2018-09-21   06:10:48
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Head Summer Cup

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  HEAD Summer Cup 2014    Utskriftsdatum  27 juni 2014   
  Tävlingsort  Stockholm, Sweden    Utskriftstid  15:27   
  Arrangör  Polisens IF         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 juni 2014         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Henriette Dale  2003  Vestkantsvömmerne    35.03  1:15.09  1:54.47    2:33.84   
Rebecca Gustafsson  2003  Simklubben Neptun    35.47  1:14.80  1:55.62    2:34.18   
Helena Klamas  2003  Audentese Sportsclub    35.09  1:14.50  1:55.29    2:35.22   
Kai Liis Kivirähk  2003  Audentese Sportsclub    35.21  1:15.18  1:57.28    2:37.38   
Elin Peng  2003  Väsby Simsällskap    35.81  1:15.83  1:58.20    2:39.09   
Hanna Mehari  2003  Stockholmspolisens Sim IF    36.33  1:17.06  1:59.63    2:40.70   
Heleri Zirk  2004  Audentese Sportsclub    36.31  1:17.07  1:59.55    2:41.12   
Linnea Gipperth  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening    38.57  1:22.47  2:06.34    2:46.90   
Katriin Hansalu  2003  Swimclub Briis    36.27  1:18.05  2:03.33    2:47.95   
10  Mikaela Hedström  2003  Spårvägens Simförening    35.46  1:19.58  2:05.86    2:49.37   
11  Roya Tittelbach  2003  Väsby Simsällskap    37.70  1:23.51  2:11.83    2:52.88   
12  Laura Lillepuu  2003  Audentese Sportsclub    37.74  1:21.30  2:09.12    2:53.53   
13  Elin Lundgren  2003  Södertörns Simsällskap    39.28  1:23.37  2:10.05    2:54.03   
14  Jennifer Nyblom  2003  Väsby Simsällskap    37.17  1:23.18  2:10.34    2:55.62   
15  Tuva Björkén  2003  Väsby Simsällskap    38.73  1:24.28  2:10.88    2:55.64   
16  Emma Lundmark  2003  Solna Sundbyberg SS 04    37.63  1:21.88  2:10.91    2:58.48   
17  Freja Nordeman  2003  Simklubben Neptun    37.45  1:22.76  2:11.73    2:58.72   
18  Cornelia Lythell  2003  Spårvägens Simförening    41.61  1:29.20  2:16.26    2:58.80   
19  Mira Burmeister  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening    39.86  1:25.36  2:13.51    3:00.20   
20  Alva Wiker  2003  Falu Simsällskap    40.80  1:28.11  2:16.89    3:00.33   
21  Hanna Sahlin  2003  Sundsvalls Simsällskap    40.22  1:27.45  2:16.84    3:01.23   
22  Alva Hagström  2003  Simklubben Neptun    40.00  1:28.05  2:17.57    3:01.68   
23  Elin Bergman  2003  Väsby Simsällskap    39.55  1:28.20  2:16.74    3:02.03   
24  Elvira Schei  2003  Spårvägens Simförening    40.71  1:26.17  2:15.15    3:02.30   
25  Oliwia Kantecki  2003  Väsby Simsällskap    38.30  1:26.73  2:17.04    3:03.81   
26  Eliane Westermark  2003  Spårvägens Simförening    42.03  1:30.43  2:18.60    3:04.26   
27  Isabel Tegelöf  2003  Södertälje Simsällskap    42.53  1:30.04  2:19.53    3:05.94   
28  Ebba Worander  2003  Sundsvalls Simsällskap    40.47  1:28.44  2:20.73    3:06.25   
29  Anja Zetterberg  2003  Falu Simsällskap    40.41  1:27.29  2:17.29    3:07.41   
30  Vendela Hillström  2003  Simklubben Neptun    40.71  1:28.82  2:19.38    3:07.71   
31  Christina Floby  2003  Södertälje Simsällskap    41.96  1:30.88  2:21.43    3:09.83   
32  Ellen Weidenberg  2004  Ronneby Simsällskap    40.45  1:28.88  2:20.92    3:15.00   
33  Sara Torstensson  2004  Spårvägens Simförening    44.40  1:36.01  2:31.57    3:16.78   
34  Veronica Lythell  2003  Spårvägens Simförening    44.15  1:36.32  2:28.86    3:17.93   
35  Aysha Camal Cerrato  2004  Simklubben Neptun    42.18  1:32.85  2:27.67    3:18.13   
36  Elsa Djuphammar  2003  Simklubben Neptun    41.53  1:35.21  2:30.21    3:19.96   
37  Elsa Bäckström  2004  Skuru Idrottsklubb    44.61  1:39.03  2:32.16    3:23.59   
38  Felicia Heinz  2004  Skuru Idrottsklubb    43.47  1:36.69  2:33.04    3:27.95   
39  Hedda Wallberg  2003  Simklubben Neptun    43.85  1:36.06  2:32.24    3:28.33   
40  Emilia Wullrich  2003  Spårvägens Simförening    45.51  1:41.58  2:39.04    3:28.67   
41  Frida Bengtsson  2003  Södertälje Simsällskap    45.18  1:40.01  2:36.16    3:30.83   
42  Elvira Ölund  2004  Spårvägens Simförening    46.71  1:43.58  2:45.32    3:41.50   
43  Emelie Ekvall  2003  Falu Simsällskap    49.32  1:46.25  2:45.21    3:42.06   
44  Aliette Hellberg  2004  Södertälje Simsällskap    50.41  1:47.67  2:46.95    3:44.06   
45  Johanna Pettersson  2003  Eskilstuna Simklubb    42.91  1:40.34  2:44.38    3:48.78   
Emma Öberg  2003  Sundsvalls Simsällskap            DNS   
Lana Pihela  2004  Top Swimclub            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  27 juni 2014 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF  Utskriftstid  15:27 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  HEAD Summer Cup 2014    Utskriftsdatum  27 juni 2014   
  Tävlingsort  Stockholm, Sweden    Utskriftstid  15:41   
  Arrangör  Polisens IF         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 juni 2014         
 
 
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Daniel Löwenberg  2003  Stockholmspolisens Sim IF    34.31  1:16.00  1:59.57    2:41.44   
Jonathan Nilsson  2003  Sundsvalls Simsällskap    37.34  1:19.23  2:01.58    2:43.54   
Eric Malmquist  2003  Strängnäs Simsällskap    36.74  1:19.36  2:02.83    2:44.73   
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap    36.96  1:19.44  2:03.31    2:46.11   
Sebastian Johansson  2003  Simklubben Neptun    38.17  1:22.17  2:07.54    2:46.90   
Theo Oerther  2003  Södertälje Simsällskap    38.99  1:22.80  2:06.70    2:46.92   
Albin Hedlund  2003  Sundsvalls Simsällskap    38.93  1:22.68  2:07.44    2:47.73   
Christopher Palvadre  2003  Top Swimclub    36.30  1:20.35  2:05.16    2:51.43   
Markus Näsman  2003  Sundsvalls Simsällskap    39.39  1:26.40  2:12.36    2:55.70   
10  Victor Trägårdh  2003  Stockholmspolisens Sim IF    38.90  1:25.31  2:11.70    2:55.75   
11  Hannes Wrenne  2004  Ronneby Simsällskap    40.12  1:23.98  2:09.98    2:56.42   
12  Tim Lyrberg  2003  Stockholmspolisens Sim IF    38.30  1:24.00  2:11.77    2:58.01   
13  Troy Kroonder  2003  Simklubben Neptun    38.82  1:26.06  2:14.64    2:59.54   
14  Imre Arvidsson Lundblom  2003  Sundsvalls Simsällskap    40.29  1:26.88  2:15.17    3:01.57   
15  Patrick Orav  2004  Audentese Sportsclub    38.23  1:26.76  2:16.97    3:06.78   
16  Lukas Kelkay  2003  Stockholmspolisens Sim IF    42.41  1:30.50  2:20.07    3:07.39   
17  Linus Öberg  2003  Spårvägens Simförening    42.20  1:32.50  2:26.10    3:17.30   
18  Artur Ulmas  2004  Audentese Sportsclub    43.73  1:34.49  2:28.04    3:20.54   
19  Siavash Vatani  2003  Skuru Idrottsklubb    43.63  1:37.61  2:33.99    3:26.90   
20  Jesper Holmström  2003  Spårvägens Simförening    45.45  1:38.29  2:33.97    3:27.74   
21  Adam Hansson Dylén  2003  Spårvägens Simförening    45.09  1:39.39  2:38.14    3:32.12   
Sten-Anders Hellat  2004  Audentese Sportsclub            DNF   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  27 juni 2014 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF  Utskriftstid  15:41 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  HEAD Summer Cup 2014    Utskriftsdatum  27 juni 2014   
  Tävlingsort  Stockholm, Sweden    Utskriftstid  16:26   
  Arrangör  Polisens IF         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 juni 2014         
 
 
Gren 3, 200m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ella Simander  2002  Ronneby Simsällskap    32.73  1:09.56  1:46.61    2:22.75   
Gloria Muzito  2002  Sundsvalls Simsällskap    32.91  1:10.23  1:47.91    2:23.11   
Hanna Lindé  2001  Simklubben Neptun    32.52  1:09.06  1:47.07    2:24.01   
Louise Peacock  2001  Väsby Simsällskap    33.61  1:10.62  1:49.38    2:26.55   
Tova Andersson  2001  Väsby Simsällskap    33.12  1:10.30  1:48.80    2:27.64   
Louise Ericsson  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening    34.47  1:13.68  1:54.04    2:33.19   
Sofia Mannela  2001  Sundsvalls Simsällskap    33.76  1:12.00  1:52.98    2:33.82   
Hannah Zaalouk  2001  Solna Sundbyberg SS 04    36.04  1:16.36  1:56.88    2:33.91   
Linn Herlin  2002  Spårvägens Simförening    35.75  1:15.24  1:54.65    2:34.01   
10  Viktoria Sande  2001  Södertörns Simsällskap    34.29  1:13.52  1:54.84    2:34.20   
11  Ebba Andersson  2001  Väsby Simsällskap    35.53  1:16.45  1:56.90    2:34.50   
12  Filippa Ehn  2001  Simklubben Neptun    35.21  1:14.78  1:55.50    2:35.34   
13  Sofie Tolf  2002  Sundsvalls Simsällskap    34.69  1:14.55  1:55.23    2:35.48   
14  Claudia Carlson  2001  Skuru Idrottsklubb    36.09  1:17.29  1:59.20    2:37.49   
15  Jessika Borbos  2001  Falu Simsällskap    34.77  1:15.68  1:58.25    2:38.82   
16  Linnea Lindgren  2001  Väsby Simsällskap    34.87  1:15.64  1:58.55    2:39.96   
17  Astina Haxhiu  2002  Ronneby Simsällskap    35.75  1:17.04  1:59.86    2:41.07   
18  Hjördis Köhler  2001  Simklubben Neptun    37.03  1:18.19  2:01.74    2:41.16   
19  Josefin Olsson  2001  Väsby Simsällskap    34.88  1:15.26  1:58.87    2:41.27   
20  Helena Claudia Bruåsdal  2001  Vestkantsvömmerne    36.08  1:16.93  1:59.38    2:41.34   
21  Elma Starrost  2002  Simklubben Neptun    36.13  1:17.32  2:01.20    2:41.97   
22  Dimitra Tsirona  2002  Väsby Simsällskap    36.59  1:17.51  2:00.97    2:41.99   
23  Julia Björkén  2001  Väsby Simsällskap    35.69  1:17.28  2:00.89    2:42.68   
24  Vanessa Hübinette  2001  Väsby Simsällskap    35.81  1:17.44  2:01.00    2:43.25   
25  Sophia Wåhlén  2001  Simklubben Neptun    35.31  1:16.38  2:00.44    2:44.14   
26  Roya Mohimani Svärdell  2001  Simklubben Neptun    36.50  1:18.35  2:02.55    2:44.18   
27  Ottilia Hjelmborn  2001  Skuru Idrottsklubb    37.05  1:18.80  2:02.99    2:44.26   
28  Amanda Bekkewold  2001  Simklubben Neptun    37.34  1:18.64  2:02.75    2:44.69   
29  Sophie Dellmark  2001  Älvsjö AIK Fritid    38.00  1:20.45  2:05.04    2:45.52   
30  Hilda Sander  2002  Falu Simsällskap    38.89  1:21.66  2:05.85    2:45.64   
31  Emelie Widhe  2001  Strängnäs Simsällskap    35.88  1:19.92  2:03.91    2:46.14   
32  Linnea Yu Hammarsten  2002  Södertälje Simsällskap    36.26  1:18.14  2:03.58    2:47.19   
33  Matilda Pfeiff  2001  Väsby Simsällskap    37.50  1:21.31  2:05.82    2:47.84   
34  Yasmine Nadouri  2001  Södertälje Simsällskap    36.83  1:19.09  2:04.21    2:48.26   
35  Tova Wagenius  2001  Stockholmspolisens Sim IF    38.10  1:21.06  2:05.53    2:48.27   
36  Lucrezia Vespertini  2002  Väsby Simsällskap    34.50  1:15.95  2:02.16    2:49.69   
37  Elisabeth Reimann  2001  Audentese Sportsclub    38.54  1:21.61  2:07.12    2:49.93   
38  Frida Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb    37.38  1:21.46  2:07.19    2:50.11   
39  Cornelia Niring  2002  Stockholmspolisens Sim IF    38.88  1:23.35  2:09.34    2:50.65   
40  Felicia Östlund  2002  Skuru Idrottsklubb    37.79  1:21.49  2:06.89    2:50.71   
41  Anna Frisk-Garcia  2002  Väsby Simsällskap    36.57  1:20.62  2:06.40    2:51.76   
42  Melina Sundström  2002  Sundsvalls Simsällskap    39.10  1:23.70  2:09.17    2:53.97   
43  Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap    40.62  1:24.60  2:11.28    2:54.29   
44  Erica Sundholm  2002  Simklubben Neptun    39.06  1:23.87  2:11.59    2:55.06   
45  Sarron Mehari  2001  Stockholmspolisens Sim IF    39.62  1:25.32  2:12.36    2:56.71   
46  Chanda Smeds  2001  Simklubben Neptun    41.80  1:28.07  2:16.45    2:57.27   
47  Sophie Bladin  2002  Simklubben Neptun    40.49  1:26.14  2:12.35    2:57.41   
48  Emma Stråhle  2002  Tyresö Simsällskap    40.14  1:26.12  2:13.58    2:57.55   
49  Zelma Karlbom  2002  Stockholmspolisens Sim IF    37.59  1:22.65  2:10.42    2:57.81   
50  Angelica Blomberg  2002  Södertälje Simsällskap    39.16  1:24.25  2:11.55    2:57.88   
51  Embla Wihk  2002  Simklubben Neptun    39.25  1:26.44  2:14.35    2:59.84   
52  Victoria Danielsson  2002  Stockholmspolisens Sim IF    38.23  1:27.56  2:17.63    3:03.70   
53  Lovisa Malm  2002  Spårvägens Simförening    41.26  1:28.48  2:17.61    3:04.49   
54  Kajsa Backström  2001  Stockholmspolisens Sim IF    40.04  1:28.27  2:18.36    3:05.63   
55  Josefin Almgren  2002  Skuru Idrottsklubb    42.38  1:29.81  2:19.92    3:07.23   
56  Sofia Arpvall  2001  Älvsjö AIK Fritid    40.27  1:27.04  2:19.38    3:10.88   
57  Liis Soon  2002  Swimclub Briis    44.27  1:34.28  2:25.68    3:15.36   
58  Benita Abrahamsson Sánchez  2001  Simklubben Neptun    40.21  1:31.21  2:26.08    3:18.39   
59  Jana Smeds  2002  Simklubben Neptun    43.96  1:35.82  2:30.48    3:21.09   
60  Tove Hägerdal  2002  Spårvägens Simförening    44.71  1:38.14  2:33.14    3:24.83   
Anna Tiselius  2002  Simklubben Neptun            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  27 juni 2014 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF  Utskriftstid  16:26 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  HEAD Summer Cup 2014    Utskriftsdatum  27 juni 2014   
  Tävlingsort  Stockholm, Sweden    Utskriftstid  16:26   
  Arrangör  Polisens IF         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 juni 2014         
 
 
Gren 4, 200m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Mark Sovtsa  2001  Top Swimclub    30.63  1:06.47  1:43.88    2:18.82   
Max Lundberg  2001  Södertörns Simsällskap    31.65  1:07.71  1:44.62    2:20.76   
Ludvig Grape Glennhage  2001  Gustavsbergs Simsällskap    33.43  1:09.15  1:46.61    2:24.12   
Brage Straume  2001  Vestkantsvömmerne    32.44  1:09.33  1:47.39    2:24.25   
David Stålmarck  2001  Stockholmspolisens Sim IF    33.48  1:10.36  1:49.03    2:25.64   
Isak Gustafsson  2001  Simklubben Neptun    33.29  1:10.47  1:49.01    2:25.84   
Andreas Simson  2002  Audentese Sportsclub    31.38  1:09.08  1:47.48    2:26.19   
Anders Arge  2001  Top Swimclub    33.74  1:11.92  1:50.63    2:26.83   
Aleksander Kampus  2001  Top Swimclub    35.85  1:14.88  1:55.20    2:30.61   
10  Tobias Moen Olsen  2002  Vestkantsvömmerne    34.63  1:13.33  1:52.36    2:30.89   
11  Mark Köök  2001  Audentese Sportsclub    32.98  1:12.23  1:52.81    2:31.37   
12  Johan Ekengren  2001  Sundsvalls Simsällskap    35.07  1:13.44  1:53.81    2:31.38   
13  Mathias Renström  2001  Falu Simsällskap    34.22  1:13.58  1:53.63    2:32.14   
14  Tim Hansson  2001  Falu Simsällskap    36.01  1:16.10  2:34.51    2:34.51   
15  Joel Berglund  2002  Sundsvalls Simsällskap    35.04  1:15.54  1:57.84    2:34.98   
16  Jan Markus Kaabel  2002  Top Swimclub    34.41  1:14.90  1:57.64    2:35.18   
17  Morgan Martinsson  2001  Simklubben Neptun    35.81  1:15.90  1:57.38    2:35.21   
18  Uku Pärismaa  2001  Swimclub Briis    34.44  1:15.21  1:58.30    2:37.36   
19  Alexis Camacho  2001  Södertörns Simsällskap    35.10  1:16.47  2:00.03    2:39.78   
20  Herman Nilsson  2002  Spårvägens Simförening    35.83  1:17.37  2:00.50    2:40.93   
21  Martin Melinder  2001  Väsby Simsällskap    36.23  1:17.49  2:00.60    2:42.20   
22  Adam Sehmi  2001  Södertörns Simsällskap    37.09  1:17.62  2:01.09    2:42.35   
23  Alexandr Sidorov  2002  Stockholmspolisens Sim IF    37.09  1:19.53  2:03.39    2:42.46   
24  Elmar Kaska  2002  Swimclub Briis    36.56  1:19.11  2:02.92    2:43.75   
25  Hugo Lindskog  2002  Skuru Idrottsklubb    35.91  1:17.70  2:02.02    2:44.48   
26  Oscar Mogard Linden  2002  Simklubben Neptun    37.13  1:20.49  2:05.86    2:45.22   
27  Tyrone Nilsson-Deya  2001  Stockholmspolisens Sim IF    36.12  1:18.32  2:04.40    2:47.28   
28  Dexter Dalsgaard  2001  Simklubben Neptun    36.12  1:18.17  2:03.94    2:48.66   
29  Morgan Malmfors  2002  Skuru Idrottsklubb    38.40  1:23.78  2:09.81    2:50.73   
30  William Lernå  2002  Väsby Simsällskap    36.38  1:20.39  2:06.33    2:51.60   
31  Edvin Wirdby Myren  2002  Stockholmspolisens Sim IF    37.22  1:22.35  2:08.83    2:52.63   
32  David Wahlin  2001  Älvsjö AIK Fritid    37.82  1:24.13  2:12.34    2:56.56   
33  Gordon Ölund  2002  Spårvägens Simförening    36.27  1:19.91  2:10.21    2:58.38   
34  William Bernhardsson  2002  Spårvägens Simförening    37.54  1:23.69  2:12.56    3:00.63   
35  Olof Jardfelt  2001  Simklubben Neptun    37.61  1:22.65  2:10.96    3:00.77   
36  Max Kenning  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening    40.55  1:27.80  2:15.64    3:02.43   
37  Axel Flykt-Rosen  2002  Skuru Idrottsklubb    39.61  1:27.49  2:17.29    3:03.15   
38  Chamindu Jayasuriya  2001  Simklubben Neptun    38.97  1:26.02  2:15.90    3:04.85   
39  Theodor Fridh  2002  Södertörns Simsällskap    42.47  1:34.31  2:28.07    3:19.29   
40  Sahel Moshref  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening    43.58  1:37.47  2:35.02    3:28.28   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  27 juni 2014 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF  Utskriftstid  16:26 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  HEAD Summer Cup 2014    Utskriftsdatum  27 juni 2014   
  Tävlingsort  Stockholm, Sweden    Utskriftstid  16:36   
  Arrangör  Polisens IF         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 juni 2014         
 
 
Gren 5, 200m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Veronica Cobo-Lone  1999  Vestkantsvömmerne    31.96  1:06.93  1:43.45    2:19.08   
Jenny Isakssen  2000  Eskilstuna Simklubb    33.47  1:11.15  1:48.98    2:24.84   
Frida Berglund  1999  Ronneby Simsällskap    33.53  1:11.90  1:49.78    2:25.82   
Frida Björkman  1999  Tyresö Simsällskap    34.34  1:12.57  1:52.23    2:29.07   
Kleppestrand  1999  Vestkantsvömmerne    34.64  1:13.08  1:51.04    2:29.25   
Malin Jansson  1999  Simklubben Neptun    33.91  1:12.01  1:51.85    2:29.72   
Ronja Rantanen  1999  Falu Simsällskap    33.56  1:12.29  1:52.78    2:32.15   
Josefin Bering  1999  Södertörns Simsällskap    35.37  1:14.62  1:54.94    2:32.69   
Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb    35.38  1:14.50  1:55.20    2:33.25   
10  Eline Nygaard  2000  Vestkantsvömmerne    34.37  1:13.19  1:54.09    2:33.37   
11  Julia Danielsson  2000  Sundsvalls Simsällskap    34.68  1:14.62  1:55.48    2:35.11   
12  Cajsa-Lisa Jansson  1999  Spårvägens Simförening    34.62  1:14.59  1:56.15    2:35.24   
13  Wilma Ekwall  1999  Spårvägens Simförening    34.92  1:14.58  1:56.10    2:35.35   
14  Astrid Onno  2000  Spårvägens Simförening    34.41  1:13.91  1:54.85    2:35.47   
15  Astrid Blomberg  2000  Solna Sundbyberg SS 04    36.37  1:17.13  1:57.81    2:35.60   
16  Fanny Tyrstrup  1999  Stockholmspolisens Sim IF    34.94  1:14.71  1:56.95    2:35.77   
17  Emilia Blomqvist  1999  Stockholmspolisens Sim IF    35.10  1:14.52  1:56.06    2:36.04   
18  Sandra Jonsson  2000  Stockholmspolisens Sim IF    35.13  1:15.15  1:56.52    2:36.44   
19  Wera Berglin-Isokoski  1999  Ronneby Simsällskap    35.32  1:15.31  1:55.75    2:36.52   
20  Andrea Grill  2000  Stockholmspolisens Sim IF    36.31  1:16.50  1:57.96    2:36.95   
21  Terése Nyström  1999  Tyresö Simsällskap    35.65  1:15.52  1:57.20    2:37.32   
22  Ingvild Kristine Vindenes  1999  Vestkantsvömmerne    36.18  1:17.67  1:58.06    2:38.10   
23  Ida Brandt  2000  Falu Simsällskap    36.13  1:16.88  1:58.64    2:38.81   
24  Moa Fröberg  2000  Väsby Simsällskap    35.02  1:16.28  1:58.48    2:38.86   
25  Ella Gunnarsson  2000  Falu Simsällskap    36.42  1:17.62  2:00.09    2:40.33   
26  Sandra Jobs  2000  Falu Simsällskap    35.69  1:17.52  2:00.41    2:41.16   
27  Ella Ericson  2000  Simklubben Neptun    36.16  1:17.53  2:00.54    2:41.38   
28  Frida Sjögren  2000  Skuru Idrottsklubb    36.04  1:17.90  2:01.55    2:41.87   
29  Frida Nano  1999  Södertälje Simsällskap    33.58  1:13.16  1:56.45    2:42.43   
30  Clara Nykvist  2000  Simklubben Neptun    36.51  1:17.50  2:00.23    2:42.50   
31  Sara Tillenius  2000  Södertälje Simsällskap    36.37  1:17.86  2:01.08    2:43.04   
32  Jessica Gauffin  1999  Stockholmspolisens Sim IF    37.04  1:19.38  2:03.25    2:43.81   
33  Maya Lindhe  2000  Södertörns Simsällskap    37.26  1:19.50  2:02.91    2:44.24   
34  Vinona Bothe Karlsson  1999  Södertörns Simsällskap    35.70  1:19.23  2:03.71    2:44.36   
35  Alice Albinzon  2000  Simklubben Neptun    35.58  1:16.76  2:00.70    2:44.50   
36  Josefin Sehmi  1999  Södertörns Simsällskap    36.01  1:17.44  2:01.57    2:44.90   
37  Rebecka Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb    36.12  1:18.31  2:01.91    2:46.02   
38  Olivia Lindgren  1999  Sundsvalls Simsällskap    36.85  1:19.14  2:04.27    2:47.90   
39  Mathilda Bärnau  2000  Väsby Simsällskap    36.63  1:19.45  2:04.49    2:49.17   
40  Frida Berndtson  2000  Solna Sundbyberg SS 04    37.40  1:20.94  2:06.43    2:49.72   
41  Tilde Eklind  1999  Eskilstuna Simklubb    37.54  1:21.47  2:07.54    2:51.99   
42  Moa Fougner  1999  Tyresö Simsällskap    37.35  1:22.44  2:10.49    2:57.05   
43  Donya Dam  1999  Eskilstuna Simklubb    38.84  1:25.14  2:14.83    3:01.41   
44  Emilia Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb    37.66  1:23.79  2:13.44    3:02.07   
45  Josefin Asp  2000  Solna Sundbyberg SS 04    40.10  1:25.69  2:14.92    3:03.14   
46  Josefina Agrest  1999  Älvsjö AIK Fritid    43.33  1:34.81  2:29.12    3:23.13   
Jennifer Hjälm-Gerle  1999  Spårvägens Simförening            DNS   
Johanna Sandahl  2000  Simklubben Neptun            DNS   
Kaja Söreng  2000  Vestkantsvömmerne            DNS   
Yulia Formina  1999  Dussh Moscow            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  27 juni 2014 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF  Utskriftstid  16:36 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  HEAD Summer Cup 2014    Utskriftsdatum  27 juni 2014   
  Tävlingsort  Stockholm, Sweden    Utskriftstid  16:45   
  Arrangör  Polisens IF         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 juni 2014         
 
 
Gren 6, 200m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Walter Forsberg Meinhart  1999  Simklubben Neptun    30.39  1:04.88  1:40.78    2:15.18   
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap    30.12  1:05.00  1:41.08    2:16.07   
Kacper Zalomski  2000  Simklubben Neptun    32.23  1:09.36  1:46.81    2:23.82   
Oscar Johansson  2000  Simklubben Neptun    33.26  1:09.91  1:47.82    2:23.87   
Kenzo Buchli  2000  Stockholmspolisens Sim IF    33.45  1:10.72  1:49.23    2:25.26   
Carl Bidebo  2000  Eskilstuna Simklubb    32.37  1:09.53  1:48.28    2:25.68   
Viktor Syrén  2000  Eskilstuna Simklubb    34.22  1:11.45  1:49.91    2:26.85   
Elias Hysing  2000  Simklubben Neptun    31.34  1:10.00  1:51.66    2:29.76   
Sander Olai Antun  2000  Vestkantsvömmerne    35.65  1:14.39  1:52.68    2:31.08   
10  David Manea  1999  Södertörns Simsällskap    33.70  1:11.68  1:51.86    2:31.19   
11  Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap    33.54  1:12.27  1:52.68    2:32.01   
12  Elias Gipperth  2000  Saltsjöbadens Idrottsförening    35.02  1:15.04  1:56.04    2:33.82   
13  Oscar Törnquist  2000  Gustavsbergs Simsällskap    34.38  1:14.57  1:56.54    2:35.74   
14  Erik Sidén  2000  Stockholmspolisens Sim IF    35.21  1:16.20  1:57.62    2:37.47   
15  Viktor Klingeryd Jalamo  2000  Spårvägens Simförening    35.09  1:16.63  1:58.99    2:37.68   
16  Daniel Thelenius  2000  Spårvägens Simförening    33.98  1:14.18  1:56.19    2:37.82   
17  Elias Törnqvist  1999  Tyresö Simsällskap    34.43  1:15.76  1:58.73    2:38.30   
18  Glenn Andre Gilberg Bjaerum  2000  Vestkantsvömmerne    36.56  1:17.46  2:00.30    2:38.31   
19  Johan Bäcklund  2000  Sundsvalls Simsällskap    32.62  1:13.33  1:57.22    2:38.43   
20  Axel Witt  2000  Eskilstuna Simklubb    35.41  1:18.00  2:01.57    2:40.98   
21  Oskar Hägglund  1999  Södertörns Simsällskap    33.98  1:15.31  2:00.08    2:41.35   
22  Artush Shahverdyan  2000  Eskilstuna Simklubb    34.84  1:17.03  2:01.66    2:43.09   
23  Adam Fröjdfeldt  1999  Eskilstuna Simklubb    36.89  1:21.43  2:06.38    2:50.69   
24  Edvin Nordling  2000  Stockholmspolisens Sim IF    36.28  1:18.85  2:05.49    2:52.08   
25  Fredrik Svanberg  2000  Ronneby Simsällskap    35.85  1:21.95  2:08.91    2:53.66   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  27 juni 2014 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF  Utskriftstid  16:45 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  HEAD Summer Cup 2014    Utskriftsdatum  27 juni 2014   
  Tävlingsort  Stockholm, Sweden    Utskriftstid  16:52   
  Arrangör  Polisens IF         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 juni 2014         
 
 
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Desirée Andersson  1990  Stockholmspolisens Sim IF    30.78  1:04.34  1:39.29    2:14.11   
Sofia Bergkvist  1995  Stockholmspolisens Sim IF    31.54  1:05.39  1:40.61    2:15.56   
Hannah Berndtson  1996  Solna Sundbyberg SS 04    33.67  1:10.78  1:48.13    2:23.87   
Lena Westerlund  1998  Södertörns Simsällskap    33.38  1:08.49  1:46.40    2:26.29   
Ida Jaraquemada  1996  Stockholmspolisens Sim IF    32.48  1:09.96  1:48.59    2:27.52   
Hanna Hansson  1997  Stockholmspolisens Sim IF    33.78  1:11.31  1:50.88    2:28.83   
Wilma Andersson  1998  Spårvägens Simförening    32.18  1:10.21  1:50.02    2:29.60   
Saskia Kuhlins  1996  Spårvägens Simförening    34.54  1:12.72  1:51.80    2:30.50   
Mathilda Dahlin  1995  Södertälje Simsällskap    34.02  1:11.77  1:51.46    2:30.78   
10  Hanna Ekengren  1998  Sundsvalls Simsällskap    34.69  1:13.50  1:53.59    2:31.16   
11  Evelina Loftén  1996  Skuru Idrottsklubb    32.25  1:10.53  1:52.45    2:33.87   
12  Hanna Mattsson  1998  Sundsvalls Simsällskap    33.78  1:12.75  1:53.66    2:35.07   
13  Linnea Fridman  1995  Södertälje Simsällskap    33.95  1:13.27  1:55.43    2:35.71   
14  Malene Throndsen  1998  Vestkantsvömmerne    35.47  1:15.71  1:56.66    2:37.61   
15  Diana Bagheri  1997  Solna Sundbyberg SS 04    37.68  1:20.20  2:05.86    2:51.25   
16  Daphne Thörn  1998  Solna Sundbyberg SS 04    38.19  1:22.56  2:09.62    2:56.99   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  27 juni 2014 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF  Utskriftstid  16:52 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  HEAD Summer Cup 2014    Utskriftsdatum  27 juni 2014   
  Tävlingsort  Stockholm, Sweden    Utskriftstid  16:58   
  Arrangör  Polisens IF         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 juni 2014         
 
 
Gren 8, 200m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jesper Björk  1993  Stockholmspolisens Sim IF    28.36  58.97  1:29.23    1:56.41   
Joakim Q Hammarlind  1993  Stockholmspolisens Sim IF    28.53  1:00.00  1:30.71    1:59.59   
Martin Nilsson  1993  Stockholmspolisens Sim IF    29.95  1:01.75  1:35.01    2:04.76   
Sebastian Karlsson  1992  Stockholmspolisens Sim IF    29.19  1:01.21  1:35.55    2:07.73   
Joel Falk Hansson  1994  Stockholmspolisens Sim IF    32.16  1:05.10  1:38.35    2:08.89   
Kristoffer Wallenbro  1997  Spårvägens Simförening    29.36  1:02.18  1:36.01    2:09.84   
Frederick Holmer Fann  1998  Solna Sundbyberg SS 04    31.26  1:03.86  1:37.20    2:10.02   
Adrian Panahi  1998  Södertälje Simsällskap    30.24  1:04.51  1:39.32    2:13.86   
Marcus Svensson  1997  Stockholmspolisens Sim IF    30.38  1:04.16  1:39.21    2:14.55   
10  Simon Gipperth  1998  Saltsjöbadens Idrottsförening    30.49  1:05.48  1:41.52    2:14.73   
11  Christian Norberg  1998  Stockholmspolisens Sim IF    31.46  1:06.78  1:42.58    2:17.07   
12  Daniel Swahn  1995  Väsby Simsällskap    30.20  1:04.54  1:41.48    2:18.26   
13  Daniel Soume  1996  Södertälje Simsällskap    29.82  1:06.16  1:42.94    2:18.52   
14  Viktor Jändel  1996  Södertörns Simsällskap    30.96  1:06.40  1:42.96    2:19.26   
15  Oliver Freiholtz  1997  Spårvägens Simförening    29.68  1:05.16  1:43.78    2:22.22   
16  Dennis Wilkman  1998  Stockholmspolisens Sim IF    30.66  1:05.67  1:43.19    2:22.38   
17  Alfred Åström  1997  Stockholmspolisens Sim IF    32.73  1:09.37  1:48.10    2:26.14   
18  Per Höijer  1998  Falu Simsällskap    32.37  1:10.31  1:50.48    2:30.48   
19  Oscar Orosco Albornos  1998  Stockholmspolisens Sim IF    32.26  1:10.66  1:51.87    2:33.57   
20  Nikola Despotovic  1998  Södertörns Simsällskap    33.71  1:13.53  1:55.44    2:37.44   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  27 juni 2014 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF  Utskriftstid  16:58 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  HEAD Summer Cup 2014    Utskriftsdatum  27 juni 2014   
  Tävlingsort  Stockholm, Sweden    Utskriftstid  17:22   
  Arrangör  Polisens IF         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 juni 2014         
 
 
Gren 9, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Henriette Dale  2003  Vestkantsvömmerne    41.09        1:23.24   
Rebecca Gustafsson  2003  Simklubben Neptun    41.19        1:23.82   
Roya Tittelbach  2003  Väsby Simsällskap    40.32        1:23.87   
Mikaela Hedström  2003  Spårvägens Simförening    40.96        1:25.65   
Linnea Gipperth  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening    42.45        1:25.67   
Hanna-Grete Vutt  2003  Top Swimclub    41.56        1:25.99   
Elisa Tamm  2003  Top Swimclub    43.31        1:29.02   
Jennifer Nyblom  2003  Väsby Simsällskap    43.86        1:29.68   
Isa Lundgren Sonnergren  2004  Simklubben Neptun    42.91        1:30.17   
10  Laura Lillepuu  2003  Audentese Sportsclub    43.49        1:30.29   
11  Elin Lundgren  2003  Södertörns Simsällskap    44.22        1:30.67   
12  Hanna Mehari  2003  Stockholmspolisens Sim IF    44.88        1:30.98   
13  Gizela Gunin  2004  Top Swimclub    44.81        1:31.29   
14  Emma Lundmark  2003  Solna Sundbyberg SS 04    44.88        1:32.01   
15  Lisa Candelius  2003  Solna Sundbyberg SS 04    45.01        1:32.07   
16  Hanna Grete Hanvere  2003  Swimclub Briis    45.34        1:32.39   
16  Isabel Tegelöf  2003  Södertälje Simsällskap    45.66        1:32.39   
18  Oliwia Kantecki  2003  Väsby Simsällskap    44.20        1:32.67   
19  Freja Nordeman  2003  Simklubben Neptun    44.08        1:32.97   
20  Alva Wiker  2003  Falu Simsällskap    44.41        1:33.05   
21  Hanna Sahlin  2003  Sundsvalls Simsällskap    45.95        1:33.54   
22  Emelie Söderström  2003  Stockholmspolisens Sim IF    46.59        1:34.68   
22  Emili Eskel  2003  Audentese Sportsclub    45.62        1:34.68   
24  Elin Bergman  2003  Väsby Simsällskap    46.55        1:35.06   
25  Vendela Hillström  2003  Simklubben Neptun    47.52        1:35.58   
26  Cornelia Lythell  2003  Spårvägens Simförening    48.08        1:35.97   
27  Alma Cyrus  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening    49.56        1:37.45   
28  Christina Floby  2003  Södertälje Simsällskap    48.47        1:38.94   
29  Eliane Westermark  2003  Spårvägens Simförening    48.80        1:38.97   
30  Ella Törnqvist  2003  Tyresö Simsällskap    49.51        1:39.16   
30  Elvira Schei  2003  Spårvägens Simförening    49.36        1:39.16   
32  Ebba Worander  2003  Sundsvalls Simsällskap    49.27        1:41.98   
33  Hedda Wallberg  2003  Simklubben Neptun    48.84        1:42.23   
34  Alva Hagström  2003  Simklubben Neptun    48.86        1:42.64   
35  Amanda Takala  2004  Väsby Simsällskap    49.00        1:43.16   
36  Emilia Wullrich  2003  Spårvägens Simförening    52.13        1:43.28   
37  Isabel Sarap  2003  Audentese Sportsclub    48.59        1:43.50   
38  Elsa Djuphammar  2003  Simklubben Neptun    51.69        1:44.43   
39  Ellen Weidenberg  2004  Ronneby Simsällskap    50.58        1:44.59   
40  Emelie Lindström  2003  Väsby Simsällskap    50.26        1:44.61   
41  Moa Nyblom  2005  Väsby Simsällskap    51.03        1:45.08   
42  Aysha Camal Cerrato  2004  Simklubben Neptun    51.50        1:45.47   
43  Anja Zetterberg  2003  Falu Simsällskap    50.78        1:45.48   
44  Frida Bengtsson  2003  Södertälje Simsällskap    50.26        1:45.76   
45  Alice Lagerholm  2003  Väsby Simsällskap    51.78        1:45.93   
46  Sara Torstensson  2004  Spårvägens Simförening    51.92        1:45.98   
47  Johanna Bagelius  2004  Spårvägens Simförening    50.09        1:46.15   
48  Felicia Heinz  2004  Skuru Idrottsklubb    52.94        1:47.62   
49  Elsa Bäckström  2004  Skuru Idrottsklubb    53.79        1:49.52   
50  Annalise Tamm  2004  Top Swimclub    50.43        1:50.15   
51  Emilia Tshibanda  2004  Strängnäs Simsällskap    53.29        1:52.43   
52  Fiona Karlsson  2004  Ösmo Simsällskap    55.10        1:55.24   
53  Emelie Ekvall  2003  Falu Simsällskap    55.55        1:55.91   
54  Veronica Olsson  2005  Spårvägens Simförening    54.87        1:55.95   
55  Olivia Östlund  2003  Skuru Idrottsklubb    56.51        1:56.15   
56  Moa Berg  2006  Södertälje Simsällskap    57.02        1:59.89   
57  Elvira Ölund  2004  Spårvägens Simförening    56.34        2:00.21   
Emma Öberg  2003  Sundsvalls Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  27 juni 2014 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF  Utskriftstid  17:22 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  HEAD Summer Cup 2014    Utskriftsdatum  27 juni 2014   
  Tävlingsort  Stockholm, Sweden    Utskriftstid  17:32   
  Arrangör  Polisens IF         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 juni 2014         
 
 
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap    41.18        1:22.58   
Daniel Löwenberg  2003  Stockholmspolisens Sim IF    40.45        1:23.68   
Markus Erik Tommula  2003  Audentese Sportsclub    41.68        1:23.98   
Jonathan Sandqvist  2003  Södertörns Simsällskap    42.11        1:24.75   
Albin Hedlund  2003  Sundsvalls Simsällskap    41.99        1:24.81   
Erik Lööw  2003  Södertälje Simsällskap    42.31        1:25.46   
Sebastian Johansson  2003  Simklubben Neptun    42.56        1:27.06   
Mihkel Melker Marran  2003  Swimclub Briis    42.91        1:27.93   
Jonathan Nilsson  2003  Sundsvalls Simsällskap    44.50        1:29.01   
10  Theo Oerther  2003  Södertälje Simsällskap    46.85        1:31.62   
11  Tim Lyrberg  2003  Stockholmspolisens Sim IF    43.83        1:32.01   
12  Hans Mikk Kuulpak  2004  Top Swimclub    43.72        1:32.19   
13  Victor Trägårdh  2003  Stockholmspolisens Sim IF    46.60        1:34.51   
14  Artur Ulmas  2004  Audentese Sportsclub    46.16        1:34.91   
15  Gustav Niring  2004  Stockholmspolisens Sim IF    47.71        1:35.07   
16  Hannes Wrenne  2004  Ronneby Simsällskap    47.33        1:35.94   
17  Troy Kroonder  2003  Simklubben Neptun    45.40        1:36.09   
18  Lukas Kelkay  2003  Stockholmspolisens Sim IF    48.88        1:37.84   
19  Axel Lewander  2004  Stockholmspolisens Sim IF    47.21        1:38.42   
20  Markus Näsman  2003  Sundsvalls Simsällskap    47.92        1:39.51   
21  Linus Öberg  2003  Spårvägens Simförening    49.32        1:41.38   
22  Kevin Hellman  2005  Södertörns Simsällskap    49.86        1:42.89   
23  Siavash Vatani  2003  Skuru Idrottsklubb    48.66        1:42.96   
24  Rikard Fabel  2003  Väsby Simsällskap    49.60        1:43.41   
25  Oskar Fridsell  2003  Solna Sundbyberg SS 04    49.76        1:44.32   
26  Adam Hansson Dylén  2003  Spårvägens Simförening    52.72        1:46.62   
27  Gabriel Derantz  2003  Väsby Simsällskap    51.78        1:46.99   
28  Emil Berg  2003  Södertälje Simsällskap    53.37        1:49.63   
29  Jesper Holmström  2003  Spårvägens Simförening    54.48        1:50.24   
30  Henry Veesaar  2004  Audentese Sportsclub    51.10        1:51.17   
Leonardo Vespertini  2003  Väsby Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  27 juni 2014 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF  Utskriftstid  17:32 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  HEAD Summer Cup 2014    Utskriftsdatum  27 juni 2014   
  Tävlingsort  Stockholm, Sweden    Utskriftstid  17:51   
  Arrangör  Polisens IF         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 juni 2014         
 
 
Gren 11, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sofia Walsh  2002  Stockholmspolisens Sim IF    36.46        1:15.93   
Tova Andersson  2001  Väsby Simsällskap    37.88        1:18.34   
Sofia Mannela  2001  Sundsvalls Simsällskap    37.63        1:19.88   
Ottilia Hjelmborn  2001  Skuru Idrottsklubb    39.27        1:20.27   
Felicia Rosenberg  2002  Väsby Simsällskap    39.08        1:20.35   
Linn Herlin  2002  Spårvägens Simförening    39.50        1:20.52   
Hanna Lindé  2001  Simklubben Neptun    39.32        1:21.06   
Claudia Carlson  2001  Skuru Idrottsklubb    39.97        1:21.92   
Louise Peacock  2001  Väsby Simsällskap    40.01        1:22.41   
10  Ella Simander  2002  Ronneby Simsällskap    40.69        1:22.53   
11  Viktoria Sande  2001  Södertörns Simsällskap    40.70        1:22.69   
12  Cornelia Niring  2002  Stockholmspolisens Sim IF    41.17        1:23.66   
13  Julia Björkén  2001  Väsby Simsällskap    40.64        1:23.89   
14  Anna Frisk-Garcia  2002  Väsby Simsällskap    40.38        1:23.92   
15  Linnea Lindgren  2001  Väsby Simsällskap    41.57        1:24.01   
16  Hannah Zaalouk  2001  Solna Sundbyberg SS 04    41.78        1:24.17   
17  Linnea Yu Hammarsten  2002  Södertälje Simsällskap    41.56        1:24.38   
18  Matilda Pfeiff  2001  Väsby Simsällskap    41.48        1:24.69   
19  Jessika Borbos  2001  Falu Simsällskap    39.59        1:24.75   
20  Dimitra Tsirona  2002  Väsby Simsällskap    40.53        1:25.08   
21  Louise Ericsson  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening    43.02        1:25.78   
22  Ebba Andersson  2001  Väsby Simsällskap    41.94        1:26.07   
23  Astina Haxhiu  2002  Ronneby Simsällskap    42.21        1:26.37   
24  Emma Osterman  2002  Södertörns Simsällskap    42.70        1:26.93   
25  Tilda Wik  2001  Eskilstuna Simklubb    42.34        1:27.34   
26  Alva Wikström  2002  Falu Simsällskap    42.70        1:27.74   
26  Hjördis Köhler  2001  Simklubben Neptun    42.92        1:27.74   
28  Tora Hansson  2002  Gustavsbergs Simsällskap    41.47        1:27.77   
29  Helena Claudia Bruåsdal  2001  Vestkantsvömmerne    42.62        1:27.86   
30  Ellen Strandberg  2001  Sundsvalls Simsällskap    42.67        1:27.88   
31  Sofie Tolf  2002  Sundsvalls Simsällskap    42.93        1:28.16   
32  Elma Starrost  2002  Simklubben Neptun    42.82        1:28.21   
33  Hilda Sander  2002  Falu Simsällskap    43.19        1:28.51   
34  Sophia Wåhlén  2001  Simklubben Neptun    42.78        1:28.65   
35  Filippa Ehn  2001  Simklubben Neptun    43.52        1:28.71   
36  Vanessa Hübinette  2001  Väsby Simsällskap    42.33        1:28.74   
37  Emma Norlin  2002  Sundsvalls Simsällskap    44.37        1:28.93   
38  Amanda Bekkewold  2001  Simklubben Neptun    42.95        1:29.25   
39  Jennifer Laine  2001  Solna Sundbyberg SS 04    44.14        1:30.44   
40  Lovisa Malm  2002  Spårvägens Simförening    44.63        1:30.68   
41  Jessica Edlundh  2002  Solna Sundbyberg SS 04    44.52        1:31.18   
42  Emma Lu  2002  Väsby Simsällskap    42.90        1:31.31   
43  Emelie Widhe  2001  Strängnäs Simsällskap    43.08        1:31.33   
44  Roya Mohimani Svärdell  2001  Simklubben Neptun    46.28        1:32.15   
45  Erica Öberg  2001  Skuru Idrottsklubb    44.05        1:32.22   
45  Nellie Ghaufouri  2001  Stockholmspolisens Sim IF    44.06        1:32.22   
47  Michelle Aspberg  2002  Södertörns Simsällskap    45.64        1:32.96   
48  Erica Sundholm  2002  Simklubben Neptun    46.19        1:33.00   
49  Sophie Bladin  2002  Simklubben Neptun    45.23        1:33.17   
50  Yasmine Nadouri  2001  Södertälje Simsällskap    45.65        1:33.32   
51  Sofia Björkman  2002  Tyresö Simsällskap    45.27        1:33.95   
52  Emma Stråhle  2002  Tyresö Simsällskap    46.26        1:34.17   
53  Sophie Dellmark  2001  Älvsjö AIK Fritid    45.15        1:34.38   
54  Josefin Almgren  2002  Skuru Idrottsklubb    48.50        1:36.12   
55  Felicia Östlund  2002  Skuru Idrottsklubb    47.36        1:36.25   
56  Benita Abrahamsson Sánchez  2001  Simklubben Neptun    47.14        1:36.87   
57  Sidony Estifanos  2001  Stockholmspolisens Sim IF    46.88        1:37.31   
58  Sarron Mehari  2001  Stockholmspolisens Sim IF    48.18        1:37.63   
59  Angelica Blomberg  2002  Södertälje Simsällskap    48.14        1:37.99   
60  Melina Sundström  2002  Sundsvalls Simsällskap    47.89        1:38.78   
61  Maja Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb    49.90        1:40.30   
62  Embla Wihk  2002  Simklubben Neptun    50.07        1:41.05   
63  Kajsa Backström  2001  Stockholmspolisens Sim IF    48.78        1:41.25   
64  Sandra Lingman-Kronberg Kronberg  2001  Solna Sundbyberg SS 04    49.37        1:42.10   
65  Victoria Danielsson  2002  Stockholmspolisens Sim IF    49.85        1:44.02   
66  Tove Hägerdal  2002  Spårvägens Simförening    53.92        1:44.17   
67  Liis Soon  2002  Swimclub Briis    52.20        1:44.42   
68  Jana Smeds  2002  Simklubben Neptun    51.98        1:46.28   
69  Agnes Olsson  2002  Falu Simsällskap    51.49        1:46.94   
70  Maja Aly  2002  Ösmo Simsällskap    51.58        1:47.31   
Anna Tiselius  2002  Simklubben Neptun            DNS   
Andrea Mitrovic  2002  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
Sofia Arpvall  2001  Älvsjö AIK Fritid            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  27 juni 2014 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF  Utskriftstid  17:51 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  HEAD Summer Cup 2014    Utskriftsdatum  27 juni 2014   
  Tävlingsort  Stockholm, Sweden    Utskriftstid  18:06   
  Arrangör  Polisens IF         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 juni 2014         
 
 
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johan Hennert  2001  Solna Sundbyberg SS 04    35.89        1:12.92   
Anton Mylläri  2001  Ösmo Simsällskap    35.93        1:14.21   
Brage Straume  2001  Vestkantsvömmerne    36.50        1:15.14   
Isak Gustafsson  2001  Simklubben Neptun    38.18        1:16.75   
Max Lundberg  2001  Södertörns Simsällskap    38.17        1:17.72   
Anders Arge  2001  Top Swimclub    38.42        1:18.11   
Mark Köök  2001  Audentese Sportsclub    38.61        1:20.09   
Ludvig Grape Glennhage  2001  Gustavsbergs Simsällskap    39.28        1:20.89   
Aleksander Roosimaa  2001  Audentese Sportsclub    38.43        1:21.15   
10  Hugo Lindskog  2002  Skuru Idrottsklubb    40.11        1:22.86   
11  David Stålmarck  2001  Stockholmspolisens Sim IF    40.60        1:23.24   
12  William Lernå  2002  Väsby Simsällskap    40.31        1:23.67   
13  Kaspar Helde  2002  Top Swimclub    40.74        1:24.11   
14  Algot Lindwall  2002  Tyresö Simsällskap    41.83        1:25.15   
14  Mathias Renström  2001  Falu Simsällskap    40.36        1:25.15   
16  Alexis Camacho  2001  Södertörns Simsällskap    42.11        1:25.24   
17  Axel Flykt-Rosen  2002  Skuru Idrottsklubb    41.56        1:26.09   
18  Edvin Wirdby Myren  2002  Stockholmspolisens Sim IF    40.41        1:26.18   
19  Elmar Kaska  2002  Swimclub Briis    42.46        1:26.69   
20  William Bernhardsson  2002  Spårvägens Simförening    42.92        1:27.32   
21  Tyrone Nilsson-Deya  2001  Stockholmspolisens Sim IF    41.90        1:27.48   
22  Theodor Sköld  2001  Väsby Simsällskap    41.76        1:28.37   
23  Morgan Martinsson  2001  Simklubben Neptun    43.26        1:28.67   
24  Gregory Kask  2002  Audentese Sportsclub    41.66        1:29.12   
25  Morgan Malmfors  2002  Skuru Idrottsklubb    44.65        1:29.44   
26  Herman Nilsson  2002  Spårvägens Simförening    44.53        1:29.57   
27  Alexandr Sidorov  2002  Stockholmspolisens Sim IF    44.19        1:29.63   
28  Axel Lilja  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    44.16        1:29.81   
29  Olof Jardfelt  2001  Simklubben Neptun    43.27        1:30.60   
30  Adam Sehmi  2001  Södertörns Simsällskap    44.29        1:31.22   
31  Tim Hansson  2001  Falu Simsällskap    45.11        1:31.72   
32  Oscar Mogard Linden  2002  Simklubben Neptun    44.30        1:31.80   
33  Frederik Saal  2002  Audentese Sportsclub    44.82        1:32.37   
34  Gordon Ölund  2002  Spårvägens Simförening    45.89        1:32.51   
35  Martin Melinder  2001  Väsby Simsällskap    44.74        1:32.98   
36  Tim Lundwall  2001  Tyresö Simsällskap    47.46        1:33.43   
37  Erik Talts  2002  Top Swimclub    46.67        1:34.91   
38  Adrian Tittelbach  2001  Väsby Simsällskap    47.55        1:38.58   
39  David Wahlin  2001  Älvsjö AIK Fritid    49.91        1:39.89   
40  Jakob Meeker  2001  Eskilstuna Simklubb    47.53        1:41.55   
41  Alexander Lehtonen Hebert  2002  Spårvägens Simförening    51.80        1:43.44   
42  Theodor Fridh  2002  Södertörns Simsällskap    50.97        1:46.33   
43  Max Kenning  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening    52.16        1:46.51   
Teodor Juko Hiiemaa  2001  Swimclub Briis            DNS   
Juri Kozlik  2001  Top Swimclub            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  27 juni 2014 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF  Utskriftstid  18:06 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  HEAD Summer Cup 2014    Utskriftsdatum  27 juni 2014   
  Tävlingsort  Stockholm, Sweden    Utskriftstid  18:15   
  Arrangör  Polisens IF         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 juni 2014         
 
 
Gren 13, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Veronica Cobo-Lone  1999  Vestkantsvömmerne    37.54        1:16.69   
Frida Björkman  1999  Tyresö Simsällskap    37.67        1:17.09   
Frida Berglund  1999  Ronneby Simsällskap    36.85        1:17.20   
Tuva Glimmerud-Gullbjörk  2000  Stockholmspolisens Sim IF    38.36        1:18.96   
Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb    38.12        1:19.62   
Ingvild Kristine Vindenes  1999  Vestkantsvömmerne    38.71        1:19.91   
Wilma Hagmansson  1999  Spårvägens Simförening    39.68        1:20.47   
Astrid Onno  2000  Spårvägens Simförening    39.57        1:21.63   
Ida Asplund  1999  Eskilstuna Simklubb    40.49        1:22.53   
10  Olivia Lindgren  1999  Sundsvalls Simsällskap    38.72        1:22.80   
11  Fanny Odin  2000  Spårvägens Simförening    39.75        1:22.86   
12  Sandra Jobs  2000  Falu Simsällskap    39.87        1:23.61   
13  Matilda Högberg-Klang  2000  Gustavsbergs Simsällskap    39.91        1:23.68   
14  Andrea Grill  2000  Stockholmspolisens Sim IF    40.85        1:23.97   
15  Josefin Bering  1999  Södertörns Simsällskap    40.99        1:24.08   
16  Josefine Orr  2000  Tyresö Simsällskap    40.74        1:24.22   
17  Sara Tillenius  2000  Södertälje Simsällskap    40.87        1:24.68   
18  Tova Adrelius  2000  Falu Simsällskap    41.32        1:24.95   
19  Cajsa-Lisa Jansson  1999  Spårvägens Simförening    41.35        1:25.14   
20  Frida Sjögren  2000  Skuru Idrottsklubb    41.72        1:25.16   
21  Kleppestrand  1999  Vestkantsvömmerne    41.38        1:25.38   
22  Jennifer Backhoff Wahlund  1999  Väsby Simsällskap    41.45        1:26.10   
23  Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb    41.75        1:26.25   
24  Frida Berndtson  2000  Solna Sundbyberg SS 04    43.28        1:26.52   
25  Jessica Gauffin  1999  Stockholmspolisens Sim IF    42.65        1:26.98   
25  Ronja Rantanen  1999  Falu Simsällskap    41.33        1:26.98   
27  Maya Lindhe  2000  Södertörns Simsällskap    42.34        1:27.28   
28  Maike Kuhlins  2000  Spårvägens Simförening    41.98        1:27.50   
29  Moa Fröberg  2000  Väsby Simsällskap    42.10        1:27.53   
30  Astrid Eliasson  2000  Södertörns Simsällskap    43.50        1:29.08   
31  Maja Söderkvist  2000  Falu Simsällskap    43.20        1:29.27   
32  Wera Berglin-Isokoski  1999  Ronneby Simsällskap    43.80        1:29.33   
33  Josefin Sehmi  1999  Södertörns Simsällskap    43.54        1:30.10   
34  Tilde Eklind  1999  Eskilstuna Simklubb    43.36        1:30.19   
35  Lo Lindeblad  2000  Väsby Simsällskap    44.94        1:31.11   
36  Ella Gunnarsson  2000  Falu Simsällskap    44.05        1:31.38   
37  Moa Fougner  1999  Tyresö Simsällskap    44.99        1:32.74   
38  Clara Nykvist  2000  Simklubben Neptun    44.44        1:32.81   
39  Lisa Mattsson  2000  Falu Simsällskap    45.67        1:34.08   
40  Mathilda Bärnau  2000  Väsby Simsällskap    45.25        1:34.56   
41  Linda Svensson  2000  Spårvägens Simförening    44.68        1:34.97   
42  Julia From  1999  Södertörns Simsällskap    44.65        1:35.78   
43  Tilda Bellander  2000  Gustavsbergs Simsällskap    46.25        1:37.87   
44  Saga Ytterholm  2000  Falu Simsällskap    46.13        1:40.92   
45  Ida Johansson  1999  Tyresö Simsällskap    48.73        1:42.70   
46  Josefina Agrest  1999  Älvsjö AIK Fritid    51.98        1:48.53   
Johanna Sandahl  2000  Simklubben Neptun            DNS   
Eline Nygaard  2000  Vestkantsvömmerne            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  27 juni 2014 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF  Utskriftstid  18:15 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  HEAD Summer Cup 2014    Utskriftsdatum  27 juni 2014   
  Tävlingsort  Stockholm, Sweden    Utskriftstid  18:18   
  Arrangör  Polisens IF         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 juni 2014         
 
 
Gren 14, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap    35.90        1:13.16   
Guillermo Illanes  2000  Södertälje Simsällskap    36.90        1:14.91   
Oscar Johansson  2000  Simklubben Neptun    37.54        1:16.18   
Kacper Zalomski  2000  Simklubben Neptun    37.16        1:17.26   
Walter Forsberg Meinhart  1999  Simklubben Neptun    37.75        1:17.35   
Kevin Ballchand  1999  Stockholmspolisens Sim IF    37.16        1:17.81   
Olle Hennert  1999  Solna Sundbyberg SS 04    37.99        1:19.05   
Viktor Syrén  2000  Eskilstuna Simklubb    39.18        1:20.62   
Elias Törnqvist  1999  Tyresö Simsällskap    39.59        1:21.47   
10  Daniel Thelenius  2000  Spårvägens Simförening    40.75        1:22.52   
11  Sander Olai Antun  2000  Vestkantsvömmerne    41.60        1:24.87   
12  Axel Witt  2000  Eskilstuna Simklubb    42.18        1:26.38   
13  Oskar Hägglund  1999  Södertörns Simsällskap    42.29        1:27.02   
14  Johan Bäcklund  2000  Sundsvalls Simsällskap    41.77        1:28.94   
15  Glenn Andre Gilberg Bjaerum  2000  Vestkantsvömmerne    44.23        1:29.95   
16  Adam Fröjdfeldt  1999  Eskilstuna Simklubb    44.88        1:31.06   
17  Fredrik Svanberg  2000  Ronneby Simsällskap    45.33        1:35.76   
18  Edvin Nordling  2000  Stockholmspolisens Sim IF    44.83        1:36.23   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  27 juni 2014 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF  Utskriftstid  18:18 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  HEAD Summer Cup 2014    Utskriftsdatum  27 juni 2014   
  Tävlingsort  Stockholm, Sweden    Utskriftstid  18:22   
  Arrangör  Polisens IF         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 juni 2014         
 
 
Gren 15, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Greta Nykvist  1996  Södertörns Simsällskap    33.41        1:09.52   
Saskia Kuhlins  1996  Spårvägens Simförening    36.89        1:17.01   
Hannah Berndtson  1996  Solna Sundbyberg SS 04    37.61        1:17.27   
Nathalie Johnsson  1996  Skuru Idrottsklubb    37.33        1:17.57   
Elin Törnqvist  1998  Tyresö Simsällskap    36.99        1:17.85   
Lise Öberg  1998  Skuru Idrottsklubb    37.66        1:18.94   
Filippa Berndtson  1997  Solna Sundbyberg SS 04    38.35        1:19.52   
Hanna Mattsson  1998  Sundsvalls Simsällskap    38.29        1:19.98   
Rebecca Höglind  1998  Solna Sundbyberg SS 04    38.67        1:20.05   
10  Mathilda Dahlin  1995  Södertälje Simsällskap    38.22        1:20.35   
11  Wilma Andersson  1998  Spårvägens Simförening    37.88        1:20.45   
12  Malene Throndsen  1998  Vestkantsvömmerne    40.82        1:22.76   
13  Sarah Reichhuber  1998  Skuru Idrottsklubb    39.06        1:23.25   
14  Hanna Hansson  1997  Stockholmspolisens Sim IF    41.31        1:25.72   
15  Lena Westerlund  1998  Södertörns Simsällskap    42.19        1:26.10   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  27 juni 2014 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF  Utskriftstid  18:22 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  HEAD Summer Cup 2014    Utskriftsdatum  27 juni 2014   
  Tävlingsort  Stockholm, Sweden    Utskriftstid  18:26   
  Arrangör  Polisens IF         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 juni 2014         
 
 
Gren 16, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tim Filipsson  1996  Skuru Idrottsklubb    32.14        1:07.16   
Fredric Wernqvist  1998  Södertälje Simsällskap    32.97        1:08.80   
Sebastian Tellgren  1998  Södertälje Simsällskap    34.20        1:12.66   
Dennis Wilkman  1998  Stockholmspolisens Sim IF    35.75        1:12.90   
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    34.97        1:13.44   
Marcus Svensson  1997  Stockholmspolisens Sim IF    35.60        1:13.59   
Viktor Jändel  1996  Södertörns Simsällskap    36.76        1:15.83   
Teodor Eliasson  1998  Södertörns Simsällskap    39.49        1:20.68   
Gustav Sander  1998  Falu Simsällskap    37.38        1:21.08   
10  Per Höijer  1998  Falu Simsällskap    40.63        1:24.86   
Killian Walsh  1998  Stockholmspolisens Sim IF            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  27 juni 2014 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF  Utskriftstid  18:26 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  HEAD Summer Cup 2014    Utskriftsdatum  27 juni 2014   
  Tävlingsort  Stockholm, Sweden    Utskriftstid  18:51   
  Arrangör  Polisens IF         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 juni 2014         
 
 
Gren 17, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kai Liis Kivirähk  2003  Audentese Sportsclub            35.23   
Henriette Dale  2003  Vestkantsvömmerne            35.63   
Elin Peng  2003  Väsby Simsällskap            36.54   
Mikaela Hedström  2003  Spårvägens Simförening            36.60   
Hanna Mehari  2003  Stockholmspolisens Sim IF            37.05   
Rebecca Gustafsson  2003  Simklubben Neptun            37.95   
Helena Klamas  2003  Audentese Sportsclub            38.12   
Katriin Hansalu  2003  Swimclub Briis            38.15   
Lisa Candelius  2003  Solna Sundbyberg SS 04            38.38   
10  Isa Lundgren Sonnergren  2004  Simklubben Neptun            38.66   
11  Jennifer Nyblom  2003  Väsby Simsällskap            38.96   
12  Hanna-Grete Vutt  2003  Top Swimclub            39.88   
13  Freja Nordeman  2003  Simklubben Neptun            40.16   
14  Alva Wiker  2003  Falu Simsällskap            41.33   
15  Elin Bergman  2003  Väsby Simsällskap            41.56   
16  Vendela Hillström  2003  Simklubben Neptun            41.93   
17  Elin Lundgren  2003  Södertörns Simsällskap            41.98   
18  Emma Lundmark  2003  Solna Sundbyberg SS 04            42.23   
19  Olivia Bäckström  2005  Södertörns Simsällskap            42.84   
20  Mena-Nelly Nurk  2003  Audentese Sportsclub            42.86   
21  Alva Hagström  2003  Simklubben Neptun            43.51   
22  Ioanna Tsirona  2004  Väsby Simsällskap            43.74   
22  Oliwia Kantecki  2003  Väsby Simsällskap            43.74   
24  Alice Öberg  2003  Sundsvalls Simsällskap            43.80   
25  Elisa Tamm  2003  Top Swimclub            44.19   
25  Hanna Grete Hanvere  2003  Swimclub Briis            44.19   
27  Isabel Tegelöf  2003  Södertälje Simsällskap            44.36   
28  Tuva Björkén  2003  Väsby Simsällskap            44.54   
29  Cornelia Lythell  2003  Spårvägens Simförening            44.74   
30  Roya Tittelbach  2003  Väsby Simsällskap            44.81   
31  Hanna Sahlin  2003  Sundsvalls Simsällskap            45.21   
32  Emelie Lindström  2003  Väsby Simsällskap            45.39   
33  Frida Bengtsson  2003  Södertälje Simsällskap            45.60   
34  Ellen Weidenberg  2004  Ronneby Simsällskap            45.61   
35  Mira Burmeister  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening            45.62   
36  Trinu Ress  2004  Top Swimclub            45.67   
37  Elvira Schei  2003  Spårvägens Simförening            46.34   
38  Ebba Worander  2003  Sundsvalls Simsällskap            46.86   
39  Christina Floby  2003  Södertälje Simsällskap            47.31   
40  Emelie Söderström  2003  Stockholmspolisens Sim IF            47.43   
41  Felicia Heinz  2004  Skuru Idrottsklubb            47.48   
42  Eliane Westermark  2003  Spårvägens Simförening            47.92   
43  Hedda Wallberg  2003  Simklubben Neptun            48.06   
44  Alma Cyrus  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening            48.37   
45  Veronica Lythell  2003  Spårvägens Simförening            48.55   
46  Anja Zetterberg  2003  Falu Simsällskap            51.03   
47  Aysha Camal Cerrato  2004  Simklubben Neptun            52.15   
48  Elsa Bäckström  2004  Skuru Idrottsklubb            54.82   
49  Rebecka Ishaq  2003  Solna Sundbyberg SS 04            55.54   
50  Amanda Takala  2004  Väsby Simsällskap            56.05   
51  Veronica Olsson  2005  Spårvägens Simförening            56.90   
52  Emilia Tshibanda  2004  Strängnäs Simsällskap            57.51   
53  Amanda Kelkay  2005  Stockholmspolisens Sim IF            58.69   
54  Sara Torstensson  2004  Spårvägens Simförening            58.74   
55  Gabriella Klang Fornehed  2003  Solna Sundbyberg SS 04            1:00.11   
56  Emilia Wullrich  2003  Spårvägens Simförening            1:02.06   
Emma Öberg  2003  Sundsvalls Simsällskap            DNS   
Aliette Hellberg  2004  Södertälje Simsällskap            DSQ   
Edith Hukkanen  2003  Stockholmspolisens Sim IF            DSQ   
Elsa Djuphammar  2003  Simklubben Neptun            DSQ   
Elvira Ölund  2004  Spårvägens Simförening            DSQ   
Fiona Karlsson  2004  Ösmo Simsällskap            DSQ   
Johanna Pettersson  2003  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
Linnea Gipperth  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
Liv Asp Olsson  2005  Stockholmspolisens Sim IF            DSQ   
Olivia Östlund  2003  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  27 juni 2014 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF  Utskriftstid  18:51 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  HEAD Summer Cup 2014    Utskriftsdatum  27 juni 2014   
  Tävlingsort  Stockholm, Sweden    Utskriftstid  19:00   
  Arrangör  Polisens IF         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 juni 2014         
 
 
Gren 18, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Albin Hedlund  2003  Sundsvalls Simsällskap            36.75   
Daniel Löwenberg  2003  Stockholmspolisens Sim IF            37.96   
Theo Oerther  2003  Södertälje Simsällskap            39.73   
Sebastian Johansson  2003  Simklubben Neptun            40.00   
Artur Tabler  2004  Top Swimclub            40.23   
Eric Malmquist  2003  Strängnäs Simsällskap            40.49   
Axel Lewander  2004  Stockholmspolisens Sim IF            40.54   
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap            41.28   
Troy Kroonder  2003  Simklubben Neptun            42.49   
10  Tim Lyrberg  2003  Stockholmspolisens Sim IF            42.83   
11  Lukas Kelkay  2003  Stockholmspolisens Sim IF            42.85   
12  Imre Arvidsson Lundblom  2003  Sundsvalls Simsällskap            43.30   
13  Ludwig Svedin  2004  Sundsvalls Simsällskap            44.16   
14  Jonathan Nilsson  2003  Sundsvalls Simsällskap            44.17   
15  Erik Lööw  2003  Södertälje Simsällskap            45.42   
16  Markus Näsman  2003  Sundsvalls Simsällskap            45.81   
17  Gustav Niring  2004  Stockholmspolisens Sim IF            45.82   
18  Jonathan Sandqvist  2003  Södertörns Simsällskap            47.46   
19  Eskil Widehag  2003  Solna Sundbyberg SS 04            47.54   
20  Linus Öberg  2003  Spårvägens Simförening            48.74   
21  Hannes Wrenne  2004  Ronneby Simsällskap            49.44   
22  Victor Trägårdh  2003  Stockholmspolisens Sim IF            50.00   
23  Emil Berg  2003  Södertälje Simsällskap            50.84   
24  Rikard Fabel  2003  Väsby Simsällskap            50.95   
25  Gabriel Derantz  2003  Väsby Simsällskap            52.33   
26  Gustavs Cerps  2004  Skuru Idrottsklubb            53.71   
27  Jesper Holmström  2003  Spårvägens Simförening            53.79   
Adam Hansson Dylén  2003  Spårvägens Simförening            DSQ   
Mihkel Melker Marran  2003  Swimclub Briis            DSQ   
Oskar Fridsell  2003  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  27 juni 2014 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF  Utskriftstid  19:00 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  HEAD Summer Cup 2014    Utskriftsdatum  27 juni 2014   
  Tävlingsort  Stockholm, Sweden    Utskriftstid  19:13   
  Arrangör  Polisens IF         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 juni 2014         
 
 
Gren 19, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Paola Kylberg  2002  Stockholmspolisens Sim IF            32.51   
Dimitra Tsirona  2002  Väsby Simsällskap            33.72   
Tova Andersson  2001  Väsby Simsällskap            33.72   
Hanna Lindé  2001  Simklubben Neptun            33.76   
Linnea Yu Hammarsten  2002  Södertälje Simsällskap            34.37   
Sofie Tolf  2002  Sundsvalls Simsällskap            34.78   
Gloria Muzito  2002  Sundsvalls Simsällskap            34.90   
Ebba Andersson  2001  Väsby Simsällskap            35.00   
Ottilia Hjelmborn  2001  Skuru Idrottsklubb            35.29   
10  Julia Grill  2002  Stockholmspolisens Sim IF            35.49   
11  Hjördis Köhler  2001  Simklubben Neptun            35.72   
12  Julia Björkén  2001  Väsby Simsällskap            35.83   
13  Tora Hansson  2002  Gustavsbergs Simsällskap            36.03   
14  Lucrezia Vespertini  2002  Väsby Simsällskap            36.05   
15  Louise Peacock  2001  Väsby Simsällskap            36.14   
16  Tuva Balkerud  2001  Sundsvalls Simsällskap            36.24   
17  Leticia Yumi Buchli  2002  Stockholmspolisens Sim IF            36.37   
18  Frida Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb            36.72   
19  Claudia Carlson  2001  Skuru Idrottsklubb            36.85   
20  Ella Simander  2002  Ronneby Simsällskap            36.97   
21  Yulia Riffo Hagberg  2002  Södertörns Simsällskap            37.27   
22  Chanda Smeds  2001  Simklubben Neptun            37.34   
23  Hilda Sander  2002  Falu Simsällskap            37.37   
24  Felicia Rosenberg  2002  Väsby Simsällskap            37.58   
25  Embla Wihk  2002  Simklubben Neptun            37.74   
26  Linn Herlin  2002  Spårvägens Simförening            37.78   
27  Astina Haxhiu  2002  Ronneby Simsällskap            38.02   
28  Sophie Dellmark  2001  Älvsjö AIK Fritid            38.08   
29  Vanessa Hübinette  2001  Väsby Simsällskap            38.40   
30  Linnea Lindgren  2001  Väsby Simsällskap            38.54   
31  Matilda Pfeiff  2001  Väsby Simsällskap            38.62   
32  Amanda Bekkewold  2001  Simklubben Neptun            38.96   
33  Vera Sköld  2001  Tyresö Simsällskap            39.23   
34  Josefin Olsson  2001  Väsby Simsällskap            39.39   
35  Emma Norlin  2002  Sundsvalls Simsällskap            39.65   
36  Erica Öberg  2001  Skuru Idrottsklubb            39.69   
37  Emelie Widhe  2001  Strängnäs Simsällskap            40.17   
37  Roya Mohimani Svärdell  2001  Simklubben Neptun            40.17   
39  Benita Abrahamsson Sánchez  2001  Simklubben Neptun            40.35   
40  Helena Claudia Bruåsdal  2001  Vestkantsvömmerne            40.51   
41  Sophie Bladin  2002  Simklubben Neptun            40.56   
42  Cornelia Niring  2002  Stockholmspolisens Sim IF            41.04   
43  Ellen Strandberg  2001  Sundsvalls Simsällskap            41.05   
44  Erica Sundholm  2002  Simklubben Neptun            41.22   
45  Sophia Wåhlén  2001  Simklubben Neptun            41.30   
46  Tova Wagenius  2001  Stockholmspolisens Sim IF            41.31   
47  Filippa Ehn  2001  Simklubben Neptun            41.84   
48  Anna Frisk-Garcia  2002  Väsby Simsällskap            42.04   
49  Emma Lu  2002  Väsby Simsällskap            42.10   
50  Zelma Karlbom  2002  Stockholmspolisens Sim IF            42.56   
51  Melina Sundström  2002  Sundsvalls Simsällskap            42.70   
52  Felicia Östlund  2002  Skuru Idrottsklubb            42.82   
53  Sofia Björkman  2002  Tyresö Simsällskap            43.35   
54  Elma Starrost  2002  Simklubben Neptun            43.45   
55  Alva Wikström  2002  Falu Simsällskap            43.51   
56  Nellie Ghaufouri  2001  Stockholmspolisens Sim IF            43.87   
57  Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap            43.92   
58  Maja Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb            44.02   
59  Victoria Danielsson  2002  Stockholmspolisens Sim IF            44.18   
60  Sarron Mehari  2001  Stockholmspolisens Sim IF            44.52   
61  Andrea Mitrovic  2002  Solna Sundbyberg SS 04            44.64   
62  Emma Stråhle  2002  Tyresö Simsällskap            45.07   
63  Sandra Lingman-Kronberg Kronberg  2001  Solna Sundbyberg SS 04            45.38   
64  Agnes Olsson  2002  Falu Simsällskap            45.95   
65  Tilda Wik  2001  Eskilstuna Simklubb            46.04   
66  Kajsa Backström  2001  Stockholmspolisens Sim IF            47.00   
67  Martina Taxén  2001  Tyresö Simsällskap            47.19   
68  Lovisa Malm  2002  Spårvägens Simförening            47.86   
69  Angelica Blomberg  2002  Södertälje Simsällskap            48.04   
70  Jana Smeds  2002  Simklubben Neptun            49.12   
71  Jessica Edlundh  2002  Solna Sundbyberg SS 04            49.15   
72  Sofia Arpvall  2001  Älvsjö AIK Fritid            50.74   
73  Josefin Almgren  2002  Skuru Idrottsklubb            51.16   
74  Maja Aly  2002  Ösmo Simsällskap            52.68   
75  Amanda Lindow  2002  Falu Simsällskap            54.41   
76  Agnes Ovuka  2001  Väsby Simsällskap            55.05   
77  Tove Hägerdal  2002  Spårvägens Simförening            57.55   
Anna Tiselius  2002  Simklubben Neptun            DNS   
Emma Osterman  2002  Södertörns Simsällskap            DSQ   
Louise Ericsson  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
Michelle Aspberg  2002  Södertörns Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  27 juni 2014 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF  Utskriftstid  19:13 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  HEAD Summer Cup 2014    Utskriftsdatum  27 juni 2014   
  Tävlingsort  Stockholm, Sweden    Utskriftstid  19:21   
  Arrangör  Polisens IF         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 juni 2014         
 
 
Gren 20, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mark Sovtsa  2001  Top Swimclub            29.42   
Anton Mylläri  2001  Ösmo Simsällskap            31.74   
Andre Otti  2002  Audentese Sportsclub            33.18   
Brage Straume  2001  Vestkantsvömmerne            33.39   
Herman Nilsson  2002  Spårvägens Simförening            33.90   
Isak Gustafsson  2001  Simklubben Neptun            34.12   
Max Lundberg  2001  Södertörns Simsällskap            34.54   
Tobias Moen Olsen  2002  Vestkantsvömmerne            34.91   
Uku Pärismaa  2001  Swimclub Briis            35.15   
10  Tyrone Nilsson-Deya  2001  Stockholmspolisens Sim IF            35.76   
11  Ludvig Grape Glennhage  2001  Gustavsbergs Simsällskap            35.77   
12  Teodor Juko Hiiemaa  2001  Swimclub Briis            36.31   
13  Aleksander Konovalov  2002  Top Swimclub            36.59   
14  Theodor Sköld  2001  Väsby Simsällskap            37.07   
15  Kaspar Helde  2002  Top Swimclub            37.20   
16  Mathias Renström  2001  Falu Simsällskap            37.39   
17  Morgan Martinsson  2001  Simklubben Neptun            37.65   
18  Joel Berglund  2002  Sundsvalls Simsällskap            37.96   
19  Axel Flykt-Rosen  2002  Skuru Idrottsklubb            38.10   
20  Oscar Mogard Linden  2002  Simklubben Neptun            38.12   
21  Dexter Dalsgaard  2001  Simklubben Neptun            38.27   
22  Tim Hansson  2001  Falu Simsällskap            38.41   
23  Morgan Malmfors  2002  Skuru Idrottsklubb            38.77   
24  Edvin Wirdby Myren  2002  Stockholmspolisens Sim IF            39.15   
25  Gregory Kask  2002  Audentese Sportsclub            39.54   
26  Johan Ekengren  2001  Sundsvalls Simsällskap            39.65   
27  Alexandr Sidorov  2002  Stockholmspolisens Sim IF            40.75   
28  Algot Lindwall  2002  Tyresö Simsällskap            41.07   
29  Axel Lilja  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening            41.10   
30  Hugo Lindskog  2002  Skuru Idrottsklubb            41.16   
31  Alexis Camacho  2001  Södertörns Simsällskap            41.20   
32  Gordon Ölund  2002  Spårvägens Simförening            42.17   
33  Adam Sehmi  2001  Södertörns Simsällskap            43.38   
34  Gabriel Henkel  2001  Gustavsbergs Simsällskap            44.25   
35  Nicolas Jernberg  2001  Älvsjö AIK Fritid            44.31   
36  Martin Melinder  2001  Väsby Simsällskap            45.49   
37  Adrian Tittelbach  2001  Väsby Simsällskap            47.50   
38  Max Kenning  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening            48.58   
Jacob Berhanu Birke  2002  Spårvägens Simförening            DNS   
Sahel Moshref  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening            DNS   
Adrian Brinnen  2001  Simklubben Neptun            DSQ   
Alexander Lehtonen Hebert  2002  Spårvägens Simförening            DSQ   
Chamindu Jayasuriya  2001  Simklubben Neptun            DSQ   
David Wahlin  2001  Älvsjö AIK Fritid            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  27 juni 2014 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF  Utskriftstid  19:21 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  HEAD Summer Cup 2014    Utskriftsdatum  27 juni 2014   
  Tävlingsort  Stockholm, Sweden    Utskriftstid  19:30   
  Arrangör  Polisens IF         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 juni 2014         
 
 
Gren 21, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Eline Nygaard  2000  Vestkantsvömmerne            32.35   
Pernilla Hultberg  1999  Tyresö Simsällskap            33.44   
Ida Asplund  1999  Eskilstuna Simklubb            33.48   
Veronica Cobo-Lone  1999  Vestkantsvömmerne            33.58   
Frida Berglund  1999  Ronneby Simsällskap            33.77   
Astrid Onno  2000  Spårvägens Simförening            33.98   
Jenny Isakssen  2000  Eskilstuna Simklubb            34.05   
Lisa Holmqvist  1999  Stockholmspolisens Sim IF            34.52   
Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb            34.82   
10  Rebecka Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb            34.93   
11  Julia Danielsson  2000  Sundsvalls Simsällskap            35.08   
12  Olivia Högstedt Petersén  1999  Stockholmspolisens Sim IF            35.50   
13  Josefin Bering  1999  Södertörns Simsällskap            35.55   
14  Fanny Odin  2000  Spårvägens Simförening            36.15   
15  Moa Fröberg  2000  Väsby Simsällskap            36.18   
16  Cecilia Barrena Forsberg  1999  Kanaans Simsällskap            36.52   
17  Lenina Mariani-Lopez  1999  Södertälje Simsällskap            36.62   
18  Wera Berglin-Isokoski  1999  Ronneby Simsällskap            36.63   
19  Ingvild Kristine Vindenes  1999  Vestkantsvömmerne            36.69   
20  Ella Gunnarsson  2000  Falu Simsällskap            36.72   
21  Mirjam Amouri  2000  Stockholmspolisens Sim IF            36.83   
22  Malin Jansson  1999  Simklubben Neptun            36.95   
23  Astrid Blomberg  2000  Solna Sundbyberg SS 04            37.02   
24  Alice Albinzon  2000  Simklubben Neptun            37.16   
25  Kleppestrand  1999  Vestkantsvömmerne            37.23   
26  Frida Sjögren  2000  Skuru Idrottsklubb            37.61   
27  Frida Berndtson  2000  Solna Sundbyberg SS 04            37.88   
28  Ronja Rantanen  1999  Falu Simsällskap            37.93   
29  Ella Ericson  2000  Simklubben Neptun            37.94   
30  Sandra Jobs  2000  Falu Simsällskap            38.06   
31  Maya Lindhe  2000  Södertörns Simsällskap            38.18   
32  Linda Svensson  2000  Spårvägens Simförening            38.46   
33  Maike Kuhlins  2000  Spårvägens Simförening            38.52   
34  Wilma Ekwall  1999  Spårvägens Simförening            38.53   
35  Matilda Högberg-Klang  2000  Gustavsbergs Simsällskap            38.85   
36  Filippa Högberg-Klang  1999  Gustavsbergs Simsällskap            38.86   
37  Ida Brandt  2000  Falu Simsällskap            38.89   
38  Vinona Bothe Karlsson  1999  Södertörns Simsällskap            39.03   
39  Sandra Jonsson  2000  Stockholmspolisens Sim IF            39.34   
40  Moa Fougner  1999  Tyresö Simsällskap            39.52   
41  Jennifer Backhoff Wahlund  1999  Väsby Simsällskap            40.07   
42  Olivia Lindgren  1999  Sundsvalls Simsällskap            40.35   
43  Lo Lindeblad  2000  Väsby Simsällskap            40.61   
44  Astrid Eliasson  2000  Södertörns Simsällskap            40.62   
45  Jessica Gauffin  1999  Stockholmspolisens Sim IF            40.68   
46  Maja Söderkvist  2000  Falu Simsällskap            40.83   
47  Josefin Sehmi  1999  Södertörns Simsällskap            40.85   
48  Mathilda Bärnau  2000  Väsby Simsällskap            40.90   
49  Josefine Orr  2000  Tyresö Simsällskap            41.37   
50  Saga Ytterholm  2000  Falu Simsällskap            42.89   
51  Josefin Asp  2000  Solna Sundbyberg SS 04            45.33   
52  Yardagul Kop  2000  Kanaans Simsällskap            48.13   
Frida Nano  1999  Södertälje Simsällskap            DNS   
Jennifer Hjälm-Gerle  1999  Spårvägens Simförening            DNS   
Johanna Sandahl  2000  Simklubben Neptun            DNS   
Kaja Söreng  2000  Vestkantsvömmerne            DNS   
Josefina Agrest  1999  Älvsjö AIK Fritid            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  27 juni 2014 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF  Utskriftstid  19:30 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  HEAD Summer Cup 2014    Utskriftsdatum  27 juni 2014   
  Tävlingsort  Stockholm, Sweden    Utskriftstid  19:34   
  Arrangör  Polisens IF         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 juni 2014         
 
 
Gren 22, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap            30.80   
Walter Forsberg Meinhart  1999  Simklubben Neptun            31.31   
Alexander Dimitriou  2000  Stockholmspolisens Sim IF            31.72   
Viktor Syrén  2000  Eskilstuna Simklubb            32.73   
Viktor Klingeryd Jalamo  2000  Spårvägens Simförening            33.36   
Kevin Ballchand  1999  Stockholmspolisens Sim IF            33.53   
Dmitri Denisenko  2000  Kanaans Simsällskap            33.67   
Daniel Thelenius  2000  Spårvägens Simförening            33.77   
Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap            34.09   
10  Oscar Johansson  2000  Simklubben Neptun            34.41   
11  Oscar Törnquist  2000  Gustavsbergs Simsällskap            34.50   
12  Artush Shahverdyan  2000  Eskilstuna Simklubb            34.79   
13  Josef Mehari  1999  Stockholmspolisens Sim IF            35.17   
14  Carl Bidebo  2000  Eskilstuna Simklubb            35.42   
15  Erik Sidén  2000  Stockholmspolisens Sim IF            35.50   
16  Kacper Zalomski  2000  Simklubben Neptun            35.63   
17  Guillermo Illanes  2000  Södertälje Simsällskap            35.84   
18  Michael Wink  1999  Stockholmspolisens Sim IF            36.34   
19  Olle Hennert  1999  Solna Sundbyberg SS 04            36.99   
20  Sander Olai Antun  2000  Vestkantsvömmerne            37.00   
21  David Manea  1999  Södertörns Simsällskap            37.25   
22  Oskar Mikker  2000  Södertörns Simsällskap            37.54   
23  Elias Gipperth  2000  Saltsjöbadens Idrottsförening            38.33   
24  Fredrik Svanberg  2000  Ronneby Simsällskap            44.34   
Victor Hahn  1999  Spårvägens Simförening            DNS   
Glenn Andre Gilberg Bjaerum  2000  Vestkantsvömmerne            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  27 juni 2014 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF  Utskriftstid  19:34 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  HEAD Summer Cup 2014    Utskriftsdatum  27 juni 2014   
  Tävlingsort  Stockholm, Sweden    Utskriftstid  19:37   
  Arrangör  Polisens IF         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 juni 2014         
 
 
Gren 23, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jessica Berg  1998  Stockholmspolisens Sim IF            30.13   
Vendela Norrman  1995  Tyresö Simsällskap            30.39   
Evelina Loftén  1996  Skuru Idrottsklubb            31.41   
Josefin Lantz  1996  Väsby Simsällskap            31.44   
Filippa Berndtson  1997  Solna Sundbyberg SS 04            31.66   
Lise Öberg  1998  Skuru Idrottsklubb            32.78   
Mathilda Dahlin  1995  Södertälje Simsällskap            33.38   
Hannah Berndtson  1996  Solna Sundbyberg SS 04            33.70   
Cassandra Magnusson  1997  Sundsvalls Simsällskap            33.94   
10  Rebecca Höglind  1998  Solna Sundbyberg SS 04            34.07   
11  Malene Throndsen  1998  Vestkantsvömmerne            34.52   
12  Sarah Reichhuber  1998  Skuru Idrottsklubb            35.06   
13  Hanna Hansson  1997  Stockholmspolisens Sim IF            35.54   
14  Hanna Mattsson  1998  Sundsvalls Simsällskap            35.68   
15  Diana Bagheri  1997  Solna Sundbyberg SS 04            38.85   
16  Daphne Thörn  1998  Solna Sundbyberg SS 04            44.14   
Marianna Christophersen  1998  Simklubben Neptun            DNS   
Therese Nord  1993  Stockholmspolisens Sim IF            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  27 juni 2014 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF  Utskriftstid  19:37 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  HEAD Summer Cup 2014    Utskriftsdatum  27 juni 2014   
  Tävlingsort  Stockholm, Sweden    Utskriftstid  19:41   
  Arrangör  Polisens IF         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 juni 2014         
 
 
Gren 24, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kim Helander  1992  Tyresö Simsällskap            25.61   
Christoffer Andersson  1994  Tyresö Simsällskap            27.25   
Tim Filipsson  1996  Skuru Idrottsklubb            27.70   
Marcus Nordin  1992  Södertälje Simsällskap            28.00   
Jesper Falk  1994  Skuru Idrottsklubb            28.25   
Erland Ekholm  1996  Stockholmspolisens Sim IF            28.47   
Oliver Freiholtz  1997  Spårvägens Simförening            29.06   
Kristoffer Wallenbro  1997  Spårvägens Simförening            29.08   
Alfred Åström  1997  Stockholmspolisens Sim IF            29.32   
10  Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap            29.67   
11  Daniel Soume  1996  Södertälje Simsällskap            29.89   
12  Christian Norberg  1998  Stockholmspolisens Sim IF            30.38   
13  Frederick Holmer Fann  1998  Solna Sundbyberg SS 04            30.47   
14  Gustav Sander  1998  Falu Simsällskap            31.17   
15  Daniel Swahn  1995  Väsby Simsällskap            31.79   
15  Dennis Wilkman  1998  Stockholmspolisens Sim IF            31.79   
17  Lars Hennert  1961  Solna Sundbyberg SS 04            31.93   
18  Killian Walsh  1998  Stockholmspolisens Sim IF            32.20   
19  Per Höijer  1998  Falu Simsällskap            33.14   
20  Oscar Orosco Albornos  1998  Stockholmspolisens Sim IF            33.23   
21  Simon Gipperth  1998  Saltsjöbadens Idrottsförening            35.45   
22  Teodor Eliasson  1998  Södertörns Simsällskap            36.25   
Felipe Holguin  1997  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  27 juni 2014 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF  Utskriftstid  19:41 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  HEAD Summer Cup 2014    Utskriftsdatum  27 juni 2014   
  Tävlingsort  Stockholm, Sweden    Utskriftstid  19:54   
  Arrangör  Polisens IF         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 juni 2014         
 
 
Gren 25, 4X50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Väsby SS Damer Lag 1  Väsby Simsällskap            2:02.92   
  Josefin Lantz  1996      28.83        28.83   
  Tova Andersson  2001      29.80        58.63   
  Moa Fröberg  2000      32.17        1:30.80   
  Elin Peng  2003      32.12        2:02.92   
                     
Polisen Damer Lag 1  Stockholmspolisens Sim IF            2:08.21   
  Tuva Glimmerud-Gullbjörk  2000      32.06        32.06   
  Emmeli Hansson  1995      29.81        1:01.87   
  Sofia Walsh  2002      30.57        1:32.44   
  Emelie Söderström  2003      35.77        2:08.21   
                     
Sundsvall Damer Lag 1  1999  Sundsvalls Simsällskap            2:08.45   
  Cassandra Magnusson  1997      30.95        30.95   
  Gloria Muzito  2002      30.35        1:01.30   
  Julia Danielsson  2000      31.81        1:33.11   
  Hanna Sahlin  2003      35.34        2:08.45   
                     
Spårvägen Damer 1  Spårvägens Simförening            2:08.69   
  Saskia Kuhlins  1996      30.67        30.67   
  Astrid Onno  2000      31.71        1:02.38   
  Linn Herlin  2002      33.19        1:35.57   
  Mikaela Hedström  2003      33.12        2:08.69   
                     
Södertörn Damer [1995]  1995  Södertörns Simsällskap            2:08.95   
  Greta Nykvist  1996      28.62        28.62   
  Josefin Bering  1999      31.27        59.89   
  Viktoria Sande  2001      33.13        1:33.02   
  Elin Lundgren  2003      35.93        2:08.95   
                     
Neptun Damer Lag 1  Simklubben Neptun            2:09.44   
  Malin Jansson  1999      31.65        31.65   
  Ella Ericson  2000      32.35        1:04.00   
  Hanna Lindé  2001      31.23        1:35.23   
  Isa Lundgren Sonnergren  2004      34.21        2:09.44   
                     
Polisen Damer Lag 2  Stockholmspolisens Sim IF            2:09.96   
  Jessica Gauffin  1999      34.39        34.39   
  Paola Kylberg  2002      31.31        1:05.70   
  Hanna Mehari  2003      33.69        1:39.39   
  Hanna Hansson  1997      30.57        2:09.96   
                     
Sundsvall Damer Lag 2  1999  Sundsvalls Simsällskap            2:12.15   
  Hanna Mattsson  1998      30.86        30.86   
  Tuva Balkerud  2001      30.96        1:01.82   
  Olivia Lindgren  1999      33.15        1:34.97   
  Alice Öberg  2003      37.18        2:12.15   
                     
Sundsvall Damer Lag 3  1998  Sundsvalls Simsällskap            2:14.59   
  Hanna Ekengren  1998      32.68        32.68   
  Sofia Mannela  2001      31.39        1:04.07   
  Sofie Tolf  2002      33.50        1:37.57   
  Ebba Worander  2003      37.02        2:14.59   
                     
10  Polisen Damer Lag 3  Stockholmspolisens Sim IF            2:19.84   
  Andrea Grill  2000      32.69        32.69   
  Jessica Berg  1998      30.65        1:03.34   
  Julia Grill  2002      33.99        1:37.33   
  Luna Estifanos  2003      42.51        2:19.84   
                     
11  Polisen Damer Lag 4  Stockholmspolisens Sim IF            2:22.30   
  Lisa Holmqvist  1999      33.20        33.20   
  Alexandra Lindén  2001      32.17        1:05.37   
  Olivia Högstedt Petersén  1999      33.09        1:38.46   
  Edith Hukkanen  2003      43.84        2:22.30   
                     
12  Spårvägen Damer 2  Spårvägens Simförening            2:23.43   
  Wilma Andersson  1998      31.90        31.90   
  Maike Kuhlins  2000      33.39        1:05.29   
  Lovisa Malm  2002      39.22        1:44.51   
  Eliane Westermark  2003      38.92        2:23.43   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  27 juni 2014 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF  Utskriftstid  19:54 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  HEAD Summer Cup 2014    Utskriftsdatum  27 juni 2014   
  Tävlingsort  Stockholm, Sweden    Utskriftstid  20:03   
  Arrangör  Polisens IF         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 juni 2014         
 
 
Gren 26, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Neptun Herrar Lag 1  Simklubben Neptun            2:04.88   
  Walter Forsberg Meinhart  1999      28.24        28.24   
  Kacper Zalomski  2000      30.00        58.24   
  Isak Gustafsson  2001      30.76        1:29.00   
  Sebastian Johansson  2003      35.88        2:04.88   
                     
Polisen Herrar Lag 2  Stockholmspolisens Sim IF            2:05.73   
  Edvin Wirdby Myren  2002      33.18        33.18   
  Erland Ekholm  1996      26.47        59.65   
  Alexander Dimitriou  2000      29.10        1:28.75   
  Axel Lewander  2004      36.98        2:05.73   
                     
Södertörn Herrar  Södertörns Simsällskap            2:06.17   
  Viktor Jändel  1996      28.14        28.14   
  David Manea  1999      32.56        1:00.70   
  Max Lundberg  2001      29.25        1:29.95   
  Jonathan Sandqvist  2003      36.22        2:06.17   
                     
Polisen Herrar Lag 5  Stockholmspolisens Sim IF            2:06.64   
  Victor Trägårdh  2003      36.05        36.05   
  Alexander Gabri  1997      28.41        1:04.46   
  Erik Sidén  2000      31.46        1:35.92   
  David Stålmarck  2001      30.72        2:06.64   
                     
Polisen Herrar Lag 4  Stockholmspolisens Sim IF            2:07.16   
  Dennis Wilkman  1998      28.65        28.65   
  Tim Lyrberg  2003      36.16        1:04.81   
  Tyrone Nilsson-Deya  2001      32.57        1:37.38   
  Josef Mehari  1999      29.78        2:07.16   
                     
Polisen Herrar Lag 1  Stockholmspolisens Sim IF            2:09.85   
  Gustav Niring  2004      39.06        39.06   
  Kenzo Buchli  2000      30.81        1:09.87   
  Christian Norberg  1998      27.98        1:37.85   
  Daniel Löwenberg  2003      32.00        2:09.85   
                     
Polisen Herrar Lag 3  Stockholmspolisens Sim IF            2:10.03   
  Kevin Ballchand  1999      28.64        28.64   
  Alexandr Sidorov  2002      33.46        1:02.10   
  Alfred Åström  1997      28.25        1:30.35   
  Lukas Kelkay  2003      39.68        2:10.03   
                     
Spårvägen Po Lag 1  2002  Spårvägens Simförening            2:10.59   
  Kristoffer Wallenbro  1997      27.74        27.74   
  Viktor Klingeryd Jalamo  2000      31.78        59.52   
  Herman Nilsson  2002      31.87        1:31.39   
  Linus Öberg  2003      39.20        2:10.59   
                     
Spårvägen Po Lag 2  2002  Spårvägens Simförening            2:11.11   
  Oliver Freiholtz  1997      26.69        26.69   
  Daniel Thelenius  2000      30.35        57.04   
  William Bernhardsson  2002      35.15        1:32.19   
  Jesper Holmström  2003      38.92        2:11.11   
                     
10  Sundsvall Herrar Lag 2  1999  Sundsvalls Simsällskap            2:27.79   
  Jonathan Nilsson  2003      36.29        36.29   
  Ludwig Svedin  2004      37.47        1:13.76   
  Imre Arvidsson Lundblom  2003      37.63        1:51.39   
  Markus Näsman  2003      36.40        2:27.79   
                     
Sundsvall Herrar Lag 1  1999  Sundsvalls Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  27 juni 2014 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF  Utskriftstid  20:03 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  HEAD Summer Cup 2014    Utskriftsdatum  28 juni 2014   
  Tävlingsort  Stockholm, Sweden    Utskriftstid  09:25   
  Arrangör  Polisens IF         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 juni 2014         
 
 
Gren 27, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Henriette Dale  2003  Vestkantsvömmerne    40.65  1:27.28  2:17.16    2:57.04   
Rebecca Gustafsson  2003  Simklubben Neptun    39.55  1:24.70  2:19.72    2:58.83   
Hanna Mehari  2003  Stockholmspolisens Sim IF    38.56  1:26.68  2:21.12    3:01.27   
Katriin Hansalu  2003  Swimclub Briis    38.61  1:25.05  2:20.55    3:04.80   
Elin Peng  2003  Väsby Simsällskap    39.18  1:30.76  2:25.69    3:07.62   
Hanna-Grete Vutt  2003  Top Swimclub    40.72  1:28.97  3:08.94    3:08.94   
Jennifer Nyblom  2003  Väsby Simsällskap    41.36  1:32.02  2:25.02    3:10.36   
Tuva Björkén  2003  Väsby Simsällskap    43.94  1:34.36  2:25.81    3:11.45   
Linnea Gipperth  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening    46.36  1:33.53  2:33.34    3:15.11   
10  Elin Lundgren  2003  Södertörns Simsällskap    43.28  1:33.45  2:30.34    3:15.65   
11  Hanna Grete Hanvere  2003  Swimclub Briis    46.18  1:35.65  2:31.36    3:16.24   
12  Isa Lundgren Sonnergren  2004  Simklubben Neptun    40.12  1:31.17  2:31.55    3:17.31   
13  Elisa Tamm  2003  Top Swimclub    43.51  1:32.66  2:34.05    3:19.00   
14  Roya Tittelbach  2003  Väsby Simsällskap    46.87  1:35.36  2:33.81    3:19.02   
15  Elin Bergman  2003  Väsby Simsällskap    43.82  1:35.60  2:35.02    3:20.76   
16  Lisa Candelius  2003  Solna Sundbyberg SS 04    41.87  1:36.91  2:34.85    3:21.39   
17  Isabel Tegelöf  2003  Södertälje Simsällskap    45.59  1:36.57  2:35.52    3:22.00   
18  Freja Nordeman  2003  Simklubben Neptun    42.49  1:35.08  2:38.35    3:22.17   
19  Oliwia Kantecki  2003  Väsby Simsällskap    45.35  1:39.53  2:37.80    3:22.18   
20  Emma Lundmark  2003  Solna Sundbyberg SS 04    45.64  1:35.65  2:39.78    3:22.80   
21  Elvira Schei  2003  Spårvägens Simförening    44.85  1:39.99  2:37.23    3:23.87   
22  Christina Floby  2003  Södertälje Simsällskap    47.83  1:42.70  2:39.05    3:24.04   
23  Gizela Gunin  2004  Top Swimclub    48.98  1:37.80  2:38.73    3:24.79   
24  Alva Hagström  2003  Simklubben Neptun    46.03  1:43.35  2:39.79    3:25.16   
25  Cornelia Lythell  2003  Spårvägens Simförening    48.54  1:41.34  2:40.23    3:25.23   
26  Vendela Hillström  2003  Simklubben Neptun    44.08  1:34.29  2:40.37    3:25.40   
27  Eliane Westermark  2003  Spårvägens Simförening    48.88  1:43.32  2:45.54    3:32.53   
28  Alma Cyrus  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening    52.02  1:46.47  2:49.46    3:38.32   
29  Veronica Lythell  2003  Spårvägens Simförening    50.77  1:46.00  2:46.91    3:40.17   
30  Elsa Bäckström  2004  Skuru Idrottsklubb    59.39  1:55.12  3:01.78    3:50.02   
31  Frida Bengtsson  2003  Södertälje Simsällskap    48.56  1:47.29  2:55.52    3:50.44   
32  Beata Kårén  2003  Spårvägens Simförening    57.14  1:53.30  3:05.96    3:54.64   
33  Emilia Wullrich  2003  Spårvägens Simförening    59.95  1:57.14  3:04.54    3:57.82   
34  Felicia Heinz  2004  Skuru Idrottsklubb    52.90  1:55.16  3:06.50    4:00.50   
35  Sara Torstensson  2004  Spårvägens Simförening    1:04.84  2:06.93  3:10.99    4:02.05   
Mikaela Hedström  2003  Spårvägens Simförening            DNS   
Aysha Camal Cerrato  2004  Simklubben Neptun            DSQ   
Elsa Djuphammar  2003  Simklubben Neptun            DSQ   
Elvira Ölund  2004  Spårvägens Simförening            DSQ   
Laura Lillepuu  2003  Audentese Sportsclub            DSQ   
Mira Burmeister  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  28 juni 2014 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF  Utskriftstid  09:25 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  HEAD Summer Cup 2014    Utskriftsdatum  28 juni 2014   
  Tävlingsort  Stockholm, Sweden    Utskriftstid  09:32   
  Arrangör  Polisens IF         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 juni 2014         
 
 
Gren 28, 200m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Daniel Löwenberg  2003  Stockholmspolisens Sim IF    37.87  1:23.62  2:21.60    3:02.73   
Sebastian Johansson  2003  Simklubben Neptun    43.44  1:32.63  2:27.29    3:07.12   
Jonathan Nilsson  2003  Sundsvalls Simsällskap    48.03  1:33.55  2:27.64    3:08.42   
Theo Oerther  2003  Södertälje Simsällskap    43.25  1:31.09  2:28.04    3:10.15   
Tim Lyrberg  2003  Stockholmspolisens Sim IF    46.29  1:37.09  2:28.06    3:14.44   
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap    44.79  1:32.56  2:34.11    3:16.47   
Erik Lööw  2003  Södertälje Simsällskap    48.83  1:37.91  2:35.79    3:17.58   
Hannes Wrenne  2004  Ronneby Simsällskap    51.89  1:41.97  2:40.45    3:25.35   
Victor Trägårdh  2003  Stockholmspolisens Sim IF    52.73  1:43.04  2:44.95    3:25.95   
10  Lukas Kelkay  2003  Stockholmspolisens Sim IF    48.33  1:40.41  2:43.11    3:29.68   
11  Erik Anckarling  2004  Strängnäs Simsällskap    55.71  1:54.03  3:05.39    3:49.59   
Adam Hansson Dylén  2003  Spårvägens Simförening            DSQ   
Albin Hedlund  2003  Sundsvalls Simsällskap            DSQ   
Linus Öberg  2003  Spårvägens Simförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  28 juni 2014 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF  Utskriftstid  09:32 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  HEAD Summer Cup 2014    Utskriftsdatum  28 juni 2014   
  Tävlingsort  Stockholm, Sweden    Utskriftstid  09:55   
  Arrangör  Polisens IF         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 juni 2014         
 
 
Gren 29, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ella Simander  2002  Ronneby Simsällskap    36.46  1:19.35  2:09.52    2:47.37   
Claudia Carlson  2001  Skuru Idrottsklubb    38.12  1:22.01  2:11.28    2:49.28   
Hanna Lindé  2001  Simklubben Neptun    37.05  1:20.23  2:11.41    2:49.62   
Linn Herlin  2002  Spårvägens Simförening    37.47  1:20.19  2:09.37    2:50.26   
Tova Andersson  2001  Väsby Simsällskap    36.50  1:21.65  2:11.63    2:51.12   
Gloria Muzito  2002  Sundsvalls Simsällskap    38.19  1:24.37  2:14.76    2:51.50   
Louise Peacock  2001  Väsby Simsällskap    37.95  1:22.65  2:14.43    2:52.11   
Ebba Andersson  2001  Väsby Simsällskap    36.67  1:25.61  2:16.39    2:52.76   
Sofie Tolf  2002  Sundsvalls Simsällskap    35.06  1:24.39  2:13.77    2:54.69   
10  Julia Björkén  2001  Väsby Simsällskap    38.18  1:24.95  2:14.15    2:56.11   
11  Alexandra Lindén  2001  Stockholmspolisens Sim IF    38.37  1:24.25  2:18.35    2:58.26   
12  Helena Claudia Bruåsdal  2001  Vestkantsvömmerne    39.27  1:26.03  2:18.89    2:59.31   
13  Linnea Yu Hammarsten  2002  Södertälje Simsällskap    36.23  1:23.70  2:17.29    2:59.90   
14  Hilda Sander  2002  Falu Simsällskap    38.43  1:25.86  2:19.32    3:00.60   
15  Matilda Pfeiff  2001  Väsby Simsällskap    38.87  1:25.12  2:17.82    3:00.64   
16  Felicia Rosenberg  2002  Väsby Simsällskap    39.08  1:22.31  2:19.20    3:02.20   
17  Linnea Lindgren  2001  Väsby Simsällskap    39.56  1:27.27  2:21.12    3:02.28   
18  Elma Starrost  2002  Simklubben Neptun    44.21  1:30.51  2:21.50    3:02.43   
19  Hannah Zaalouk  2001  Solna Sundbyberg SS 04    39.38  1:26.91  2:25.15    3:02.67   
20  Tuva Balkerud  2001  Sundsvalls Simsällskap    37.89  1:28.46  2:20.42    3:02.90   
21  Astina Haxhiu  2002  Ronneby Simsällskap    40.06  1:26.79  2:22.82    3:03.69   
22  Dimitra Tsirona  2002  Väsby Simsällskap    35.77  1:23.16  2:21.10    3:04.86   
23  Ottilia Hjelmborn  2001  Skuru Idrottsklubb    38.96  1:25.60  2:24.32    3:05.54   
24  Julia Grill  2002  Stockholmspolisens Sim IF    36.73  1:26.01  2:23.01    3:06.36   
25  Tova Wagenius  2001  Stockholmspolisens Sim IF    42.05  1:32.91  2:23.90    3:06.91   
26  Sophie Dellmark  2001  Älvsjö AIK Fritid    38.63  1:30.27  2:25.92    3:06.96   
27  Hjördis Köhler  2001  Simklubben Neptun    38.40  1:27.49  2:27.11    3:07.72   
28  Leticia Yumi Buchli  2002  Stockholmspolisens Sim IF    38.98  1:29.14  2:22.72    3:07.85   
29  Roya Mohimani Svärdell  2001  Simklubben Neptun    39.26  1:27.93  2:24.71    3:07.91   
30  Vanessa Hübinette  2001  Väsby Simsällskap    40.00  1:30.21  2:27.87    3:10.04   
31  Frida Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb    38.98  1:28.60  2:26.90    3:10.14   
32  Zelma Karlbom  2002  Stockholmspolisens Sim IF    41.99  1:31.02  2:25.75    3:11.55   
33  Emma Norlin  2002  Sundsvalls Simsällskap    41.58  1:29.98  2:27.74    3:11.64   
34  Chanda Smeds  2001  Simklubben Neptun    40.47  1:32.61  2:31.28    3:13.02   
35  Sophia Wåhlén  2001  Simklubben Neptun    41.68  1:29.40  2:31.31    3:14.27   
36  Amanda Bekkewold  2001  Simklubben Neptun    40.54  1:27.72  2:31.26    3:14.61   
37  Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap    44.73  1:39.15  2:33.04    3:15.11   
38  Melina Sundström  2002  Sundsvalls Simsällskap    44.22  1:38.25  2:32.20    3:15.39   
39  Emelie Widhe  2001  Strängnäs Simsällskap    41.62  1:34.83  2:34.06    3:16.41   
40  Erica Sundholm  2002  Simklubben Neptun    42.31  1:37.33  2:36.91    3:21.47   
41  Sarron Mehari  2001  Stockholmspolisens Sim IF    43.24  1:35.82  2:37.59    3:23.68   
42  Michelle Aspberg  2002  Södertörns Simsällskap    46.27  1:37.70  2:38.14    3:25.80   
43  Embla Wihk  2002  Simklubben Neptun    40.75  1:36.44  2:39.97    3:25.88   
44  Angelica Blomberg  2002  Södertälje Simsällskap    47.70  1:38.84  2:40.28    3:26.19   
45  Sophie Bladin  2002  Simklubben Neptun    42.19  1:38.87  2:44.41    3:28.22   
46  Lovisa Malm  2002  Spårvägens Simförening    47.68  1:38.26  2:44.44    3:29.84   
47  Signe Rönn  2001  Södertörns Simsällskap    43.77  1:38.22  2:39.47    3:32.55   
48  Jessica Edlundh  2002  Solna Sundbyberg SS 04    47.98  1:42.06  2:46.02    3:32.59   
49  Emma Stråhle  2002  Tyresö Simsällskap    47.67  1:42.10  2:44.26    3:33.35   
50  Agnes Olsson  2002  Falu Simsällskap    43.66  1:40.22  2:41.66    3:33.73   
Maja Karlsson Karlström  2002  Spårvägens Simförening            DNF   
Alva Wikström  2002  Falu Simsällskap            DSQ   
Filippa Ehn  2001  Simklubben Neptun            DSQ   
Louise Ericsson  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  28 juni 2014 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF  Utskriftstid  09:55 
 
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  HEAD Summer Cup 2014    Utskriftsdatum  28 juni 2014   
  Tävlingsort  Stockholm, Sweden    Utskriftstid  10:06   
  Arrangör  Polisens IF         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 juni 2014         
 
 
Gren 30, 200m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Mark Sovtsa  2001  Top Swimclub    32.71  1:14.47  2:00.88    2:35.67   
Isak Gustafsson  2001  Simklubben Neptun    35.26  1:17.11  2:07.27    2:43.04   
Brage Straume  2001  Vestkantsvömmerne    34.37  1:14.65  2:07.80    2:44.01   
Max Lundberg  2001  Södertörns Simsällskap    37.70  1:18.00  2:13.54    2:48.54   
Tobias Moen Olsen  2002  Vestkantsvömmerne    36.86  1:22.80  2:16.76    2:55.82   
Tim Hansson  2001  Falu Simsällskap    38.07  1:28.21  2:19.44    2:57.16   
Kaspar Helde  2002  Top Swimclub    38.61  1:23.06  2:20.39    2:57.49   
Joel Berglund  2002  Sundsvalls Simsällskap    40.23  1:27.55  2:21.49    2:57.76   
Jan Markus Kaabel  2002  Top Swimclub    40.73  1:26.45  2:20.43    2:57.80   
10  Teodor Juko Hiiemaa  2001  Swimclub Briis    37.98  1:22.51  2:19.50    2:58.57   
11  Morgan Martinsson  2001  Simklubben Neptun    38.56  1:26.95  2:19.99    2:59.13   
12  Alexandr Sidorov  2002  Stockholmspolisens Sim IF    42.00  1:28.93  2:17.99    2:59.89   
13  William Lernå  2002  Väsby Simsällskap    42.83  1:27.06  2:19.05    2:59.94   
14  Mathias Renström  2001  Falu Simsällskap    37.71  1:26.21  2:23.68    3:00.21   
15  Theodor Sköld  2001  Väsby Simsällskap    39.64  1:28.39  2:21.72    3:03.09   
16  Tyrone Nilsson-Deya  2001  Stockholmspolisens Sim IF    36.33  1:24.64  2:18.88    3:03.14   
17  Alexis Camacho  2001  Södertörns Simsällskap    47.17  1:32.80  2:26.46    3:06.47   
18  William Bernhardsson  2002  Spårvägens Simförening    39.27  1:26.54  2:23.25    3:08.47   
19  Morgan Malmfors  2002  Skuru Idrottsklubb    42.99  1:33.17  2:33.21    3:11.91   
20  Axel Flykt-Rosen  2002  Skuru Idrottsklubb    42.00  1:29.40  2:29.76    3:13.44   
21  Edvin Wirdby Myren  2002  Stockholmspolisens Sim IF    41.12  1:31.27  2:32.15    3:16.06   
22  Gordon Ölund  2002  Spårvägens Simförening    43.82  1:35.82  2:41.53    3:27.30   
23  Adrian Tittelbach  2001  Väsby Simsällskap    47.99  1:42.00  2:45.19    3:29.23   
24  David Wahlin  2001  Älvsjö AIK Fritid    48.80  1:44.51  2:43.96    3:30.25   
25  Tim Lundwall  2001  Tyresö Simsällskap    52.42  1:42.88  2:45.76    3:32.92   
Ludvig Ahlström  2002  Väsby Simsällskap            DSQ   
Martin Melinder  2001  Väsby Simsällskap            DSQ   
Max Kenning  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
Sahel Moshref  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  28 juni 2014 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF  Utskriftstid  10:06 
 
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  HEAD Summer Cup 2014    Utskriftsdatum  28 juni 2014   
  Tävlingsort  Stockholm, Sweden    Utskriftstid  10:17   
  Arrangör  Polisens IF         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 juni 2014         
 
 
Gren 31, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Frida Berglund  1999  Ronneby Simsällskap    34.80  1:18.49  2:06.01    2:41.54   
Kleppestrand  1999  Vestkantsvömmerne    36.82  1:21.63  2:06.57    2:44.76   
Frida Björkman  1999  Tyresö Simsällskap    36.61  1:19.04  2:08.79    2:46.10   
Eline Nygaard  2000  Vestkantsvömmerne    35.64  1:20.75  2:07.82    2:48.26   
Wilma Hagmansson  1999  Spårvägens Simförening    35.79  1:20.44  2:09.23    2:49.43   
Jenny Isakssen  2000  Eskilstuna Simklubb    37.24  1:23.67  2:13.92    2:50.18   
Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb    36.49  1:20.23  2:13.26    2:53.79   
Ida Asplund  1999  Eskilstuna Simklubb    37.32  1:22.63  2:16.81    2:55.39   
Fanny Odin  2000  Spårvägens Simförening    37.29  1:23.70  2:17.33    2:57.92   
10  Moa Fröberg  2000  Väsby Simsällskap    38.16  1:27.13  2:17.40    2:58.24   
11  Astrid Blomberg  2000  Solna Sundbyberg SS 04    39.17  1:25.68  2:20.30    2:58.44   
12  Malin Jansson  1999  Simklubben Neptun    36.85  1:25.05  2:18.59    2:58.70   
13  Ella Gunnarsson  2000  Falu Simsällskap    37.29  1:26.53  2:18.37    2:58.77   
14  Olivia Högstedt Petersén  1999  Stockholmspolisens Sim IF    37.48  1:24.21  2:15.89    2:59.24   
15  Josefin Bering  1999  Södertörns Simsällskap    39.07  1:26.57  2:21.39    2:59.57   
16  Olivia Lindgren  1999  Sundsvalls Simsällskap    40.61  1:25.08  2:19.06    2:59.77   
17  Andrea Grill  2000  Stockholmspolisens Sim IF    39.84  1:25.37  2:19.94    2:59.86   
18  Cajsa-Lisa Jansson  1999  Spårvägens Simförening    36.37  1:24.90  2:19.74    3:01.03   
19  Ida Brandt  2000  Falu Simsällskap    38.37  1:26.73  2:20.06    3:01.44   
20  Wera Berglin-Isokoski  1999  Ronneby Simsällskap    38.05  1:27.80  2:20.13    3:02.13   
21  Frida Sjögren  2000  Skuru Idrottsklubb    38.91  1:25.83  2:19.71    3:02.57   
22  Vinona Bothe Karlsson  1999  Södertörns Simsällskap    41.52  1:27.88  2:21.17    3:03.01   
23  Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb    45.04  1:31.93  2:25.80    3:03.11   
24  Wilma Ekwall  1999  Spårvägens Simförening    38.90  1:26.32  2:21.67    3:04.08   
25  Matilda Högberg-Klang  2000  Gustavsbergs Simsällskap    38.48  1:25.88  2:22.90    3:05.87   
26  Hedda Wettergren  1999  Stockholmspolisens Sim IF    41.35  1:34.15  2:31.94    3:13.00   
27  Moa Fougner  1999  Tyresö Simsällskap    41.77  1:34.19  2:30.60    3:15.53   
28  Mathilda Bärnau  2000  Väsby Simsällskap    41.58  1:32.76  2:31.44    3:16.45   
29  Maya Lindhe  2000  Södertörns Simsällskap    43.18  1:32.96  2:35.68    3:18.72   
Josefina Agrest  1999  Älvsjö AIK Fritid            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  28 juni 2014 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF  Utskriftstid  10:17 
 
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  HEAD Summer Cup 2014    Utskriftsdatum  28 juni 2014   
  Tävlingsort  Stockholm, Sweden    Utskriftstid  10:27   
  Arrangör  Polisens IF         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 juni 2014         
 
 
Gren 32, 200m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap    32.89  1:13.36  1:58.83    2:34.05   
Walter Forsberg Meinhart  1999  Simklubben Neptun    33.67  1:15.93  2:05.95    2:41.81   
Oscar Johansson  2000  Simklubben Neptun    35.91  1:19.04  2:06.95    2:44.42   
Kenzo Buchli  2000  Stockholmspolisens Sim IF    36.26  1:20.07  2:11.06    2:49.51   
Sander Olai Antun  2000  Vestkantsvömmerne    39.68  1:23.93  2:12.49    2:50.64   
Alexander Enlund  2000  Falu Simsällskap    34.48  1:20.03  2:10.04    2:51.24   
Viktor Syrén  2000  Eskilstuna Simklubb    34.68  1:19.48  2:14.52    2:52.49   
Erik Sidén  2000  Stockholmspolisens Sim IF    37.59  1:24.07  2:16.97    2:54.02   
Josef Mehari  1999  Stockholmspolisens Sim IF    36.77  1:22.57  2:15.30    2:54.93   
10  Axel Witt  2000  Eskilstuna Simklubb    40.75  1:28.67  2:18.81    2:56.90   
11  Carl Bidebo  2000  Eskilstuna Simklubb    37.07  1:23.16  2:22.22    2:58.55   
12  Glenn Andre Gilberg Bjaerum  2000  Vestkantsvömmerne    37.84  1:25.57  2:21.69    3:01.69   
13  Elias Törnqvist  1999  Tyresö Simsällskap    45.22  1:30.29  2:27.88    3:08.78   
Viktor Klingeryd Jalamo  2000  Spårvägens Simförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  28 juni 2014 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF  Utskriftstid  10:27 
 
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  HEAD Summer Cup 2014    Utskriftsdatum  28 juni 2014   
  Tävlingsort  Stockholm, Sweden    Utskriftstid  10:28   
  Arrangör  Polisens IF         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 juni 2014         
 
 
Gren 33, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jessica Berg  1998  Stockholmspolisens Sim IF    32.20  1:15.85  2:02.00    2:38.07   
Lise Öberg  1998  Skuru Idrottsklubb    33.08  1:15.44  2:05.24    2:44.11   
Rebecca Höglind  1998  Solna Sundbyberg SS 04    35.29  1:17.93  2:04.62    2:44.76   
Elin Törnqvist  1998  Tyresö Simsällskap    35.48  1:18.57  2:10.49    2:49.08   
Hannah Berndtson  1996  Solna Sundbyberg SS 04    35.89  1:20.91  2:14.15    2:52.65   
Hanna Hansson  1997  Stockholmspolisens Sim IF    37.28  1:24.79  2:13.94    2:53.91   
Maja Reichard  1991  Spårvägens Simförening    36.10  1:24.94  2:16.25    3:01.40   
Josefin Lantz  1996  Väsby Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  28 juni 2014 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF  Utskriftstid  10:28 
 
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  HEAD Summer Cup 2014    Utskriftsdatum  28 juni 2014   
  Tävlingsort  Stockholm, Sweden    Utskriftstid  10:35   
  Arrangör  Polisens IF         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 juni 2014         
 
 
Gren 34, 200m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tim Filipsson  1996  Skuru Idrottsklubb    28.90  1:06.01  1:50.08    2:25.31   
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    30.49  1:11.44  1:53.28    2:29.23   
Kristoffer Wallenbro  1997  Spårvägens Simförening    30.54  1:10.96  2:01.75    2:35.48   
Daniel Ojaste  1994  Spårvägens Simförening    31.17  1:13.32  1:58.86    2:35.52   
Alfred Åström  1997  Stockholmspolisens Sim IF    32.48  1:16.39  2:02.87    2:38.58   
Daniel Swahn  1995  Väsby Simsällskap    32.21  1:13.50  2:04.93    2:42.05   
Dennis Wilkman  1998  Stockholmspolisens Sim IF    33.58  1:14.07  2:05.59    2:44.32   
Per Höijer  1998  Falu Simsällskap    33.36  1:21.30  2:10.61    2:46.32   
Oscar Orosco Albornos  1998  Stockholmspolisens Sim IF    34.24  1:21.28  2:12.09    2:53.84   
10  Nikola Despotovic  1998  Södertörns Simsällskap    34.24  1:24.27  2:16.70    2:55.94   
11  Teodor Eliasson  1998  Södertörns Simsällskap    38.08  1:22.12  2:15.47    2:56.32   
12  Erik From  1996  Södertörns Simsällskap    42.05  1:33.32  2:30.70    3:14.63   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  28 juni 2014 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF  Utskriftstid  10:35 
 
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  HEAD Summer Cup 2014    Utskriftsdatum  28 juni 2014   
  Tävlingsort  Stockholm, Sweden    Utskriftstid  11:04   
  Arrangör  Polisens IF         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 juni 2014         
 
 
Gren 35, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Peng  2003  Väsby Simsällskap    34.13        1:12.03   
Rebecca Gustafsson  2003  Simklubben Neptun    35.07        1:12.47   
Helena Klamas  2003  Audentese Sportsclub    34.70        1:12.98   
Heleri Zirk  2004  Audentese Sportsclub    35.49        1:14.66   
Elvira Dalin  2003  Sala Simsällskap    37.47        1:15.91   
Mikaela Hedström  2003  Spårvägens Simförening    36.08        1:16.11   
Hanna Mehari  2003  Stockholmspolisens Sim IF    36.94        1:16.26   
Linnea Gipperth  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening    38.00        1:17.89   
Jennifer Nyblom  2003  Väsby Simsällskap    36.76        1:18.69   
10  Freja Nordeman  2003  Simklubben Neptun    36.61        1:18.74   
11  Oliwia Kantecki  2003  Väsby Simsällskap    36.60        1:19.01   
12  Roya Tittelbach  2003  Väsby Simsällskap    37.42        1:19.27   
13  Elin Lundgren  2003  Södertörns Simsällskap    38.02        1:19.97   
14  Emma Lundmark  2003  Solna Sundbyberg SS 04    37.54        1:20.02   
15  Elin Bergman  2003  Väsby Simsällskap    38.42        1:20.41   
16  Hanna Sahlin  2003  Sundsvalls Simsällskap    38.77        1:20.71   
17  Isa Lundgren Sonnergren  2004  Simklubben Neptun    38.51        1:20.91   
18  Tuva Björkén  2003  Väsby Simsällskap    38.50        1:21.14   
19  Mena-Nelly Nurk  2003  Audentese Sportsclub    38.19        1:21.62   
20  Emelie Söderström  2003  Stockholmspolisens Sim IF    39.25        1:21.91   
21