Tulokset Dronning Dorothea Cup Kolding 2015
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2015 | Udskriftsdato | 24 april 2015 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 18:31 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Kravtid VÅM 2015 - Kortbane |
Piger - Grp. 1 - årgang-2001 - xx / årgang-2002 - xx |
Piger - Grp 2 - årgang-2003 - xx / årgang-2004 og yngre - xx |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Annabell Skytt Kristensen | 1999 | 37.06 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | 37.23 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
3 | Nikoline Mathiesen | 2000 | 37.66 | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
4 | Anni Pedersen | 1998 | 40.82 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Line M. C. Wind | 1999 | 43.16 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Freja Møller | 1999 | 43.41 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Kravtid VÅM 2015 - Kortbane |
Piger - Grp. 1 - årgang-2001 - xx / årgang-2002 - xx |
Piger - Grp 2 - årgang-2003 - xx / årgang-2004 og yngre - xx |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | 34.53 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Michelle Jatta | 2001 | 36.21 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Mille Bruun Høvring | 2001 | 36.77 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
4 | Sofie Villum Færch | 2002 | 37.41 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sascha Lausten | 2002 | 38.22 | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
6 | Astrid Nielsen | 2002 | 39.43 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Julie Fink | 2001 | 39.85 | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
8 | Johanne S. Christensen | 2002 | 41.39 | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
9 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | 42.24 | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
10 | Kristine Hülsen | 2002 | 42.36 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
11 | Sofie Knudsen | 2001 | 44.82 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
12 | Maja Johansen | 2002 | 44.92 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
13 | Anna Poulsen Broen | 2002 | 45.81 | |||||||
Delta Svøm | ||||||||||
14 | Laura Damgaard | 2002 | 46.10 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
15 | Sophia Staugaard | 2002 | 46.40 | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
16 | Mathilde Nøhr Rixen | 2002 | 48.27 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
17 | Marie Lunding Nielsen | 2001 | 48.40 | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
18 | Lærke Celina T Thomasen | 2002 | 49.58 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
19 | Sara Neermann | 2002 | 50.09 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
20 | Camille Klinge | 2002 | 50.17 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
21 | Lærke Wittenberg | 2001 | 50.52 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
22 | Marie Wichmann-Hansen | 2002 | 54.28 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
23 | Julie Madsen | 2002 | 56.17 | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
24 | Emma Holm Kodahl | 2002 | 57.04 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Charlotte Gravgaard | 2001 | DNS | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Cecilie Hjarsø | 2001 | DSQ | fl arm uv eft st | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Kravtid VÅM 2015 - Kortbane |
Piger - Grp. 1 - årgang-2001 - xx / årgang-2002 - xx |
Piger - Grp 2 - årgang-2003 - xx / årgang-2004 og yngre - xx |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Elma Gabela | 2004 | 41.40 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 41.52 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Molly Ibsen | 2003 | 41.80 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Cecilie Batz | 2003 | 42.12 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Clara Toft | 2004 | 43.76 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 44.26 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 44.83 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Mille Trier Pedersen | 2003 | 45.67 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Asta Andersen | 2003 | 45.79 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
10 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | 45.87 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Josephine S. Johansen | 2003 | 47.46 | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
12 | Anne Wolmar | 2003 | 48.01 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
13 | Nønne Christensen | 2004 | 48.32 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
14 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 48.45 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
15 | Freja Ulka Nielsen | 2003 | 48.46 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
16 | Ea Pakula Jepsen | 2003 | 48.73 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
17 | Melanie Petersen | 2004 | 48.99 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
18 | Laura Nørgaard Priess | 2004 | 49.26 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
19 | Marie Vestergaard Jensen | 2003 | 49.31 | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
20 | Rose Simon | 2004 | 49.34 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
21 | Ida Marie Hansen | 2003 | 49.60 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
22 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | 49.70 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
23 | Victoria H. Sørensen | 2003 | 49.89 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
24 | Sara Farag | 2003 | 50.63 | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
25 | Emilie Kirk Langschwager | 2004 | 51.28 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
26 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | 51.57 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
27 | Pipaluk Selbo | 2003 | 51.80 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
28 | Emily Nygaard Jensen | 2003 | 51.89 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
28 | Stine Hansen | 2003 | 51.89 | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
30 | Nanna Bütikofer | 2004 | 51.95 | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
31 | Karoline Kristensen | 2004 | 52.70 | |||||||
Delta Svøm | ||||||||||
32 | Astrid Permin | 2003 | 52.95 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
33 | Mathilde Lønne | 2004 | 53.55 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
34 | Lea Winther | 2004 | 53.67 | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
35 | Louisa Lykkesfelt Thomsen | 2004 | 53.68 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
36 | Julie Pomykala | 2003 | 53.87 | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
37 | Ester Krantz | 2004 | 54.18 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
38 | Marie Jæger | 2003 | 56.33 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
39 | Christina B Jurgensen | 2004 | 56.67 | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
40 | Mille Bjørn | 2003 | 57.68 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
41 | Silje Nygaard Pedersen | 2004 | 1:00.51 | |||||||
Delta Svøm | ||||||||||
42 | Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | 1:04.36 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Anne Sofie Evald | 2004 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Ellen A. Skov | 2003 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathilde Jensen | 2003 | DNS | |||||||
Delta Svøm | ||||||||||
- | Mia Hedegaard Jakobsen | 2003 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Freja Stenbækgård | 2003 | DSQ | 1 hånd i vend v25 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Mille Søegaard | 2003 | DSQ | 1 hånd v afslt | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Kravtid VÅM 2015 - Kortbane |
Piger - Grp. 1 - årgang-2001 - xx / årgang-2002 - xx |
Piger - Grp 2 - årgang-2003 - xx / årgang-2004 og yngre - xx |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Villum Færch | 2005 | 48.68 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Johanne Weber | 2005 | 50.89 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nicoline S Poulsen | 2005 | 51.60 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Emma Phaff Steen | 2005 | 53.00 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Karla Kristensen | 2005 | 54.44 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Johanne Heilmann | 2005 | 54.90 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
7 | Karoline Anthonsen | 2006 | 56.46 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 56.48 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 56.64 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Andrea Legaard Stelman | 2006 | 57.89 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Silke Bruun Svensen | 2005 | 58.89 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
12 | Katrine Anthonsen | 2005 | 59.18 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
13 | Isabel Karlskov | 2005 | 59.41 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
14 | Silja Lund | 2005 | 1:00.17 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
15 | Ane Christensen | 2006 | 1:00.79 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
16 | Emilie Moberg | 2005 | 1:00.98 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
17 | Mathilde Ramsgaard | 2005 | 1:01.11 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
18 | Rosa Emilie Hansen | 2005 | 1:01.15 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
19 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | 1:01.26 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
20 | Nina Vølker Nielsen | 2005 | 1:01.82 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
21 | Frida Høj Foldager | 2006 | 1:02.24 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
22 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | 1:06.31 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
23 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 1:09.66 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Emma Ljusheva | 2005 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
- | Amalie Kjærgaard Callesen | 2006 | DSQ | flyarm eft st | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2015 |
Kravtid VÅM 2015 - Kortbane |
Piger - Grp. 1 - årgang-2001 - xx / årgang-2002 - xx |
Piger - Grp 2 - årgang-2003 - xx / årgang-2004 og yngre - xx |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | 58.08 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
2 | Laura M R Graversen | 2007 | 1:00.32 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
3 | Laura Toftgaard | 2007 | 1:02.80 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Frida M R Graversen | 2007 | 1:04.24 | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 april 2015 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 18:31 |