2017-12-14   17:53:21
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for FynRundt 4

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FynRundt 4    Udskriftsdato  27 april 2014   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  13:42   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 april 2014         
 
 
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emil Kjærby  2000    160  38.67        1:22.64   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Magnus Johs Hansen  2000    93  1:39.04        1:39.04   
  Frem Odense                   
                     
 
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Nickolas Irani Jahromi  2001    161  39.18        1:22.53   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Nicolai Graff  2001    141  40.66        1:26.24   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Victor Christensen  2001    128  39.20        1:29.09   
  Frem Odense                   
                     
Oliver Hannibal  2001    98  45.56        1:37.24   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Magnus Ipsen Pedersen  2001    89  46.28        1:40.49   
  Frem Odense                   
                     
Emil Aabo Andreasen  2001    84  49.03        1:42.52   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
 
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emil Jøhnk Tramm  2002    271  1:09.42        1:09.42   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Gustav Stahl  2002    227  35.16        1:13.63   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Oliver Hallenborg  2002    181  38.52        1:19.43   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Stefan Hansen  2002    137  41.64        1:26.98   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
 
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lucas Thomhav  2003    120  42.38        1:31.01   
  Tommerup Svømme Klub                   
                     
Frederik Viggo Borum  2003    114  1:32.65        1:32.65   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
Joe Tani Fohlmann  2003    101  45.43        1:36.28   
  O.S.L.F.                   
                     
Jonas Lykke Sandison  2004    98  47.32        1:37.37   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Mads Juul Henriksen  2004    95  44.74        1:38.26   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Andreas Pedersen  2003    93  1:39.17        1:39.17   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Christoffer Hald  2003    82  47.25        1:43.42   
  Frem Odense                   
                     
Sebastian Emil Fuglsang K  2005    81  50.05        1:43.45   
  Frem Odense                   
                     
Casper Bang Clausen  2003    78  52.19        1:44.95   
  O.S.L.F.                   
                     
10  Christian Andreasen  2004    74  1:46.74        1:46.74   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
11  Magnus Andersen  2004    74  48.64        1:46.86   
  Odense Svømme Klub                   
                     
12  William Kottal  2004    73  1:47.28        1:47.28   
  Odense Svømme Klub                   
                     
13  Christoffer R.s. Pedersen  2004    73  47.66        1:47.43   
  O.S.L.F.                   
                     
14  Mads Himmelstrup Andersen  2004    72  51.94        1:47.94   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
15  Mads Jæger Klint  2004    67  51.10        1:50.25   
  O.S.L.F.                   
                     
16  Johan Lund Henriksen  2004    62  1:53.05        1:53.05   
  O.S.L.F.                   
                     
17  Luca Hertzog  2005    46  58.25        2:04.99   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
18  August Klit Ravn  2004    43  55.55        2:07.94   
  Tommerup Svømme Klub                   
                     
19  August B Bjerregaard  2003    43  2:08.08        2:08.08   
  O.S.L.F.                   
                     
20  Frederik Roe-Holst  2004    40  1:01.79        2:11.07   
  Frem Odense                   
                     
21  Jonathan Skovbjerg Karoff  2003    30  1:06.78        2:23.21   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Omar El-Houri  2003              DNS   
  Frem Odense                   
                     
Kasper Duch  2005              DNF   
  Frem Odense                   
                     
Ruben Riisom-Lytken  2004              DNF   
  Frem Odense                   
                     
Anton T Juncker  2004              DSQ  Tyvstart 
  Odense Svømme Klub                   
                     
Magnus B. Elander  2003              DSQ  j berøring 75 m 
  O.S.L.F.                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  27 april 2014 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:42 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare