2018-09-19   23:13:13
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Head Summer Cup

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  HEAD Summer Cup 2014    Utskriftsdatum  27 juni 2014   
  Tävlingsort  Stockholm, Sweden    Utskriftstid  16:45   
  Arrangör  Polisens IF         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 juni 2014         
 
 
Gren 6, 200m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Walter Forsberg Meinhart  1999  Simklubben Neptun    30.39  1:04.88  1:40.78    2:15.18   
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap    30.12  1:05.00  1:41.08    2:16.07   
Kacper Zalomski  2000  Simklubben Neptun    32.23  1:09.36  1:46.81    2:23.82   
Oscar Johansson  2000  Simklubben Neptun    33.26  1:09.91  1:47.82    2:23.87   
Kenzo Buchli  2000  Stockholmspolisens Sim IF    33.45  1:10.72  1:49.23    2:25.26   
Carl Bidebo  2000  Eskilstuna Simklubb    32.37  1:09.53  1:48.28    2:25.68   
Viktor Syrén  2000  Eskilstuna Simklubb    34.22  1:11.45  1:49.91    2:26.85   
Elias Hysing  2000  Simklubben Neptun    31.34  1:10.00  1:51.66    2:29.76   
Sander Olai Antun  2000  Vestkantsvömmerne    35.65  1:14.39  1:52.68    2:31.08   
10  David Manea  1999  Södertörns Simsällskap    33.70  1:11.68  1:51.86    2:31.19   
11  Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap    33.54  1:12.27  1:52.68    2:32.01   
12  Elias Gipperth  2000  Saltsjöbadens Idrottsförening    35.02  1:15.04  1:56.04    2:33.82   
13  Oscar Törnquist  2000  Gustavsbergs Simsällskap    34.38  1:14.57  1:56.54    2:35.74   
14  Erik Sidén  2000  Stockholmspolisens Sim IF    35.21  1:16.20  1:57.62    2:37.47   
15  Viktor Klingeryd Jalamo  2000  Spårvägens Simförening    35.09  1:16.63  1:58.99    2:37.68   
16  Daniel Thelenius  2000  Spårvägens Simförening    33.98  1:14.18  1:56.19    2:37.82   
17  Elias Törnqvist  1999  Tyresö Simsällskap    34.43  1:15.76  1:58.73    2:38.30   
18  Glenn Andre Gilberg Bjaerum  2000  Vestkantsvömmerne    36.56  1:17.46  2:00.30    2:38.31   
19  Johan Bäcklund  2000  Sundsvalls Simsällskap    32.62  1:13.33  1:57.22    2:38.43   
20  Axel Witt  2000  Eskilstuna Simklubb    35.41  1:18.00  2:01.57    2:40.98   
21  Oskar Hägglund  1999  Södertörns Simsällskap    33.98  1:15.31  2:00.08    2:41.35   
22  Artush Shahverdyan  2000  Eskilstuna Simklubb    34.84  1:17.03  2:01.66    2:43.09   
23  Adam Fröjdfeldt  1999  Eskilstuna Simklubb    36.89  1:21.43  2:06.38    2:50.69   
24  Edvin Nordling  2000  Stockholmspolisens Sim IF    36.28  1:18.85  2:05.49    2:52.08   
25  Fredrik Svanberg  2000  Ronneby Simsällskap    35.85  1:21.95  2:08.91    2:53.66   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  27 juni 2014 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF  Utskriftstid  16:45 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner