Results for Dronning Dorothea Cup Kolding 2015
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2015 | Udskriftsdato | 25 april 2015 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 14:15 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1998 |
Kravtid VÅM 2015 - Kortbane |
Drenge - Grp. 1 - årgang-1999 - 2.12.19 / årgang-2000 - 2.16.39 |
Drenge - Grp 2 - årgang-2001 - 2.21.81 / årgang-2002 og yngre - 2.29.43 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 27.90 | 57.53 | 1:27.56 | 1:56.69 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Mark Andersen | 1997 | 30.09 | 1:03.02 | 1:37.76 | 2:14.10 | ||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
3 | Martin Holmershøj | 1998 | 31.03 | 1:05.96 | 1:42.41 | 2:17.51 | ||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nicklas Frandsen | 1998 | 31.66 | 1:07.45 | 1:44.47 | 2:20.87 | ||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Thor Friis Skifte | 1997 | DNS | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Kravtid VÅM 2015 - Kortbane |
Drenge - Grp. 1 - årgang-1999 - 2.12.19 / årgang-2000 - 2.16.39 |
Drenge - Grp 2 - årgang-2001 - 2.21.81 / årgang-2002 og yngre - 2.29.43 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Hansen | 2000 | 28.03 | 58.01 | 1:27.96 | 1:57.94 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Jakob Juul | 2000 | 27.64 | 58.25 | 1:29.82 | 2:00.37 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Daniel Brylov | 2000 | 31.69 | 1:06.65 | 1:42.32 | 2:16.41 | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
4 | Halfdan Heegård Mørch | 2000 | 33.17 | 1:09.90 | 1:46.77 | 2:21.94 | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
5 | Jonas Terpager Hansen | 2000 | 33.40 | 1:10.66 | 1:48.08 | 2:25.78 | ||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
6 | Christopher Kristiansen | 2000 | 34.72 | 1:15.37 | 1:56.06 | 2:34.29 | ||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
7 | Nicolai S Christensen | 2000 | 40.49 | 1:27.68 | 3:04.45 | |||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Kravtid VÅM 2015 - Kortbane |
Drenge - Grp. 1 - årgang-1999 - 2.12.19 / årgang-2000 - 2.16.39 |
Drenge - Grp 2 - årgang-2001 - 2.21.81 / årgang-2002 og yngre - 2.29.43 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 30.22 | 1:02.92 | 1:36.06 | 2:08.49 | ||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Johann Kristian Møller | 2001 | 29.25 | 1:01.77 | 1:35.51 | 2:09.76 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Christoffer Weiss | 2001 | 30.28 | 1:03.44 | 1:38.02 | 2:11.68 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Anders Rasmussen | 2001 | 30.36 | 1:03.61 | 1:38.28 | 2:13.22 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Emil Kragh | 2001 | 31.71 | 1:06.67 | 1:42.79 | 2:16.68 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 31.23 | 1:05.55 | 1:41.68 | 2:17.32 | ||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
7 | William Svarer | 2002 | 33.45 | 1:11.45 | 1:48.29 | 2:22.16 | ||||
Kolding SK | ||||||||||
8 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | 31.65 | 1:08.33 | 1:46.26 | 2:23.65 | ||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
9 | August Becktor | 2001 | 33.38 | 1:09.82 | 1:47.60 | 2:23.97 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Oliver L Nelander | 2002 | 33.71 | 1:10.82 | 1:48.46 | 2:25.73 | ||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jens Jakob E. Petersen | 2001 | 34.19 | 1:11.78 | 1:50.25 | 2:26.69 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
12 | August Sparre Hangel | 2001 | 32.85 | 1:09.03 | 1:45.21 | 2:27.30 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
13 | Gustav B. Thorndahl | 2001 | 33.71 | 1:10.77 | 1:50.43 | 2:27.31 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
14 | Joshua Dannevang | 2002 | 34.14 | 1:12.68 | 1:51.33 | 2:27.34 | ||||
Kolding SK | ||||||||||
15 | Jannick Hagensen | 2001 | 32.45 | 1:10.07 | 1:49.14 | 2:28.61 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
16 | André Iversen | 2001 | 34.44 | 1:12.75 | 1:52.36 | 2:30.57 | ||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
17 | Christopher Ohm | 2001 | 35.23 | 1:13.99 | 1:54.37 | 2:32.31 | ||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
18 | Linus Lindquist | 2002 | 35.14 | 1:14.31 | 1:54.36 | 2:32.84 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
19 | Nicki Kjellerup Andersen | 2002 | 34.87 | 1:14.19 | 1:54.47 | 2:33.88 | ||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
20 | Carl Martin Lundin | 2001 | 35.16 | 1:14.50 | 1:55.20 | 2:34.82 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
21 | Mads Ørum Damgaard | 2001 | 33.75 | 1:15.77 | 1:57.74 | 2:36.23 | ||||
Kolding SK | ||||||||||
22 | Jacob Christensen | 2002 | 36.02 | 1:16.61 | 1:57.62 | 2:37.20 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
23 | Hjalte Andersen | 2002 | 35.92 | 1:17.39 | 2:01.42 | 2:42.54 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
24 | August Bruun Henriksen | 2002 | 40.38 | 1:26.62 | 2:12.46 | 2:56.07 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
25 | Magnus Denker | 2001 | 40.71 | 1:26.74 | 2:13.73 | 2:58.34 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
26 | Frederik Zachariassen | 2002 | 38.44 | 1:24.23 | 2:14.24 | 3:02.30 | ||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
27 | Jacob Eske Carstensen | 2002 | 42.36 | 1:31.93 | 2:22.00 | 3:07.33 | ||||
Kolding SK | ||||||||||
28 | Kenneth Dalsgaard | 2002 | 39.27 | 1:27.71 | 2:19.81 | 3:09.60 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
29 | Malte Papendick Gregersen | 2002 | 42.53 | 1:32.75 | 2:24.43 | 3:13.78 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
30 | Alexander S. Nielsen | 2002 | 41.74 | 1:33.00 | 3:14.11 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
31 | William Jensen | 2002 | 42.27 | 1:33.25 | 2:28.99 | 3:23.71 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
- | Elias Kongsted Misander | 2002 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Hector Jakobsen | 2002 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Marcus Dessau | 2002 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Thor Gudmand-Høyer | 2002 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | William Bach Andersen | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Kravtid VÅM 2015 - Kortbane |
Drenge - Grp. 1 - årgang-1999 - 2.12.19 / årgang-2000 - 2.16.39 |
Drenge - Grp 2 - årgang-2001 - 2.21.81 / årgang-2002 og yngre - 2.29.43 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 33.17 | 1:11.82 | 1:52.88 | 2:31.35 | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
2 | Malthe Elkjær | 2003 | 34.93 | 1:13.58 | 1:53.62 | 2:31.73 | ||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
3 | Alexander L. Bjxrn | 2003 | 36.61 | 1:16.76 | 1:57.09 | 2:34.90 | ||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kristian A. Kristoffersen | 2003 | 36.06 | 1:16.72 | 1:56.64 | 2:35.81 | ||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
5 | Harald Riisager | 2003 | 36.38 | 1:18.22 | 1:58.95 | 2:37.15 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 35.13 | 1:16.01 | 1:58.05 | 2:37.37 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Emil Neumann | 2004 | 38.89 | 1:23.65 | 2:08.83 | 2:51.49 | ||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
8 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 38.14 | 1:22.67 | 2:08.03 | 2:51.86 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 40.65 | 1:26.36 | 2:11.67 | 2:52.44 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Oliver Madsen | 2003 | 40.25 | 1:26.90 | 2:13.52 | 2:54.86 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Leonard Steen Jensen | 2003 | 40.75 | 1:27.91 | 2:13.71 | 2:55.31 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Karl August B. Balle | 2003 | 41.05 | 1:26.84 | 2:12.64 | 2:55.74 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Mads Iversen | 2004 | 39.30 | 1:25.38 | 2:11.25 | 2:55.96 | ||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
14 | Penghao Ji | 2003 | 42.03 | 1:28.61 | 2:17.41 | 3:04.68 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | Julius Højgaard Allin | 2003 | 40.89 | 1:27.73 | 2:17.33 | 3:05.29 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
16 | Niels Døssing | 2003 | 45.03 | 1:36.00 | 2:27.94 | 3:12.47 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
17 | Laurids Steen | 2004 | 43.83 | 1:34.53 | 2:25.94 | 3:14.67 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
18 | Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 44.84 | 1:37.56 | 2:31.15 | 3:21.39 | ||||
Kolding SK | ||||||||||
19 | Enzo Sorgini | 2003 | 45.54 | 1:39.74 | 2:38.31 | 3:30.49 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
20 | Silas Hansen | 2004 | 47.14 | 1:42.01 | 2:40.06 | 3:33.71 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
21 | Jens Nielsen | 2003 | 52.79 | 1:55.60 | 2:50.61 | 3:58.00 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
22 | Rasmus Nørby Poulsen | 2004 | 48.80 | 1:52.81 | 3:02.72 | 4:05.03 | ||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Julius S. Weiergang | 2003 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Kevin Salby | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
- | Alexander Rinder | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Kravtid VÅM 2015 - Kortbane |
Drenge - Grp. 1 - årgang-1999 - 2.12.19 / årgang-2000 - 2.16.39 |
Drenge - Grp 2 - årgang-2001 - 2.21.81 / årgang-2002 og yngre - 2.29.43 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | 47.45 | 1:39.93 | 2:33.21 | 3:22.57 | ||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
2 | August Taul | 2006 | 43.98 | 1:38.16 | 2:32.68 | 3:25.36 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | 46.97 | 1:42.98 | 2:41.68 | 3:36.55 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Nikolai Uerkermann Olsen | 2006 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 25 april 2015 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 14:15 |