Results for Head Summer Cup
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 73 (Finaler) - Officiell |
Tvling | HEAD Summer Cup 2014 | Utskriftsdatum | 29 juni 2014 | |||
Tvlingsort | Stockholm, Sweden | Utskriftstid | 12:54 | |||
Arrangr | Polisens IF | |||||
Bassng | 50m | |||||
Tvlingsdatum | 27 juni 2014 |
Gren 73, 100m Brstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kleppestrand | 1999 | Vestkantsvmmerne | 38.27 | 1:21.35 | |||||
2 | Tuva Glimmerud-Gullbjrk | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.74 | 1:25.03 | |||||
3 | Wilma Hagmansson | 1999 | Sprvgens Simfrening | 40.33 | 1:25.57 | |||||
4 | Eline Nygaard | 2000 | Vestkantsvmmerne | 40.76 | 1:25.96 | |||||
5 | Terse Nystrm | 1999 | Tyres Simsllskap | 41.10 | 1:27.46 | |||||
6 | Frida Bjrkman | 1999 | Tyres Simsllskap | 41.70 | 1:29.78 | |||||
7 | Moa Frberg | 2000 | Vsby Simsllskap | 42.15 | 1:29.87 | |||||
8 | Jenny Isakssen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 44.25 | 1:31.35 | |||||
9 | Olivia Hgstedt Petersn | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.59 | 1:31.74 | |||||
10 | Malin Jansson | 1999 | Simklubben Neptun | 42.41 | 1:32.31 | |||||
11 | Frida Berndtson | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.29 | 1:32.57 | |||||
12 | Moa Nettleton | 1999 | Simklubben Neptun | 44.18 | 1:32.97 | |||||
13 | Donya Dam | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 43.92 | 1:33.22 | |||||
14 | Emilia Blomqvist | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 44.28 | 1:34.06 | |||||
15 | Ella Gunnarsson | 2000 | Falu Simsllskap | 45.98 | 1:34.73 | |||||
16 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 44.96 | 1:34.76 | |||||
17 | Josefin Bering | 1999 | Sdertrns Simsllskap | 44.75 | 1:35.14 | |||||
18 | Maike Kuhlins | 2000 | Sprvgens Simfrening | 45.69 | 1:36.33 | |||||
19 | Wera Berglin-Isokoski | 1999 | Ronneby Simsllskap | 45.48 | 1:36.82 | |||||
20 | Tova Adrelius | 2000 | Falu Simsllskap | 46.40 | 1:37.14 | |||||
21 | Clara Nykvist | 2000 | Simklubben Neptun | 46.72 | 1:37.47 | |||||
22 | Ida Brandt | 2000 | Falu Simsllskap | 47.37 | 1:38.92 | |||||
23 | Sandra Jobs | 2000 | Falu Simsllskap | 47.48 | 1:39.49 | |||||
24 | Moa Fougner | 1999 | Tyres Simsllskap | 45.43 | 1:40.03 | |||||
25 | Josefin Sehmi | 1999 | Sdertrns Simsllskap | 46.33 | 1:41.30 | |||||
26 | Linda Svensson | 2000 | Sprvgens Simfrening | 46.37 | 1:41.36 | |||||
27 | Johanna Orr | 1999 | Tyres Simsllskap | 48.40 | 1:42.91 | |||||
28 | Hedvig Heise | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 48.46 | 1:44.49 | |||||
29 | Ida Johansson | 1999 | Tyres Simsllskap | 49.60 | 1:44.73 | |||||
30 | Anna Bckdahl | 1999 | Sdertlje Simsllskap | 49.84 | 1:45.20 | |||||
31 | Tilda Bellander | 2000 | Gustavsbergs Simsllskap | 49.93 | 1:46.22 | |||||
32 | Frida Therkhildsen | 1999 | Sdertrns Simsllskap | 49.85 | 1:46.64 | |||||
33 | Mathilda Brnau | 2000 | Vsby Simsllskap | 49.91 | 1:47.51 | |||||
34 | Julia From | 1999 | Sdertrns Simsllskap | 49.80 | 1:48.62 | |||||
35 | Anna Reinholdz | 1999 | Sdertrns Simsllskap | 52.95 | 1:50.53 | |||||
36 | Lisa Mattsson | 2000 | Falu Simsllskap | 52.65 | 1:51.52 | |||||
37 | Saga Ytterholm | 2000 | Falu Simsllskap | 53.58 | 1:52.63 | |||||
38 | Josefina Agrest | 1999 | lvsj AIK Fritid | 53.73 | 1:56.21 | |||||
- | Ingvild Kristine Vindenes | 1999 | Vestkantsvmmerne | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 29 juni 2014 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF | Utskriftstid | 12:54 |