Results for Head Summer Cup
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Gren 71 (Finaler) - Officiell |
Tävling | HEAD Summer Cup 2014 | Utskriftsdatum | 29 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm, Sweden | Utskriftstid | 12:32 | |||
Arrangör | Polisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 juni 2014 |
Gren 71, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Julia Björkén | 2001 | Väsby Simsällskap | 39.80 | 1:23.61 | |||||
2 | Sofie Tolf | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 40.13 | 1:23.76 | |||||
3 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 40.20 | 1:25.22 | |||||
4 | Leticia Yumi Buchli | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 40.40 | 1:26.73 | |||||
5 | Tina Shahmalekpour | 2001 | Södertörns Simsällskap | 41.77 | 1:26.76 | |||||
6 | Clara Lönnberg | 2001 | Strängnäs Simsällskap | 40.55 | 1:26.78 | |||||
7 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägens Simförening | 41.25 | 1:27.55 | |||||
8 | Tuva Balkerud | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 41.89 | 1:30.26 | |||||
9 | Josefin Olsson | 2001 | Väsby Simsällskap | 42.94 | 1:31.55 | |||||
10 | Tora Hansson | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 45.29 | 1:32.32 | |||||
11 | Tova Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 43.03 | 1:32.43 | |||||
12 | Tova Wagenius | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 44.73 | 1:32.85 | |||||
13 | Alexandra Lindén | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.94 | 1:32.89 | |||||
14 | Isabell Barrios | 2002 | Södertörns Simsällskap | 43.88 | 1:33.46 | |||||
15 | Sophie Dellmark | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 45.22 | 1:34.20 | |||||
16 | Matilda Pfeiff | 2001 | Väsby Simsällskap | 44.91 | 1:34.35 | |||||
17 | Ebba Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 45.70 | 1:34.63 | |||||
18 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 45.08 | 1:35.05 | |||||
19 | Zelma Karlbom | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 44.53 | 1:35.11 | |||||
20 | Linnea Yu Hammarsten | 2002 | Södertälje Simsällskap | 44.89 | 1:35.30 | |||||
21 | Louise Peacock | 2001 | Väsby Simsällskap | 45.69 | 1:35.52 | |||||
22 | Helena Claudia Bruåsdal | 2001 | Vestkantsvömmerne | 44.50 | 1:35.55 | |||||
23 | Nelly Antlöv | 2002 | Falu Simsällskap | 46.15 | 1:35.79 | |||||
24 | Ellen Strandberg | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 45.70 | 1:35.90 | |||||
25 | Jennifer Laine | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.53 | 1:36.10 | |||||
26 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägens Simförening | 46.15 | 1:36.50 | |||||
27 | Hilda Sander | 2002 | Falu Simsällskap | 45.96 | 1:37.13 | |||||
28 | Hanna Lindé | 2001 | Simklubben Neptun | 46.61 | 1:37.68 | |||||
29 | Sofia Björkman | 2002 | Tyresö Simsällskap | 47.33 | 1:38.84 | |||||
30 | Erica Sundholm | 2002 | Simklubben Neptun | 46.76 | 1:39.34 | |||||
31 | Selma Petré | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 47.03 | 1:39.40 | |||||
32 | Emma Lu | 2002 | Väsby Simsällskap | 45.78 | 1:39.87 | |||||
33 | Ella Simander | 2002 | Ronneby Simsällskap | 46.48 | 1:40.04 | |||||
34 | Cornelia Niring | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 48.00 | 1:40.91 | |||||
35 | Vanessa Hübinette | 2001 | Väsby Simsällskap | 47.43 | 1:41.32 | |||||
36 | Melina Sundström | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 49.01 | 1:41.93 | |||||
37 | Sophia Wåhlén | 2001 | Simklubben Neptun | 47.84 | 1:42.44 | |||||
38 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägens Simförening | 48.14 | 1:42.88 | |||||
39 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 49.43 | 1:42.90 | |||||
40 | Julia Grill | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 48.54 | 1:43.10 | |||||
41 | Chanda Smeds | 2001 | Simklubben Neptun | 50.19 | 1:43.17 | |||||
42 | Liis Soon | 2002 | Swimclub Briis | 49.12 | 1:43.24 | |||||
43 | Kajsa Backström | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 46.44 | 1:43.77 | |||||
44 | Roya Mohimani Svärdell | 2001 | Simklubben Neptun | 48.94 | 1:43.96 | |||||
45 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 49.81 | 1:44.54 | |||||
46 | Erica Öberg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 49.07 | 1:44.69 | |||||
47 | Astina Haxhiu | 2002 | Ronneby Simsällskap | 51.50 | 1:46.42 | |||||
48 | Sidony Estifanos | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 50.74 | 1:46.47 | |||||
49 | Filippa Ehn | 2001 | Simklubben Neptun | 52.49 | 1:46.56 | |||||
50 | Louise Ericsson | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 49.97 | 1:46.87 | |||||
51 | Hannah Zaalouk | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 50.27 | 1:47.57 | |||||
52 | Maja Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 51.09 | 1:48.30 | |||||
53 | Agnes Olsson | 2002 | Falu Simsällskap | 51.42 | 1:49.31 | |||||
54 | Hjördis Köhler | 2001 | Simklubben Neptun | 51.94 | 1:50.57 | |||||
55 | Embla Wihk | 2002 | Simklubben Neptun | 52.32 | 1:50.61 | |||||
56 | Michelle Aspberg | 2002 | Södertörns Simsällskap | 51.67 | 1:51.21 | |||||
57 | Angelica Blomberg | 2002 | Södertälje Simsällskap | 53.01 | 1:53.11 | |||||
58 | Maja Aly | 2002 | Ösmo Simsällskap | 53.63 | 1:54.99 | |||||
59 | Amelie Sundström | 2002 | Väsby Simsällskap | 55.66 | 1:57.06 | |||||
60 | Amanda Bekkewold | 2001 | Simklubben Neptun | 56.04 | 1:57.56 | |||||
61 | Tove Hägerdal | 2002 | Spårvägens Simförening | 56.68 | 1:59.44 | |||||
62 | Josefin Almgren | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 56.24 | 2:01.42 | |||||
63 | Sophie Bladin | 2002 | Simklubben Neptun | 56.32 | 2:01.62 | |||||
- | Anna Tiselius | 2002 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Helena Olsson | 2001 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Victoria Danielsson | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 29 juni 2014 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF | Utskriftstid | 12:32 |