Tulokset Dronning Dorothea Cup Kolding 2015
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2015 | Udskriftsdato | 26 april 2015 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 11:39 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 32, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1998 |
Kravtid VÅM 2015 - Kortbane |
Drenge - Grp. 1 - årgang-1999 - 2.30.01 / årgang-2000 - 2.34.40 |
Drenge - Grp 2 - årgang-2001 - 2.43.11 / årgang-2002 og yngre - 2.52.37 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Morten Baxter | 1996 | 30.23 | 1:04.80 | 1:48.33 | 2:22.09 | ||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
2 | Mark Andersen | 1997 | 33.51 | 1:10.86 | 1:51.85 | 2:27.47 | ||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Løb 32, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Kravtid VÅM 2015 - Kortbane |
Drenge - Grp. 1 - årgang-1999 - 2.30.01 / årgang-2000 - 2.34.40 |
Drenge - Grp 2 - årgang-2001 - 2.43.11 / årgang-2002 og yngre - 2.52.37 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Jørgensen | 2000 | 31.92 | 1:10.91 | 1:55.48 | 2:29.28 | ||||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Frederik Krigbaum Madsen | 1999 | 33.46 | 1:11.98 | 1:57.89 | 2:31.85 | ||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
3 | Andreas Norup | 1999 | 35.93 | 1:18.66 | 2:00.02 | 2:38.12 | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
4 | Malthe Sielemann | 1999 | 31.35 | 1:12.80 | 2:02.71 | 2:38.80 | ||||
Kolding SK | ||||||||||
5 | August Terp Larsen | 1999 | 34.71 | 1:16.03 | 2:03.89 | 2:40.87 | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
6 | Christopher Kristiansen | 2000 | 39.04 | 1:27.88 | 2:19.34 | 2:58.61 | ||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
Løb 32, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Kravtid VÅM 2015 - Kortbane |
Drenge - Grp. 1 - årgang-1999 - 2.30.01 / årgang-2000 - 2.34.40 |
Drenge - Grp 2 - årgang-2001 - 2.43.11 / årgang-2002 og yngre - 2.52.37 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mads Sørensen | 2001 | 31.98 | 1:10.38 | 1:52.30 | 2:23.71 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Christoffer Weiss | 2001 | 33.67 | 1:11.53 | 1:54.11 | 2:28.68 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Rasmus Hald | 2001 | 32.15 | 1:10.44 | 1:55.22 | 2:28.80 | ||||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Emil Kragh | 2001 | 32.29 | 1:13.16 | 1:55.18 | 2:30.04 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Magnus Funder | 2001 | 31.96 | 1:10.24 | 1:56.14 | 2:30.29 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | 33.24 | 1:12.03 | 1:56.61 | 2:33.08 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Casper Brinch | 2002 | 34.11 | 1:14.96 | 2:02.43 | 2:39.17 | ||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
8 | Christian Skinhøj | 2001 | 37.81 | 1:20.17 | 2:04.65 | 2:40.62 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 39.17 | 1:21.63 | 2:08.55 | 2:45.84 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | William Ohrt | 2002 | 37.63 | 1:21.85 | 2:09.90 | 2:48.41 | ||||
Kolding SK | ||||||||||
11 | Jacob Christensen | 2002 | 38.55 | 1:24.18 | 2:11.53 | 2:49.67 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
12 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | 39.47 | 1:24.17 | 2:11.94 | 2:50.11 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
13 | Jens Jakob E. Petersen | 2001 | 36.58 | 1:20.93 | 2:13.39 | 2:50.39 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
14 | Linus Lindquist | 2002 | 39.08 | 1:22.81 | 2:13.91 | 2:52.98 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | Gustav B. Thorndahl | 2001 | 38.63 | 1:25.42 | 2:15.21 | 2:53.97 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
16 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | 42.15 | 1:27.45 | 2:22.17 | 2:59.90 | ||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
17 | Magnus Denker | 2001 | 47.08 | 1:42.88 | 2:34.40 | 3:20.35 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
18 | Hjalte Andersen | 2002 | 47.88 | 1:34.98 | 2:39.99 | 3:25.15 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
19 | Frederik Zachariassen | 2002 | 56.40 | 1:45.79 | 2:45.40 | 3:31.28 | ||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
20 | Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | 47.22 | 1:41.13 | 2:45.08 | 3:36.46 | ||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Anders Hvidt | 2002 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Elias Kongsted Misander | 2002 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Hector Jakobsen | 2002 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Karl Johansen | 2002 | DNS | |||||||
Delta Svøm | ||||||||||
- | Thor Gudmand-Høyer | 2002 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 32, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Kravtid VÅM 2015 - Kortbane |
Drenge - Grp. 1 - årgang-1999 - 2.30.01 / årgang-2000 - 2.34.40 |
Drenge - Grp 2 - årgang-2001 - 2.43.11 / årgang-2002 og yngre - 2.52.37 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 40.02 | 1:22.94 | 2:11.81 | 2:50.68 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 38.15 | 1:22.70 | 2:15.19 | 2:54.06 | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
3 | Alexander L. Bjxrn | 2003 | 40.85 | 1:24.66 | 2:17.26 | 2:55.31 | ||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
4 | Daniel Damsbo | 2003 | 42.18 | 1:28.13 | 2:20.14 | 3:00.21 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Harald Riisager | 2003 | 46.47 | 1:33.80 | 2:24.94 | 3:05.85 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Karl August B. Balle | 2003 | 44.85 | 1:35.52 | 2:26.80 | 3:09.98 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Sune Schaarup | 2003 | 47.65 | 1:36.78 | 2:30.94 | 3:14.16 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 46.70 | 1:36.62 | 2:33.77 | 3:14.40 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 47.25 | 1:36.37 | 2:37.35 | 3:17.97 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Casper Fink | 2003 | 49.23 | 1:37.12 | 2:36.60 | 3:18.88 | ||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
11 | Christopher G. Trandum | 2003 | 43.91 | 1:34.88 | 2:38.94 | 3:20.09 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Leonard Steen Jensen | 2003 | 46.86 | 1:36.38 | 2:39.53 | 3:23.75 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Tobias G. Sørensen | 2003 | 1:50.16 | 2:52.31 | 3:35.72 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
- | Casper Schou Nielsen | 2003 | DNS | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Laurids Steen | 2004 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Penghao Ji | 2003 | DSQ | ej samt berør v125 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 32, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Kravtid VÅM 2015 - Kortbane |
Drenge - Grp. 1 - årgang-1999 - 2.30.01 / årgang-2000 - 2.34.40 |
Drenge - Grp 2 - årgang-2001 - 2.43.11 / årgang-2002 og yngre - 2.52.37 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 51.12 | 1:49.27 | 2:53.16 | 3:42.20 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 1:06.95 | 2:06.28 | 3:08.62 | 3:59.04 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 26 april 2015 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 11:39 |