2019-09-21   17:27:00
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för LH-Games 2014

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Fredag EM

Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  LH-Games 2014    Utskriftsdatum  27 juni 2014   
  Tävlingsort  Landskrona    Utskriftstid  16:06   
  Arrangör  Helsingborg S & Landskrona S         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 juni 2014         
 
 
Gren 3, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 17 år och äldre 
Sponsor: Salong F Rydebäck 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ali Hariri  1996  Simklubben Ran    33.10  1:09.53  1:50.08    2:30.20   
Andreas Nordh  1991  Osby Simsällskap    38.14  1:19.70  2:01.42    2:42.72   
Max Andersson  1996  Simklubben Ran    38.02  1:20.16  2:05.41    2:48.98   
                     
 
Gren 3, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Salong F Rydebäck 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emil Östrand  1998  Järfälla Simsällskap    33.03  1:10.15  1:48.58    2:25.70   
Sindre Nogva Vik  1999  Bærumsvømmerne    35.35  1:14.37  1:53.04    2:32.34   
Alexander Dahlén  1999  Simsällskapet Iden    36.19  1:14.89  1:56.96    2:38.73   
Sondre Lea Monslaup  1999  Stavanger Svømme Club    39.32  1:22.85  2:07.52    2:51.33   
Marcus Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran            DNS   
Philip Karlin-Reteike  1999  Simklubben Ran            DNS   
                     
 
Gren 3, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år och yngre 
Sponsor: Salong F Rydebäck 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Teo Sauthon  2000  Bærumsvømmerne    35.18  1:13.68  1:53.29    2:32.62   
Gustaf Hansson  2001  Helsingborgs Simsällskap    35.93  1:18.06  1:59.33    2:38.92   
Linus Nykvist  2001  Järfälla Simsällskap    37.66  1:18.89  1:59.60    2:39.92   
Nicholas Lia  2001  Bærumsvømmerne    38.59  1:23.22  2:05.56    2:46.98   
Anders Norheim  2000  Bærumsvømmerne    38.13  1:20.56  2:04.59    2:48.05   
David Säll  2000  Järfälla Simsällskap    37.94  1:19.96  2:04.20    2:48.31   
Philip Andersson  2001  Ängelholms Simsällskap    40.42  1:24.32  2:08.36    2:50.91   
Mathias Gundersen Førsund  2000  Bærumsvømmerne    40.19  1:23.87  2:08.71    2:53.36   
Oscar Klittbo  2002  Trelleborg Sim    42.09  1:27.09  2:12.21    2:56.63   
10  Leonardo Nilsson  2000  Simklubben Ran    42.11  1:26.01  2:11.37    2:57.22   
11  Bertil Björn  2001  Växjö Simsällskap    41.78  1:30.35  2:20.21    3:06.96   
12  Nils Tired  2003  Simklubben Poseidon    43.57  1:33.44  2:22.03    3:09.42   
13  Jerlow Lytomt Jacobsen  2001  Stavanger Svømme Club    44.89  1:33.84  2:22.07    3:09.70   
14  Magnus Geijer Hovin  2001  Stavanger Svømme Club    46.45  1:37.24  2:29.97    3:21.50   
15  Emanuel Tidåsen  2002  Växjö Simsällskap    47.49  1:42.52  2:36.71    3:27.83   
16  Jesper Franzén  2002  Simklubben Sydsim    47.50  1:42.17  2:36.55    3:32.76   
Eilert Juul Wolfgang  2000  Trondhjem SLK            DNS   
Joel Dahlgren  2002  Simklubben Ran            DNS   
Michael Birkeberg  2000  Simklubben Ran            DNS   
Stian Pettersen  2003  Stavanger Svømme Club            DNS   
Agmund Riiser  2001  Bærumsvømmerne            DSQ   
Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  27 juni 2014 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  16:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner