Resultater for Thisted Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2008 | Udskriftsdato | 03 oktober 2008 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 18:25 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub |
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Stævnerekord: Majken Thorup, Aalborg, 0.31.60, (2003) |
Løbssponsor: Beckers Farvecenter |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Karin Ekholt | 1989 | 7 | 594 | 36.00 | |||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
2 | Hege Omdal | 1989 | 5 | 580 | 36.30 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
3 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 4 | 576 | 36.39 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Line Petersen | 1991 | 3 | 548 | 37.00 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Linn Hege Laudal | 1989 | 2 | 515 | 37.77 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
6 | Camilla Stange | 1989 | 1 | 501 | 38.11 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Hilde Kringlen | 1991 | 479 | 38.69 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
8 | Torhild Narvestad Anda | 1991 | 408 | 40.81 | ||||||
Randaberg IL | ||||||||||
9 | Hanne Strand | 1990 | 402 | 41.00 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Stævnerekord: Majken Thorup, Aalborg, 0.31.60, (2003) |
Løbssponsor: Beckers Farvecenter |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Stine Vindenes | 1993 | 7 | 634 | 35.24 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
2 | Kamilla Malczynska | 1993 | 5 | 556 | 36.81 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Lene Lykke Erichsen | 1992 | 4 | 543 | 37.11 | |||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
4 | Benedicte Kausland | 1992 | 3 | 497 | 38.21 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
5 | Malin Moldeklev Dahle | 1993 | 2 | 474 | 38.81 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
6 | Sara N. Gjelsvik | 1993 | 1 | 467 | 39.01 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
7 | Maria Bølgen | 1993 | 466 | 39.04 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
8 | Ingri Bakken | 1993 | 427 | 40.19 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
9 | Elisabeth Hedstrøm | 1992 | 322 | 44.15 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
10 | Cecilie Kudahl Meier | 1993 | 305 | 44.95 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Marie Louise Hansen | 1993 | DNS | |||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Sophia Broberg Skeltved | 1992 | DNS | |||||||
Tromsø Svømmeklubb | ||||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 14 år |
Stævnerekord: Majken Thorup, Aalborg, 0.31.60, (2003) |
Løbssponsor: Beckers Farvecenter |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | 7 | 525 | 37.52 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Camilla Munk | 1994 | 5 | 451 | 39.48 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Helle Kjær | 1994 | 4 | 414 | 40.61 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Marie Øverland | 1994 | 3 | 398 | 41.16 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
5 | Sidsel Nissen | 1994 | 2 | 367 | 42.26 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Amalie Sørensen | 1994 | 1 | 316 | 44.44 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
7 | Emma Jacobsen Barlo | 1994 | 273 | 46.64 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
8 | Camilla Brønnum | 1994 | 162 | 55.56 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Julie Ritter | 1994 | DNS | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 13 år |
Stævnerekord: Majken Thorup, Aalborg, 0.31.60, (2003) |
Løbssponsor: Beckers Farvecenter |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Gigi W. Larsen | 1995 | 7 | 516 | 37.73 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 5 | 509 | 37.90 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anna Bølgen | 1995 | 4 | 458 | 39.27 | |||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
4 | Emma Ø. Nielsen | 1995 | 3 | 436 | 39.91 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Elise Fjeldstad | 1995 | 2 | 379 | 41.84 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
6 | Pernille Nielsen | 1995 | 1 | 343 | 43.24 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Maria Kibsgaard Madsen | 1995 | 291 | 45.70 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Louise Sander | 1995 | 287 | 45.87 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
9 | Signe Yder | 1995 | 258 | 47.52 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | 239 | 48.78 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Elise Guldhav | 1995 | 236 | 48.98 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
12 | Katharina Madsen | 1995 | 236 | 49.01 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
13 | Amalie Vinther | 1995 | 154 | 56.43 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Christina Haugerud Nilsen | 1995 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år |
Stævnerekord: Majken Thorup, Aalborg, 0.31.60, (2003) |
Løbssponsor: Beckers Farvecenter |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 7 | 505 | 38.02 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Amalie Thorstensen | 1996 | 5 | 444 | 39.68 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
3 | Tina Schütz | 1996 | 4 | 371 | 42.14 | |||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
4 | Eline Krarup | 1996 | 3 | 304 | 45.01 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
5 | Alberte R. Sørensen | 1996 | 2 | 302 | 45.13 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 1 | 289 | 45.80 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 260 | 47.42 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Julie Storgaard | 1996 | 258 | 47.55 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Katrine Kudahl Meier | 1996 | 243 | 48.53 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Karen Frederikke Hansen | 1996 | 236 | 49.00 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
11 | Nanna Ovesen | 1996 | 233 | 49.17 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
12 | Emma Mortensen | 1996 | 220 | 50.16 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
13 | Tashia Lundvig | 1996 | 207 | 51.19 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
14 | Louise Mosegaard Tromborg | 1996 | 152 | 56.76 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
15 | Shannie Zülar | 1996 | 141 | 58.22 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
16 | Ana Cecilia Voetmann | 1996 | 125 | 1:00.57 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Anne Cathrine Thomsen | 1996 | DSQ | 2 armtag u/vand | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Stævnerekord: Majken Thorup, Aalborg, 0.31.60, (2003) |
Løbssponsor: Beckers Farvecenter |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ane Lee Johansen | 1997 | 7 | 379 | 41.82 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
2 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | 5 | 295 | 45.49 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mette H Larsen | 1997 | 4 | 218 | 50.26 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
4 | Zenia Høgh | 1997 | 3 | 195 | 52.22 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Anne V Mikkelsen | 1997 | 2 | 183 | 53.36 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Camilla Riddersholm | 1997 | 1 | 144 | 57.75 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mai Rossau Noer | 1997 | 143 | 57.90 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lisa Brayd | 1997 | 139 | 58.43 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Thisted Svømmeklub |