Results for Thisted Cup
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2008 | Udskriftsdato | 04 oktober 2008 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 13:10 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub |
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler 17 år og ældre |
Stævnerekord: Elisabeth Jarland, Bergensvømmerne, 2.17.39, (2003) |
Løbssponsor: Thy Hallen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 7 | 605 | 32.94 | 1:12.35 | 1:58.32 | 2:32.28 | ||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 5 | 600 | 34.33 | 1:15.43 | 1:58.53 | 2:32.74 | ||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Malene Koktved | 1991 | 4 | 562 | 34.76 | 1:16.58 | 2:00.40 | 2:36.10 | ||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
4 | Pernille Bak Larsen | 1991 | 3 | 543 | 34.79 | 1:14.65 | 2:01.97 | 2:37.87 | ||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Lene Rasmussen | 1989 | 2 | 528 | 37.09 | 1:18.68 | 2:03.27 | 2:39.40 | ||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Maren Gramvik | 1990 | 1 | 512 | 34.08 | 1:16.00 | 2:03.01 | 2:41.03 | ||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
7 | Kristine Mella | 1990 | 493 | 35.06 | 1:17.75 | 2:04.43 | 2:43.08 | |||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
8 | Torhild Narvestad Anda | 1991 | 483 | 35.84 | 1:19.09 | 2:06.85 | 2:44.14 | |||
Randaberg IL | ||||||||||
9 | Katarina S. Thomsen | 1991 | 481 | 36.06 | 1:18.35 | 2:08.80 | 2:44.37 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Karin Ekholt | 1989 | DNS | |||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Stævnerekord: Elisabeth Jarland, Bergensvømmerne, 2.17.39, (2003) |
Løbssponsor: Thy Hallen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Maria Gullvåg Aasen | 1992 | 7 | 675 | 32.02 | 1:08.37 | 1:51.84 | 2:26.81 | ||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
2 | Oona Ovesen | 1992 | 5 | 655 | 32.36 | 1:10.44 | 1:54.16 | 2:28.30 | ||
Elverum Svømming | ||||||||||
3 | Janni Overgaard | 1993 | 4 | 625 | 33.49 | 1:10.78 | 1:56.03 | 2:30.67 | ||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christine M. Pedersen | 1993 | 3 | 621 | 33.26 | 1:11.18 | 1:56.97 | 2:30.93 | ||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Benedicte Kausland | 1992 | 2 | 540 | 35.43 | 1:16.38 | 2:00.27 | 2:38.13 | ||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
6 | Cecilie Bak | 1992 | 1 | 506 | 36.12 | 1:17.54 | 2:04.48 | 2:41.63 | ||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
7 | Sara N. Gjelsvik | 1993 | 498 | 37.10 | 1:18.45 | 2:05.93 | 2:42.51 | |||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
8 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | 497 | 35.63 | 1:17.40 | 2:03.11 | 2:42.58 | |||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
9 | Ingri Bakken | 1993 | 479 | 36.41 | 1:20.43 | 2:08.06 | 2:44.65 | |||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
10 | Kamilla Malczynska | 1993 | 471 | 35.55 | 1:19.81 | 2:05.69 | 2:45.50 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Henriette Fast Andersen | 1993 | 382 | 37.64 | 1:22.88 | 2:18.94 | 2:57.47 | |||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
12 | Cecilie Kudahl Meier | 1993 | 368 | 40.44 | 1:23.01 | 2:16.28 | 2:59.67 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Mathilde Heide | 1993 | 340 | 38.34 | 1:27.11 | 2:22.61 | 3:04.54 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
14 | Stine Juul Routhe | 1993 | 279 | 42.95 | 1:34.39 | 2:32.11 | 3:17.06 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Sophia Broberg Skeltved | 1992 | DNS | |||||||
Tromsø Svømmeklubb | ||||||||||
- | Stine Vindenes | 1993 | DNS | |||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
Stævnerekord: Elisabeth Jarland, Bergensvømmerne, 2.17.39, (2003) |
Løbssponsor: Thy Hallen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sidsel Nissen | 1994 | 7 | 451 | 37.13 | 1:20.79 | 2:08.36 | 2:47.97 | ||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Emma Jacobsen Barlo | 1994 | 5 | 289 | 43.99 | 1:32.08 | 2:29.65 | 3:14.85 | ||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
- | Henriette M. Poulsen | 1994 | DSQ | Fødder ej udad bryst | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler 13 år |
Stævnerekord: Elisabeth Jarland, Bergensvømmerne, 2.17.39, (2003) |
Løbssponsor: Thy Hallen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Hansen | 1995 | 7 | 554 | 34.25 | 1:13.75 | 2:00.72 | 2:36.81 | ||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Gigi W. Larsen | 1995 | 5 | 553 | 34.24 | 1:14.98 | 2:00.92 | 2:36.91 | ||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Emilie Løvberg | 1995 | 4 | 549 | 34.14 | 1:14.59 | 2:02.42 | 2:37.28 | ||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
4 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 3 | 509 | 37.86 | 1:19.02 | 2:04.91 | 2:41.31 | ||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anna Bølgen | 1995 | 2 | 490 | 35.61 | 1:16.41 | 2:03.98 | 2:43.35 | ||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
6 | Pernille Nielsen | 1995 | 1 | 400 | 41.49 | 1:27.40 | 2:17.69 | 2:54.74 | ||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emma Ø. Nielsen | 1995 | 392 | 40.74 | 1:28.31 | 2:14.73 | 2:56.00 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Cecilie Christensen | 1995 | 345 | 40.70 | 1:25.52 | 2:20.52 | 3:03.62 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | 340 | 40.92 | 1:26.22 | 2:22.63 | 3:04.49 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Frederikke Kofoed | 1995 | 335 | 41.09 | 1:30.37 | 2:26.08 | 3:05.51 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
11 | Katharina Madsen | 1995 | 299 | 42.22 | 1:29.74 | 2:28.74 | 3:12.68 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
- | Sofie Ramsgaard | 1995 | DSQ | Svømmer på mave 75m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler 12 år |
Stævnerekord: Elisabeth Jarland, Bergensvømmerne, 2.17.39, (2003) |
Løbssponsor: Thy Hallen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Thorstensen | 1996 | 7 | 475 | 37.29 | 1:19.93 | 2:06.47 | 2:45.04 | ||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
2 | Malene M. Pedersen | 1996 | 5 | 461 | 37.72 | 1:21.06 | 2:09.35 | 2:46.73 | ||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Line Hatting | 1996 | 4 | 296 | 44.46 | 1:35.01 | 2:31.28 | 3:13.21 | ||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 3 | 274 | 44.41 | 1:37.12 | 2:30.60 | 3:18.39 | ||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nanna H Andersen | 1996 | 2 | 245 | 48.35 | 1:40.75 | 2:38.16 | 3:25.75 | ||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
6 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 1 | 218 | 50.34 | 1:44.64 | 2:42.68 | 3:34.11 | ||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Eline Krarup | 1996 | DNS | |||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
- | Anne Cathrine Thomsen | 1996 | DSQ | Svømning på mave 75m | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler 11 år og yngre |
Stævnerekord: Elisabeth Jarland, Bergensvømmerne, 2.17.39, (2003) |
Løbssponsor: Thy Hallen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | 7 | 367 | 41.48 | 1:25.39 | 2:19.80 | 2:59.92 | ||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | 5 | 302 | 43.55 | 1:29.97 | 2:29.56 | 3:11.98 | ||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
3 | Rikke Mouritsen | 1997 | 4 | 301 | 45.30 | 1:35.05 | 2:27.99 | 3:12.26 | ||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
4 | Zenia Høgh | 1997 | 3 | 165 | 54.81 | 1:55.15 | 2:59.26 | 3:54.81 | ||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Thisted Svømmeklub |