2017-12-18   06:06:53
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for FynRundt 4

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FynRundt 4    Udskriftsdato  27 april 2014   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  14:39   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 april 2014         
 
 
Løb 23, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Nyborg Piger 1    263          2:25.47   
  Nyborg Svømmeklub                   
  Amalie Lund  2001      36.25        36.25   
  Camilla Vestergaard  2000      36.02        1:12.27   
  Anna Lund Petersen  2001      36.69        1:48.96   
  Julie Ejby  2002      36.51        2:25.47   
                     
Sto Piger 1    261          2:25.78   
  Swim Team Odense                   
  Maibritt Skjoldborg  2002      37.26        37.26   
  Christine Krogh  2003      36.73        1:13.99   
  Nanna Funch Martens  2002      35.58        1:49.57   
  Karen Hazell Brink  2002      36.21        2:25.78   
                     
Sto Piger 2    207          2:37.50   
  Swim Team Odense                   
  Erantis F P Sørensen  2002      39.94        39.94   
  Amalie Ringkvist  2002      38.60        1:18.54   
  Iben Lindal Overgaard  2003      42.09        2:00.63   
  Heidi Glintborg  2002      36.87        2:37.50   
                     
Tommerup Tøserne    168          2:48.98   
  Tommerup Svømme Klub                   
  Trine Bruun-Petersen  2003      37.99        37.99   
  Christina Larsen  1998      1:29.38        2:07.37   
  Amalie Tolstrup Rasmussen  2002      41.61        2:48.98   
  Stine Godtfredsen  2000              2:48.98   
                     
Frem Piger    152          2:54.59   
  Frem Odense                   
  Anna Skovmand Rasmussen  2003      41.82        41.82   
  Ida Kristensen  2004      53.85        1:35.67   
  Alina Thyregod  2003      43.53        2:19.20   
  Johanne A Andersson  2003      35.39        2:54.59   
                     
Sto Piger 4    136          3:01.04   
  Swim Team Odense                   
  Kaya Yang Eisensee  2004      46.25        46.25   
  Agnete Habermann  2005      47.66        1:33.91   
  Emma V. Rasmussen  2004      43.84        2:17.75   
  Nikoline Andesen  2003      43.29        3:01.04   
                     
Nyborg Piger 2    129          3:04.19   
  Nyborg Svømmeklub                   
  Cille Ingemann Halkjær  2001      41.84        41.84   
  Randi Jørgensen  2002      40.84        1:22.68   
  Barbara Ammentorp  2003      56.63        2:19.31   
  Camilla Petersen  2002      44.88        3:04.19   
                     
Rsk Talent  2003    127          3:05.40   
  Ringe Svømme Klub                   
  Klara Anna Mathisen  2003      47.96        47.96   
  Maja Rasmussen  2003      50.80        1:38.76   
  Thea Inge Madsen  2003      43.84        2:22.60   
  Amanda Siomone Witte  2003      42.80        3:05.40   
                     
Sto Piger 3              DSQ  Tyvstart 
  Swim Team Odense                   
  Mia Andersen  2002      47.11        47.11   
                     
 
Løb 23, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sto Piger 5  2004    145          2:57.46   
  Swim Team Odense                   
  Aurelia Pedersen  2004      41.98        41.98   
  Josefine Risum Jørgensen  2004      43.51        1:25.49   
  Laura Juul  2004      1:31.97        2:57.46   
  Ida Juul Grønning  2004              2:57.46   
                     
Nyborg Mini Piger  2004    115          3:11.75   
  Nyborg Svømmeklub                   
  Chelsea Nielsen  2004      51.91        51.91   
  Freja S. Falkenstrøm  2004      52.44        1:44.35   
  Helga Bak  2004      40.76        2:25.11   
  Maria Bebe Hansen  2004      46.64        3:11.75   
                     
Frem Talentpiger  2004    85          3:31.76   
  Frem Odense                   
  Kathrine H Mackeprang  2004      52.54        52.54   
  Sandy Ngoc Hoang Tran  2005      49.21        1:41.75   
  Emilie Podiss Petersen  2004      51.65        2:33.40   
  Mathilde Petersen  2004      58.36        3:31.76   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  27 april 2014 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:39 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare