Results for Head Summer Cup
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tvling | HEAD Summer Cup 2014 | Utskriftsdatum | 27 juni 2014 | |||
Tvlingsort | Stockholm, Sweden | Utskriftstid | 18:06 | |||
Arrangr | Polisens IF | |||||
Bassng | 50m | |||||
Tvlingsdatum | 27 juni 2014 |
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.89 | 1:12.92 | |||||
2 | Anton Myllri | 2001 | smo Simsllskap | 35.93 | 1:14.21 | |||||
3 | Brage Straume | 2001 | Vestkantsvmmerne | 36.50 | 1:15.14 | |||||
4 | Isak Gustafsson | 2001 | Simklubben Neptun | 38.18 | 1:16.75 | |||||
5 | Max Lundberg | 2001 | Sdertrns Simsllskap | 38.17 | 1:17.72 | |||||
6 | Anders Arge | 2001 | Top Swimclub | 38.42 | 1:18.11 | |||||
7 | Mark Kk | 2001 | Audentese Sportsclub | 38.61 | 1:20.09 | |||||
8 | Ludvig Grape Glennhage | 2001 | Gustavsbergs Simsllskap | 39.28 | 1:20.89 | |||||
9 | Aleksander Roosimaa | 2001 | Audentese Sportsclub | 38.43 | 1:21.15 | |||||
10 | Hugo Lindskog | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 40.11 | 1:22.86 | |||||
11 | David Stlmarck | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 40.60 | 1:23.24 | |||||
12 | William Lern | 2002 | Vsby Simsllskap | 40.31 | 1:23.67 | |||||
13 | Kaspar Helde | 2002 | Top Swimclub | 40.74 | 1:24.11 | |||||
14 | Algot Lindwall | 2002 | Tyres Simsllskap | 41.83 | 1:25.15 | |||||
14 | Mathias Renstrm | 2001 | Falu Simsllskap | 40.36 | 1:25.15 | |||||
16 | Alexis Camacho | 2001 | Sdertrns Simsllskap | 42.11 | 1:25.24 | |||||
17 | Axel Flykt-Rosen | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 41.56 | 1:26.09 | |||||
18 | Edvin Wirdby Myren | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 40.41 | 1:26.18 | |||||
19 | Elmar Kaska | 2002 | Swimclub Briis | 42.46 | 1:26.69 | |||||
20 | William Bernhardsson | 2002 | Sprvgens Simfrening | 42.92 | 1:27.32 | |||||
21 | Tyrone Nilsson-Deya | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.90 | 1:27.48 | |||||
22 | Theodor Skld | 2001 | Vsby Simsllskap | 41.76 | 1:28.37 | |||||
23 | Morgan Martinsson | 2001 | Simklubben Neptun | 43.26 | 1:28.67 | |||||
24 | Gregory Kask | 2002 | Audentese Sportsclub | 41.66 | 1:29.12 | |||||
25 | Morgan Malmfors | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 44.65 | 1:29.44 | |||||
26 | Herman Nilsson | 2002 | Sprvgens Simfrening | 44.53 | 1:29.57 | |||||
27 | Alexandr Sidorov | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 44.19 | 1:29.63 | |||||
28 | Axel Lilja | 2002 | Saltsjbadens Idrottsfrening | 44.16 | 1:29.81 | |||||
29 | Olof Jardfelt | 2001 | Simklubben Neptun | 43.27 | 1:30.60 | |||||
30 | Adam Sehmi | 2001 | Sdertrns Simsllskap | 44.29 | 1:31.22 | |||||
31 | Tim Hansson | 2001 | Falu Simsllskap | 45.11 | 1:31.72 | |||||
32 | Oscar Mogard Linden | 2002 | Simklubben Neptun | 44.30 | 1:31.80 | |||||
33 | Frederik Saal | 2002 | Audentese Sportsclub | 44.82 | 1:32.37 | |||||
34 | Gordon lund | 2002 | Sprvgens Simfrening | 45.89 | 1:32.51 | |||||
35 | Martin Melinder | 2001 | Vsby Simsllskap | 44.74 | 1:32.98 | |||||
36 | Tim Lundwall | 2001 | Tyres Simsllskap | 47.46 | 1:33.43 | |||||
37 | Erik Talts | 2002 | Top Swimclub | 46.67 | 1:34.91 | |||||
38 | Adrian Tittelbach | 2001 | Vsby Simsllskap | 47.55 | 1:38.58 | |||||
39 | David Wahlin | 2001 | lvsj AIK Fritid | 49.91 | 1:39.89 | |||||
40 | Jakob Meeker | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 47.53 | 1:41.55 | |||||
41 | Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | Sprvgens Simfrening | 51.80 | 1:43.44 | |||||
42 | Theodor Fridh | 2002 | Sdertrns Simsllskap | 50.97 | 1:46.33 | |||||
43 | Max Kenning | 2001 | Saltsjbadens Idrottsfrening | 52.16 | 1:46.51 | |||||
- | Teodor Juko Hiiemaa | 2001 | Swimclub Briis | DNS | ||||||
- | Juri Kozlik | 2001 | Top Swimclub | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 27 juni 2014 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF | Utskriftstid | 18:06 |