2017-12-13   04:44:22
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Hela-uinnit 2014

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Hela-uinnit    Tulostuspäivämäärä  29 toukokuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  09:48   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku+Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  29 toukokuu 2014         
 
 
Laji 1, N, T-15 200 m pu, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lyydia Kalenius  2000    489  35.36  1:14.89  1:54.00    2:34.57   
  Cetus Espoo                   
                     
Hanna Rautiainen  1999    422  33.23  1:11.96  1:54.49    2:42.37   
  Uinti Tampere                   
                     
Kristiina Merenluoto  2000    419  33.65  1:14.57  1:58.38    2:42.68   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Elina Karinkanta  2000    414  35.89  1:17.96  2:00.91    2:43.31   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Reetta Rantakokko  2001    395  34.13  1:15.73  2:00.78    2:46.00   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Annika Karinkanta  2000    392  36.54  1:18.91  2:02.45    2:46.38   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Denize Korkiakoski  1999    356  36.02  1:20.01  2:07.16    2:51.83   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Janina Ollikainen  2000    351  35.34  1:19.33  2:07.27    2:52.56   
  Porin Uimaseura                   
                     
Linda Wallenius  1999    329  36.26  1:21.15  2:07.17    2:56.29   
  Salon Uimarit                   
                     
10  Emmi Kilpinen  2000    313  37.79  1:22.96  2:11.76    2:59.27   
  Uinti Tampere                   
                     
11  Kiira Mauranen  1999    295  40.17  1:27.07  2:15.13    3:02.85   
  Helsingin Uimarit                   
                     
12  Roosa Penttinen  2000    292  40.57  1:29.07  2:19.73    3:03.58   
  Lahden Uimaseura                   
                     
13  Aino Räike  1999    277  37.23  1:23.70  2:14.39    3:06.66   
  Salon Uimarit                   
                     
14  Nelli Toivonen  2000    276  36.10  1:24.41  2:15.68    3:06.88   
  Uinti Tampere                   
                     
15  Enna Simola  1999    257  39.59  1:27.61  2:19.66    3:11.37   
  Aurajoen Uinti                   
                     
16  Enni Määttä  1999    256  41.55  1:31.68  2:22.11    3:11.75   
  Uinti Tampere                   
                     
17  Sofia Ranta  2000    242  38.57  1:25.69  2:17.64    3:15.45   
  Kauhajoen Karhu                   
                     
18  Sanni Salminen  1999    222  40.32  1:29.54  2:23.38    3:20.93   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
19  Jenni Kylkisalo  1999    220  40.96  1:31.39  3:21.75    3:21.75   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
20  Anni Aro  2001    215  41.69  1:32.65  2:28.59    3:23.27   
  Nokian Pyry                   
                     
21  Ida Nordquist  2001    208  42.29  1:33.80  2:29.03    3:25.39   
  Aurajoen Uinti                   
                     
22  Jenni Micaela Lehtonen  2000    185  39.51  1:30.51      3:33.58   
  Aurajoen Uinti                   
                     
23  Anni Manninen  2001    169  51.65  1:47.99  2:44.69    3:39.92   
  Simmis Wanda                   
                     
24  Anni Matikainen  2001    166  46.10  1:45.68  2:46.36    3:41.37   
  Nokian Pyry                   
                     
25  Amanda Mankinen  2001    133  48.84  1:48.72  2:52.77    3:58.46   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Helena Knaapi  1999              DNF   
  Cetus Espoo                   
                     
Verna Laaksonen  2000              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 1, N, T-15 200 m pu, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jenna Lehtinen  1995    510  34.16  1:13.88  1:52.65    2:32.41   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Emma Männikkö  1998    389  34.82  1:16.43  2:00.61    2:46.77   
  Uinti Tampere                   
                     
Mari Ääri  1980    348  34.50  1:16.71  2:02.78    2:53.05   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Iida-Maria Rantanen  1998    328  36.31  1:18.98  2:07.46    2:56.52   
  Uinti Tampere                   
                     
Elli-Nora Kaarto  1997    226  41.07  1:31.14  2:25.62    3:19.71   
  Salon Uimarit                   
                     
Maria Mäkelä  1986    165  45.73  1:40.47      3:41.71   
  Aurajoen Uinti                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.12  Tulostuspäivämäärä  29 toukokuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  09:48 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Hela-uinnit    Tulostuspäivämäärä  29 toukokuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  10:00   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku+Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  29 toukokuu 2014         
 
 
Laji 2, M, P-16 200 m pu, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Joni Aaltonen  1999    448  31.42  1:07.91  1:47.04    2:25.65   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Werneri Koskinen  1998    409  31.69  1:10.04  1:49.00    2:30.16   
  Uinti Tampere                   
                     
Otto Rannikko  1999    387  31.10  1:08.67  1:49.98    2:32.89   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Markus Äijälä  1998    358  34.03  1:14.15  1:56.24    2:37.04   
  Salon Uimarit                   
                     
Jean-Mikael Avellán  1998    356  32.29  1:11.89  1:53.38    2:37.22   
  Cetus Espoo                   
                     
Oskar Mäkelä  1998    344  35.60  1:15.65  1:57.74    2:39.03   
  Octopus Lohja                   
                     
Niki Karlsson  2000    338  31.45  1:08.50  1:52.45    2:40.01   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Rasmus Virta  1998    328  35.49  1:17.26  1:59.80    2:41.65   
  Cetus Espoo                   
                     
Miska Kurvinen  1999    267  36.37  1:21.79  2:09.28    2:53.13   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
10  Elias Herlevi  2000    263  34.96  1:17.66  2:06.55    2:53.91   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
11  Ali Tahmasabi  1998    255  36.45  1:21.00  2:08.44    2:55.68   
  Salon Uimarit                   
                     
12  Pessi Länsirinne  2000    245  34.24  1:15.97  2:04.13    2:58.00   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
13  Jani-Markus Sula  1999    244  35.36  1:21.57  2:10.56    2:58.44   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
14  Lauri Elomaa  2000    211  1:26.78  2:18.38  3:07.27    3:07.27   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
15  Verneri Kaarlenkaski  1999    208  37.02  1:22.81  2:14.21    3:07.99   
  Uinti Tampere                   
                     
16  Roope Liuska  2000    149  40.56  1:34.38  2:33.06    3:30.06   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Sampo Kärkkäinen  2000              DSQ  125 
  Nokian Pyry                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
                     
 
Laji 2, M, P-16 200 m pu, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Santeri Horst  1997    444  32.06  1:09.60  1:48.93    2:26.08   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Nikita Saunonen  1997    415  30.49  1:08.07  1:49.41    2:29.49   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Valtteri Yli-Kleemola  1997    190  34.36  1:22.44  2:17.10    3:13.74   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.12  Tulostuspäivämäärä  29 toukokuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  10:00 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Hela-uinnit    Tulostuspäivämäärä  29 toukokuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  14:50   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku+Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  29 toukokuu 2014         
 
 
Laji 3, N, T-11 50 m vu, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Venla Koskinen  2003    276          36.41   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Matilda Saario  2003    272          36.61   
  Uimaseura Kaarina                   
Kerttu Nurmi  2003    264          36.96   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Emilia Jalonen  2004    258          37.27   
  Raision Urheilijat                   
Aino-Kaisa Paatos  2004    256          37.33   
  Raision Urheilijat                   
Lilli Kulpakko  2005    246          37.87   
  Aurajoen Uinti                   
Sofia Salospohja  2004    241          38.08   
  Raision Urheilijat                   
Snezhana Ilcheva  2003    235          38.45   
  Someron Esa                   
Pinja Kallio  2004    216          39.50   
  Kankaanpään Uimarit                   
10  Maija Björkholm  2003    215          39.59   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
11  Laura Helena Müürsepp  2004    214          39.64   
  Aurajoen Uinti                   
12  Riikka Niskala  2004    204          40.30   
  Raision Urheilijat                   
13  Milla Strandberg  2005    201          40.48   
  Poseidon                   
14  Ida Maliranta  2004    200          40.52   
  Raision Urheilijat                   
15  Meeri Yli-Äyhö  2004    197          40.75   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
16  Tiia Kilpeläinen  2003    183          41.76   
  Poseidon                   
17  Venla Salminen  2004    182          41.86   
  Uimaseura Kaarina                   
18  Santra Nieminen  2004    178          42.18   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
19  Sini Salmi  2004    164          43.29   
  Uimaseura Kaarina                   
20  Elisa Liven  2004    164          43.31   
  Raision Urheilijat                   
21  Elsa Vira  2006    157          43.95   
  Aurajoen Uinti                   
22  Hilla Valtonen  2003    151          44.49   
  Uimaseura Kaarina                   
23  Xiaohan Zhou  2004    147          44.92   
  Aurajoen Uinti                   
24  Sanni Porkkala  2004    147          44.94   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
25  Ulla Haarala  2004    105          50.19   
  Uimaseura Kaarina                   
26  Henni Havén  2004    100          51.12   
  Simmis Wanda                   
27  Oona-Julianna Kurkela  2005    86          53.73   
  Uimaseura Kaarina                   
 
Laji 3, N, T-11 50 m vu, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Roosa Mört  1999    687          26.89   
  Aurajoen Uinti                   
Ida Konkka  2000    603          28.08   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Suvi Huhtanen  1999    595          28.20   
  Uinti Tampere                   
Nina Haltia  1999    589          28.30   
  Poseidon                   
Miia Hurskainen  1992    549          28.98   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Emilia Lahtinen  1996    538          29.17   
  Uinti Tampere                   
Fanny Grönvall  2000    521          29.48   
  Uinti Tampere                   
Emma Nieminen  1996    516          29.58   
  Uinti Tampere                   
Saara Männistö  2000    513          29.63   
  Aurajoen Uinti                   
10  Vuokko Suomäki  2001    508          29.73   
  Aurajoen Uinti                   
11  Vilma Ryöti  1999    506          29.76   
  Uinti Tampere                   
12  Ida Mustonen  1998    505          29.78   
  Cetus Espoo                   
13  Linda-Marie Slotte  1994    501          29.87   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
14  Lumikki Lehtilä  1998    495          29.99   
  Uinti Tampere                   
15  Salla Puhtimäki  1998    493          30.03   
  Vesihelmen Uimaseura                   
16  Tiiariikka Vihko  1996    492          30.05   
  Cetus Espoo                   
17  Emma Kotiranta  2001    488          30.13   
  Cetus Espoo                   
18  Emma Uusküla  2002    485          30.19   
  Aurajoen Uinti                   
19  Roosa Mykkänen  2000    479          30.31   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
20  Jenna Ranki  1997    469          30.53   
  Someron Esa                   
21  Heidi-Susanna Ylönen  1997    461          30.70   
  Someron Esa                   
22  Heta Känkänen  2001    448          31.01   
  Porin Uimaseura                   
23  Henni Känkänen  1999    439          31.20   
  Porin Uimaseura                   
24  Oona Forsblom  1999    435          31.30   
  Aurajoen Uinti                   
25  Hanni Pratsch  1999    434          31.33   
  Cetus Espoo                   
26  Jenna Miettinen  1999    429          31.44   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
26  Marie Tuominen  2000    429          31.44   
  Poseidon                   
28  Sanna Putkonen  2001    429          31.45   
  Cetus Espoo                   
29  Milja Korte  1998    429          31.46   
  Cetus Espoo                   
30  Karine Gagnon  1985    427          31.49   
  Aurajoen Uinti                   
31  Jasmin Vacker  1999    419          31.71   
  Poseidon                   
32  Hilla Nieminen  2001    418          31.73   
  Uinti Tampere                   
33  Iiris Loukkola  1999    414          31.83   
  Cetus Espoo                   
34  Sini Tuominen  2000    412          31.89   
  Uinti Tampere                   
35  Marika Kajander  1997    400          32.20   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
36  Meri Lauronen  2002    389          32.50   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
37  Laura Vierikko  2000    386          32.59   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
38  Milla-Marita Anttila  2000    381          32.71   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
39  Julia Huhtala  1998    370          33.05   
  Uimaseura Kaarina                   
40  Emilia Kinnunen  2000    366          33.17   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
41  Tinja Turunen  2002    362          33.29   
  Simmis Wanda                   
42  Maiju Mäenpää  1997    357          33.44   
  Nokian Pyry                   
43  Fiia Pyykkö  2001    356          33.46   
  Salon Uimarit                   
44  Jaana Kaljunen  2002    356          33.47   
  Aurajoen Uinti                   
45  Annika Mäenpää  1999    354          33.52   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
46  Riia Pyykkö  1999    344          33.84   
  Salon Uimarit                   
47  Katariina Niemi  2002    344          33.85   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
48  Nora Kosonen  2001    342          33.92   
  Tampereen Työväen Uimarit                   
48  Pinja Penttilä  2001    342          33.92   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
50  Eevi Kotiranta  2001    342          33.93   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
51  Sylvi Björk  1999    339          34.00   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
52  Patricia Vainio  1998    338          34.05   
  ORCA Helsinki                   
53  Kaisla Kangas  2002    325          34.48   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
54  Tytti Kuusela  2000    321          34.64   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
55  Minka Halava  2001    320          34.69   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
56  Iina Aro  1998    318          34.74   
  Nokian Pyry                   
57  Ronja Vallenius  2001    315          34.85   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
58  Reetta Kuusisto  2002    312          34.96   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
59  Lotta Anttila  2000    304          35.27   
  Porin Uimaseura                   
60  Noora Kuhna  2000    303          35.32   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
61  Oona Ahinko  2001    302          35.35   
  Vesihelmen Uimaseura                   
62  Anna-Maria Lebedeva  2001    293          35.70   
  Poseidon                   
63  Riikka Yli-Jama  2000    284          36.09   
  Salon Uimarit                   
64  Vilhelmiina Pusa  2001    270          36.68   
  Rauman Uimaseura                   
65  Maja Meurman  2001    270          36.71   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
66  Ellen Strandberg  2002    258          37.25   
  Poseidon                   
67  Inka Leino  2001    258          37.27   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
68  Pauliina Haarala  2000    252          37.52   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
69  Ida Heino  2000    251          37.58   
  Porin Uimaseura                   
70  Ada Salokannel  2002    245          37.91   
  Salon Uimarit                   
71  Sirpa Visakoski  1952    224          39.06   
  Aurajoen Uinti                   
72  Johanna Törmä  1997    217          39.46   
  Loimaan Uimaseura                   
73  Emma Nieminen  2002    196          40.85   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
74  Martta Haarala  2001    191          41.16   
  Uimaseura Kaarina                   
74  Merja Lundberg  1970    191          41.16   
  Aurajoen Uinti                   
76  Nea Suominen  2001    181          41.94   
  Uimaseura Kaarina                   
77  Pauliina Harjanne  1989    106          50.01   
  Raision Urheilijat                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.12  Tulostuspäivämäärä  29 toukokuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  14:50 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Hela-uinnit    Tulostuspäivämäärä  29 toukokuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  16:12   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku+Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  29 toukokuu 2014         
 
 
Laji 4, M, P-12 50 m vu, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Alex Lydman  2003    271          32.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Marcus Forsel  2003    261          32.68   
  Kankaanpään Uimarit                   
Otto Saarimaa  2002    248          33.26   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Vilho Honkamaa  2002    223          34.45   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Sami Uusikumpu  2003    221          34.58   
  Simmis Wanda                   
Aleksi Kaljunen  2003    192          36.20   
  Aurajoen Uinti                   
Niclas Viitasalo  2002    190          36.32   
  Nokian Pyry                   
Akira Konttinen  2003    185          36.66   
  Raision Urheilijat                   
Mikael Hirsiniemi  2004    181          36.92   
  Aurajoen Uinti                   
10  Robin Söderholm  2002    177          37.22   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
11  Frans Hihnala  2003    176          37.26   
  Raision Urheilijat                   
12  Eemil Kankare  2003    176          37.29   
  Aurajoen Uinti                   
13  Heikki Jaspi  2003    174          37.42   
  Aurajoen Uinti                   
14  Joonas Karttunen  2003    168          37.83   
  Raision Urheilijat                   
15  Santeri Kinnunen  2002    156          38.81   
  Uimaseura Kaarina                   
16  Kuutti Suominen  2003    145          39.75   
  Raision Urheilijat                   
17  Niko Viitala  2003    141          40.16   
  Aurajoen Uinti                   
18  Lauri Anttila  2002    132          41.01   
  Porin Uimaseura                   
19  Miko Muuri  2004    118          42.53   
  Uimaseura Kaarina                   
20  Ajjuub Ezzat  2005    116          42.78   
  Aurajoen Uinti                   
21  Verneri Lehtovaara  2004    113          43.18   
  Salon Uimarit                   
22  Linus Vuollet  2004    109          43.69   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
23  Jesper Isomaa  2004    105          44.22   
  Loimaan Uimaseura                   
24  Einari Palmu  2004    102          44.62   
  Aurajoen Uinti                   
25  Tuomas Toppinen  2005    102          44.66   
  Aurajoen Uinti                   
26  Matias Ylipelkonen  2003    90          46.55   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
27  Oscar Boucht  2004    77          48.94   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
28  Axel Leppähaara  2004    69          50.89   
  Aurajoen Uinti                   
29  Ilpo Pitkänen  2003    64          52.11   
  Loimaan Uimaseura                   
30  Eerik Rantanen  2004    61          52.97   
  Uimaseura Kaarina                   
31  Rasmus Rauhala  2004    50          56.75   
  Uimaseura Kaarina                   
Jussi Häyrinen  2002              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 4, M, P-12 50 m vu, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jani Rusi  1984    638          24.28   
  Aurajoen Uinti                   
Lauri Pilpola  1993    579          25.08   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Aleksi Liehu  1995    556          25.42   
  Swimming Team Riksu                   
Kalle Pyykkönen  1996    517          26.05   
  Uinti Tampere                   
Matti Mattsson  1993    511          26.15   
  Porin Uimaseura                   
Konsta Nenonen  1998    510          26.17   
  Cetus Espoo                   
Arto Auri  1997    487          26.57   
  Uinti Tampere                   
Oskari Mäkinen  1997    484          26.62   
  Uinti Tampere                   
Patrik Jantunen  1999    447          27.34   
  Uinti Tampere                   
10  Saku Salo  1995    445          27.37   
  Uinti Tampere                   
11  Aake Nyrhinen  1997    444          27.39   
  Uinti Tampere                   
12  Joonas Kotiranta  1998    440          27.48   
  Cetus Espoo                   
13  Jan Strömberg  1999    425          27.79   
  Cetus Espoo                   
14  Jussi Kause  1997    413          28.06   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
15  Valtteri Somero  1998    404          28.28   
  Poseidon                   
16  Oskar Nordquist  1999    402          28.32   
  Aurajoen Uinti                   
17  Valtteri Väisänen  1999    401          28.35   
  Kankaanpään Uimarit                   
18  Artturi Kaarlenkaski  1997    387          28.69   
  Uinti Tampere                   
19  Elias Rantakokko  1998    381          28.83   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
20  Lauri Koskela  1999    372          29.05   
  Uinti Tampere                   
21  Leevi Luhtanen  2000    372          29.07   
  Porin Uimaseura                   
22  Aleksi Salminen  1998    369          29.14   
  Nummelan Kisaajat                   
23  Markus Kuisma  1998    365          29.24   
  Someron Esa                   
24  Aleksi Pyrhönen  1997    351          29.64   
  Poseidon                   
25  Rio Koskelo  1997    344          29.82   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
26  Eetu Nyman  1999    343          29.87   
  Vesihelmen Uimaseura                   
27  Eetu Toivonen  1998    340          29.94   
  Nummelan Kisaajat                   
28  Antti Wihanto  1962    333          30.15   
  Aurajoen Uinti                   
29  Eemil Laine  1998    332          30.17   
  Nokian Pyry                   
30  Elmeri Ekström  2000    326          30.37   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
31  Valtteri Wikstedt  1999    307          30.97   
  Aurajoen Uinti                   
32  Onni Kuronen  2000    296          31.36   
  Nokian Pyry                   
33  Ivar Malm  2001    284          31.81   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
34  Otto Laitinen  1998    280          31.93   
  Salon Uimarit                   
35  Petri Koli  1986    274          32.18   
  Aurajoen Uinti                   
36  Lauri Toikka  1984    270          32.32   
  Aurajoen Uinti                   
37  Taito Nurmi  1961    265          32.52   
  Aurajoen Uinti                   
38  Teemu Ihanamäki  2001    265          32.53   
  Kankaanpään Uimarit                   
39  Jesper Werdi  2001    255          32.96   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
40  Niklas Konttinen  2001    249          33.20   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
41  Aleksei Belov  1998    248          33.25   
  Porin Uimaseura                   
42  Jussi Arvas  1999    245          33.38   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
43  Viktor Leinonen  2001    213          34.96   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
44  Janne Juven  2001    213          34.97   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
45  Veeti Vainionpää  2001    211          35.09   
  Simmis Wanda                   
46  Leevi Korpinen  2001    208          35.24   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
47  Hugo Enroth  2001    203          35.57   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
48  Otto Lindroos  2001    151          39.26   
  Aurajoen Uinti                   
49  Jimi Miromaa  1996    140          40.22   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
50  Eetu Turkka  2000    96          45.63   
  Poseidon                   
51  Pauli Korhonen  2001    83          47.92   
  Raision Urheilijat                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.12  Tulostuspäivämäärä  29 toukokuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  16:12 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Hela-uinnit    Tulostuspäivämäärä  29 toukokuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  14:00   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku+Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  29 toukokuu 2014         
 
 
Laji 5, N, T-12 100 m su, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Oona Laakso  2002    435  37.31        1:16.65   
  Raision Urheilijat                   
                     
Peppi Pinomäki  2002    419  38.19        1:17.64   
  Raision Urheilijat                   
                     
Anna Vira  2002    414  38.94        1:17.94   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Julia Koivisto  2002    395  38.27        1:19.20   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Peppi Siirtola  2002    393  37.63        1:19.29   
  Cetus Espoo                   
                     
Helmi Heinonen  2002    383  39.72        1:20.00   
  Raision Urheilijat                   
                     
Emmi Kaunisto  2002    378  38.67        1:20.36   
  Porin Uimaseura                   
                     
Lilli Louhikoski  2002    368  39.77        1:21.06   
  Poseidon                   
                     
Emma von Dickoff  2002    363  39.97        1:21.42   
  Uinti Tampere                   
                     
10  Anniina Kallio  2002    360  39.16        1:21.69   
  Raision Urheilijat                   
                     
11  Jaana Kaljunen  2002    358  39.94        1:21.85   
  Aurajoen Uinti                   
                     
12  Emilia Liven  2002    347  41.67        1:22.69   
  Raision Urheilijat                   
                     
13  Liisa Räikkönen  2002    346  39.22        1:22.72   
  Aurajoen Uinti                   
                     
14  Ida Grundström  2002    343  39.32        1:23.00   
  Poseidon                   
                     
15  Ina Pollari  2002    343  40.96        1:23.01   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
16  Reetta Kuusisto  2002    328  41.08        1:24.25   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
17  Katariina Niemi  2002    326  41.08        1:24.44   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
18  Venla Järvinen  2003    324  41.51        1:24.58   
  Raision Urheilijat                   
                     
19  Roosa Aho  2003    321  41.45        1:24.82   
  Raision Urheilijat                   
                     
20  Lydia Rintanen  2002    318  41.35        1:25.09   
  Aurajoen Uinti                   
                     
21  Iida Nyman  2002    308  42.45        1:26.01   
  Vesihelmen Uimaseura                   
                     
22  Kaisla Kangas  2002    306  42.41        1:26.16   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
23  Rebekka Luoto  2003    305  42.75        1:26.27   
  Raision Urheilijat                   
                     
24  Alexandra Arenius  2002    300  43.17        1:26.76   
  Aurajoen Uinti                   
                     
25  Wilma Rintala  2002    295  42.62        1:27.26   
  Raision Urheilijat                   
                     
26  Anni Korhonen  2003    278  43.89        1:29.03   
  Raision Urheilijat                   
                     
27  Josefiina Kause  2002    276  43.81        1:29.20   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
28  Noona Rantanen  2002    274  44.13        1:29.41   
  Poseidon                   
                     
29  Mette Hyvärinen  2002    270  44.27        1:29.88   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
30  Tara Korkiakoski  2003    270  43.18        1:29.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
31  Emmi Heine  2002    243  44.99        1:33.06   
  Rauman Uimaseura                   
                     
32  Helmi Viitasalo  2002    229  47.09        1:34.88   
  Rauman Uimaseura                   
                     
33  Paula Kivi  2002    228  46.79        1:35.03   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
34  Minea Wiren  2003    228  46.92        1:35.11   
  Nokian Pyry                   
                     
35  Ronja Myllykallio  2003    227  47.22        1:35.20   
  Nokian Pyry                   
                     
36  Elina Karoliina Lampinen  2003    226  46.47        1:35.39   
  Nokian Pyry                   
                     
37  Alina Hakkarainen  2002    224  46.53        1:35.58   
  Vesihelmen Uimaseura                   
                     
38  Kerttu Nurmi  2003    223  47.51        1:35.70   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
39  Helka Suomäki  2003    217  47.48        1:36.65   
  Aurajoen Uinti                   
                     
40  Iris Hanski  2003    217  46.29        1:36.71   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
41  Inari Laaksonen  2002    215  1:36.94        1:36.94   
  Rauman Uimaseura                   
                     
42  Saga Lindeberg  2002    213  47.69        1:37.19   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
43  Maija Rislakki  2002    208  47.60        1:37.94   
  Aurajoen Uinti                   
                     
44  Henrika Rantanen  2002    208  46.70        1:37.96   
  Salon Uimarit                   
                     
45  Sini Korin  2003    204  48.13        1:38.57   
  Nokian Pyry                   
                     
46  Nea Palanen  2003    198  47.40        1:39.58   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
47  Ella Alanko  2003    198  48.61        1:39.67   
  Aurajoen Uinti                   
                     
48  Ella-Maria Tiainen  2002    195  1:40.13        1:40.13   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
49  Linnea Ström  2003    194  47.98        1:40.30   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
50  Isla Pinta  2002    187  51.03        1:41.62   
  Raision Urheilijat                   
                     
51  Vivian Halmelinna  2002    185  50.17        1:41.87   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
52  Daniela Degenhardt  2003    181  49.07        1:42.63   
  Aurajoen Uinti                   
                     
53  Greta Kandolin  2003    180  46.92        1:42.75   
  Aurajoen Uinti                   
                     
54  Lawen Veisi  2002    180  50.28        1:42.86   
  Raision Urheilijat                   
                     
55  Tuuli Koivunen  2002    178  49.78        1:43.21   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
56  Hilda Helo  2003    177  49.05        1:43.47   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
57  Riikka Silander  2003    176  52.18        1:43.70   
  Someron Esa                   
                     
58  Enni Ilona Ahonen  2003    173  51.07        1:44.28   
  Aurajoen Uinti                   
                     
59  Nea Palomäki  2002    170  49.45        1:44.75   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
60  Annaliina Hintukainen  2002    169  49.48        1:44.97   
  Aurajoen Uinti                   
                     
61  Noora Uro  2003    159  51.59        1:47.16   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
62  Nea Juslén  2002    155  52.14        1:48.15   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
63  Juliana Niinisalo  2002    147  55.06        1:50.04   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
64  Aino Kallio  2003    138  54.55        1:52.28   
  Loimaan Uimaseura                   
                     
65  Ilona Arvilommi  2003    120  57.66        1:57.52   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
66  Selina Kavka  2003    106  57.75        2:02.55   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Sanni Ylösmäki  2002              DNF   
  Loimaan Uimaseura                   
                     
Aliisa Jalo  2002              DSQ  50 m 
  Loimaan Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Roosa Rantala  2002              DSQ  50 m 
  Porin Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Sonja Kaitosaari  2002              DSQ  50 m 
  Loimaan Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Taru Vannas  2003              DSQ  50 m 
  Poseidon                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 5, N, T-12 100 m su, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Iida Koiranen  2000    593  33.94        1:09.15   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Pinja Peippo  1999    538  35.04        1:11.43   
  Vantaan Vesikot                   
                     
Iida Reini  2000    528  34.97        1:11.90   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Alissa Eloranta  1999    520  34.70        1:12.24   
  Cetus Espoo                   
                     
Hanna Hammar  1998    504  35.88        1:13.00   
  Uinti Tampere                   
                     
Paula Peltola  2001    492  35.84        1:13.60   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Heta Koivuluoma  1999    488  36.06        1:13.81   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
Sofia Litsilä  1999    481  36.11        1:14.15   
  Salon Uimarit                   
                     
Milja Mielty  2000    467  35.74        1:14.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
10  Aleksandra Ockenström  1998    466  35.79        1:14.93   
  Salon Uimarit                   
                     
11  Nea Tiesmäki  2000    462  35.80        1:15.17   
  Cetus Espoo                   
                     
12  Vilma Iisalo  2001    455  36.40        1:15.53   
  Raision Urheilijat                   
                     
13  Netta Nyberg  2001    454  37.18        1:15.58   
  Uinti Tampere                   
                     
14  Peppi Päiviö  1999    448  36.92        1:15.93   
  Cetus Espoo                   
                     
15  Roosa Rekola  2000    445  36.20        1:16.09   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
16  Inkeri Pöllänen  2001    426  37.74        1:17.23   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
17  Fanni Pirhonen  2000    424  37.20        1:17.32   
  Uinti Tampere                   
                     
18  Emmi Valdolin  1999    420  37.68        1:17.59   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
19  Ida Slöör  2001    379  38.53        1:20.26   
  Ekenäs Simsällskap                   
                     
20  Ida Metsämäki  1998    378  38.19        1:20.38   
  Salon Uimarit                   
                     
21  Marianne Killström  1998    374  38.92        1:20.64   
  Salon Uimarit                   
                     
22  Emma Koiranen  2001    364  39.36        1:21.39   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
23  Pinja Aro  1999    359  39.28        1:21.77   
  Uinti Tampere                   
                     
24  Fiia Pyykkö  2001    344  40.50        1:22.89   
  Salon Uimarit                   
                     
25  Patricia Vainio  1998    335  40.95        1:23.67   
  ORCA Helsinki                   
                     
26  Marie Tuominen  2000    332  40.32        1:23.90   
  Poseidon                   
                     
27  Roosa Hyypiä  1997    331  40.05        1:23.95   
  Uinti Tampere                   
                     
28  Lotta Rosenlöf  1999    330  41.29        1:24.03   
  Uinti Tampere                   
                     
29  Julia Rönkä  2001    309  41.73        1:25.93   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
30  Saara Sojolin  2001    303  42.53        1:26.46   
  Uinti Tampere                   
                     
31  Roosa Hjelm  1997    299  42.37        1:26.83   
  Poseidon                   
                     
32  Joanna Kekkonen  2000    297  41.57        1:27.09   
  Lahden Uimaseura                   
                     
33  Ciia Korkeamäki  2001    278  42.63        1:29.01   
  Poseidon                   
                     
34  Jenni Micaela Lehtonen  2000    275  43.19        1:29.35   
  Aurajoen Uinti                   
                     
35  Ella Heino  2001    264  43.20        1:30.53   
  Salon Uimarit                   
                     
36  Ronja Vallenius  2001    247  45.81        1:32.60   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
37  Jenna Kilpeläinen  2001    240  44.63        1:33.42   
  Poseidon                   
                     
38  Petra Puronurmi  2000    237  45.43        1:33.82   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
39  Meri Pohjola  2001    226  47.43        1:35.39   
  Salon Uimarit                   
                     
40  Alina Heinonen  2001    223  46.67        1:35.76   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
41  Inka Leino  2001    222  47.43        1:35.92   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
42  Ellen Vuollet  2001    206  48.07        1:38.40   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
43  Katarina Pyhälä  2001    182  47.83        1:42.43   
  Poseidon                   
                     
44  Janette Rajala  2001    142  51.08        1:51.28   
  Raision Urheilijat                   
                     
45  Emma Loukasmäki  2000    131  55.01        1:54.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.12  Tulostuspäivämäärä  29 toukokuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  14:00 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Hela-uinnit    Tulostuspäivämäärä  29 toukokuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  12:14   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku+Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  29 toukokuu 2014         
 
 
Laji 6, M, P-13 100 m su, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Matias Pennanen  2001    333          1:14.88   
  Porin Uimaseura                   
                     
Mohamed Ezzat  2001    332  35.69        1:14.98   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Jere Nevalainen  2001    308  37.36        1:16.83   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Ibrahim Ezzat  2002    305  37.30        1:17.10   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Oskari Herpola  2001    280  38.35        1:19.34   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Jesse Haimi  2001    270          1:20.34   
  Poseidon                   
                     
Niklas Konttinen  2001    262          1:21.15   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Waltteri Valkeapää  2001    261          1:21.24   
  Raision Urheilijat                   
                     
Tuure Sandberg  2001    242  41.53        1:23.29   
  Raision Urheilijat                   
                     
10  Aleksi Vähä-Lassila  2001    227  41.77        1:25.12   
  Raision Urheilijat                   
                     
11  Kasper Tolonen  2002    225  41.67        1:25.31   
  Raision Urheilijat                   
                     
12  Viljami Salonen  2002    218  42.63        1:26.21   
  Raision Urheilijat                   
                     
13  Pieti Raunio  2002    213  42.19        1:26.92   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
14  Kalle Kinnala  2001    213  42.73        1:26.93   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
15  Matias Hjelm  2002    210          1:27.29   
  Poseidon                   
                     
16  Jesper Werdi  2001    202  42.60        1:28.46   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
17  Ville Aaltonen  2001    201  42.97        1:28.56   
  Porin Uimaseura                   
                     
18  Hugo Enroth  2001    196  43.45        1:29.32   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
19  Viktor Leinonen  2001    193  44.21        1:29.84   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
20  Axel Olander  2002    191  43.68        1:30.09   
  Nokian Pyry                   
                     
21  Leevi Korpinen  2001    183  44.61        1:31.36   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
22  Janne Juven  2001    179  44.76        1:32.10   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
23  Lukas Vahtera  2001    170  44.55        1:33.59   
  Simmis Wanda                   
                     
24  Viljami Kuosmanen  2002    167  45.88        1:34.22   
  Rauman Uimaseura                   
                     
25  Iiro Uusitalo  2002    158  46.70        1:35.93   
  Vesihelmen Uimaseura                   
                     
26  Joel Europaeus  2001    153  47.49        1:37.01   
  Raision Urheilijat                   
                     
27  Juuso Vastamäki  2002    152  49.41        1:37.19   
  Vesihelmen Uimaseura                   
                     
28  Jere Broman  2002    151  47.92        1:37.47   
  Nokian Pyry                   
                     
29  Veeti Verronen  2002    145  47.39        1:38.80   
  Rauman Uimaseura                   
                     
30  Lauri-Luukas Jäntti  2002    136  49.33        1:40.78   
  Porin Uimaseura                   
                     
31  Ilari Silventoinen  2002    133  49.28        1:41.52   
  Simmis Wanda                   
                     
32  Juho Jämsä  2001    132  48.91        1:41.84   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
33  Casper Loo  2002    127  51.12        1:43.19   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
34  Otto Lindroos  2001    126  49.31        1:43.53   
  Aurajoen Uinti                   
                     
35  Lauri Törnström  2002    107  52.05        1:49.28   
  Raision Urheilijat                   
                     
36  Elias Laine  2003    81  57.55        1:59.68   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Arttu Niemi  2001              DSQ  50 m 
  Raision Urheilijat                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Henry Mahkonen  2002              DSQ  50 m 
  Raision Urheilijat                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Kasper Pohjankukka  2001              DSQ  50 m 
  Raision Urheilijat                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 6, M, P-13 100 m su, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sami Pakarinen  1992    562  30.30        1:02.93   
  Vantaan Vesikot                   
                     
Lauri Pilpola  1993    558  30.24        1:03.07   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Valtteri Karttunen  1993    502  31.72        1:05.35   
  Raision Urheilijat                   
                     
Akseli Heino  1999    460  32.75        1:07.25   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Jussi Kause  1997    449  33.26        1:07.82   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
Jan Strömberg  1999    440  33.12        1:08.26   
  Cetus Espoo                   
                     
Oskari Alanen  1990    427  33.90        1:08.93   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Walentin Koskinen  2000    420  33.85        1:09.35   
  Uinti Tampere                   
                     
Jaakko Siipola  1999    405  34.59        1:10.16   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
10  Jyri Mattila  1999    404  34.37        1:10.21   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
11  Atte Kulmala  1998    390  35.02        1:11.04   
  Uinti Tampere                   
                     
12  Aleksi Pykäläinen  1999    390  34.34        1:11.05   
  Nokian Pyry                   
                     
13  Alexei Upornikov  1998    381  34.85        1:11.64   
  Poseidon                   
                     
14  Ossi Airaksinen  1996    379  34.98        1:11.76   
  Aurajoen Uinti                   
                     
15  Tuomas Ylipelkonen  2000    367  35.98        1:12.49   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
16  Juho Urhemaa  1999    365  34.10        1:12.62   
  Uinti Tampere                   
                     
17  Mikko Suova  1997    363  34.79        1:12.77   
  Uinti Tampere                   
                     
18  Elias Tiihonen  1999    350  35.39        1:13.68   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
19  Niklas Uitto  2000    347  35.70        1:13.87   
  Uinti Tampere                   
                     
20  Eetu Kallio  1994    341  36.27        1:14.33   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
21  Jere Kekola  2000    339  35.77        1:14.46   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
22  Onni Punkka  2000    338  35.86        1:14.56   
  Cetus Espoo                   
                     
23  Lauri Elomaa  2000    322  36.83        1:15.72   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
24  Emil Hanski  1999    321  36.33        1:15.80   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
25  Onni Kartimo  2000    320  36.35        1:15.90   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
26  Joel Vaitilo  1998    313  36.80        1:16.49   
  Cetus Espoo                   
                     
27  Kasimir Kirjonen  2000    305  37.66        1:17.15   
  Uinti Tampere                   
                     
28  Ensio Rislakki  2000    283  37.67        1:19.03   
  Aurajoen Uinti                   
                     
29  Leevi Luhtanen  2000    278  38.58        1:19.49   
  Porin Uimaseura                   
                     
30  Mika Arkkila  2000    232          1:24.42   
  Aurajoen Uinti                   
                     
31  Tom Nylund  1959    213  41.22        1:26.84   
  Rauman Uimaseura                   
                     
32  Haakon Helsko  2000    87  56.97        1:57.07   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Jaroslav Vanbergen  2000              DSQ   
  Poseidon                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.12  Tulostuspäivämäärä  29 toukokuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  12:14 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Hela-uinnit    Tulostuspäivämäärä  29 toukokuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  11:58   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku+Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  29 toukokuu 2014         
 
 
Laji 7, N, T-15 200 m sku, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Wilma Jacobson  2000    581  31.32  1:10.03  1:55.63    2:31.15   
  Cetus Espoo                   
                     
Merina Suoranta  1999    572  31.07  1:11.23  1:56.45    2:31.93   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Ida Konkka  2000    548  33.04  1:11.73  1:58.44    2:34.15   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Henna Syrjälä  1999    490  33.32  1:13.68  2:03.26    2:39.96   
  Porin Uimaseura                   
                     
Ronja Mehtonen  1999    488  34.05  1:14.18  2:03.76    2:40.15   
  Salon Uimarit                   
                     
Emilia Flyckt  2001    484  35.66  1:19.54  2:02.07    2:40.62   
  Cetus Espoo                   
                     
Janina Ollikainen  2000    480  34.57  1:18.15  2:06.40    2:41.10   
  Porin Uimaseura                   
                     
Henni Kangas-Kärki  2000    465  35.99  1:18.69  2:05.45    2:42.77   
  Cetus Espoo                   
                     
Roosa Nieminen  1999    463  34.76  1:18.26  2:05.06    2:42.97   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
10  Inka Aaltonen  1999    461  32.31  1:14.94  2:06.77    2:43.30   
  Uinti Tampere                   
                     
11  Mila Manner  2001    459  34.91  1:16.52  2:07.43    2:43.49   
  Nokian Pyry                   
                     
12  Roosa Oja  2000    453  35.00  1:17.89  2:06.53    2:44.15   
  Uinti Tampere                   
                     
13  Susanna Ellonen  1999    442  36.39  1:21.11  2:07.35    2:45.51   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
14  Alika Tsvrtkova  2000    439  34.08  1:20.63  2:07.81    2:45.91   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
15  Camilla Tyven  2001    433  35.53  1:18.02  2:09.90    2:46.63   
  Nokian Pyry                   
                     
16  Olivia Hellsten  2000    415  35.02  1:18.06  2:07.23    2:49.01   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
17  Minea Bogdanoff  2001    407  37.71  1:20.75  2:14.29    2:50.17   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
18  Sini Silvennoinen  2002    402  39.56  1:24.78  2:14.82    2:50.80   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
19  Linda Wallenius  1999    392  35.54  1:21.67  2:12.16    2:52.26   
  Salon Uimarit                   
                     
20  Laura Lahtinen  2003    388  34.74  1:23.22  2:11.38    2:52.87   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
21  Nelli Toivonen  2000    386  35.49  1:21.04  2:13.42    2:53.19   
  Uinti Tampere                   
                     
22  Laura Lempinen  2001    385  36.19  1:19.11  2:13.81    2:53.28   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
23  Suvi Kurth  2001    384  36.74  1:22.53  2:17.45    2:53.52   
  Uinti Tampere                   
                     
24  Vilma Iisalo  2001    380  40.81  1:23.28  2:15.41    2:54.08   
  Raision Urheilijat                   
                     
25  Millie Kuusniemi Fishwick  2000    379  38.02  1:23.66  2:16.78    2:54.29   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
26  Emilie Pärnänen  2002    376  39.01  1:22.22  2:16.22    2:54.67   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
27  Anna Vira  2002    373  38.44  1:23.13  2:15.79    2:55.22   
  Aurajoen Uinti                   
                     
28  Annika Lepistö  2001    366  38.96  1:23.70  2:13.14    2:56.30   
  Porin Uimaseura                   
                     
29  Anniina Murto  2001    362  40.98  1:27.20  2:15.76    2:56.97   
  Porin Uimaseura                   
                     
30  Olga Koskinen  2002    355  40.31  1:24.22  2:18.28    2:58.02   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
31  Enna Simola  1999    353  39.29  1:26.41  2:18.04    2:58.48   
  Aurajoen Uinti                   
                     
32  Emma Haglund  2003    344  39.65  1:27.28  2:18.52    3:00.01   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
33  Minka Halava  2001    320  43.23  1:28.63  2:23.32    3:04.33   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
34  Verna Laaksonen  2000    318  41.06  1:27.97  2:24.10    3:04.74   
  Aurajoen Uinti                   
                     
35  Lotta Aho  2000    298  42.43  1:29.41  2:25.18    3:08.73   
  Aurajoen Uinti                   
                     
36  Vilma Kotola  2001    293  40.45  1:31.07  2:26.02    3:09.74   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
37  Maja Meurman  2001    291  41.80  1:28.73  2:26.19    3:10.17   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
38  Olivia Koski  2002    290  40.48  1:28.14  2:26.63    3:10.39   
  Aurajoen Uinti                   
                     
39  Pinja Österman  2002    276  43.24  1:33.67  2:28.62    3:13.57   
  Raision Urheilijat                   
                     
40  Ilona Juuri  2002    275  44.77  1:30.65  2:29.90    3:13.84   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
41  Taru Jokipii  2002    273  39.89  1:32.26  2:29.94    3:14.23   
  Poseidon                   
                     
42  Oona Kuusivaara  2002    273  48.54  1:35.31  2:29.40    3:14.26   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
43  Tinja Turunen  2002    273  44.43  1:31.43  2:32.79    3:14.35   
  Simmis Wanda                   
                     
44  Helmi Viitasalo  2002    266  42.72  1:33.97  2:32.30    3:16.11   
  Rauman Uimaseura                   
                     
45  Elina Karoliina Lampinen  2003    257  43.51  1:35.74  2:36.06    3:18.29   
  Nokian Pyry                   
                     
46  Jenny Grangärd  2003    257  44.84  1:36.19  2:31.44    3:18.33   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
47  Mette Hämeenaho  2002    257  43.17  1:32.75  2:32.72    3:18.41   
  Aurajoen Uinti                   
                     
48  Alida Öhberg  2002    253  44.32  1:34.04  2:35.11    3:19.34   
  Aurajoen Uinti                   
                     
49  Ada Saarikko  2002    250  45.44  1:40.53  2:36.74    3:20.14   
  Salon Uimarit                   
                     
50  Anni Korhonen  2003    241  47.11  1:36.34  2:36.93    3:22.49   
  Raision Urheilijat                   
                     
51  Minna Ingi  2002    233  50.04  1:39.27  2:38.97    3:24.89   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
52  Veera Järvinen  2000    230  46.75  1:40.87  2:37.67    3:25.71   
  Porin Uimaseura                   
                     
53  Ada Salokannel  2002    230  46.37  1:39.38  2:37.99    3:25.87   
  Salon Uimarit                   
                     
54  Siiri Konkka  2004    229  47.94  1:39.97  2:42.06    3:26.19   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
55  Maija Nurmi  2003    228  48.89  1:39.63  2:42.49    3:26.47   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
56  Mimosa Rintala  2003    227  49.53  1:39.81  2:40.44    3:26.71   
  Rauman Uimaseura                   
                     
57  Paula Kivi  2002    226  45.21  1:34.48  2:40.10    3:27.00   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
58  Lotta Isola  2003    224  49.04  1:42.92  2:42.44    3:27.64   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
59  Viivi Koivisto  2002    216  45.66  1:39.96  2:43.45    3:30.07   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
60  Anni Hyttinen  2004    211  51.19  1:47.52  2:48.46    3:31.60   
  Aurajoen Uinti                   
                     
61  Iris Halmelinna  2000    201  47.22  1:43.39  2:50.00    3:35.04   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
62  Julie Nikkilä  2003    197  46.61  1:42.64  2:50.02    3:36.68   
  Poseidon                   
                     
63  Milla Rintanen  2004    187  48.58  1:43.48  2:52.20    3:40.35   
  Aurajoen Uinti                   
                     
64  Adeliina Kaarlenkaski  2004    147  53.39  1:55.92  3:03.43    3:58.74   
  Uinti Tampere                   
                     
Ella Aalto  2000              DNF   
  Cetus Espoo                   
                     
Aino Rantala  2004              DSQ  pu 
  Uimaseura Kaarina                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
                     
Emmiina Rautiainen  2000              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Irene Mäkilä  2004              DSQ  pu 
  Raision Urheilijat                   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
Laura Helena Müürsepp  2004              DSQ  pu 25 m 
  Aurajoen Uinti                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
                     
Oona Saarikko  2001              DSQ   
  Salon Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Xiaohan Zhou  2004              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
                     
 
Laji 7, N, T-15 200 m sku, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tiia Puolakka  1998    626  30.60  1:09.50  1:53.70    2:27.44   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Nea Virta  1996    535  31.72  1:13.35  2:00.84    2:35.34   
  Uinti Tampere                   
                     
Nea Kolu  1997    528  32.78  1:13.03  2:00.46    2:35.99   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Veera Rinne  1998    512  32.40  1:12.34  1:59.97    2:37.66   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Mari Ääri  1980    505  34.28  1:14.45  2:01.31    2:38.38   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Erika Lahtinen  1998    493  33.88  1:16.75  2:04.05    2:39.63   
  Uinti Tampere                   
                     
Kiia Kagan  1997    490  34.67  1:17.57  2:02.99    2:39.93   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Ninni Luoma  1998    474  33.67  1:16.54  2:03.87    2:41.74   
  Uinti Tampere                   
                     
Emilia Potkonen  1998    471  34.03  1:19.88  2:05.08    2:42.13   
  Uinti Tampere                   
                     
10  Iida-Maria Rantanen  1998    417  35.99  1:21.85  2:12.09    2:48.81   
  Uinti Tampere                   
                     
11  Anni Raussi  1998    344  39.30  1:27.54  2:20.50    2:59.99   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.12  Tulostuspäivämäärä  29 toukokuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  11:58 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Hela-uinnit    Tulostuspäivämäärä  29 toukokuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  12:12   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku+Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  29 toukokuu 2014         
 
 
Laji 8, M, P-16 200 m sku, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Elias Kuusisto  1999    520  31.95  1:08.34  1:49.38    2:21.71   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Jami Heinilä  2000    487  31.18  1:09.32  1:51.36    2:24.82   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Wilhelm Suominen  1999    475  30.04  1:07.29  1:51.45    2:26.06   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Topi Suomalainen  1998    465  30.81  1:07.82  1:53.72    2:27.05   
  Cetus Espoo                   
                     
Vilho Mäenpää  1998    459  32.06  1:11.51  1:53.05    2:27.74   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Joni Aaltonen  1999    434  29.62  1:08.47  1:56.37    2:30.54   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Samu Kallio  1998    431  32.50  1:10.47  1:56.56    2:30.90   
  Raision Urheilijat                   
                     
Patrik Jantunen  1999    420  32.47  1:14.00  1:56.72    2:32.14   
  Uinti Tampere                   
                     
Reko Patinen  1998    406  32.20  1:11.29  1:57.65    2:33.89   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
10  Santeri Huhtala  1998    398  31.76  1:12.38  1:58.69    2:34.96   
  Cetus Espoo                   
                     
11  Jakob Sievers  2000    385  32.43  1:13.30  2:00.73    2:36.70   
  Uinti Tampere                   
                     
12  Valtteri Väisänen  1999    371  31.12  1:13.61  2:01.83    2:38.52   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
13  Atte Kulmala  1998    369  33.88  1:15.22  1:57.86    2:38.84   
  Uinti Tampere                   
                     
14  Elias Herlevi  2000    365  33.50  1:16.81  2:03.67    2:39.38   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
15  Kasper Envalds  2001    338  34.91  1:16.81  2:07.94    2:43.56   
  Poseidon                   
                     
16  Tatu Hörkkö  2001    337  32.66  1:17.06  2:05.31    2:43.71   
  Uinti Tampere                   
                     
17  Mohamed Ezzat  2001    333  34.72  1:17.31  2:09.30    2:44.46   
  Aurajoen Uinti                   
                     
18  Juha Jernvall  2000    328  36.67  1:22.90  2:07.41    2:45.29   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
                     
19  Santeri Siurola  1999    327  33.03  1:19.22  2:07.32    2:45.31   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
20  Lauri Koskela  1999    318  34.09  1:18.51  2:08.91    2:46.87   
  Uinti Tampere                   
                     
21  Akseli Sipola  1999    299  37.52  1:22.15  2:10.74    2:50.31   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
22  Kalle Mäkinen  2002    297  37.06  1:19.64  2:12.30    2:50.70   
  Poseidon                   
                     
23  Juho Porkkala  2001    283  36.60  1:22.53  2:16.07    2:53.46   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
24  Miika Pänttönen  1999    272  37.03  1:20.46  2:19.83    2:55.76   
  Uinti Tampere                   
                     
25  Oskari Hynynen  2001    263  39.35  1:27.17  2:20.78    2:57.88   
  Salon Uimarit                   
                     
26  William Stender  1999    262  37.26  1:26.50  2:18.15    2:58.11   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
27  Riku Leino  2001    233  41.72  1:32.67  2:22.01    3:05.05   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
28  Marcus Forsel  2003    231  37.78  1:29.43  2:26.99    3:05.68   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
29  Aleksei Belov  1998    224  41.27  1:33.08  2:24.24    3:07.45   
  Porin Uimaseura                   
                     
30  Santeri Herpola  2003    224  40.15  1:25.64  2:28.49    3:07.46   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
31  Nooa Lehtoniemi  2003    219  43.03  1:29.62  2:25.30    3:09.11   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
32  Sami Uusikumpu  2003    212  47.09  1:34.88  2:29.42    3:10.89   
  Simmis Wanda                   
                     
33  Vilho Honkamaa  2002    204  41.57  1:31.50  2:30.75    3:13.38   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
34  Niclas Viitasalo  2002    203  43.31  1:31.56  2:30.31    3:13.66   
  Nokian Pyry                   
                     
35  Jami Ihalainen  2003    194  46.55  1:39.98  2:31.29    3:16.60   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
36  Samu Petteri Kallio  2002    170  47.90  1:37.35  2:43.62    3:25.46   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
37  Nuutti Isoniemi  2001    167  51.14  1:41.42  2:41.60    3:26.96   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
38  Jere Broman  2002    164  52.12  1:45.38  2:43.74    3:27.95   
  Nokian Pyry                   
                     
39  Heikki Jaspi  2003    145  50.63  1:45.61  2:50.09    3:36.98   
  Aurajoen Uinti                   
                     
40  Leevi Rouhiainen  2002    130  55.53  1:48.75  2:59.70    3:44.82   
  Aurajoen Uinti                   
                     
41  Tatu Kunttila  2003    128  55.03  1:51.40  2:56.08    3:46.13   
  Aurajoen Uinti                   
                     
42  Veeti Satamo  2003    127  51.55  1:48.18  2:52.96    3:46.59   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Arttu Heikkinen  2000              DSQ  ru:ssa 
  Uinti Tampere                   
  SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku               
                     
Jussi Häyrinen  2002              DSQ  pu 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
Markus Hagström  2000              DSQ  pu 
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
                     
Oskar Voiko  2002              DSQ  pu 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
                     
Robin Söderholm  2002              DSQ  su 
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti PU / SU / RU / VU               
                     
Teemu Tapola  2003              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  SW 9.1 Väärä lajijärjestys               
                     
 
Laji 8, M, P-16 200 m sku, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tapio Junninen  1995    638  28.64  1:04.87  1:41.85    2:12.40   
  Poseidon                   
                     
Matti Mattsson  1993    548  28.96  1:08.68  1:46.02    2:19.29   
  Porin Uimaseura                   
                     
Lauri Pilpola  1993    525  28.17  1:03.12  1:48.53    2:21.25   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.12  Tulostuspäivämäärä  29 toukokuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  12:12 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Hela-uinnit    Tulostuspäivämäärä  29 toukokuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  12:28   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku+Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  29 toukokuu 2014         
 
 
Laji 9, N, T-11 50 m pu, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laura Lahtinen  2003    380          34.60   
  Oulun Uinti 1906                   
Sylvia Kuusisto  2003    316          36.80   
  Aurajoen Uinti                   
Liinu Louhikoski  2004    295          37.64   
  Poseidon                   
Rebekka Luoto  2003    256          39.45   
  Raision Urheilijat                   
Venla Järvinen  2003    255          39.50   
  Raision Urheilijat                   
Iiris Yli-Jama  2003    247          39.93   
  Salon Uimarit                   
Matilda Saario  2003    230          40.87   
  Uimaseura Kaarina                   
Snezhana Ilcheva  2003    222          41.38   
  Someron Esa                   
Anni Korhonen  2003    220          41.49   
  Raision Urheilijat                   
10  Emilia Sihvo  2004    216          41.76   
  Raision Urheilijat                   
11  Roosa Aho  2003    208          42.29   
  Raision Urheilijat                   
12  Aino Paju  2003    202          42.69   
  Poseidon                   
13  Matilda Laitinen  2004    196          43.13   
  Aurajoen Uinti                   
14  Ronja Myllykallio  2003    177          44.63   
  Nokian Pyry                   
15  Minea Wiren  2003    173          44.99   
  Nokian Pyry                   
16  Linnea Ström  2003    169          45.26   
  Uimaseura Kaarina                   
17  Venla Koskinen  2003    160          46.13   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
18  Helka Suomäki  2003    158          46.35   
  Aurajoen Uinti                   
19  Ella Alanko  2003    156          46.49   
  Aurajoen Uinti                   
20  Sini Korin  2003    150          47.17   
  Nokian Pyry                   
21  Siiri Konkka  2004    146          47.54   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
22  Kerttu Nurmi  2003    135          48.81   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
23  Lotta Isola  2003    129          49.52   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
24  Riikka Silander  2003    126          49.97   
  Someron Esa                   
25  Marjut Jussila  2003    125          50.11   
  Rauman Uimaseura                   
26  Manja Lindell  2004    123          50.28   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
27  Maija Björkholm  2003    123          50.41   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
28  Mirelle Hirsiniemi  2007    122          50.44   
  Aurajoen Uinti                   
29  Maija Nurmi  2003    121          50.66   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
30  Ninni Eriksson  2003    119          50.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
31  Irene Mäkilä  2004    118          51.02   
  Raision Urheilijat                   
32  Milla Järvenpää  2004    118          51.06   
  Aurajoen Uinti                   
33  Adeliina Kaarlenkaski  2004    114          51.70   
  Uinti Tampere                   
34  Lilli Rinne  2004    102          53.65   
  Raision Urheilijat                   
35  Greta Kandolin  2003    101          53.69   
  Aurajoen Uinti                   
36  Pinja Kallio  2004    98          54.25   
  Kankaanpään Uimarit                   
37  Ella Nihtilä  2004    83          57.25   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
38  Ilona Arvilommi  2003    83          57.43   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
39  Selina Kavka  2003    65          1:02.23   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Anniina Haarala  2004              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
 
Laji 9, N, T-11 50 m pu, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nina Haltia  1999    590          29.88   
  Poseidon                   
Suvi Huhtanen  1999    587          29.94   
  Uinti Tampere                   
Fanni Riiho  1995    574          30.15   
  Uinti Tampere                   
Ida Tahvanainen  1997    546          30.66   
  Uinti Tampere                   
Salla Puhtimäki  1998    513          31.30   
  Vesihelmen Uimaseura                   
Vilma Roman  2000    512          31.32   
  Aurajoen Uinti                   
Heini Hammar  1999    512          31.33   
  Uinti Tampere                   
Vilma Venäläinen  1996    509          31.39   
  Vantaan Vesikot                   
Hanna Hammar  1998    502          31.53   
  Uinti Tampere                   
10  Linda-Marie Slotte  1994    489          31.81   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
11  Oona Pelttari  1998    470          32.23   
  Cetus Espoo                   
12  Lumikki Lehtilä  1998    460          32.47   
  Uinti Tampere                   
13  Ylva Sjölund  1998    438          33.01   
  Cetus Espoo                   
14  Tiiariikka Vihko  1996    433          33.13   
  Cetus Espoo                   
15  Ina Pollari  2002    432          33.15   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
16  Veera Siltanen  1999    426          33.30   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
17  Roosa Mäkinen  1999    419          33.50   
  Uinti Tampere                   
18  Ida Mustonen  1998    401          33.98   
  Cetus Espoo                   
19  Aleksandra Ockenström  1998    398          34.06   
  Salon Uimarit                   
20  Marianne Killström  1998    397          34.11   
  Salon Uimarit                   
21  Sanni Malinen  1998    391          34.27   
  Cetus Espoo                   
22  Alexandra Arenius  2002    386          34.41   
  Aurajoen Uinti                   
23  Roosa Rantala  2002    383          34.50   
  Porin Uimaseura                   
24  Krista Mettinen  1997    377          34.69   
  Cetus Espoo                   
25  Karine Gagnon  1985    373          34.80   
  Aurajoen Uinti                   
26  Milja Korte  1998    335          36.08   
  Cetus Espoo                   
26  Unna Harjamäki  1998    335          36.08   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
28  Laura Vierikko  2000    325          36.43   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
29  Maiju Mäenpää  1997    325          36.45   
  Nokian Pyry                   
30  Linda Simula  2001    310          37.04   
  ORCA Helsinki                   
31  Julia Huhtala  1998    309          37.07   
  Uimaseura Kaarina                   
32  Sanni Salminen  1999    294          37.70   
  Uimaseura Kaarina                   
33  Anni Raussi  1998    292          37.76   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
34  Emilia Kinnunen  2000    292          37.77   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
35  Joanna Kekkonen  2000    284          38.11   
  Lahden Uimaseura                   
36  Fiia Pyykkö  2001    283          38.17   
  Salon Uimarit                   
36  Maria Mäkelä  1986    283          38.17   
  Aurajoen Uinti                   
38  Wilhelmina Leppähaara  2000    269          38.83   
  Aurajoen Uinti                   
39  Laura Väisänen  2001    252          39.69   
  Uimaseura KoVe-Ve                   
40  Anni Matikainen  2001    227          41.05   
  Nokian Pyry                   
41  Vilhelmiina Pusa  2001    226          41.14   
  Rauman Uimaseura                   
42  Iina Aro  1998    210          42.16   
  Nokian Pyry                   
43  Ada Saarikko  2002    169          45.27   
  Salon Uimarit                   
44  Alina Heinonen  2001    154          46.68   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
45  Oona Saarikko  2001    154          46.72   
  Salon Uimarit                   
46  Sirpa Visakoski  1952    153          46.80   
  Aurajoen Uinti                   
47  Ellen Koskinen  2002    147          47.42   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
48  Henrika Rantanen  2002    144          47.72   
  Salon Uimarit                   
49  Sylvi Björk  1999    133          49.09   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
50  Ida Heino  2000    129          49.55   
  Porin Uimaseura                   
Merja Lundberg  1970              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.12  Tulostuspäivämäärä  29 toukokuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  12:28 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Hela-uinnit    Tulostuspäivämäärä  29 toukokuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  13:16   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku+Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  29 toukokuu 2014         
 
 
Laji 10, M, P-12 50 m pu, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ibrahim Ezzat  2002    315          32.95   
  Aurajoen Uinti                   
Jere Oikarainen  2002    269          34.72   
  Raision Urheilijat                   
Aku Kaila  2003    236          36.25   
  Raision Urheilijat                   
Marcus Forsel  2003    236          36.29   
  Kankaanpään Uimarit                   
Santeri Herpola  2003    232          36.49   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Viljami Salonen  2002    225          36.83   
  Raision Urheilijat                   
Axel Olander  2002    210          37.70   
  Nokian Pyry                   
Alex Lydman  2003    208          37.80   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
Elias Laine  2002    186          39.25   
  Raision Urheilijat                   
10  Roope Paatos  2002    173          40.18   
  Raision Urheilijat                   
11  Otto Saarimaa  2002    171          40.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
12  Lauri-Luukas Jäntti  2002    165          40.88   
  Porin Uimaseura                   
13  Mikael Hirsiniemi  2004    157          41.53   
  Aurajoen Uinti                   
13  Veeti Verronen  2002    157          41.53   
  Rauman Uimaseura                   
15  Pieti Raunio  2002    137          43.41   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
16  Ilari Silventoinen  2002    114          46.18   
  Simmis Wanda                   
17  Samu Petteri Kallio  2002    112          46.52   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
18  Ajjuub Ezzat  2005    104          47.61   
  Aurajoen Uinti                   
19  Veeti Satamo  2003    103          47.83   
  Aurajoen Uinti                   
20  Kasper Holopainen  2003    85          50.89   
  Nummelan Kisaajat                   
21  Lauri Anttila  2002    82          51.55   
  Porin Uimaseura                   
22  Santeri Kinnunen  2002    81          51.76   
  Uimaseura Kaarina                   
23  Casper Loo  2002    80          51.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
24  Niko Viitala  2003    77          52.63   
  Aurajoen Uinti                   
25  Heikki Jaspi  2003    76          52.92   
  Aurajoen Uinti                   
26  Verneri Lehtovaara  2004    62          56.47   
  Salon Uimarit                   
27  Tuomas Toppinen  2005    30          1:11.65   
  Aurajoen Uinti                   
Axel Leppähaara  2004              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Eemil Kankare