Results for Head Summer Cup
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
HEAD Summer Cup 2014 |
|
Utskriftsdatum |
27 juni 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm, Sweden |
|
Utskriftstid |
16:36 |
|
|
Arrangör |
Polisens IF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
27 juni 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Frisim Damer, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Veronica Cobo-Lone |
1999 |
Vestkantsvömmerne |
|
31.96 |
1:06.93 |
1:43.45 |
|
2:19.08 |
|
2 |
Jenny Isakssen |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
33.47 |
1:11.15 |
1:48.98 |
|
2:24.84 |
|
3 |
Frida Berglund |
1999 |
Ronneby Simsällskap |
|
33.53 |
1:11.90 |
1:49.78 |
|
2:25.82 |
|
4 |
Frida Björkman |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
|
34.34 |
1:12.57 |
1:52.23 |
|
2:29.07 |
|
5 |
Kleppestrand |
1999 |
Vestkantsvömmerne |
|
34.64 |
1:13.08 |
1:51.04 |
|
2:29.25 |
|
6 |
Malin Jansson |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
33.91 |
1:12.01 |
1:51.85 |
|
2:29.72 |
|
7 |
Ronja Rantanen |
1999 |
Falu Simsällskap |
|
33.56 |
1:12.29 |
1:52.78 |
|
2:32.15 |
|
8 |
Josefin Bering |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
35.37 |
1:14.62 |
1:54.94 |
|
2:32.69 |
|
9 |
Katarina Lindoff |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
35.38 |
1:14.50 |
1:55.20 |
|
2:33.25 |
|
10 |
Eline Nygaard |
2000 |
Vestkantsvömmerne |
|
34.37 |
1:13.19 |
1:54.09 |
|
2:33.37 |
|
11 |
Julia Danielsson |
2000 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
34.68 |
1:14.62 |
1:55.48 |
|
2:35.11 |
|
12 |
Cajsa-Lisa Jansson |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
34.62 |
1:14.59 |
1:56.15 |
|
2:35.24 |
|
13 |
Wilma Ekwall |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
34.92 |
1:14.58 |
1:56.10 |
|
2:35.35 |
|
14 |
Astrid Onno |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
34.41 |
1:13.91 |
1:54.85 |
|
2:35.47 |
|
15 |
Astrid Blomberg |
2000 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
36.37 |
1:17.13 |
1:57.81 |
|
2:35.60 |
|
16 |
Fanny Tyrstrup |
1999 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
34.94 |
1:14.71 |
1:56.95 |
|
2:35.77 |
|
17 |
Emilia Blomqvist |
1999 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
35.10 |
1:14.52 |
1:56.06 |
|
2:36.04 |
|
18 |
Sandra Jonsson |
2000 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
35.13 |
1:15.15 |
1:56.52 |
|
2:36.44 |
|
19 |
Wera Berglin-Isokoski |
1999 |
Ronneby Simsällskap |
|
35.32 |
1:15.31 |
1:55.75 |
|
2:36.52 |
|
20 |
Andrea Grill |
2000 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
36.31 |
1:16.50 |
1:57.96 |
|
2:36.95 |
|
21 |
Terése Nyström |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
|
35.65 |
1:15.52 |
1:57.20 |
|
2:37.32 |
|
22 |
Ingvild Kristine Vindenes |
1999 |
Vestkantsvömmerne |
|
36.18 |
1:17.67 |
1:58.06 |
|
2:38.10 |
|
23 |
Ida Brandt |
2000 |
Falu Simsällskap |
|
36.13 |
1:16.88 |
1:58.64 |
|
2:38.81 |
|
24 |
Moa Fröberg |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
35.02 |
1:16.28 |
1:58.48 |
|
2:38.86 |
|
25 |
Ella Gunnarsson |
2000 |
Falu Simsällskap |
|
36.42 |
1:17.62 |
2:00.09 |
|
2:40.33 |
|
26 |
Sandra Jobs |
2000 |
Falu Simsällskap |
|
35.69 |
1:17.52 |
2:00.41 |
|
2:41.16 |
|
27 |
Ella Ericson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
36.16 |
1:17.53 |
2:00.54 |
|
2:41.38 |
|
28 |
Frida Sjögren |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
36.04 |
1:17.90 |
2:01.55 |
|
2:41.87 |
|
29 |
Frida Nano |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
33.58 |
1:13.16 |
1:56.45 |
|
2:42.43 |
|
30 |
Clara Nykvist |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
36.51 |
1:17.50 |
2:00.23 |
|
2:42.50 |
|
31 |
Sara Tillenius |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
36.37 |
1:17.86 |
2:01.08 |
|
2:43.04 |
|
32 |
Jessica Gauffin |
1999 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
37.04 |
1:19.38 |
2:03.25 |
|
2:43.81 |
|
33 |
Maya Lindhe |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
37.26 |
1:19.50 |
2:02.91 |
|
2:44.24 |
|
34 |
Vinona Bothe Karlsson |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
35.70 |
1:19.23 |
2:03.71 |
|
2:44.36 |
|
35 |
Alice Albinzon |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
35.58 |
1:16.76 |
2:00.70 |
|
2:44.50 |
|
36 |
Josefin Sehmi |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
36.01 |
1:17.44 |
2:01.57 |
|
2:44.90 |
|
37 |
Rebecka Loikala |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
36.12 |
1:18.31 |
2:01.91 |
|
2:46.02 |
|
38 |
Olivia Lindgren |
1999 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
36.85 |
1:19.14 |
2:04.27 |
|
2:47.90 |
|
39 |
Mathilda Bärnau |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
36.63 |
1:19.45 |
2:04.49 |
|
2:49.17 |
|
40 |
Frida Berndtson |
2000 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
37.40 |
1:20.94 |
2:06.43 |
|
2:49.72 |
|
41 |
Tilde Eklind |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
37.54 |
1:21.47 |
2:07.54 |
|
2:51.99 |
|
42 |
Moa Fougner |
1999 |
Tyresö Simsällskap |
|
37.35 |
1:22.44 |
2:10.49 |
|
2:57.05 |
|
43 |
Donya Dam |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
38.84 |
1:25.14 |
2:14.83 |
|
3:01.41 |
|
44 |
Emilia Loikala |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
37.66 |
1:23.79 |
2:13.44 |
|
3:02.07 |
|
45 |
Josefin Asp |
2000 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
40.10 |
1:25.69 |
2:14.92 |
|
3:03.14 |
|
46 |
Josefina Agrest |
1999 |
Älvsjö AIK Fritid |
|
43.33 |
1:34.81 |
2:29.12 |
|
3:23.13 |
|
- |
Jennifer Hjälm-Gerle |
1999 |
Spårvägens Simförening |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Johanna Sandahl |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Kaja Söreng |
2000 |
Vestkantsvömmerne |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Yulia Formina |
1999 |
Dussh Moscow |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
27 juni 2014 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF |
Utskriftstid |
16:36 |
|