2018-06-18   17:30:22
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Head Summer Cup

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  HEAD Summer Cup 2014    Utskriftsdatum  27 juni 2014   
  Tävlingsort  Stockholm, Sweden    Utskriftstid  19:21   
  Arrangör  Polisens IF         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 juni 2014         
 
 
Gren 20, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mark Sovtsa  2001  Top Swimclub            29.42   
Anton Mylläri  2001  Ösmo Simsällskap            31.74   
Andre Otti  2002  Audentese Sportsclub            33.18   
Brage Straume  2001  Vestkantsvömmerne            33.39   
Herman Nilsson  2002  Spårvägens Simförening            33.90   
Isak Gustafsson  2001  Simklubben Neptun            34.12   
Max Lundberg  2001  Södertörns Simsällskap            34.54   
Tobias Moen Olsen  2002  Vestkantsvömmerne            34.91   
Uku Pärismaa  2001  Swimclub Briis            35.15   
10  Tyrone Nilsson-Deya  2001  Stockholmspolisens Sim IF            35.76   
11  Ludvig Grape Glennhage  2001  Gustavsbergs Simsällskap            35.77   
12  Teodor Juko Hiiemaa  2001  Swimclub Briis            36.31   
13  Aleksander Konovalov  2002  Top Swimclub            36.59   
14  Theodor Sköld  2001  Väsby Simsällskap            37.07   
15  Kaspar Helde  2002  Top Swimclub            37.20   
16  Mathias Renström  2001  Falu Simsällskap            37.39   
17  Morgan Martinsson  2001  Simklubben Neptun            37.65   
18  Joel Berglund  2002  Sundsvalls Simsällskap            37.96   
19  Axel Flykt-Rosen  2002  Skuru Idrottsklubb            38.10   
20  Oscar Mogard Linden  2002  Simklubben Neptun            38.12   
21  Dexter Dalsgaard  2001  Simklubben Neptun            38.27   
22  Tim Hansson  2001  Falu Simsällskap            38.41   
23  Morgan Malmfors  2002  Skuru Idrottsklubb            38.77   
24  Edvin Wirdby Myren  2002  Stockholmspolisens Sim IF            39.15   
25  Gregory Kask  2002  Audentese Sportsclub            39.54   
26  Johan Ekengren  2001  Sundsvalls Simsällskap            39.65   
27  Alexandr Sidorov  2002  Stockholmspolisens Sim IF            40.75   
28  Algot Lindwall  2002  Tyresö Simsällskap            41.07   
29  Axel Lilja  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening            41.10   
30  Hugo Lindskog  2002  Skuru Idrottsklubb            41.16   
31  Alexis Camacho  2001  Södertörns Simsällskap            41.20   
32  Gordon Ölund  2002  Spårvägens Simförening            42.17   
33  Adam Sehmi  2001  Södertörns Simsällskap            43.38   
34  Gabriel Henkel  2001  Gustavsbergs Simsällskap            44.25   
35  Nicolas Jernberg  2001  Älvsjö AIK Fritid            44.31   
36  Martin Melinder  2001  Väsby Simsällskap            45.49   
37  Adrian Tittelbach  2001  Väsby Simsällskap            47.50   
38  Max Kenning  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening            48.58   
Jacob Berhanu Birke  2002  Spårvägens Simförening            DNS   
Sahel Moshref  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening            DNS   
Adrian Brinnen  2001  Simklubben Neptun            DSQ   
Alexander Lehtonen Hebert  2002  Spårvägens Simförening            DSQ   
Chamindu Jayasuriya  2001  Simklubben Neptun            DSQ   
David Wahlin  2001  Älvsjö AIK Fritid            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  27 juni 2014 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF  Utskriftstid  19:21 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner