3:22.36      3:22.36   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Lauri Elomaa  2000              DSQ  100 m 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  SW 6.4 Ylimääräisiä vetoja käännöksessä               
                     
Miika Pänttönen  1999              DSQ  150 m 
  Uinti Tampere                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 16, M, P-16 200 m su, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sami Pakarinen  1992    529  31.90  1:08.13  1:43.65    2:18.37   
  Vantaan Vesikot                   
                     
Nikita Saunonen  1997    527  2:18.52        2:18.52   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Santeri Horst  1997    486  2:22.29        2:22.29   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Jussi Kause  1997    427  33.48  1:11.82  2:28.55    2:28.55   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.12  Tulostuspäivämäärä  29 toukokuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  14:05 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare