2018-12-15   19:30:30
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Head Summer Cup

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  HEAD Summer Cup 2014    Utskriftsdatum  27 juni 2014   
  Tävlingsort  Stockholm, Sweden    Utskriftstid  17:22   
  Arrangör  Polisens IF         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 juni 2014         
 
 
Gren 9, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Henriette Dale  2003  Vestkantsvömmerne    41.09        1:23.24   
Rebecca Gustafsson  2003  Simklubben Neptun    41.19        1:23.82   
Roya Tittelbach  2003  Väsby Simsällskap    40.32        1:23.87   
Mikaela Hedström  2003  Spårvägens Simförening    40.96        1:25.65   
Linnea Gipperth  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening    42.45        1:25.67   
Hanna-Grete Vutt  2003  Top Swimclub    41.56        1:25.99   
Elisa Tamm  2003  Top Swimclub    43.31        1:29.02   
Jennifer Nyblom  2003  Väsby Simsällskap    43.86        1:29.68   
Isa Lundgren Sonnergren  2004  Simklubben Neptun    42.91        1:30.17   
10  Laura Lillepuu  2003  Audentese Sportsclub    43.49        1:30.29   
11  Elin Lundgren  2003  Södertörns Simsällskap    44.22        1:30.67   
12  Hanna Mehari  2003  Stockholmspolisens Sim IF    44.88        1:30.98   
13  Gizela Gunin  2004  Top Swimclub    44.81        1:31.29   
14  Emma Lundmark  2003  Solna Sundbyberg SS 04    44.88        1:32.01   
15  Lisa Candelius  2003  Solna Sundbyberg SS 04    45.01        1:32.07   
16  Hanna Grete Hanvere  2003  Swimclub Briis    45.34        1:32.39   
16  Isabel Tegelöf  2003  Södertälje Simsällskap    45.66        1:32.39   
18  Oliwia Kantecki  2003  Väsby Simsällskap    44.20        1:32.67   
19  Freja Nordeman  2003  Simklubben Neptun    44.08        1:32.97   
20  Alva Wiker  2003  Falu Simsällskap    44.41        1:33.05   
21  Hanna Sahlin  2003  Sundsvalls Simsällskap    45.95        1:33.54   
22  Emelie Söderström  2003  Stockholmspolisens Sim IF    46.59        1:34.68   
22  Emili Eskel  2003  Audentese Sportsclub    45.62        1:34.68   
24  Elin Bergman  2003  Väsby Simsällskap    46.55        1:35.06   
25  Vendela Hillström  2003  Simklubben Neptun    47.52        1:35.58   
26  Cornelia Lythell  2003  Spårvägens Simförening    48.08        1:35.97   
27  Alma Cyrus  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening    49.56        1:37.45   
28  Christina Floby  2003  Södertälje Simsällskap    48.47        1:38.94   
29  Eliane Westermark  2003  Spårvägens Simförening    48.80        1:38.97   
30  Ella Törnqvist  2003  Tyresö Simsällskap    49.51        1:39.16   
30  Elvira Schei  2003  Spårvägens Simförening    49.36        1:39.16   
32  Ebba Worander  2003  Sundsvalls Simsällskap    49.27        1:41.98   
33  Hedda Wallberg  2003  Simklubben Neptun    48.84        1:42.23   
34  Alva Hagström  2003  Simklubben Neptun    48.86        1:42.64   
35  Amanda Takala  2004  Väsby Simsällskap    49.00        1:43.16   
36  Emilia Wullrich  2003  Spårvägens Simförening    52.13        1:43.28   
37  Isabel Sarap  2003  Audentese Sportsclub    48.59        1:43.50   
38  Elsa Djuphammar  2003  Simklubben Neptun    51.69        1:44.43   
39  Ellen Weidenberg  2004  Ronneby Simsällskap    50.58        1:44.59   
40  Emelie Lindström  2003  Väsby Simsällskap    50.26        1:44.61   
41  Moa Nyblom  2005  Väsby Simsällskap    51.03        1:45.08   
42  Aysha Camal Cerrato  2004  Simklubben Neptun    51.50        1:45.47   
43  Anja Zetterberg  2003  Falu Simsällskap    50.78        1:45.48   
44  Frida Bengtsson  2003  Södertälje Simsällskap    50.26        1:45.76   
45  Alice Lagerholm  2003  Väsby Simsällskap    51.78        1:45.93   
46  Sara Torstensson  2004  Spårvägens Simförening    51.92        1:45.98   
47  Johanna Bagelius  2004  Spårvägens Simförening    50.09        1:46.15   
48  Felicia Heinz  2004  Skuru Idrottsklubb    52.94        1:47.62   
49  Elsa Bäckström  2004  Skuru Idrottsklubb    53.79        1:49.52   
50  Annalise Tamm  2004  Top Swimclub    50.43        1:50.15   
51  Emilia Tshibanda  2004  Strängnäs Simsällskap    53.29        1:52.43   
52  Fiona Karlsson  2004  Ösmo Simsällskap    55.10        1:55.24   
53  Emelie Ekvall  2003  Falu Simsällskap    55.55        1:55.91   
54  Veronica Olsson  2005  Spårvägens Simförening    54.87        1:55.95   
55  Olivia Östlund  2003  Skuru Idrottsklubb    56.51        1:56.15   
56  Moa Berg  2006  Södertälje Simsällskap    57.02        1:59.89   
57  Elvira Ölund  2004  Spårvägens Simförening    56.34        2:00.21   
Emma Öberg  2003  Sundsvalls Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  27 juni 2014 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF  Utskriftstid  17:22 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner