2017-12-13   00:53:42
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for FynRundt 4

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FynRundt 4    Udskriftsdato  27 april 2014   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  13:42   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 april 2014         
 
 
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Nicolai Graff  2001    124  49.31        1:41.54   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Hans-Ejnar Elnegaard  2001    112  50.55        1:44.99   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Peter Fritsdal Refer  2001    99  47.15        1:49.53   
  O.S.L.F.                   
                     
Oliver Hannibal  2001    89  55.11        1:53.22   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Emil Aabo Andreasen  2001    85  53.42        1:55.22   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
 
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Stefan Hansen  2002    129  47.71        1:40.12   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
Hjalte Flader Skov  2002    102  52.17        1:48.28   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
Aksel Ellegaard Nielsen  2002              DSQ  Asynk. ben i bryst 
  O.S.L.F.                   
                     
 
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Hugo Smed  2003    121  52.53        1:42.35   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Viktor Munk Møller  2003    102  51.14        1:48.45   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Lauritz Mogensen  2004    49  1:07.19        2:17.93   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Frederik Viggo Borum  2003              DSQ  Tyvstart 
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  27 april 2014 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:42 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare