Resultat för Head Summer Cup
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell |
Tävling | HEAD Summer Cup 2014 | Utskriftsdatum | 28 juni 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm, Sweden | Utskriftstid | 11:58 | |||
Arrangör | Polisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 27 juni 2014 |
Gren 39, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Yulia Formina | 1999 | Dussh Moscow | 30.16 | 1:03.77 | |||||
2 | Veronica Cobo-Lone | 1999 | Vestkantsvömmerne | 31.16 | 1:03.93 | |||||
3 | Frida Björkman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 32.03 | 1:06.53 | |||||
4 | Pernilla Hultberg | 1999 | Tyresö Simsällskap | 31.32 | 1:06.98 | |||||
5 | Jenny Isakssen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 32.33 | 1:07.55 | |||||
6 | Josefin Bering | 1999 | Södertörns Simsällskap | 32.41 | 1:07.81 | |||||
7 | Frida Berglund | 1999 | Ronneby Simsällskap | 33.21 | 1:08.08 | |||||
8 | Malin Jansson | 1999 | Simklubben Neptun | 33.46 | 1:08.58 | |||||
9 | Frida Nano | 1999 | Södertälje Simsällskap | 32.63 | 1:10.10 | |||||
10 | Cajsa-Lisa Jansson | 1999 | Spårvägens Simförening | 33.38 | 1:10.12 | |||||
11 | Julia Danielsson | 2000 | Sundsvalls Simsällskap | 33.33 | 1:10.14 | |||||
12 | Ronja Rantanen | 1999 | Falu Simsällskap | 33.45 | 1:10.22 | |||||
13 | Mirjam Amouri | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.34 | 1:10.37 | |||||
14 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 34.16 | 1:10.45 | |||||
15 | Eline Nygaard | 2000 | Vestkantsvömmerne | 34.75 | 1:10.54 | |||||
16 | Andrea Grill | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.68 | 1:11.17 | |||||
17 | Anna Reinholdz | 1999 | Södertörns Simsällskap | 33.29 | 1:11.32 | |||||
18 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägens Simförening | 34.01 | 1:11.37 | |||||
19 | Hannah Ragnarsson | 2000 | Sala Simsällskap | 34.08 | 1:11.55 | |||||
20 | Kleppestrand | 1999 | Vestkantsvömmerne | 34.35 | 1:11.56 | |||||
21 | Ella Ericson | 2000 | Simklubben Neptun | 34.62 | 1:11.61 | |||||
22 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägens Simförening | 33.75 | 1:11.62 | |||||
23 | Hedda Wettergren | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.14 | 1:11.64 | |||||
24 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 34.55 | 1:12.01 | |||||
25 | Lisa Holmqvist | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.87 | 1:12.03 | |||||
26 | Emilia Blomqvist | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.31 | 1:12.08 | |||||
27 | Fanny Tyrstrup | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.53 | 1:12.31 | |||||
28 | Wilma Ekwall | 1999 | Spårvägens Simförening | 34.80 | 1:12.41 | |||||
29 | Wera Berglin-Isokoski | 1999 | Ronneby Simsällskap | 34.71 | 1:12.55 | |||||
30 | Lenina Mariani-Lopez | 1999 | Södertälje Simsällskap | 34.42 | 1:12.57 | |||||
31 | Maya Lindhe | 2000 | Södertörns Simsällskap | 34.78 | 1:12.67 | |||||
32 | Josefin Sehmi | 1999 | Södertörns Simsällskap | 33.42 | 1:12.73 | |||||
33 | Moa Fröberg | 2000 | Väsby Simsällskap | 34.01 | 1:12.89 | |||||
33 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägens Simförening | 35.25 | 1:12.89 | |||||
35 | Terése Nyström | 1999 | Tyresö Simsällskap | 34.61 | 1:13.02 | |||||
36 | Ingvild Kristine Vindenes | 1999 | Vestkantsvömmerne | 34.95 | 1:13.17 | |||||
37 | Filippa Högberg-Klang | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 33.73 | 1:13.23 | |||||
37 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägens Simförening | 35.12 | 1:13.23 | |||||
39 | Sara Tillenius | 2000 | Södertälje Simsällskap | 35.12 | 1:13.77 | |||||
40 | Ella Gunnarsson | 2000 | Falu Simsällskap | 35.26 | 1:14.07 | |||||
41 | Olivia Lindgren | 1999 | Sundsvalls Simsällskap | 35.23 | 1:14.40 | |||||
42 | Alice Albinzon | 2000 | Simklubben Neptun | 35.48 | 1:14.52 | |||||
43 | Frida Berndtson | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.07 | 1:14.93 | |||||
44 | Sandra Jobs | 2000 | Falu Simsällskap | 34.78 | 1:15.02 | |||||
45 | Moa Nettleton | 1999 | Simklubben Neptun | 36.44 | 1:15.06 | |||||
46 | Frida Sjögren | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 35.61 | 1:15.41 | |||||
47 | Fanny Lundgren | 1999 | Simklubben Neptun | 35.34 | 1:15.73 | |||||
48 | Clara Nykvist | 2000 | Simklubben Neptun | 35.47 | 1:15.75 | |||||
49 | Rebecka Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 34.99 | 1:16.27 | |||||
50 | Jessica Gauffin | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.55 | 1:17.32 | |||||
51 | Mathilda Bärnau | 2000 | Väsby Simsällskap | 37.15 | 1:18.40 | |||||
52 | Josefine Orr | 2000 | Tyresö Simsällskap | 36.22 | 1:18.50 | |||||
53 | Jennifer Backhoff Wahlund | 1999 | Väsby Simsällskap | 36.87 | 1:18.57 | |||||
54 | Tilde Eklind | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 36.70 | 1:18.59 | |||||
55 | Linda Svensson | 2000 | Spårvägens Simförening | 36.70 | 1:19.05 | |||||
56 | Maja Söderkvist | 2000 | Falu Simsällskap | 37.32 | 1:19.11 | |||||
57 | Julia From | 1999 | Södertörns Simsällskap | 36.95 | 1:19.96 | |||||
58 | Johanna Orr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 37.75 | 1:20.49 | |||||
59 | Emilia Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 37.10 | 1:20.65 | |||||
60 | Donya Dam | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 37.61 | 1:21.20 | |||||
61 | Saga Ytterholm | 2000 | Falu Simsällskap | 38.20 | 1:21.67 | |||||
62 | Tilda Bellander | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 38.34 | 1:23.31 | |||||
63 | Lisa Mattsson | 2000 | Falu Simsällskap | 40.45 | 1:24.29 | |||||
64 | Frida Therkhildsen | 1999 | Södertörns Simsällskap | 40.00 | 1:25.18 | |||||
65 | Josefina Agrest | 1999 | Älvsjö AIK Fritid | 42.99 | 1:30.98 | |||||
66 | Hedvig Heise | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 43.32 | 1:32.64 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 28 juni 2014 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF | Utskriftstid | 11:58 |