2020-01-29   12:22:34
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Suomi-Viro

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  FIN-EST Dual Meet    Tulostuspäivämäärä  02 toukokuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  17:44   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  02 toukokuu 2014         
 
 
Laji 1, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Noora Laukkanen  1993    744          27.66   
  Finland                   
Johanna Silventoinen  1997    736          27.76   
  Finland                   
Sini Kuutamo  1995    724          27.91   
  Finland                   
Nea Norismaa  1995    722          27.94   
  Finland                   
Tess Grossmann  1994    721          27.95   
  Estonia                   
Mimosa Jallow  1994    716          28.02   
  Finland                   
Laura Mäki  1997    700          28.23   
  Finland                   
Valeria Mihhailova  1995    670          28.64   
  Estonia                   
Roosa Mört  1999    663          28.74   
  Finland Junior                   
10  Gerda Pak  1993    656          28.84   
  Estonia                   
11  Salla Elovirta  1997    632          29.20   
  Finland                   
12  Mirva Kallström  1999    629          29.25   
  Finland Junior                   
13  Kertu Ly Alnek  1999    618          29.42   
  Estonia Junior                   
14  Alma Lumio  1999    599          29.73   
  Finland Junior                   
15  Nea-Amanda Heinola  2000    571          30.21   
  Finland Junior                   
16  Margaret Markvardt  2000    566          30.29   
  Estonia Junior                   
17  Reetta Rantakokko  2001    546          30.67   
  Finland Junior                   
18  Amanda Saari  2000    510          31.37   
  Finland Junior                   
19  Hanna Kareinen  2000    460          32.47   
  Finland Junior                   
20  Ella Saarikko  2000    456          32.57   
  Finland Junior                   
21  Camilla Tyven  2001    414          33.63   
  Finland Junior                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  02 toukokuu 2014 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  17:44 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  FIN-EST Dual Meet    Tulostuspäivämäärä  02 toukokuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  17:19   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  02 toukokuu 2014         
 
 
Laji 2, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Riku Pöytäkivi  1993    813          24.03   
  Finland                   
Daniel Zaitsev  1997    748          24.70   
  Estonia Junior                   
Tuomas Pokkinen  1995    731          24.89   
  Finland                   
Ari-Pekka Liukkonen  1989    711          25.13   
  Finland                   
Adam Vik  1996    703          25.22   
  Finland Junior                   
Marko Tiilda  1991    701          25.24   
  Estonia                   
Toni Kurkinen  1989    699          25.27   
  Finland                   
Cevin Anders Siim  1997    696          25.30   
  Estonia Junior                   
Niko Mäkelä  1998    681          25.49   
  Finland Junior                   
10  Martti Aljand  1987    671          25.61   
  Estonia                   
11  Endri Vinter  1993    663          25.72   
  Estonia                   
12  Tony Eriksson  1995    661          25.74   
  Finland                   
13  Vladislav Pasurin  1996    652          25.86   
  Estonia                   
14  Robert Roose  1996    625          26.23   
  Estonia                   
15  Nikita Saunonen  1997    614          26.39   
  Finland Junior                   
16  Juho Grönblom  1998    595          26.66   
  Finland Junior                   
17  Jesse Laukkanen  1996    575          26.96   
  Finland Junior                   
18  Peik Lindberg  1999    565          27.13   
  Finland Junior                   
19  Matti Mattsson  1993    529          27.73   
  Finland                   
20  Andrei Gussev  1997    510          28.06   
  Estonia                   
21  Saku Laakkonen  1999    450          29.26   
  Finland Junior                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  02 toukokuu 2014 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  17:19 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  FIN-EST Dual Meet    Tulostuspäivämäärä  02 toukokuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  17:28   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  02 toukokuu 2014         
 
 
Laji 3, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jenna Laukkanen  1995    787  32.61        1:09.78   
  Finland                   
                     
Veera Kivirinta  1995    742  32.97        1:11.17   
  Finland                   
                     
Maria Romanjuk  1996    703  34.39        1:12.45   
  Estonia                   
                     
Anna Mäkinen  1995    664  34.11        1:13.84   
  Finland                   
                     
Karleen Kersa  1996    658  33.59        1:14.09   
  Estonia                   
                     
Maria Harutjunjan  1995    645  35.07        1:14.57   
  Estonia                   
                     
Iida Reini  2000    628  34.83        1:15.26   
  Finland Junior                   
                     
Emilia Eloranta  1997    624  35.76        1:15.42   
  Finland                   
                     
Ida Hulkko  1998    609  35.34        1:16.03   
  Finland Junior                   
                     
10  Rebecca Wahlstedt  1997    605  35.30        1:16.20   
  Finland                   
                     
11  Sini Koivu  1999    592  35.66        1:16.75   
  Finland Junior                   
                     
12  Essi-Maria Lillman  2000    588  36.07        1:16.91   
  Finland Junior                   
                     
13  Hanna Kareinen  2000    523  36.76        1:19.96   
  Finland Junior                   
                     
14  Hilla Kortetjärvi  1996    522  1:20.04        1:20.04   
  Finland                   
                     
15  Anna Gusseva  1998    469  37.83        1:22.94   
  Estonia Junior                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  02 toukokuu 2014 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  17:28 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  FIN-EST Dual Meet    Tulostuspäivämäärä  02 toukokuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  17:35   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  02 toukokuu 2014         
 
 
Laji 4, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Eetu Karvonen  1986    812  29.34        1:02.77   
  Finland                   
                     
Martin Allikvee  1995    785  30.11        1:03.49   
  Estonia                   
                     
Filipp Provorkov  1998    769  29.50        1:03.92   
  Estonia                   
                     
Tapio Junninen  1995    741  30.77        1:04.73   
  Finland                   
                     
Miika Nuorinko  1996    717  30.46        1:05.43   
  Finland Junior                   
                     
Matti Mattsson  1993    706  30.62        1:05.78   
  Finland                   
                     
Silver Hein  1997    699  30.88        1:06.00   
  Estonia Junior                   
                     
Jakob Nordman  1996    693  30.76        1:06.18   
  Finland Junior                   
                     
William Wihanto  1994    683  31.06        1:06.51   
  Finland                   
                     
10  Tuomas Tiainen  1996    673  31.43        1:06.83   
  Finland Junior                   
                     
11  Frank Johan Ojarand  1996    641  31.54        1:07.91   
  Estonia                   
                     
12  Kalle Pyykkönen  1996    632  32.43        1:08.24   
  Finland Junior                   
                     
13  Karel Seli  1998    627  31.38        1:08.41   
  Estonia Junior                   
                     
13  Werneri Koskinen  1998    627  32.32        1:08.41   
  Finland Junior                   
                     
15  Santeri Horst  1997    582  33.22        1:10.15   
  Finland Junior                   
                     
16  Mikael Karuveha  1999    577  1:10.36        1:10.36   
  Finland Junior                   
                     
17  Alex Lövi  1997    552  32.93        1:11.37   
  Estonia                   
                     
18  Lauri Hatunen  1998    515  34.20        1:13.07   
  Finland Junior                   
                     
19  Aukusti Ylitervo  1999    472  34.78        1:15.20   
  Finland Junior                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  02 toukokuu 2014 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  17:35 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  FIN-EST Dual Meet    Tulostuspäivämäärä  02 toukokuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  17:43   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  02 toukokuu 2014         
 
 
Laji 5, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Carita Luukkanen  1996    701  32.78  1:08.79  1:45.11    2:20.46   
  Finland                   
                     
Lotta Upanne  1998    699  33.19  1:08.79  2:20.57    2:20.57   
  Finland Junior                   
                     
Vilma Ruotsalainen  1996    688  32.90  1:08.51  1:45.34    2:21.32   
  Finland                   
                     
Sigrid Sepp  1998    682  33.04  1:08.71  1:45.42    2:21.79   
  Estonia Junior                   
                     
Viola Kilpeläinen  1998    630  33.37  1:09.84  1:48.16    2:25.58   
  Finland Junior                   
                     
Hannabel Aria  2000    581  34.56  1:12.45  1:51.99    2:29.49   
  Estonia                   
                     
Iida Koiranen  2000    549  34.81  1:12.86  1:52.90    2:32.40   
  Finland Junior                   
                     
Katri Hurskainen  2000    549  35.73  1:14.28  1:53.64    2:32.41   
  Finland Junior                   
                     
Nea-Amanda Heinola  2000    541  35.49  1:14.29  1:54.93    2:33.08   
  Finland Junior                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  02 toukokuu 2014 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  17:43 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  FIN-EST Dual Meet    Tulostuspäivämäärä  02 toukokuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  17:48   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  02 toukokuu 2014         
 
 
Laji 6, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sami Juopperi  1992    677  30.43  1:02.87  1:34.94    2:07.46   
  Finland                   
                     
Sergei Haukka  1989    668  29.45  1:02.02  1:35.37    2:08.02   
  Finland                   
                     
Christoffer Fredrikson  1997    640  30.50  1:02.76  1:36.39    2:09.85   
  Finland Junior                   
                     
Andrei Gussev  1997    615  30.02  1:02.85  1:37.18    2:11.59   
  Estonia                   
                     
Ralf Tribuntsov  1994    609  29.21  1:02.33  1:37.13    2:12.01   
  Estonia                   
                     
Karl Johann Luht  1996    602  30.35  1:04.89  1:38.87    2:12.53   
  Estonia Junior                   
                     
Kasper Jämsä  1997    569  31.29  1:06.39  1:41.21    2:15.01   
  Finland Junior                   
                     
Peik Lindberg  1999    520  31.66  1:06.88  1:43.19    2:19.17   
  Finland Junior                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  02 toukokuu 2014 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  17:48 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  FIN-EST Dual Meet    Tulostuspäivämäärä  02 toukokuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  17:55   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  02 toukokuu 2014         
 
 
Laji 7, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Hanna-Maria Seppälä  1984    818  26.83        55.67   
  Finland                   
                     
Tess Grossmann  1994    753  27.21        57.21   
  Estonia                   
                     
Noora Laukkanen  1993    729  28.13        57.83   
  Finland                   
                     
Laura Kurki  1994    709  27.58        58.39   
  Finland                   
                     
Anna Kotonen  1997    708  27.78        58.42   
  Finland                   
                     
Mira Palovuori  1997    696  27.83        58.74   
  Finland                   
                     
Roosa Mört  1999    685  28.21        59.05   
  Finland Junior                   
                     
Eveliina Pihkamäki  1998    668  28.93        59.54   
  Finland Junior                   
                     
Kertu Ly Alnek  1999    666  28.55        59.60   
  Estonia Junior                   
                     
10  Eveliina Kallio  1999    654  28.86        59.97   
  Finland Junior                   
                     
11  Wilma Jacobson  2000    614  28.85        1:01.26   
  Finland Junior                   
                     
12  Iida Reini  2000    612  29.26        1:01.30   
  Finland Junior                   
                     
13  Moonika Lipard  1998    605  29.06        1:01.54   
  Estonia Junior                   
                     
14  Alma Lumio  1999    571  29.61        1:02.76   
  Finland Junior                   
                     
15  Amanda Saari  2000    559  29.80        1:03.20   
  Finland Junior                   
                     
16  Hanna Kareinen  2000    532  30.88        1:04.26   
  Finland Junior                   
                     
17  Ella Saarikko  2000    530  30.47        1:04.33   
  Finland Junior                   
                     
18  Camilla Tyven  2001    518  30.68        1:04.83   
  Finland Junior                   
                     
19  Vilma Oura  2001    498  31.85        1:05.68   
  Finland Junior                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  02 toukokuu 2014 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  17:55 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  FIN-EST Dual Meet    Tulostuspäivämäärä  02 toukokuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  18:04   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  02 toukokuu 2014         
 
 
Laji 8, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Pjotr Degtjarjov  1993    784  24.42        50.86   
  Estonia                   
                     
Ari-Pekka Liukkonen  1989    764  24.80        51.30   
  Finland                   
                     
Teemu Vuorela  1994    719  25.30        52.34   
  Finland                   
                     
Cevin Anders Siim  1997    701  25.34        52.80   
  Estonia Junior                   
                     
Marko Tiilda  1991    689  25.71        53.11   
  Estonia                   
                     
Nikita Tsemosev  1997    688  25.77        53.12   
  Estonia                   
                     
Tony Eriksson  1995    680  25.59        53.32   
  Finland                   
                     
Andri Aedma  1995    677  25.97        53.42   
  Estonia                   
                     
Henri Reinsalu  1996    676  25.67        53.44   
  Estonia Junior                   
                     
10  Hannes Väre  1997    659  26.09        53.88   
  Finland Junior                   
                     
11  Kaj Smeds  1998    647  26.52        54.21   
  Finland Junior                   
                     
12  Miro Torola  1995    637  26.40        54.51   
  Finland                   
                     
13  Jesse Laukkanen  1996    620  26.44        55.00   
  Finland Junior                   
                     
14  Arkadi Kalinovski  1996    618  25.41        55.06   
  Estonia Junior                   
                     
15  Robert Roose  1996    615  26.48        55.16   
  Estonia                   
                     
16  Vladislav Vorobiev  1996    613  26.34        55.20   
  Finland Junior                   
                     
17  Samuli Korpi  1997    611  26.24        55.26   
  Finland Junior                   
                     
18  Niklas Reunanen  1998    607  26.34        55.39   
  Finland Junior                   
                     
19  Juho Grönblom  1998    600  27.04        55.61   
  Finland Junior                   
                     
20  Otto Rannikko  1999    594  27.01        55.78   
  Finland Junior                   
                     
21  Waltteri Rintala  1998    587  27.21        56.01   
  Finland Junior                   
                     
22  Emil Martikainen  1997    575  26.99        56.38   
  Finland Junior                   
                     
23  Lauri Hatunen  1998    568  26.97        56.63   
  Finland Junior                   
                     
24  Wilhelm Suominen  1999    533  27.43        57.85   
  Finland Junior                   
                     
25  Mikael Karuveha  1999    528  27.73        58.02   
  Finland Junior                   
                     
26  Allar Lihtsa  1999    526  28.06        58.11   
  Finland Junior                   
                     
27  Saku Laakkonen  1999    510  28.03        58.69   
  Finland Junior                   
                     
28  Elias Kuusisto  1999    505  27.91        58.89   
  Finland Junior                   
                     
29  Konsta Kallinen  1999    504  27.68        58.94   
  Finland Junior                   
                     
30  Andrei Gussev  1997    464  28.54        1:00.59   
  Estonia                   
                     
31  Nikita Saunonen  1997    385  24.45        1:04.47   
  Finland Junior                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  02 toukokuu 2014 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  18:04 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  FIN-EST Dual Meet    Tulostuspäivämäärä  02 toukokuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  18:16   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  02 toukokuu 2014         
 
 
Laji 9, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Laura Lajunen  1992    734  1:05.39  2:15.11  3:25.09  4:35.47  9:07.62   
  Finland        5:42.29  6:50.83  8:00.35       
                     
Tiia Puolakka  1998    653  1:06.57  2:18.38  3:29.43  4:41.12  9:29.36   
  Finland Junior        5:52.83  7:05.51  8:18.21       
                     
Meribel Saar  2000    563  1:05.84  2:19.05  3:34.69  4:51.40  9:58.14   
  Estonia Junior        6:08.67  7:26.02  8:43.38       
                     
Valeria Mihhailova  1995    499  1:11.23  2:30.09  3:49.95  5:10.20  10:22.94   
  Estonia        6:29.89  7:49.30  9:08.21       
                     
Reetta Rantakokko  2001    497  1:11.58  2:30.60  3:49.90  5:09.90  10:23.38   
  Finland Junior        6:29.48  7:49.30  9:08.49       
                     
Aino Otava  1999              DSQ   
  Finland Junior                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  02 toukokuu 2014 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  18:16 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  FIN-EST Dual Meet    Tulostuspäivämäärä  02 toukokuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  18:37   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  02 toukokuu 2014         
 
 
Laji 10, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Jere Laukkanen  1993    690  1:00.58  2:05.78  3:11.14  4:17.05  16:29.00   
  Finland        5:23.10  6:29.68  7:35.89  8:42.44     
          9:49.62  10:56.40  12:03.01  13:09.42     
          14:16.57  15:23.73         
                     
Roope Lehtonen  1996    664  59.84  2:03.77  3:09.23  4:15.85  16:41.66   
  Finland Junior        5:24.13  6:32.25  7:39.90  8:47.61     
          9:55.70  11:04.06  12:12.34  13:20.97     
          14:29.75  15:37.46         
                     
Mihhail Stseglov  1997    628  59.55  2:04.97  3:12.26  4:20.22  17:00.34   
  Estonia Junior        5:28.46  6:36.85  7:46.06  8:55.07     
          10:04.36  11:14.17  12:23.76  13:33.71     
          14:43.63  15:53.52         
                     
Ilja Jefimov  1993    419  1:07.37  2:22.09  3:39.22  4:57.03  19:27.52   
  Estonia        6:14.95  7:32.77  8:50.94  10:09.61     
          11:29.62  12:50.33  14:10.75  15:30.36     
          16:49.54  18:08.57         
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  02 toukokuu 2014 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  18:37 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  FIN-EST Dual Meet    Tulostuspäivämäärä  03 toukokuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  09:39   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  02 toukokuu 2014         
 
 
Laji 11, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Eetu Karvonen  1986    822          28.47   
  Finland                   
Martti Aljand  1987    816          28.54   
  Estonia                   
William Wihanto  1994    789          28.86   
  Finland                   
Filipp Provorkov  1998    784          28.92   
  Estonia                   
Sami Aaltomaa  1992    754          29.29   
  Finland                   
Martin Allikvee  1995    741          29.47   
  Estonia                   
Jakob Nordman  1996    735          29.54   
  Finland Junior                   
Ari-Pekka Liukkonen  1989    724          29.70   
  Finland                   
Matti Mattsson  1993    722          29.72   
  Finland                   
10  Miika Nuorinko  1996    691          30.16   
  Finland Junior                   
11  Karel Seli  1998    664          30.56   
  Estonia Junior                   
12  Frank Johan Ojarand  1996    642          30.91   
  Estonia                   
13  Mikael Laakso  1997    639          30.96   
  Finland Junior                   
14  Silver Hein  1997    633          31.05   
  Estonia Junior                   
15  Jesse Laukkanen  1996    629          31.12   
  Finland Junior                   
16  Kalle Pyykkönen  1996    613          31.39   
  Finland Junior                   
17  Nikita Tsemosev  1997    602          31.58   
  Estonia                   
18  Thomas Böckerman  1997    581          31.96   
  Finland Junior                   
19  Werneri Koskinen  1998    560          32.34   
  Finland Junior                   
20  Alex Lövi  1997    537          32.81   
  Estonia                   
21  Santeri Horst  1997    490          33.81   
  Finland Junior                   
22  Aukusti Ylitervo  1999    480          34.05   
  Finland Junior                   
Santeri Siiranen  1998              DNS   
  Finland Junior                   
Werner-Erich Kulla  1997              DNS   
  Estonia                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  03 toukokuu 2014 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  09:39 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  FIN-EST Dual Meet    Tulostuspäivämäärä  03 toukokuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  09:42   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  02 toukokuu 2014         
 
 
Laji 12, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Veera Kivirinta  1995    828          31.73   
  Finland                   
Anna Mäkinen  1995    773          32.47   
  Finland                   
Maria Romanjuk  1996    721          33.23   
  Estonia                   
Maria Harutjunjan  1995    691          33.70   
  Estonia                   
Karleen Kersa  1996    683          33.83   
  Estonia                   
Ida Hulkko  1998    665          34.13   
  Finland Junior                   
Rebecca Wahlstedt  1997    650          34.40   
  Finland                   
Emilia Eloranta  1997    636          34.65   
  Finland                   
Sini Koivu  1999    611          35.10   
  Finland Junior                   
10  Essi-Maria Lillman  2000    581          35.70   
  Finland Junior                   
11  Hanna Kareinen  2000    578          35.76   
  Finland Junior                   
12  Anna Gusseva  1998    541          36.55   
  Estonia Junior                   
Noora Kolu  2001              DNS   
  Finland Junior                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  03 toukokuu 2014 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  09:42 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  FIN-EST Dual Meet    Tulostuspäivämäärä  03 toukokuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  09:47   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  02 toukokuu 2014         
 
 
Laji 13, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ralf Tribuntsov  1994    782          26.09   
  Estonia                   
Endri Vinter  1993    728          26.72   
  Estonia                   
Sergei Haukka  1989    722          26.79   
  Finland                   
Karl Johann Luht  1996    701          27.06   
  Estonia Junior                   
Martin Kartau  1995    685          27.27   
  Finland                   
Janne Markkanen  1994    674          27.41   
  Finland                   
Andrei Gussev  1997    632          28.01   
  Estonia                   
Valtteri Eloranta  1992    566          29.06   
  Finland                   
Niklas Reunanen  1998    563          29.11   
  Finland Junior                   
10  Topias Vainio  1997    559          29.18   
  Finland Junior                   
11  Nikita Saunonen  1997    534          29.62   
  Finland Junior                   
12  Mikael Laakso  1997    529          29.72   
  Finland Junior                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  03 toukokuu 2014 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  09:47 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  FIN-EST Dual Meet    Tulostuspäivämäärä  03 toukokuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:09   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  02 toukokuu 2014         
 
 
Laji 14, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mimosa Jallow  1994    776          29.44   
  Finland                   
Hanna-Maria Seppälä  1984    748          29.80   
  Finland                   
Susanne Hirvonen  1997    714          30.27   
  Finland                   
Lotta Upanne  1998    698          30.50   
  Finland Junior                   
Carita Luukkanen  1996    696          30.52   
  Finland                   
Fanny Teijonsalo  1996    694          30.56   
  Finland                   
Hannabel Aria  2000    681          30.75   
  Estonia                   
Sigrid Sepp  1998    658          31.10   
  Estonia Junior                   
Eveliina Kallio  1999    654          31.17   
  Finland Junior                   
10  Viola Kilpeläinen  1998    641          31.37   
  Finland Junior                   
11  Iida Koiranen  2000    584          32.36   
  Finland Junior                   
12  Anna Gusseva  1998    526          33.51   
  Estonia Junior                   
Margaret Markvardt  2000              DSQ   
  Estonia Junior                   
  SW 6.3 Sukellus uidessa               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  03 toukokuu 2014 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  11:09 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  FIN-EST Dual Meet    Tulostuspäivämäärä  03 toukokuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:01   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  02 toukokuu 2014         
 
 
Laji 15, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Teemu Vuorela  1994    739  26.67  55.34  1:24.58    1:52.80   
  Finland                   
                     
Pjotr Degtjarjov  1993    684  25.73  54.48  1:24.33    1:55.73   
  Estonia                   
                     
Tony Eriksson  1995    669  27.26  56.64  1:26.89    1:56.57   
  Finland                   
                     
Arkadi Kalinovski  1996    656  27.43  57.00  1:27.22    1:57.34   
  Estonia Junior                   
                     
Henri Reinsalu  1996    630  27.23  56.28  1:26.73    1:58.96   
  Estonia Junior                   
                     
Kaj Smeds  1998    608  27.75  58.23  1:29.46    2:00.37   
  Finland Junior                   
                     
Christoffer Fredrikson  1997    600  27.11  57.37  1:29.34    2:00.87   
  Finland Junior                   
                     
Hannes Väre  1997    594  27.88  57.77  1:29.36    2:01.30   
  Finland Junior                   
                     
Waltteri Rintala  1998    578  27.91  58.30  1:30.81    2:02.39   
  Finland Junior                   
                     
10  Andrei Gussev  1997    526  28.86  1:01.21  1:34.39    2:06.35   
  Estonia                   
                     
11  Cevin Anders Siim  1997    518  27.20  58.31  1:32.33    2:06.99   
  Estonia Junior                   
                     
12  Allar Lihtsa  1999    511  28.52  1:00.51  1:34.01    2:07.51   
  Finland Junior                   
                     
13  Elias Kuusisto  1999    481  29.66  1:02.79  1:36.73    2:10.18   
  Finland Junior                   
                     
14  Konsta Kallinen  1999    442  29.93  1:04.52  1:39.82    2:13.86   
  Finland Junior                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  03 toukokuu 2014 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  10:01 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  FIN-EST Dual Meet    Tulostuspäivämäärä  03 toukokuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:09   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  02 toukokuu 2014         
 
 
Laji 16, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laura Lajunen  1992    718  30.01  1:02.13  1:34.43    2:06.16   
  Finland                   
                     
Mira Palovuori  1997    697  29.37  1:01.36  1:34.53    2:07.41   
  Finland                   
                     
Tess Grossmann  1994    676  29.90  1:03.06  1:36.54    2:08.72   
  Estonia                   
                     
Kertu Ly Alnek  1999    670  30.38  1:03.40  1:36.70    2:09.06   
  Estonia Junior                   
                     
Eveliina Pihkamäki  1998    669  30.28  1:03.49  1:37.11    2:09.16   
  Finland Junior                   
                     
Valeria Mihhailova  1995    608  29.79  1:03.30  1:38.28    2:13.33   
  Estonia                   
                     
Wilma Jacobson  2000    601  29.50  1:03.50  1:38.86    2:13.82   
  Finland Junior                   
                     
Essi-Maria Lillman  2000    555  31.62  1:06.47  1:42.15    2:17.41   
  Finland Junior                   
                     
Meribel Saar  2000    547  30.26  1:04.97  1:42.02    2:18.09   
  Estonia Junior                   
                     
10  Iida Koiranen  2000    536  32.57  1:08.42  1:43.69    2:19.04   
  Finland Junior                   
                     
11  Reetta Rantakokko  2001    532  31.62  1:07.23  1:43.64    2:19.35   
  Finland Junior                   
                     
12  Camilla Tyven  2001    507  32.35  1:08.97  1:46.40    2:21.67   
  Finland Junior                   
                     
13  Ella Saarikko  2000    506  32.35  1:08.48  1:44.83    2:21.70   
  Finland Junior                   
                     
14  Katri Hurskainen  2000    482  32.26  1:08.79  1:46.58    2:24.07   
  Finland Junior                   
                     
15  Hanna Kareinen  2000    456  32.75  1:10.30  1:48.95    2:26.78   
  Finland Junior                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  03 toukokuu 2014 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  10:09 
 
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  FIN-EST Dual Meet    Tulostuspäivämäärä  03 toukokuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:16   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  02 toukokuu 2014         
 
 
Laji 17, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Riku Pöytäkivi  1993    768  25.49        54.38   
  Finland                   
                     
Daniel Zaitsev  1997    714  26.25        55.72   
  Estonia Junior                   
                     
Martti Aljand  1987    672  26.91        56.87   
  Estonia                   
                     
Robert Roose  1996    649  26.56        57.52   
  Estonia                   
                     
Tuomas Kiviluoma  1993    641  26.42        57.77   
  Finland                   
                     
Vladislav Pasurin  1996    638  26.24        57.85   
  Estonia                   
                     
Niko Mäkelä  1998    624  27.02        58.28   
  Finland Junior                   
                     
Juho Grönblom  1998    586  27.66        59.53   
  Finland Junior                   
                     
Peik Lindberg  1999    583  27.53        59.61   
  Finland Junior                   
                     
10  Emil Martikainen  1997    577  27.62        59.83   
  Finland Junior                   
                     
11  Lauri Hatunen  1998    569  27.48        1:00.11   
  Finland Junior                   
                     
12  Jesse Laukkanen  1996    568  27.75        1:00.14   
  Finland Junior                   
                     
13  Miika Nuorinko  1996    563  27.94        1:00.32   
  Finland Junior                   
                     
14  Werneri Koskinen  1998    476  28.72        1:03.78   
  Finland Junior                   
                     
15  Otto Rannikko  1999    471  30.12        1:04.02   
  Finland Junior                   
                     
16  Adam Vik  1996    440  25.52        1:05.46   
  Finland Junior                   
                     
17  Saku Laakkonen  1999    436  29.80        1:05.67   
  Finland Junior                   
                     
18  Mikael Karuveha  1999    334  30.75        1:11.77   
  Finland Junior                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  03 toukokuu 2014 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  10:16 
 
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  FIN-EST Dual Meet    Tulostuspäivämäärä  03 toukokuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:22   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  02 toukokuu 2014         
 
 
Laji 18, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nea Norismaa  1995    714  29.76        1:02.72   
  Finland                   
                     
Johanna Silventoinen  1997    670  29.43        1:04.04   
  Finland                   
                     
Katrin Zaitseva  1996    664  29.66        1:04.24   
  Estonia                   
                     
Gerda Pak  1993    617  29.93        1:05.83   
  Estonia                   
                     
Moonika Lipard  1998    606  30.47        1:06.21   
  Estonia Junior                   
                     
Roosa Mört  1999    596  30.21        1:06.59   
  Finland Junior                   
                     
Yvonne Tollander  1997    549  30.57        1:08.44   
  Finland                   
                     
Vilma Oura  2001    471  32.93        1:12.01   
  Finland Junior                   
                     
Amanda Saari  2000    408  33.93        1:15.53   
  Finland Junior                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  03 toukokuu 2014 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  10:22 
 
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  FIN-EST Dual Meet    Tulostuspäivämäärä  03 toukokuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:29   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  02 toukokuu 2014         
 
 
Laji 19, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Miro Torola  1995    676  1:00.87  2:13.01  3:35.76    4:37.75   
  Finland                   
                     
Silver Hein  1997    659  1:03.39  2:17.31  3:36.33    4:40.18   
  Estonia Junior                   
                     
Kasper Jämsä  1997    619  1:05.91  2:19.07  3:39.83    4:46.05   
  Finland Junior                   
                     
Santeri Horst  1997    550  1:09.99  2:26.60  3:49.45    4:57.61   
  Finland Junior                   
                     
Ilja Jefimov  1993    527  1:06.82  2:29.77  3:48.04    5:01.79   
  Estonia                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  03 toukokuu 2014 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  10:29 
 
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  FIN-EST Dual Meet    Tulostuspäivämäärä  03 toukokuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:45   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  02 toukokuu 2014         
 
 
Laji 20, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vilma Ruotsalainen  1996    706  1:08.99  2:27.24  3:53.53    5:02.53   
  Finland                   
                     
Anna Kotonen  1997    695  1:09.66  2:29.47  3:55.98    5:04.09   
  Finland                   
                     
Hilla Kortetjärvi  1996    679  1:09.58  2:30.92  3:58.08    5:06.50   
  Finland                   
                     
Maria Romanjuk  1996    674  1:10.62  2:32.42  3:57.07    5:07.17   
  Estonia                   
                     
Janna Ovaska  1996    673  1:07.48  2:26.62  3:54.02    5:07.40   
  Finland                   
                     
Sohvi Nenonen  1999    610  1:09.57  2:30.09  4:01.47    5:17.64   
  Finland Junior                   
                     
Nea-Amanda Heinola  2000    598  1:10.72  2:34.22  4:08.96    5:19.72   
  Finland Junior                   
                     
Iida Reini  2000    589  1:13.22  2:36.93  4:07.13    5:21.32   
  Finland Junior                   
                     
Tiia Puolakka  1998    589  1:11.77  2:35.77  4:08.83    5:21.41   
  Finland Junior                   
                     
Margaret Markvardt  2000              DSQ   
  Estonia Junior                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  03 toukokuu 2014 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  10:45 
 
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  FIN-EST Dual Meet    Tulostuspäivämäärä  03 toukokuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:56   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  02 toukokuu 2014         
 
 
Laji 21, 4X100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura                   











 
Estonia    768          3:25.48   
  Estonia                   
  Ralf Tribuntsov  1994      25.04  51.25      51.25   
  Martti Aljand  1987      24.98  51.65      1:42.90   
  Marko Tiilda  1991      24.75  52.22      2:35.12   
  Pjotr Degtjarjov  1993      23.74  50.36      3:25.48   
                     
Finland    751          3:27.08   
  Finland                   
  Ari-Pekka Liukkonen  1989      24.02  51.03      51.03   
  Tony Eriksson  1995      24.96  52.34      1:43.37   
  Teemu Vuorela  1994      24.62  51.50      2:34.87   
  Riku Pöytäkivi  1993      24.73  52.21      3:27.08   
                     
Estonia Junior    693          3:32.68   
  Estonia Junior                   
  Daniel Zaitsev  1997      26.07  53.82      53.82   
  Henri Reinsalu  1996      25.75  53.29      1:47.11   
  Karl Johann Luht  1996      24.83  54.08      2:41.19   
  Nikita Tsemosev  1997      23.43  51.49      3:32.68   
                     
Finland Junior    653          3:36.87   
  Finland Junior                   
  Hannes Väre  1997      25.91  54.19      54.19   
  Samuli Korpi  1997      25.70  53.83      1:48.02   
  Kaj Smeds  1998      26.21  54.27      2:42.29   
  Jesse Laukkanen  1996      26.11  54.58      3:36.87   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  03 toukokuu 2014 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  10:56 
 
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  FIN-EST Dual Meet    Tulostuspäivämäärä  03 toukokuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:03   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  02 toukokuu 2014         
 
 
Laji 22, 4X100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura                   











 
Finland    772          3:50.73   
  Finland                   
  Mimosa Jallow  1994      27.69  57.88      57.88   
  Noora Laukkanen  1993      27.54  57.29      1:55.17   
  Mira Palovuori  1997      27.64  57.97      2:53.14   
  Hanna-Maria Seppälä  1984      27.13  57.59      3:50.73   
                     
Finland Junior    720          3:56.15   
  Finland Junior                   
  Roosa Mört  1999      28.57  59.57      59.57   
  Aino Otava  1999      28.29  58.29      1:57.86   
  Eveliina Kallio  1999      28.38  59.26      2:57.12   
  Eveliina Pihkamäki  1998      28.45  59.03      3:56.15   
                     
Estonia    668          4:02.19   
  Estonia                   
  Tess Grossmann  1994      27.52  57.35      57.35   
  Gerda Pak  1993      28.53  1:01.46      1:58.81   
  Valeria Mihhailova  1995      28.87  1:00.41      2:59.22   
  Karleen Kersa  1996      29.80  1:02.97      4:02.19   
                     
Estonia Junior    612          4:09.33   
  Estonia Junior                   
  Kertu Ly Alnek  1999      28.73  1:00.05      1:00.05   
  Meribel Saar  2000      29.50  1:02.77      2:02.82   
  Sigrid Sepp  1998      30.59  1:04.71      3:07.53   
  Moonika Lipard  1998      28.75  1:01.80      4:09.33   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  03 toukokuu 2014 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  11:03 
 
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  FIN-EST Dual Meet    Tulostuspäivämäärä  03 toukokuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  17:02   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  02 toukokuu 2014         
 
 
Laji 23, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ari-Pekka Liukkonen  1989    792          22.60   
  Finland                   
Toni Kurkinen  1989    767          22.84   
  Finland                   
Pjotr Degtjarjov  1993    726          23.26   
  Estonia                   
Nikita Saunonen  1997    683          23.74   
  Finland Junior                   
Marko Tiilda  1991    657          24.05   
  Estonia                   
Vladislav Pasurin  1996    641          24.24   
  Estonia                   
Nikita Tsemosev  1997    623          24.47   
  Estonia                   
Riku Pöytäkivi  1993    617          24.55   
  Finland                   
Samuli Korpi  1997    617          24.56   
  Finland Junior                   
10  Tuomas Kiviluoma  1993    611          24.63   
  Finland                   
11  William Wihanto  1994    600          24.79   
  Finland                   
12  Kaj Smeds  1998    588          24.95   
  Finland Junior                   
12  Niklas Reunanen  1998    588          24.95   
  Finland Junior                   
14  Henri Reinsalu  1996    579          25.08   
  Estonia Junior                   
15  Andrei Gussev  1997    571          25.19   
  Estonia                   
16  Otto Rannikko  1999    530          25.83   
  Finland Junior                   
17  Mikael Karuveha  1999    524          25.92   
  Finland Junior                   
18  Juho Grönblom  1998    517          26.04   
  Finland Junior                   
19  Waltteri Rintala  1998    507          26.22   
  Finland Junior                   
20  Wilhelm Suominen  1999    499          26.35   
  Finland Junior                   
21  Konsta Kallinen  1999    490          26.51   
  Finland Junior                   
22  Saku Laakkonen  1999    460          27.08   
  Finland Junior                   
Vladislav Vorobiev  1996              DSQ   
  Finland Junior                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  03 toukokuu 2014 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  17:02 
 
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  FIN-EST Dual Meet    Tulostuspäivämäärä  03 toukokuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  17:08   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  02 toukokuu 2014         
 
 
Laji 24, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tess Grossmann  1994    781          25.76   
  Estonia                   
Hanna-Maria Seppälä  1984    777          25.81   
  Finland                   
Tessa Nurminen  1994    769          25.90   
  Finland                   
Mimosa Jallow  1994    748          26.13   
  Finland                   
Anna Mäkinen  1995    675          27.05   
  Finland                   
Roosa Mört  1999    653          27.34   
  Finland Junior                   
Eveliina Kallio  1999    650          27.39   
  Finland Junior                   
Johanna Silventoinen  1997    638          27.56   
  Finland                   
Mira Palovuori  1997    638          27.56   
  Finland                   
10  Nina Haltia  1999    626          27.73   
  Finland Junior                   
11  Kertu Ly Alnek  1999    623          27.77   
  Estonia Junior                   
12  Valeria Mihhailova  1995    621          27.80   
  Estonia                   
13  Karleen Kersa  1996    619          27.83   
  Estonia                   
14  Alma Lumio  1999    613          27.92   
  Finland Junior                   
15  Moonika Lipard  1998    612          27.94   
  Estonia Junior                   
16  Salla Elovirta  1997    602          28.10   
  Finland                   
17  Reetta Rantakokko  2001    593          28.24   
  Finland Junior                   
18  Wilma Jacobson  2000    586          28.35   
  Finland Junior                   
19  Amanda Saari  2000    573          28.57   
  Finland Junior                   
20  Nea-Amanda Heinola  2000    570          28.61   
  Finland Junior                   
21  Katri Hurskainen  2000    563          28.73   
  Finland Junior                   
22  Ella Saarikko  2000    549          28.97   
  Finland Junior                   
23  Hanna Kareinen  2000    536          29.20   
  Finland Junior                   
24  Camilla Tyven  2001    503          29.83   
  Finland Junior                   
25  Vilma Oura  2001    474          30.42   
  Finland Junior                   
26  Anna Gusseva  1998    473          30.44   
  Estonia Junior                   
Noora Kolu  2001              DNS   
  Finland Junior                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  03 toukokuu 2014 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  17:08 
 
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  FIN-EST Dual Meet    Tulostuspäivämäärä  03 toukokuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  17:18   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  02 toukokuu 2014         
 
 
Laji 25, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Matti Mattsson  1993    790  31.43  1:06.60  1:41.98    2:17.71   
  Finland                   
                     
Tapio Junninen  1995    772  31.12  1:06.26  1:42.16    2:18.73   
  Finland                   
                     
Filipp Provorkov  1998    698  32.37  1:09.55  1:48.21    2:23.51   
  Estonia                   
                     
Martin Allikvee  1995    696  33.35  1:11.41  1:48.43    2:23.59   
  Estonia                   
                     
Kalle Pyykkönen  1996    663  33.18  1:10.32  1:48.43    2:25.98   
  Finland Junior                   
                     
Ilja Jefimov  1993    660  32.37  1:09.77  1:47.61    2:26.21   
  Estonia                   
                     
Alex Lövi  1997    623  33.59  1:11.12  1:50.26    2:29.00   
  Estonia                   
                     
Werneri Koskinen  1998    623  34.01  1:12.07  1:50.87    2:29.06   
  Finland Junior                   
                     
Santeri Horst  1997    582  34.28  1:12.84  1:52.38    2:32.41   
  Finland Junior                   
                     
10  Karel Seli  1998    563  33.46  1:13.37  1:53.70    2:34.17   
  Estonia Junior                   
                     
11  Aukusti Ylitervo  1999    497  36.48  1:17.83  1:58.73    2:40.68   
  Finland Junior                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  03 toukokuu 2014 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  17:18 
 
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  FIN-EST Dual Meet    Tulostuspäivämäärä  03 toukokuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  17:22   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  02 toukokuu 2014         
 
 
Laji 26, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jenna Laukkanen  1995    811  34.07  1:11.25  1:50.11    2:30.23   
  Finland                   
                     
Maria Romanjuk  1996    680  36.56  1:16.83  1:58.02    2:39.30   
  Estonia                   
                     
Maria Harutjunjan  1995    645  37.25  1:19.56  2:01.27    2:42.13   
  Estonia                   
                     
Julia Bruneau  1999    638  37.41  1:19.30  2:01.46    2:42.75   
  Finland Junior                   
                     
Sanni Ikonen  1998    604  37.74  1:20.04  2:02.49    2:45.73   
  Finland Junior                   
                     
Anna Gusseva  1998    515  39.94  1:25.04  2:09.82    2:54.74   
  Estonia Junior                   
                     
Hanna Kareinen  2000    464  40.02  1:26.46  2:14.54    3:00.92   
  Finland Junior                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  03 toukokuu 2014 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  17:22 
 
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  FIN-EST Dual Meet    Tulostuspäivämäärä  03 toukokuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  17:27   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  02 toukokuu 2014         
 
 
Laji 27, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ralf Tribuntsov  1994    783  27.68        56.33   
  Estonia                   
                     
Karl Johann Luht  1996    681  27.94        59.02   
  Estonia Junior                   
                     
Endri Vinter  1993    680  27.55        59.05   
  Estonia                   
                     
Janne Markkanen  1994    659  28.94        59.68   
  Finland                   
                     
Andrei Gussev  1997    650  28.99        59.96   
  Estonia                   
                     
Hannes Väre  1997    620  29.34        1:00.88   
  Finland Junior                   
                     
Niklas Reunanen  1998    565  30.07        1:02.82   
  Finland Junior                   
                     
Peik Lindberg  1999    528  30.91        1:04.24   
  Finland Junior                   
                     
Wilhelm Suominen  1999    471  32.17        1:06.72   
  Finland Junior                   
                     
10  Konsta Kallinen  1999    392  34.33        1:10.92   
  Finland Junior                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  03 toukokuu 2014 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  17:27 
 
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  FIN-EST Dual Meet    Tulostuspäivämäärä  03 toukokuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  17:32   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  02 toukokuu 2014         
 
 
Laji 28, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Hanna-Maria Seppälä  1984    755  31.11        1:03.81   
  Finland                   
                     
Carita Luukkanen  1996    751  31.45        1:03.94   
  Finland                   
                     
Sigrid Sepp  1998    721  31.66        1:04.80   
  Estonia Junior                   
                     
Lotta Upanne  1998    688  31.91        1:05.83   
  Finland Junior                   
                     
Viola Kilpeläinen  1998    677  32.11        1:06.17   
  Finland Junior                   
                     
Hannabel Aria  2000    655  32.48        1:06.91   
  Estonia                   
                     
Iida Koiranen  2000    607  33.63        1:08.62   
  Finland Junior                   
                     
Hilla Kortetjärvi  1996    584  33.09        1:09.50   
  Finland                   
                     
Katri Hurskainen  2000    555  34.86        1:10.70   
  Finland Junior                   
                     
10  Nea-Amanda Heinola  2000    546  34.63        1:11.10   
  Finland Junior                   
                     
11  Essi-Maria Lillman  2000    543  34.37        1:11.24   
  Finland Junior                   
                     
12  Vilma Oura  2001    462  36.66        1:15.13   
  Finland Junior                   
                     
13  Ella Saarikko  2000    412  37.59        1:18.10   
  Finland Junior                   
                     
Mimosa Jallow  1994              DNS   
  Finland                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  03 toukokuu 2014 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  17:32 
 
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  FIN-EST Dual Meet    Tulostuspäivämäärä  03 toukokuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  17:40   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  02 toukokuu 2014         
 
 
Laji 29, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Miro Torola  1995    655  28.56  1:01.09  1:34.70    2:08.40   
  Finland                   
                     
Arkadi Kalinovski  1996    622  28.16  1:01.64  1:35.57    2:10.63   
  Estonia Junior                   
                     
Tony Eriksson  1995    610  29.50  1:03.74  1:38.84    2:11.43   
  Finland                   
                     
Emil Martikainen  1997    565  29.38  1:03.59  1:39.27    2:14.86   
  Finland Junior                   
                     
Robert Roose  1996    541  28.76  1:05.24  1:41.33    2:16.79   
  Estonia                   
                     
Kasper Jämsä  1997    506  30.08  1:05.49  1:42.68    2:19.88   
  Finland Junior                   
                     
Ilja Jefimov  1993    418  31.51  1:08.47  1:48.08    2:29.08   
  Estonia                   
                     
Elias Kuusisto  1999    402  34.23  1:13.49  1:52.88    2:30.97   
  Finland Junior                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  03 toukokuu 2014 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  17:40 
 
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  FIN-EST Dual Meet    Tulostuspäivämäärä  03 toukokuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  17:43   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  02 toukokuu 2014         
 
 
Laji 30, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Petra Soininen  1992    671  30.71  1:05.59  1:42.08    2:19.12   
  Finland                   
                     
Gerda Pak  1993    559  32.65  1:10.52  1:48.90    2:27.82   
  Estonia                   
                     
Aino Otava  1999    543  32.95  1:11.01  1:50.08    2:29.27   
  Finland Junior                   
                     
Katrin Zaitseva  1996    522  32.49  1:09.72  1:50.16    2:31.19   
  Estonia                   
                     
Margaret Markvardt  2000    458  33.55  1:14.42  1:57.94    2:38.01   
  Estonia Junior                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  03 toukokuu 2014 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  17:43 
 
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  FIN-EST Dual Meet    Tulostuspäivämäärä  03 toukokuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  17:50   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  02 toukokuu 2014         
 
 
Laji 31, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sami Juopperi  1992    740  27.49  59.81  1:35.29    2:05.99   
  Finland                   
                     
Teemu Vuorela  1994    681  28.04  1:02.54  1:38.52    2:09.56   
  Finland                   
                     
Martti Aljand  1987    672  28.12  1:02.63  1:38.49    2:10.14   
  Estonia                   
                     
Silver Hein  1997    662  27.62  1:01.64  1:38.89    2:10.80   
  Estonia Junior                   
                     
Frank Johan Ojarand  1996    649  27.78  1:01.46  1:39.72    2:11.63   
  Estonia                   
                     
Jesse Laukkanen  1996    642  28.42  1:03.83  1:40.16    2:12.13   
  Finland Junior                   
                     
Kalle Pyykkönen  1996    618  29.60  1:05.84  1:42.87    2:13.81   
  Finland Junior                   
                     
Niko Mäkelä  1998    587  28.40  1:03.67  1:43.74    2:16.08   
  Finland Junior                   
                     
Mikael Karuveha  1999    451  31.85  1:12.69  1:54.85    2:28.65   
  Finland Junior                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  03 toukokuu 2014 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  17:50 
 
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  FIN-EST Dual Meet    Tulostuspäivämäärä  03 toukokuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  17:58   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  02 toukokuu 2014         
 
 
Laji 32, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Noora Laukkanen  1993    774  29.03  1:06.50  1:45.68    2:17.34   
  Finland                   
                     
Fanny Teijonsalo  1996    684  31.04  1:08.94  1:49.56    2:23.13   
  Finland                   
                     
Vilma Ruotsalainen  1996    666  30.90  1:08.42  1:50.52    2:24.39   
  Finland                   
                     
Maria Romanjuk  1996    662  30.86  1:08.86  1:51.32    2:24.71   
  Estonia                   
                     
Sohvi Nenonen  1999    641  31.66  1:09.30  1:51.33    2:26.28   
  Finland Junior                   
                     
Julia Bruneau  1999    623  31.68  1:11.68  1:53.98    2:27.70   
  Finland Junior                   
                     
Iida Reini  2000    620  32.89  1:11.62  1:54.05    2:27.94   
  Finland Junior                   
                     
Essi-Maria Lillman  2000    581  33.67  1:13.52  1:55.90    2:31.15   
  Finland Junior                   
                     
Roosa Mört  1999    575  31.57  1:10.86  1:56.50    2:31.67   
  Finland Junior                   
                     
10  Kertu Ly Alnek  1999    562  32.13  1:11.67  1:57.93    2:32.83   
  Estonia Junior                   
                     
11  Reetta Rantakokko  2001    499  33.25  1:16.17  2:02.16    2:38.98   
  Finland Junior                   
                     
12  Amanda Saari  2000    460  33.53  1:17.60  2:05.60    2:43.40   
  Finland Junior                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  03 toukokuu 2014 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  17:58 
 
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  FIN-EST Dual Meet    Tulostuspäivämäärä  03 toukokuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  18:04   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  02 toukokuu 2014         
 
 
Laji 33, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Miro Torola  1995    689  59.83  2:03.31  3:06.85    4:09.11   
  Finland                   
                     
Roope Lehtonen  1996    676  1:00.06  2:03.00  3:06.99    4:10.65   
  Finland Junior                   
                     
Mihhail Stseglov  1997    656  1:00.31  2:04.55  3:09.32    4:13.18   
  Estonia Junior                   
                     
Tapio Junninen  1995    629  1:01.47  2:07.25  3:12.61    4:16.84   
  Finland                   
                     
Santeri Horst  1997    585  1:02.72  2:09.54  3:17.33    4:23.08   
  Finland Junior                   
                     
Ilja Jefimov  1993    466  1:04.57  2:16.71  3:30.14    4:43.71   
  Estonia                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  03 toukokuu 2014 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  18:04 
 
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  FIN-EST Dual Meet    Tulostuspäivämäärä  03 toukokuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  18:10   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  02 toukokuu 2014         
 
 
Laji 34, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Laura Lajunen  1992    794  1:01.93  2:07.69  3:13.60    4:18.20   
  Finland                   
                     
Eveliina Pihkamäki  1998    661  1:06.18  2:16.97  3:28.02    4:34.41   
  Finland Junior                   
                     
Meribel Saar  2000    546  1:06.63  2:22.40  3:38.23    4:52.45   
  Estonia Junior                   
                     
Valeria Mihhailova  1995    526  1:08.22  2:24.69  3:41.36    4:56.19   
  Estonia                   
                     
Camilla Tyven  2001    483  1:09.61  2:27.48  3:47.53    5:04.71   
  Finland Junior                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  03 toukokuu 2014 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  18:10 
 
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  FIN-EST Dual Meet    Tulostuspäivämäärä  03 toukokuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  18:17   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  02 toukokuu 2014         
 
 
Laji 35, 4X100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura                   











 
Estonia    776          3:45.48   
  Estonia                   
  Ralf Tribuntsov  1994      27.61  56.47      56.47   
  Martin Allikvee  1995      28.97  1:02.97      1:59.44   
  Martti Aljand  1987      25.91  56.02      2:55.46   
  Pjotr Degtjarjov  1993      23.69  50.02      3:45.48   
                     
Finland    756          3:47.47   
  Finland                   
  Janne Markkanen  1994      28.88  59.75      59.75   
  Eetu Karvonen  1986      28.82  1:02.62      2:02.37   
  Riku Pöytäkivi  1993      25.12  54.48      2:56.85   
  Ari-Pekka Liukkonen  1989      23.80  50.62      3:47.47   
                     
Estonia Junior    676          3:56.07   
  Estonia Junior                   
  Karl Johann Luht  1996      28.68  58.98      58.98   
  Silver Hein  1997      31.16  1:07.15      2:06.13   
  Daniel Zaitsev  1997      26.19  56.03      3:02.16   
  Nikita Tsemosev  1997      25.17  53.91      3:56.07   
                     
Finland Junior    642          4:00.23   
  Finland Junior                   
  Hannes Väre  1997      29.95  1:02.29      1:02.29   
  Miika Nuorinko  1996      30.33  1:06.08      2:08.37   
  Niko Mäkelä  1998      27.08  59.25      3:07.62   
  Nikita Saunonen  1997      25.06  52.61      4:00.23   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  03 toukokuu 2014 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  18:17 
 
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  FIN-EST Dual Meet    Tulostuspäivämäärä  03 toukokuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  18:24   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  02 toukokuu 2014         
 
 
Laji 36, 4X100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura                   











 
Finland    796          4:10.45   
  Finland                   
  Mimosa Jallow  1994      30.61  1:02.82      1:02.82   
  Jenna Laukkanen  1995      32.76  1:09.65      2:12.47   
  Nea Norismaa  1995      29.35  1:02.26      3:14.73   
  Hanna-Maria Seppälä  1984      26.72  55.72      4:10.45   
                     
Finland Junior    658          4:26.88   
  Finland Junior                   
  Lotta Upanne  1998      31.95  1:05.88      1:05.88   
  Iida Reini  2000      35.33  1:16.43      2:22.31   
  Eveliina Kallio  1999      29.68  1:05.69      3:28.00   
  Aino Otava  1999      28.52  58.88      4:26.88   
                     
Estonia    628          4:31.11   
  Estonia                   
  Hannabel Aria  2000      32.69  1:07.76      1:07.76   
  Maria Romanjuk  1996      36.04  1:17.69      2:25.45   
  Katrin Zaitseva  1996      29.59  1:04.61      3:30.06   
  Tess Grossmann  1994      28.48  1:01.05      4:31.11   
                     
Estonia Junior    594          4:36.07   
  Estonia Junior                   
  Sigrid Sepp  1998      31.94  1:05.58      1:05.58   
  Maria Gusseva  1998      38.04  1:22.57      2:28.15   
  Moonika Lipard  1998      30.58  1:08.08      3:36.23   
  Kertu Ly Alnek  1999      28.19  59.84      4:36.07   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  03 toukokuu 2014 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  18:24 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner