Resultater for Head Summer Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 54 (Finaler) - Officiell |
Tävling | HEAD Summer Cup 2014 | Utskriftsdatum | 29 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm, Sweden | Utskriftstid | 10:39 | |||
Arrangör | Polisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 juni 2014 |
Gren 54, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Mylläri | 2001 | Ösmo Simsällskap | 33.65 | ||||||
2 | Brage Straume | 2001 | Vestkantsvömmerne | 33.89 | ||||||
3 | Juri Kozlik | 2001 | Top Swimclub | 34.29 | ||||||
4 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.49 | ||||||
5 | Anders Arge | 2001 | Top Swimclub | 35.17 | ||||||
6 | Max Lundberg | 2001 | Södertörns Simsällskap | 35.25 | ||||||
7 | Teodor Juko Hiiemaa | 2001 | Swimclub Briis | 35.39 | ||||||
8 | Andreas Simson | 2002 | Audentese Sportsclub | 35.67 | ||||||
8 | Isak Gustafsson | 2001 | Simklubben Neptun | 35.67 | ||||||
10 | Aleksander Roosimaa | 2001 | Audentese Sportsclub | 35.80 | ||||||
11 | Mark Köök | 2001 | Audentese Sportsclub | 36.71 | ||||||
12 | Hugo Lindskog | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 36.86 | ||||||
13 | Ludvig Grape Glennhage | 2001 | Gustavsbergs Simsällskap | 38.31 | ||||||
14 | Edvin Wirdby Myren | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.45 | ||||||
15 | Mathias Renström | 2001 | Falu Simsällskap | 38.46 | ||||||
16 | Axel Flykt-Rosen | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 38.55 | ||||||
17 | William Lernå | 2002 | Väsby Simsällskap | 38.63 | ||||||
18 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägens Simförening | 38.89 | ||||||
19 | Tyrone Nilsson-Deya | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.23 | ||||||
20 | Alexis Camacho | 2001 | Södertörns Simsällskap | 39.36 | ||||||
21 | Joel Berglund | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 39.73 | ||||||
22 | Dexter Dalsgaard | 2001 | Simklubben Neptun | 39.85 | ||||||
23 | Algot Lindwall | 2002 | Tyresö Simsällskap | 39.92 | ||||||
24 | Theodor Sköld | 2001 | Väsby Simsällskap | 40.29 | ||||||
25 | Adam Sehmi | 2001 | Södertörns Simsällskap | 40.40 | ||||||
26 | Morgan Martinsson | 2001 | Simklubben Neptun | 40.56 | ||||||
27 | Elias Wirdby Myren | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 40.88 | ||||||
28 | Alexandr Sidorov | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.07 | ||||||
29 | Frederik Saal | 2002 | Audentese Sportsclub | 41.18 | ||||||
30 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 41.43 | ||||||
31 | Erik Kristiansson | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.58 | ||||||
32 | Axel Lilja | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.87 | ||||||
33 | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägens Simförening | 42.34 | ||||||
34 | Leo Herrmann | 2002 | Simklubben Neptun | 42.39 | ||||||
35 | Tim Hansson | 2001 | Falu Simsällskap | 42.88 | ||||||
36 | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägens Simförening | 43.23 | ||||||
37 | David Wahlin | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 44.11 | ||||||
38 | Adrian Tittelbach | 2001 | Väsby Simsällskap | 44.85 | ||||||
39 | Chamindu Jayasuriya | 2001 | Simklubben Neptun | 45.09 | ||||||
40 | Lukas Åkerblom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 45.14 | ||||||
41 | Jakob Meeker | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 45.90 | ||||||
42 | Filip Granqvist | 2001 | Simklubben Neptun | 48.17 | ||||||
43 | Theodor Fridh | 2002 | Södertörns Simsällskap | 48.55 | ||||||
44 | Max Kenning | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 48.70 | ||||||
45 | Jacob Berhanu Birke | 2002 | Spårvägens Simförening | 48.78 | ||||||
46 | Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | Spårvägens Simförening | 50.50 | ||||||
47 | Nicolas Jernberg | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 50.88 | ||||||
48 | Marcus Sundberg | 2002 | Väsby Simsällskap | 51.42 | ||||||
49 | Ivar Simonsson | 2002 | Väsby Simsällskap | 54.71 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 29 juni 2014 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF | Utskriftstid | 10:39 |