Results for Thisted Cup
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2008 | Udskriftsdato | 05 oktober 2008 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 14:29 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub |
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Stævnerekord: Mette Jacobsen, Nakskov, 2.04.25, (1992) |
Løbssponsor: Toves Blomster |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nathalie Lindborg | 1991 | 805 | 2:03.65 | Stævnerekord | |||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
2 | Elisabeth Jarland | 1985 | 739 | 2:07.21 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
3 | Line Præst Lauridsen | 1989 | 736 | 2:07.41 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Line Petersen | 1991 | 592 | 2:17.02 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Pernille Bak Larsen | 1991 | 576 | 2:18.27 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Linn Hege Laudal | 1989 | 569 | 2:18.78 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
7 | Kristine Mella | 1990 | 568 | 2:18.91 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
8 | Malene Koktved | 1991 | 567 | 2:18.93 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
9 | Lene Rasmussen | 1989 | 531 | 2:22.07 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Tine Trolle | 1991 | 514 | 2:23.61 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Hanne Strand | 1990 | 420 | 2:33.55 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
12 | Jannie Krog | 1986 | 366 | 2:40.85 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
- | Ingvill S. Hilleren | 1990 | DNS | |||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
- | Karin Ekholt | 1989 | DNS | |||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
- | Josephine Alexandrian | 1989 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Stævnerekord: Mette Jacobsen, Nakskov, 2.04.25, (1992) |
Løbssponsor: Toves Blomster |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Christine M. Pedersen | 1993 | 666 | 2:11.72 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Siv Fiske | 1992 | 582 | 2:17.73 | ||||||
Tromsø Svømmeklubb | ||||||||||
3 | Katrine R. Jensen | 1992 | 560 | 2:19.55 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
4 | Julie Kibsgaard Madsen | 1992 | 541 | 2:21.12 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lene Lykke Erichsen | 1992 | 541 | 2:21.19 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
6 | Kjersti Dalen | 1993 | 537 | 2:21.49 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
7 | Maria Bølgen | 1993 | 525 | 2:22.58 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
8 | Cecilie Bak | 1992 | 514 | 2:23.62 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
9 | Tukummeq Berthelsen | 1992 | 509 | 2:24.05 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
10 | Malin Johannessen | 1993 | 483 | 2:26.63 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
11 | Vanessa Tuxen | 1992 | 481 | 2:26.85 | ||||||
Sola Svømmeklubb | ||||||||||
12 | Ingri Bakken | 1993 | 469 | 2:28.09 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
13 | Henriette Fast Andersen | 1993 | 468 | 2:28.14 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
14 | Anne Wittrup Johansen | 1993 | 462 | 2:28.81 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
15 | Anja Frahm | 1992 | 458 | 2:29.19 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
16 | Louise K Esdar | 1993 | 445 | 2:30.70 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
17 | Jeannie Jensen | 1993 | 434 | 2:31.91 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Stine Juul Routhe | 1993 | 248 | 3:03.13 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Katrine Yde Pedersen | 1993 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Benedicte Kausland | 1992 | DNS | |||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
- | Marie Reinertsen | 1993 | DNS | |||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
- | Juni Rugland | 1993 | DNS | |||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
- | Malin Moldeklev Dahle | 1993 | DNS | |||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
- | Marthe Helene Haganes | 1993 | DNS | |||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
- | Ida Louise G. Borlaug | 1993 | DNS | |||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
- | Stine Vindenes | 1993 | DNS | |||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler 14 år |
Stævnerekord: Mette Jacobsen, Nakskov, 2.04.25, (1992) |
Løbssponsor: Toves Blomster |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | 586 | 2:17.43 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Henriette M. Poulsen | 1994 | 499 | 2:25.04 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Vilde Liland Thorstensen | 1994 | 446 | 2:30.49 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
4 | Camilla Munk | 1994 | 435 | 2:31.78 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Amalie Sørensen | 1994 | 421 | 2:33.47 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Kimmie Johansen | 1994 | 349 | 2:43.42 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Regitze Madsen | 1994 | 346 | 2:43.87 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
8 | Anne V Weibrecht | 1994 | 277 | 2:56.51 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
9 | Amanda Søborg | 1994 | 221 | 3:10.14 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
10 | Camilla Brønnum | 1994 | 99 | 4:08.58 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Julie Ritter | 1994 | DNS | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Sofie B. Hansen | 1994 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Andrea Strømsnes | 1994 | DNS | |||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
- | Marie Øverland | 1994 | DNS | |||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
- | Katrine Christiansen | 1994 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 år |
Stævnerekord: Mette Jacobsen, Nakskov, 2.04.25, (1992) |
Løbssponsor: Toves Blomster |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Andrea Westbye | 1995 | 618 | 2:15.04 | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
2 | Gigi W. Larsen | 1995 | 512 | 2:23.82 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Sofie Ramsgaard | 1995 | 509 | 2:24.02 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Maren Gullvåg Aasen | 1995 | 489 | 2:26.00 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
5 | Maja Jørgensen Bruun | 1995 | 439 | 2:31.37 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Pernille Nielsen | 1995 | 435 | 2:31.75 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Maria Kibsgaard Madsen | 1995 | 419 | 2:33.69 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Elise Fjeldstad | 1995 | 400 | 2:36.08 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
9 | Frederikke Kofoed | 1995 | 366 | 2:40.76 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
10 | Cecilie Christensen | 1995 | 364 | 2:41.12 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Anna Jessen | 1995 | 352 | 2:42.91 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | 347 | 2:43.73 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Emma Ø. Nielsen | 1995 | 345 | 2:43.94 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Christina Haugerud Nilsen | 1995 | 344 | 2:44.15 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
15 | Michelle K. Pelzer | 1995 | 340 | 2:44.76 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
16 | Katharina Madsen | 1995 | 317 | 2:48.76 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
17 | Louise Sander | 1995 | 242 | 3:04.62 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
18 | Elise Guldhav | 1995 | 214 | 3:12.28 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
19 | Helene Siggaard | 1995 | 214 | 3:12.44 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
20 | Thea Sandal Hage | 1995 | 182 | 3:22.88 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
- | Anna Bølgen | 1995 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Bærumsvømmerne | ||||||||||
- | Amalie Vinther | 1995 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Tilbe Kaya | 1995 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Stævnerekord: Mette Jacobsen, Nakskov, 2.04.25, (1992) |
Løbssponsor: Toves Blomster |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 466 | 2:28.32 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Malene M. Pedersen | 1996 | 465 | 2:28.47 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maria Søe Beith | 1996 | 399 | 2:36.28 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Line Hatting | 1996 | 253 | 3:01.83 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Katja Grønning Kronborg | 1996 | 207 | 3:14.56 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
6 | Anne Cathrine Thomsen | 1996 | 201 | 3:16.29 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | 181 | 3:23.38 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
8 | Alberte R. Sørensen | 1996 | 142 | 3:40.60 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Emma Mortensen | 1996 | 139 | 3:42.10 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Tina Schütz | 1996 | DNS | |||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
Løb 28, 200m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Stævnerekord: Mette Jacobsen, Nakskov, 2.04.25, (1992) |
Løbssponsor: Toves Blomster |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anne V Mikkelsen | 1997 | 306 | 2:50.67 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Rikke Mouritsen | 1997 | 296 | 2:52.65 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
3 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | 286 | 2:54.66 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
4 | Zenia Høgh | 1997 | 165 | 3:29.52 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Rasmine Birn Rydder | 1997 | 146 | 3:38.27 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
6 | Jessie Christensen | 1997 | 131 | 3:46.64 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Karianne Reinertsen | 1997 | DNS | |||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Thisted Svømmeklub |