Resultater for Dronning Dorothea Cup Kolding 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Dronning Dorothea Cup 2015 | Udskriftsdato | 24 april 2015 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 16:56 | |||
Arrangør | Kolding Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 april 2015 |
Løb 2, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Kravtid VÅM 2015 - Kortbane |
Piger - Grp. 1 - årgang-2001 - 6.04.21 / årgang-2002 - 6.21.24 |
Piger - Grp 2 - årgang-2003 - 6.43.19 / årgang-2004 og yngre - 7.14.14 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Line J. V. Hededal | 2001 | 1:10.21 | 2:29.72 | 4:05.03 | 5:17.17 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Sascha Lausten | 2002 | 1:15.14 | 2:46.10 | 4:24.01 | 5:44.23 | ||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emilie Knudsen | 2002 | 1:17.19 | 2:45.03 | 4:24.25 | 5:48.86 | ||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
4 | Madison Guldborg | 2001 | 1:23.47 | 2:51.30 | 4:36.29 | 5:59.17 | ||||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Johanne S. Christensen | 2002 | 1:30.12 | 3:00.64 | 4:40.38 | 6:00.72 | ||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
6 | Louise Skovgaard Jensen | 2002 | 1:29.51 | 3:02.80 | 4:49.24 | 6:11.33 | ||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
7 | Clara Støttrup | 2002 | 1:38.11 | 3:13.80 | 5:04.40 | 6:33.84 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Sara Neermann | 2002 | 1:49.47 | 3:38.07 | 5:34.40 | 7:06.95 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Marie Lunding Nielsen | 2001 | 2:00.35 | 3:47.31 | 5:49.13 | 7:34.12 | ||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
- | Charlotte Gravgaard | 2001 | DNS | |||||||
Kolding SK | ||||||||||
- | Lærke Wittenberg | 2001 | DSQ | Ej fortsat bev.125m | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Løb 2, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Kravtid VÅM 2015 - Kortbane |
Piger - Grp. 1 - årgang-2001 - 6.04.21 / årgang-2002 - 6.21.24 |
Piger - Grp 2 - årgang-2003 - 6.43.19 / årgang-2004 og yngre - 7.14.14 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | 1:26.75 | 2:57.00 | 4:38.89 | 5:58.57 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 1:26.01 | 2:55.80 | 4:41.23 | 5:59.16 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Mille Trier Pedersen | 2003 | 1:31.19 | 3:05.77 | 4:55.47 | 6:21.14 | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | 1:33.07 | 3:09.88 | 5:03.87 | 6:24.81 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Mia Hvarre | 2004 | 1:41.75 | 3:20.48 | 5:12.99 | 6:42.92 | ||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
6 | Holly Lønne Turner | 2003 | 1:45.57 | 3:34.28 | 5:34.43 | 7:12.13 | ||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
7 | Kathrine Erbo Kjær | 2004 | 1:54.27 | 5:54.45 | 7:42.32 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 april 2015 |
Licens til Kolding SK | Udskriftstidspunkt | 16:56 |