2017-12-13   04:44:38
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Hela-uinnit 2014

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Aamujakso

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Hela-uinnit    Tulostuspäivämäärä  29 toukokuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  09:48   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku+Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  29 toukokuu 2014         
 
 
Laji 1, N, T-15 200 m pu, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lyydia Kalenius  2000    489  35.36  1:14.89  1:54.00    2:34.57   
  Cetus Espoo                   
                     
Hanna Rautiainen  1999    422  33.23  1:11.96  1:54.49    2:42.37   
  Uinti Tampere                   
                     
Kristiina Merenluoto  2000    419  33.65  1:14.57  1:58.38    2:42.68   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Elina Karinkanta  2000    414  35.89  1:17.96  2:00.91    2:43.31   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Reetta Rantakokko  2001    395  34.13  1:15.73  2:00.78    2:46.00   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Annika Karinkanta  2000    392  36.54  1:18.91  2:02.45    2:46.38   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Denize Korkiakoski  1999    356  36.02  1:20.01  2:07.16    2:51.83   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Janina Ollikainen  2000    351  35.34  1:19.33  2:07.27    2:52.56   
  Porin Uimaseura                   
                     
Linda Wallenius  1999    329  36.26  1:21.15  2:07.17    2:56.29   
  Salon Uimarit                   
                     
10  Emmi Kilpinen  2000    313  37.79  1:22.96  2:11.76    2:59.27   
  Uinti Tampere                   
                     
11  Kiira Mauranen  1999    295  40.17  1:27.07  2:15.13    3:02.85   
  Helsingin Uimarit                   
                     
12  Roosa Penttinen  2000    292  40.57  1:29.07  2:19.73    3:03.58   
  Lahden Uimaseura                   
                     
13  Aino Räike  1999    277  37.23  1:23.70  2:14.39    3:06.66   
  Salon Uimarit                   
                     
14  Nelli Toivonen  2000    276  36.10  1:24.41  2:15.68    3:06.88   
  Uinti Tampere                   
                     
15  Enna Simola  1999    257  39.59  1:27.61  2:19.66    3:11.37   
  Aurajoen Uinti                   
                     
16  Enni Määttä  1999    256  41.55  1:31.68  2:22.11    3:11.75   
  Uinti Tampere                   
                     
17  Sofia Ranta  2000    242  38.57  1:25.69  2:17.64    3:15.45   
  Kauhajoen Karhu                   
                     
18  Sanni Salminen  1999    222  40.32  1:29.54  2:23.38    3:20.93   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
19  Jenni Kylkisalo  1999    220  40.96  1:31.39  3:21.75    3:21.75   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
20  Anni Aro  2001    215  41.69  1:32.65  2:28.59    3:23.27   
  Nokian Pyry                   
                     
21  Ida Nordquist  2001    208  42.29  1:33.80  2:29.03    3:25.39   
  Aurajoen Uinti                   
                     
22  Jenni Micaela Lehtonen  2000    185  39.51  1:30.51      3:33.58   
  Aurajoen Uinti                   
                     
23  Anni Manninen  2001    169  51.65  1:47.99  2:44.69    3:39.92   
  Simmis Wanda                   
                     
24  Anni Matikainen  2001    166  46.10  1:45.68  2:46.36    3:41.37   
  Nokian Pyry                   
                     
25  Amanda Mankinen  2001    133  48.84  1:48.72  2:52.77    3:58.46   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Helena Knaapi  1999              DNF   
  Cetus Espoo                   
                     
Verna Laaksonen  2000              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 1, N, T-15 200 m pu, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jenna Lehtinen  1995    510  34.16  1:13.88  1:52.65    2:32.41   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Emma Männikkö  1998    389  34.82  1:16.43  2:00.61    2:46.77   
  Uinti Tampere                   
                     
Mari Ääri  1980    348  34.50  1:16.71  2:02.78    2:53.05   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Iida-Maria Rantanen  1998    328  36.31  1:18.98  2:07.46    2:56.52   
  Uinti Tampere                   
                     
Elli-Nora Kaarto  1997    226  41.07  1:31.14  2:25.62    3:19.71   
  Salon Uimarit                   
                     
Maria Mäkelä  1986    165  45.73  1:40.47      3:41.71   
  Aurajoen Uinti                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.12  Tulostuspäivämäärä  29 toukokuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  09:48 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare