2017-12-14   18:05:23
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Hela-uinnit 2014

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Aamujakso

Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Hela-uinnit    Tulostuspäivämäärä  29 toukokuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  13:13   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku+Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  29 toukokuu 2014         
 
 
Laji 11, N, T-15 200 m ru, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lyydia Kalenius  2000    596  37.73  1:20.90  2:02.71    2:45.24   
  Cetus Espoo                   
                     
Kristiina Merenluoto  2000    569  37.80  1:19.63  2:02.83    2:47.84   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Emmi Kölhi  2000    563  38.08  1:20.87  2:04.64    2:48.38   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Emma Uusküla  2002    482  40.46  1:26.73  2:12.30    2:57.31   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Emilia Flyckt  2001    478  42.23  1:28.42  2:13.50    2:57.86   
  Cetus Espoo                   
                     
Henni Känkänen  1999    471  39.56  1:25.44  2:11.77    2:58.69   
  Porin Uimaseura                   
                     
Johanna Suova  1999    467  40.79  1:26.41  2:14.20    2:59.26   
  Uinti Tampere                   
                     
Paula Peltola  2001    466  40.72  1:27.74  2:14.58    2:59.38   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Aino Räike  1999    458  41.06  1:27.20  2:14.14    3:00.39   
  Salon Uimarit                   
                     
10  Fanni Pirhonen  2000    454  39.55  1:24.12  2:13.81    3:00.99   
  Uinti Tampere                   
                     
11  Julia Sottinen  2000    453  39.72  1:26.83  2:14.85    3:01.10   
  Porin Uimaseura                   
                     
12  Pinja Penttilä  2001    451  42.46  1:29.22  2:15.19    3:01.32   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
13  Kia Karike  1999    443  42.82  1:28.01  2:15.39    3:02.41   
  Cetus Espoo                   
                     
14  Alika Tsvrtkova  2000    441  41.20  1:27.54  2:16.83    3:02.64   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
15  Maria Yli-Jama  1999    440  41.59  1:28.57  2:14.75    3:02.79   
  Salon Uimarit                   
                     
16  Heta Känkänen  2001    439  41.48  1:29.00  2:17.85    3:02.93   
  Porin Uimaseura                   
                     
17  Jenna Miettinen  1999    438  40.90  1:27.60  2:15.43    3:03.08   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
18  Annika Lepistö  2001    418  42.94  1:31.00  2:18.88    3:05.97   
  Porin Uimaseura                   
                     
19  Micaela Orellana  1999    414  43.15  1:31.22  2:19.52    3:06.64   
  Cetus Espoo                   
                     
20  Fanny Vuollet  1999    409  40.96  1:27.74  2:16.99    3:07.28   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
21  Anniina Murto  2001    407  41.45  1:31.14  2:19.65    3:07.58   
  Porin Uimaseura                   
                     
22  Oona Ahinko  2001    394  43.23  1:29.85  2:21.24    3:09.75   
  Vesihelmen Uimaseura                   
                     
23  Riikka Yli-Jama  2000    391  44.64  1:32.11  2:21.28    3:10.21   
  Salon Uimarit                   
                     
24  Tessa Helenius  2000    388  41.02  1:29.77  2:19.11    3:10.57   
  Aurajoen Uinti                   
                     
25  Anni Eloranta  2001    388  42.77  1:30.56  2:21.45    3:10.60   
  Swimming Team Riksu                   
                     
26  Milla-Marita Anttila  2000    372  43.26  1:30.77  2:23.28    3:13.27   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
27  Eevi Kotiranta  2001    371  43.81  1:33.37  2:25.03    3:13.56   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
28  Hilda Harle  2001    368  44.17  1:34.58  2:25.17    3:13.98   
  ORCA Helsinki                   
                     
29  Iida Vallenius  1999    364  44.34  1:34.59  2:24.22    3:14.70   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
30  Sofia Lindfors  1999    353  42.10  1:31.78  2:23.65    3:16.68   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
31  Janette Setälä  2001    353  45.19  1:36.98  2:27.07    3:16.79   
  Aurajoen Uinti                   
                     
32  Jasmin Rosnell  2000    346  44.88  1:36.56  2:27.83    3:18.10   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
32  Nitta Rantanen  2000    346  44.74  1:35.91  2:27.26    3:18.10   
  Poseidon                   
                     
34  Nea Eränpalo  2001    339  44.45  1:33.75  2:26.51    3:19.32   
  Cetus Espoo                   
                     
35  Venla Salminen  2002    339  44.72  1:36.46  2:30.03    3:19.44   
  Someron Esa                   
                     
36  Mette Hyvärinen  2002    337  47.59  1:38.77  2:32.16    3:19.89   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
37  Meri Pohjola  2001    321  48.13  1:39.95  2:32.41    3:23.08   
  Salon Uimarit                   
                     
38  Petra Uusikumpu  2001    320  45.26  1:37.37  2:30.31    3:23.27   
  Simmis Wanda                   
                     
39  Oona Kuusivaara  2002    279  51.99  1:44.97  2:40.22    3:32.74   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
40  Veera Järvinen  2000    269  49.75  1:44.64  2:40.71    3:35.33   
  Porin Uimaseura                   
                     
41  Petra Puronurmi  2000    267  49.58  1:45.85  2:41.84    3:35.92   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
42  Vilhelmiina Pusa  2001    227  51.09  1:49.30  2:51.31    3:48.02   
  Rauman Uimaseura                   
                     
43  Ellen Strandberg  2002    211  52.30  1:51.91  2:53.32    3:53.60   
  Poseidon                   
                     
44  Martta Haarala  2001    209  52.40  1:52.92  2:54.93    3:54.06   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
Anni Aro  2001              DSQ   
  Nokian Pyry                   
  SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa, "saksipotku"               
                     
Ella-Maria Tiainen  2002              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku               
                     
Saara Sojolin  2001              DSQ  150 m 
  Uinti Tampere                   
  SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku               
                     
 
Laji 11, N, T-15 200 m ru, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emma Nieminen  1996    472  38.25  1:23.56  2:10.92    2:58.61   
  Uinti Tampere                   
                     
Ida Metsämäki  1998    471  40.62  1:25.41  2:11.98    2:58.74   
  Salon Uimarit                   
                     
Elli-Nora Kaarto  1997    411  44.05  1:30.30  2:19.05    3:07.04   
  Salon Uimarit                   
                     
Roosa Hjelm  1997              DNF   
  Poseidon                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.12  Tulostuspäivämäärä  29 toukokuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  13:13 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare