Results for FynRundt 4
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | FynRundt 4 | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 14:39 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 april 2014 |
Løb 23, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nyborg Piger 1 | 0 | 263 | 2:25.47 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Amalie Lund | 2001 | 36.25 | 36.25 | |||||||
Camilla Vestergaard | 2000 | 36.02 | 1:12.27 | |||||||
Anna Lund Petersen | 2001 | 36.69 | 1:48.96 | |||||||
Julie Ejby | 2002 | 36.51 | 2:25.47 | |||||||
2 | Sto Piger 1 | 0 | 261 | 2:25.78 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Maibritt Skjoldborg | 2002 | 37.26 | 37.26 | |||||||
Christine Krogh | 2003 | 36.73 | 1:13.99 | |||||||
Nanna Funch Martens | 2002 | 35.58 | 1:49.57 | |||||||
Karen Hazell Brink | 2002 | 36.21 | 2:25.78 | |||||||
3 | Sto Piger 2 | 0 | 207 | 2:37.50 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Erantis F P Sørensen | 2002 | 39.94 | 39.94 | |||||||
Amalie Ringkvist | 2002 | 38.60 | 1:18.54 | |||||||
Iben Lindal Overgaard | 2003 | 42.09 | 2:00.63 | |||||||
Heidi Glintborg | 2002 | 36.87 | 2:37.50 | |||||||
4 | Tommerup Tøserne | 0 | 168 | 2:48.98 | ||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
Trine Bruun-Petersen | 2003 | 37.99 | 37.99 | |||||||
Christina Larsen | 1998 | 1:29.38 | 2:07.37 | |||||||
Amalie Tolstrup Rasmussen | 2002 | 41.61 | 2:48.98 | |||||||
Stine Godtfredsen | 2000 | 2:48.98 | ||||||||
5 | Frem Piger | 0 | 152 | 2:54.59 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | 41.82 | 41.82 | |||||||
Ida Kristensen | 2004 | 53.85 | 1:35.67 | |||||||
Alina Thyregod | 2003 | 43.53 | 2:19.20 | |||||||
Johanne A Andersson | 2003 | 35.39 | 2:54.59 | |||||||
6 | Sto Piger 4 | 0 | 136 | 3:01.04 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Kaya Yang Eisensee | 2004 | 46.25 | 46.25 | |||||||
Agnete Habermann | 2005 | 47.66 | 1:33.91 | |||||||
Emma V. Rasmussen | 2004 | 43.84 | 2:17.75 | |||||||
Nikoline Andesen | 2003 | 43.29 | 3:01.04 | |||||||
7 | Nyborg Piger 2 | 0 | 129 | 3:04.19 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Cille Ingemann Halkjær | 2001 | 41.84 | 41.84 | |||||||
Randi Jørgensen | 2002 | 40.84 | 1:22.68 | |||||||
Barbara Ammentorp | 2003 | 56.63 | 2:19.31 | |||||||
Camilla Petersen | 2002 | 44.88 | 3:04.19 | |||||||
8 | Rsk Talent | 2003 | 127 | 3:05.40 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Klara Anna Mathisen | 2003 | 47.96 | 47.96 | |||||||
Maja Rasmussen | 2003 | 50.80 | 1:38.76 | |||||||
Thea Inge Madsen | 2003 | 43.84 | 2:22.60 | |||||||
Amanda Siomone Witte | 2003 | 42.80 | 3:05.40 | |||||||
- | Sto Piger 3 | 0 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Mia Andersen | 2002 | 47.11 | 47.11 | |||||||
Løb 23, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sto Piger 5 | 2004 | 145 | 2:57.46 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Aurelia Pedersen | 2004 | 41.98 | 41.98 | |||||||
Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 43.51 | 1:25.49 | |||||||
Laura Juul | 2004 | 1:31.97 | 2:57.46 | |||||||
Ida Juul Grønning | 2004 | 2:57.46 | ||||||||
2 | Nyborg Mini Piger | 2004 | 115 | 3:11.75 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Chelsea Nielsen | 2004 | 51.91 | 51.91 | |||||||
Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 52.44 | 1:44.35 | |||||||
Helga Bak | 2004 | 40.76 | 2:25.11 | |||||||
Maria Bebe Hansen | 2004 | 46.64 | 3:11.75 | |||||||
3 | Frem Talentpiger | 2004 | 85 | 3:31.76 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
Kathrine H Mackeprang | 2004 | 52.54 | 52.54 | |||||||
Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 49.21 | 1:41.75 | |||||||
Emilie Podiss Petersen | 2004 | 51.65 | 2:33.40 | |||||||
Mathilde Petersen | 2004 | 58.36 | 3:31.76 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:39 |