Results for Thisted Cup
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Thisted Cup 2008 |
|
Udskriftsdato |
04 oktober 2008 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
10:40 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Stævnerekord: Anne-Marie Guldbrandsen, Norge, 2.33.21, (2002) |
Løbssponsor: Tingstrup Murerforretning |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Louise B. Dalgaard |
1990 |
7 |
602 |
38.78 |
1:20.76 |
2:02.82 |
|
2:46.16 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Line Petersen |
1991 |
5 |
575 |
38.94 |
1:22.16 |
2:05.57 |
|
2:48.79 |
|
|
Odder IGF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Hege Omdal |
1989 |
4 |
545 |
39.55 |
1:23.22 |
2:07.22 |
|
2:51.80 |
|
|
Kristiansand Svømmealli |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Camilla Stange |
1989 |
3 |
543 |
39.48 |
1:22.98 |
2:07.57 |
|
2:52.01 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Hilde Kringlen |
1991 |
2 |
512 |
41.03 |
1:25.27 |
2:10.22 |
|
2:55.36 |
|
|
Kristiansand Svømmealli |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Karin Ekholt |
1989 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Stævnerekord: Anne-Marie Guldbrandsen, Norge, 2.33.21, (2002) |
Løbssponsor: Tingstrup Murerforretning |
|
|
Løb 14, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 14 år |
Stævnerekord: Anne-Marie Guldbrandsen, Norge, 2.33.21, (2002) |
Løbssponsor: Tingstrup Murerforretning |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Camilla Munk |
1994 |
7 |
489 |
40.92 |
1:25.88 |
2:12.02 |
|
2:58.15 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sidsel Nissen |
1994 |
5 |
423 |
43.28 |
1:31.16 |
2:19.63 |
|
3:06.96 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Helle Kjær |
1994 |
4 |
399 |
44.30 |
1:33.51 |
2:22.74 |
|
3:10.68 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anne V Weibrecht |
1994 |
3 |
282 |
47.56 |
1:42.50 |
2:38.60 |
|
3:34.01 |
|
|
Aarhus Idrætsforening A |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Camilla Brønnum |
1994 |
2 |
166 |
58.20 |
2:03.81 |
3:10.66 |
|
4:15.36 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 13 år |
Stævnerekord: Anne-Marie Guldbrandsen, Norge, 2.33.21, (2002) |
Løbssponsor: Tingstrup Murerforretning |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ghita Kobbelgaard |
1995 |
7 |
514 |
40.13 |
1:24.19 |
2:09.72 |
|
2:55.18 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maren Gullvåg Aasen |
1995 |
5 |
474 |
41.24 |
1:26.82 |
2:14.18 |
|
2:59.94 |
|
|
Kristiansand Svømmealli |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emma Ø. Nielsen |
1995 |
4 |
461 |
42.41 |
1:29.11 |
2:15.41 |
|
3:01.70 |
|
|
Vildbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anna Bølgen |
1995 |
3 |
448 |
40.80 |
1:26.03 |
2:14.08 |
|
3:03.45 |
|
|
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
2 |
422 |
43.09 |
1:30.85 |
2:19.47 |
|
3:07.09 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Christina Haugerud Nilsen |
1995 |
1 |
348 |
44.65 |
1:35.94 |
2:29.41 |
|
3:19.48 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Louise Sander |
1995 |
|
307 |
47.90 |
1:41.13 |
2:34.52 |
|
3:28.03 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Helene Franz Sørensen |
1995 |
|
282 |
48.46 |
1:43.63 |
2:39.79 |
|
3:33.92 |
|
|
Aarhus Idrætsforening A |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Signe Yder |
1995 |
|
244 |
49.23 |
1:46.71 |
2:46.52 |
|
3:44.57 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Elise Guldhav |
1995 |
|
241 |
52.06 |
1:50.36 |
2:48.12 |
|
3:45.59 |
|
|
Vågsbygd SLK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år |
Stævnerekord: Anne-Marie Guldbrandsen, Norge, 2.33.21, (2002) |
Løbssponsor: Tingstrup Murerforretning |
|
|
Løb 14, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Stævnerekord: Anne-Marie Guldbrandsen, Norge, 2.33.21, (2002) |
Løbssponsor: Tingstrup Murerforretning |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ane Lee Johansen |
1997 |
7 |
365 |
45.06 |
1:35.97 |
2:27.45 |
|
3:16.30 |
|
|
Kristiansand Svømmealli |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Karianne Reinertsen |
1997 |
5 |
335 |
46.35 |
1:38.42 |
2:31.67 |
|
3:22.14 |
|
|
Vestkantsvømmerne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Cathrine Stapelfeld |
1997 |
4 |
269 |
48.35 |
1:46.68 |
2:43.73 |
|
3:37.45 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Rasmine Birn Rydder |
1997 |
3 |
173 |
58.97 |
2:03.98 |
3:08.67 |
|
4:11.82 |
|
|
Aarhus Idrætsforening A |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Camilla Riddersholm |
1997 |
2 |
154 |
58.15 |
2:06.24 |
3:14.24 |
|
4:21.75 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
|